Názory k článku

Nová výsadba stromů

Jméno: jitka
Datum:09.04. 15:45
Titulek: zeleň odpovědět
Dostává na frak i na Mělníce.Dnes cestou busem jsem si všimla,že je vykácená celá (Fričova ?) ulice,vedlejší u hygienické stanice naproti staré nemocnici .Ty stromy byly staré,vzrostlé,poskytovaly stín,kořeny se vzdouvaly,spolu s nimi i asfalt a komunikace.Tak to šlo všechno ven.Teď je to tam vyprahlé jak měsíční krajina.Nevím,nejsem dendrolog,možná by šla nějaká úprava bez kácení.Asi byli u neratovských na ..."školení".
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:09.04. 18:04
Titulek:práce správce zeleně.odpovědět
Dnes jsem si došla na úřad za správkyní zeleně -H. Jelínková. Ptala jsem se, kdo sázel ty 4 stromy, prý to je náhrada za nějaké pokácené. Žádné podrobnosti jsem se nedozvěděla - kdo a za co stromy vysázel. Ať mi nikdo neříká, že to správkyně zeleně neví. Dále jsem se optala, jaký druh stromů byl vysazen. Nejsou to sakura, což mě bylo jasné, ale nějaká třešeň. Prunus. Kulovitá koruna, naroubovaná na podnož - třešeň ptačí. Krátkověký strom. Jako perličku mi paní Jelínková oznámila, že nechá vyřezat všechny keře a stromy pod mým balkonem, díky jimž nemám v bytě nesnesitelné vedro. Tomu se říká pomsta za kritiku. Ještě že mám ještě ten hrnec a v něm hnědé chlupaté prasátky. Je to ukázka úsloví: Na každou svini se vaří voda" To není samozřejmě paní Jelínková, ale jiná osoba.
Jméno: je to zajímavé
Datum:10.04. 03:20
Titulek: počteníodpovědět
O tom radničním bordelu a diletantství ikdyž v mnoha případech ...nepřekvapí.Ale to by se lidé na webovkáchod MU nedozvěděly.Není to tak dlouho,co jsem si zlomil nohu v parku naproti poliklinice.Je to tam ty chodníky místy nerovné a rozrušené,chystající se na"big" akci.Kdože by po x-té vyhrál výběrko,hádejme!
Jméno:Jarka
Datum:10.04. 06:50
Titulek:dotazodpovědět
Žaloval jste město? Ne? Pokud ne. Udělal jste chybu.
Jméno:a to
Datum:11.04. 18:15
Titulek: je psáno odpovědět
kde ??
Jméno:fanny
Datum:10.04. 16:26
Titulek:Nová výsadba stromůodpovědět
Dobrý den, tak pokud paní Jelínková pravila, že ty stromky na louce u kopce Miuji jsou jako náhrada za vykácené, tak lže! V těch místech nikdy žádné stromy nebyly, venčím tam psy od r.1984.
A pokud to tedy nejsou sakury, ale třešně ptačí, tak přímo za barákem máme 2 a to již celých 42 let, tím pádem to ale nejsou krátkodobé stromy. Jsou krásné, veliké s velkou korunou, jen ta jedna je taky zasazená též nějakým všeumělcem, neboť je mezi dvěma borovicemi, k jedné dokonce na délku metru a půl. Tím pádem větve třešně se již prolínají s borovicí. Prostě v našem městě lidi nepřemýšlí, asi nemají čím. Dnes jsem od města dostala odpověď i já..nejsou lidi, mám vyčkat na nápravu, nejsem prý jediná, kdo jim píše ohledně zeleně, a oni musí nejdříve pořešit majetkový úřad. Tak nevím, mám se smát nebo plakat?
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:10.04. 18:12
Titulek:borovice na kopci....Miluji.....odpovědět
A to není všechno. Dle sdělení místostarosty Židoně se musí vykácet borovice na kopci Miluji, kvůli fotovoltaice, která má být umístěna na stojanech nad parkujícími auty!!!!!!!, aby nestínily!!!!! Bylo mi řečeno, že ty borovice tam nepatří, proč, jsem nepochopila. Přitom těch borovic tam bylo původně vysazeno mnohem víc a vydržely jen ty nejodolnější.
Jméno:fanny
Datum:11.04. 09:12
Titulek:borovice na kopci...odpovědět
No to se mi snad jenom zdá!! To nemůže být pravda! Co je to za lidi na úřadě, že všem překáží stromy a zeleň??? Moc mne mrzí, že jsme nenechali kdysi kopec, který tvoří hlína a odpad z paneláku srovnat se zemí, ale chtěli jsme ho zachovat pro děti, aby měly kde sáňkovat.Tehdy v r.84 se rozhodovalo, zda nechat kopec tak jak je a jen ho zatravnit, nebo srovnat se zemí, zasadit stromy a dát lavičky a udělat tak z toho místo k odpočinku. Dnes bych plakala..nejen že na kopci je kamenná opičárna, ale další opičárna přibude..nač fotovoltaicu? No myslím, že dlouho tam nedotčená nebude, až zlatá mládež půjde kolem, jistě i kamenem hodí.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:11.04. 15:37
Titulek:realitaodpovědět
Nezdá. Ta fotovoltaika měla být původě na střeše nové polikliniky, ale tam by se nevešla a tak nějaký magor navrhl fotovoltaiku umístit na parkoviště nad auta (2m 10 cm) před domem na Skalkách č. 965 a to tak, že by panely byly umístěny přímo před vchodem do domu a nebylo by možné, aby tam vjeli hasiči. Na to začali protestovat lidé z toho domu, na zasedání přišla paní Lída Košťálová, ta byly na zhroucení a tak zase nějaký stejný nebo jiný magor navrhl ty panely umístit pod kopcem Miluji na Benešovce na parkoviště. No a ty borovice prý budou stínit ta panely a takže údajně by měly být vykáceny. Tady se neudělalo nikdy nic dobře, ale nedivte se, řídí to tady diletanti.
Jméno:Jakub
Datum:12.04. 07:06
Titulek:Milujiodpovědět
Opičárna. Jste hodně mimo mísu, vážená paní. Kopec s osvětleným nápisem Miluji. Kdo to má? Nikdo. Buďte ráda, že u kopce bydlíte a ještě za totality, jste dostala byt od Spolany. Doba jde dál a všichni nestíhají se tomuto tempu přizpůsobit. Budete asi jedna z nich. Ale čas a tempo doby nezastavíte.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:12.04. 07:14
Titulek:nemá cenu komentovat...odpovědět
Ale, ale...další expert...Prý bydlím u kopce. No to je novinka...Bože, kdyby blbost kvetla, tak si vás postavím na balkon jako dekoraci...
Jméno:jj
Datum:12.04. 09:05
Titulek: takových odpovědět
Mozkoven s novodobým uvažováním je mraky,nemá smysl to komentovat.Jen oni ze svých Facebooků,TikToků a dalších ví vše nejlépe.Bez nich ani sebeobsluha na WC.Jen tak dále.
Jméno:Jakub
Datum:12.04. 15:07
Titulek:to byla odpověď pro fanny, ne pro vás paodpovědět
To byla odpověď pro fanny. Ta bydlí u kopce Miluji. Vás všichni znají a každý ví, kde bydlíte. Podle popsaných kartonů na balkoně do parkoviště a zezadu husté keře pod vaším balkonem a plno havěti co lítá ostatním nájemníkům do bytu. Už si také vaši sousedé na vás stěžovali a správkyně zeleně to peklo co máte pod balkonem nechá prořezat.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:12.04. 18:16
Titulek:to snad není možné....odpovědět
To se nesmí informovat obyvatele pomocí kartonů, když vedení města není schopné informovat lidi všemi možnými způsoby, jak nařizuje zákon? Kde a jak je to zakázané? Pokud se týká hustých keřů, kdo a proč si stěžoval? Konkretně prosím. Že v době veder keře stíní, že v nich hnízdí ptáci a pobývá hmyz? To je špatně? Keře ibišků jsou peklo ????? Proboha a to prosazuje správce zeleně? Jestli ta ženská na keře pod mým balkonem sáhne, budu usilovat všemi způsoby o to, aby odešla, odkud přišla. Pokud ale budou mít zájem....o čemž pochybuji....
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:12.04. 18:45
Titulek:starosta má informovatodpovědět
Zákon o obcích. Paragraf 3 - starosta. e) odpovídá za informování veřejnosti o činnosti obce.
Domníváte se, že starosta poskytuje občanům kompletní informace o činnosti obce? Já ne. Proto mám na balkoně oznámení o důležitých záležitostech, o kterých by měli lidé vědět. To nezakazuje žádný zákon.
Jméno:Luboš
Datum:13.04. 19:02
Titulek:p.Spěváčková,odpovědět
To víme moc dobře,na koho radnice myslí a pro koho pracuje.To si dá člověk dohromady.V LN si to pak sami pochválí,jak dřou,snaží se,město díky nim vzkvétá,bla...bla..
Jméno:Miloš
Datum:18.04. 17:07
Titulek:změnaodpovědět
Už ty dva stromy z cestičky u Miluji přesadili. Tu ženskou z radnice by měli vyhnat.
Jméno:uk
Datum:18.04. 18:56
Titulek:to tuodpovědět
Sází jak brambory,radost pohledět.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:19.04. 06:34
Titulek:současný stav správy města....odpovědět
A co od nich chcete? Správkyně zeleně na radnici je mimo mísu, její znalosti jsou na úrovni studia před čtyřiceti lety. Tzv. odborník na zeleň v FCC ten je na tom ještě hůř, myrobalány jsou pro něj trnky a ve městě je NECHCE !!!! My tady budeme mít zeleň, kterou někdo chce nebo nechce...životní prostředí má v gesci místostarosta, absolvent bohoslovecké fakulty....Všichni jsou buď spolužáci, kámoši či spříznění, na prvním místě jsou developeři či mladí projektanti, kteří tvrdí, že jehličnany na náměstí nepatří!!!!! Ach, ach. Zapojit občany do výborů nebo komisí??? Město upadá a je mrtvé....

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz