Názory k článku

Při jarní vlně epidemie selhávalo město, ale i lidé. Budou se konečně zveřejňovat počty nakažených lidí ve městě?

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.09. 21:40
Titulek:informace, informace, informace....odpovědět
Jsem zastánce zveřejňované pravdy. Když budou lidé vědět, kolik je ve městě infikovaných, včetně věkové struktury, nebudou se šířit fámy, lidí budou obezřetnější a dají si více pozor. Stále se najdou v dopravních prostředcích lidé s ledabyle nasazenými rouškami. občas i bez nich. Pokud je nikdo neupozorní, aby si je nasadili, jedou bez nich. Totéž v obchodech. Už je zase volně ložené pečivo, dezinfekce u vchodu si málokdo všimne. Jela jsem vlakem a kdybych vlastoručně neotevřela okna, seděli bychom v uzavřeném prostoru, kde před námi už cestovaly desítky lidí. Copak si cestující neuvědomují, že vdechují mnohokrát vydýchaný vzduch s viry? To je tak těžké pochopit?

Na hlavní stránce webu města už je konečně uvedena zpráva: Ke dni 17. 9. 2020 je v Neratovicích 22 pozitivně testovaných na Covid-19. Bez věkového rozložení. Je-li na facebooku, nevím, žádá po mě přihlášení. Ani náhodou. Takže už žádný odmítač fb nebo nemajitel počítače už nemá žádné zprávy o počtu nakažených.
Co na to vedení města??? Uvědomuje si, že musí informovat všechny obyvatele? Je tato informace alespoň na úřední desce a informačních deskách?
Jméno:Jirka
Datum:20.09. 06:45
Titulek:informace a dodržováníodpovědět
Virus by se zde nešířil tolik,kdyby lidé v karanténě dodržovaly co mají.Jenže spousta z nich jsou mentálně na nižší úrovni,analfabeti,že jim to nedojde.A pak další,co chápou,ale prostě na to kašlou.Potkáte je v obchodě,domě,výtahu.Tvrdí i,že byli od dotyčného nakaženého na druhé straně místnosti,že to nemají (Covida).Jak a čím si jsou jisti,sakra??!Pokud toto oznámím,trvám i na zpětné vazbě o tom,jak dotyčného ...potrestali.Ale co když se mi této informace podle zák.o informacích nedostává??!
Jméno:Jana
Datum:23.09. 05:04
Titulek: když je vůleodpovědět
Jde všechno.Nikdo nemusí znát jména,stačí třeba uvést,že na Kojetické,čp. xy je x případů atd.Tady spíš jde o to,aby byl "klid".Hlavně pro ty,co mají informovat.Páč ti se zařídí vždycky.My -lůza máme smůlu.Už tohle + další gesta vypovídá o volitelnosti.Já když vidím,co dělá pan Martin Kupka pro své Líbeznice nedaleko -srdce mi plesá.O dost menší obec,ale ta úroveň!.Vybavenost,kultura ,prostředí,život,lidé...Če kám,kdy mne nějaký "inteligent" doporučí se tam odstěhovat.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz