Názory k článku

Lidé netuší, kde končí textil z kontejnerů

Jméno:Lucka
Datum:05.06. 08:29
Titulek:HMmodpovědět
To mě teda naštvalo! Dala jsem tam pěkné starší povlečení a spoustu ještě upotřebitelných věcí na děti, a kdo ví, kde to všechno skončilo! Jak je něco takového možné? Myslela jsem si, že ty kontejnery si opravdu přebírá nějaká místní charita a ne firma kdo ví odkud!
A hlavně, že jsem pořád přemýšlela, která firma asi potřebuje tolik čistících hadrů, že tady to auto tak často zajíždí. Ale že vybírají ten charitní kontejner mě fakt nenapadlo.
Jenže - kam ty věci dávat? Ten kontejner je nejblíže a nemám auto, abych věci vozila do nějakého bazaru a ani čas to všechno vyfotit a nabízet na internetu. To by bylo poněkud nerentabilní.
Jméno:Zuzka
Datum:05.06. 13:23
Titulek:Hrůzaodpovědět
No to je opravdu hrozné! Děkuji za zjištění a zveřejnění této informace. Sama jsem tam oblečení dávala už několikrát. Znovu takovou chybu neudělám, raději si počkám na nějakou ohlášenou charitativní sbírku. Apropo nedávno mi přišel do schránky leták právě o sběru oblečení - jde o to, že ho v určitý den do určité hodiny vynesete zabalený do nepromokavého pytle před dům a firma ho bez vyzvání odveze. Nevíte o tom něco? Nemáte někdo nějaké zkušenosti s tímto postupem?
Jméno:Lucka
Datum:05.06. 21:04
Titulek:Dobrý denodpovědět
Já jsem se koukla na internet a dělá to nějaká podobná recyklační firma. Je tam webová adresa, tak se koukněte.
Jméno:Lucka
Datum:06.06. 11:34
Titulek:Dnesodpovědět
Ale dnes hlásili, že charita sbírá věci na pomoc postiženým povodněmi, tak vše odnesu do DDM nebo do hasičské zbrojnice. Měla jsem to taky nachystatné zase do toho kontejneru, ale nějak jsem to tam pořád nestíhala odnést, a ukázalo se, že jsem dobře udělala.
Jméno:gfghjbd
Datum:06.06. 08:06
Titulek:Hlavně se toho zbavitodpovědět
Myslím, že spousta lidí se svého textilu potřebuje zbavit, ale je jim ho líto vyhodit. Takže jestli to bude ještě někdo nosit, nebo se to recykluje na něco jiného, je celkem jedno. Pořád lepší, než kdyby to skončilo na skládce nebo ve spalovně. Berte to tak, že vy se zbavíte starých krámů a ty ještě budou mít nějaké pozitivní využití. To pro dobrý pocit stačí, ne? :)
Jméno:Lucka
Datum:06.06. 11:31
Titulek:Jednoodpovědět
Jedno to není. Jde o ten princip, jak se věc prezentuje veřejnosti. Pokud pošlete peníze na pomoc postiženým a pak byste zjistil(a), že skončily na kontě nějaké politické strany - to by Vám nevadilo?

Jedná se sice "jen" o staré oblečení nebo lůžkoviny, ale i to je kapitál a má svou hodnotu (nikoliv zanedbatelnou), kterou lze vyčíslit v penězích. Takže pokud někde stojí kontejner na šatstvo, který vzbuzuje dojem, že se jedná o sběr jen a pouze pro charitu a firma jej vybere a nadělá z toho hadry, který pak PRODÁ a má z nich zisk - to je přece podvod jak vyšitý! A místo aby Vaše peníze sloužily dobré věci, slouží ve skutečnosti soukromé firmě, která si z nich generuje zisk sama pro sebe. A je tak laskavá, že něco někdy možná dá i na charitu.

A letáky, které přišly do schránek, jsou to samé v bledě modrém (pardon - zeleném), jen jiná firma. Plná huba charity a ve skutečnosti se jedná zejména o recyklaci s tím, že něco možná půjde charitě. A to je ale sakra rozdíl!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.06. 08:26
Titulek:oděvy na hadryodpovědět
Ano, máte pravdu, pokud vyhazuji staré hadry. Jenže ty do kontejneru nikdo nedával, vždyť je tam znak Charity a nebudou tam házet nějaké staré sgarby, to by nikomu nepomohli. Lidé tam dávali slušné, vyprané oděvy, ani netušili, že z nich mohou ve firmě nadělat hadry a PRODAT je, že záleží jen na firmě, co s nimi udělá, že znak Charity je vlastně PODVOD, protože se jedná o textil pro TŘÍDĚNÍ, takže záleží jen a jen na rozhodnutí firmy, zda bílá teplákovina skončí v hadrech pro Němce či ne.

V tom je problém. Ty věci by mohly sloužit, kdyby je člověk dal přímo Charitě nebo těm potřebným. Někdo si na sběru textilu založil zisk. Jenže na kontejneru by to mělo být uvedeno.

MĚSTO by to lidem mělo oznámit, když sem ty kontejnery povolilo.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:09.06. 12:48
Titulek:POZOR, další firma, další kšeftodpovědět
Přišel mi do schránky leták další firmy, která se tváří charitativně: reco_czech.com:

http://www.recoczech.com/c z/portal/sber-recyklace-ek ologie/

Jak uvádějí...."my tento textil sbíráme a třídíme. Pro recyklaci či jako dary Charitě." Ne že Charita vytřídí a co se nehodí, dá firmě, ale je to obráceně, firma sbírá - deklaruje sběr jako charitativní sbírku !!!!!, pak třídí a co se nehodí jim, dá Charitě.

Tento postup je zcela NEEKOLOGICKÝ, starý oděv by měl být využit k dalšímu nošení, stačí upravit, přešít, obarvit, zmodernizovat nášivkami, moderními drobnostmi (knoflíčky, krajky a pod.) dát někomu potřebnému k dalšímu nošení.....nedávejte své staré oděvy těmto firmám, nabídněte je rovnou Charitě nebo se poohlédněte ve svém okolí, zda zde nežije někdo strádající, chudý, dejte věci bezdomovcům, pokud by se jim hodily...Ze starých prostěradel našijte utěrky, z triček jsou dobře sající hadry, někde možná ještě ezistují lidé, kteří tkají koberce z rozstříhaných hadrů.....Jen nedávejte krásné kvalitní oděvy firmám, které je zničí a prodají....

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:10.06. 16:10
Titulek:pytle s textilemodpovědět
Dnes jsem viděla několik pytlů postavených u vchodů s letákem recoczech.com, uvnitř prosvítaly lůžkoviny, ručníky, lidi si myslí, že přispívají potřebným lidem postiženým povodní. Někdo vužil momentální situace a prodá je na hadry.
Jméno: Dana
Datum:09.06. 17:25
Titulek: jednou mě takto oslovilaodpovědět
Jedna věřící žena z Výsluní,žádala textil,prostěradla,ložní prádlo a školní pomůcky...údajně také na charitu.Když jsem se pak dozvěděla,jak si s dalšími pobožnými udělali burzu a vše zpeněžili,jímal se mě vztek.Velké štěstí,že JÁ jsem jí nic nedarovala.Vícečetná rodinka z 1303 myslím.Ty jejich pánbíčkářské grupy se tu začínají po výsluní rozmahat...
Jméno:bobik
Datum:23.05. 20:09
Titulek:koutex!!odpovědět
www.koutex.cz
Jméno:No name
Datum:17.02. 21:06
Titulek:Zdrojovat, zdrojovat, a .....odpovědět
Práce se zdroji, nic jiného:

obdržely více než 10 tun ještě nositelného oblečení, ale také více než milion korun

http://koutex.cz/co-do-kon tejneru


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz