Názory k článku

Rada ani zastupitelstvo nechtějí žádný poradní orgán – komise ani výbory

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 10:40
Titulek:Peter Staněk, 2. díl:Chcete-li ovládat..odpovědět
Poslechněte si velmi přiléhavé hodnocení stavu společnosti z pohledu Petera Staňka, 2. díl.:
"Chcete-li ovládat společnost rozdělte ji na skupiny a pak poštvěte proti sobě". Jeho postřehy platí nejen pro státy, ale i pro naše město.

https://www.youtube.com/wa tch?v=RhM6GYsIgt4

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.10. 12:19
Titulek:Dnešní jednání se starostou Kroužeckým odpovědět
Dnes jsem se zúčastnila předem dojednaného jednání se starostou, abych měla jistotu, že bude přítomen v kanceláři. Znovu jsem mu podrobně a srozumitelně vysvětlila, proč budu znovu navrhovat zřízení výboru pro životní prostředí a klimatické změny (na zasedání zastupitelstva 24. června bylo hlasování o zřízení výboru zmatečné, starosta sdělil, že se jedná o výbor pro životní prostředí a KLIMATIZAČNÍ změny.) Na zasedání 9. září starosta navrhl vyřadit z programu body navržené opozičními zastupiteli. Koaličními hlasy byl návrh usnesení starosty schválen. Body byly vyřazeny. Na dnešním jednání jsem se zeptala starosty, zda bude podporovat můj návrh na zřízení výboru pro životní prostředí a KZ, odpověď zněla NE. Ano, takového máme starostu, že je mu úplně jedno, jestli bude dál pokračovat ničení životního prostředí ve městě. Koalice drží v jednom šiku bez ohledu na to, zda je to dobré pro občany nebo ne.
Jméno:jj,
Datum:07.10. 19:07
Titulek:stará známáodpovědět
Je to tam zpaktovaný a napojený na HmyzuZdar,jinak by asi nevydržel.Ta je horší jak metastáza.Dokud neseberem klacky,bude to tam dál a na nic.
Jméno:Martin
Datum:16.10. 12:00
Titulek:starosta je jen loutkaodpovědět
To je neuvěřitelná odpověď starosty, že nepodpoří vznik výboru pro životní prostředí!! Je to ostuda. Kroužecký zklamal na celé čáře.
Jméno:A
Datum:16.10. 13:45
Titulek: koo to překvapí???!!odpovědět
Jsou to buď loutky naší Hmyzuzdarové anebo ovce,co chtějí mít klid a jsou zticha,aby nepřišly o teplé místečko.Buřiče a lidi s názorama je třeba uklidit,vyhodit,separovat, jinak zničit....
Jméno:Jana
Datum:10.10. 07:30
Titulek: ježiši,holínkyodpovědět
Nebo hodinky..A to je pokud se nemýlím inženýr.Takových škod se napáchají a žádná zodpovědnost.Je to tristní,sleduji to kolem také.Stačí co nám tu vytváří s přírodou samotná FCC.Naproti 3.ZŠ ve vnitrobloku byly zaslepeny při budování nových chodníků takové ty odtokové kanálky podél nich.Byly osázeny krásnými letničkami a dalšími travinami a květinami.Co myslíte že se stalo při sekání trávy ??!!Šlo to všechno k zemi..Asi Hmyzová dala povel:sekat všechno!! Před masnou u Kohouta,za Anitou p.balážová a další místa jsou zvelebená a místní obyvatelé o ně pečují.Bojím se,že i tato místa a další budou zničena a zpustošena těmito městskými diletanty.Ta nevzdělanost a neodbornost se táhne napříč celou zemí v mnoha oborech.Buď vezmou někoho hned po škole nebo se dosazují známí a příbuzní,kteří by se jinak nikde neuchytili.Ani státní správa nebude jistě výjimkou.A co tady bývá zvykem-sportovci a jejich blízcí mají zelenou.Tak se nedivme.Uteče ještě asi dost vody než se tady tomu švajneraji někdo začne skutečně a masívně věnovat.Ale to už bude příroda a Nera v totálním rozkladu.
Jméno:Jana
Datum:10.10. 07:33
Titulek:oprava:odpovědět
...p.Balážová-velké B,samozřejmě,nějak mi to v tom fofru ..ulítlo
Jméno:chodec po nera
Datum:10.10. 14:10
Titulek:záhon u Kohoutaodpovědět
je sice pěkný, ale takový záhon může být kdekoliv.
To, že se tam mohlo chodit každoročně na václavky je definitivně zlikvidováno.Iniciativní neználek je často nebezpečný.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.10. 14:37
Titulek:záhony s květinamiodpovědět
To je teď taková móda. Ať jsou tam, kde nebyly žádné dřeviny a je záruka, že se o ně někdo bude starat. Hlavně zalévat. Viz za Anittou paní Balážová a Vosáhlová. Ale zakládat za každou cenu záhony s květinami bez ohledu na to, že NENÍ záruka péče, pak je lepší zachovat na ploše bylinotravnatý porost, vysázet keře a stromy všech tvarů. Jenže město (a iniciativní neználci) se vrhli na květinové záhony i tam, kde rostly dřeviny - náměstí, u ZUŠKY, u radnice na Kojetické...Záhony s květinami jsou pěkně drahé, je to vynikající kšeft pro spolužáky a majitele zahradnických firem...Je jich spousta a o zakázku je nouze. Stejně tak se poskytují známým zakázky na ořezávání letitých stromů, kterým to pouze zkrátí život. Peníze jdou z rozpočtu, který není vedení města ani úředníků, je náš, všech občanů, ale oni rozhodují o čerpání peněz.
Jméno:Dr. Novák
Datum:16.10. 09:15
Titulek:Výbory a komiseodpovědět
Jakožto daňový rezident v Neratovicích jsem spokojen - obec neutrácí peníze na zbytočnosti, navíc v této složité situaci.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.10. 13:48
Titulek: mýlíte se....odpovědět
Členové komisí včetně předsedy pracují zadarmo, ev. dostanou nějakou roční odměnu. Předsedou výboru musí být zastupitel a má za to státem stanovenou odměnu, ale ve většině měst dostává každý zastupitel jen nejvyšší částku, pokud má více funkcí. Členové výboru pracují zadarmo a dostanou koncem roku jakousi odměnu (ale nemusí).
Takže se nemusíte bát, že město zchudne. Chudne ze zbytečných projektů a zbytečných veřejných, obvykle nepovedených zakázek. Chudne, protože se stovky milionů vyhazují oknem. A bude ještě chudší, protože si chce vypůjčit až 500 milionů, a splácet budou jejich následovníci. Chudáci.
Odborné komise a výbory, pokud pracují opravdu kvalitně, pomáhají členům zastupitelstva orientovat se v odborných problémech, kterým nerozumějí a přesto o nich rozhodují. Radí jim a iniciativně nabízejí možná řešení. Výbory a komise mohou i monitorovat práci státní správy, čili úředníků, kteří mnohde nemají příslušné odborné vzdělání a upozorňují na ev. nedostatky. K. a V. fungují i jako kontrolní a oponentní orgán. Jak kde. Tady ale rada ani zastupitelstvo nepotřebují radit ani upozorňovat na chyby a nedostatky. Podívejte se na Kostomlatského sady, jak jsou krásné a Lesík Mládežnická, ta teprve bude!!! To uvidíte!!!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz