Názory k článku

Jak se město vyrovnalo s koronavirem

Jméno:Karel
Datum:30.07. 12:53
Titulek:no vidíte, jak se o vás starajíodpovědět
Asi před měsícem dostali někteří senioři do schránek obálku s rouškami ( to brzo!) a s dopisem:
Vážení a milí spoluobčané.
dostává se Vám do rukou bavlněná rouška ušitá našimi dobrovolníky. K roušce máte k dispozici 30 ks jednorázových filtračních vložek z originální netkané textilie. Bílý jemný čtverec vložte do bavlněné roušky. Tento filtr si měňte každý den a po použití ho vyhoďte do směsného komunálního odpadu. Roušku vždy jednou denně vyvařte a po usušení vyžehlete z obou stran, případně ji můžete používat i bez vloženého filtru.Chraňte sebe i své okolí. Přejeme vše dobré, hodně sil, optimizmu a zdraví. Město Neratovice.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.07. 15:33
Titulek:bohuželodpovědět
Musím konstatovat, že jsem, přestože také osamělá seniorka, do schránky nic nedostala. A opět -řada mých známých důchodkyň také ne. Tak co to je za pomoc seniorům? Řekla bych, že Listy jsou snůška chvály a skutků v oblasti sci-fi.
Jméno:Lída
Datum:30.07. 18:00
Titulek: je to takodpovědět
Moje 78-letá matka a další penzisté o kterých vím,že nedostali také.Přitom je jednoduché zjistit z matriky adresy a věk lidí,komu je opatřit.Ale to bychom nežili v našem Kocourkově a po našich kocourkovkkých chtěli trochu moc..
V dnešní době spoléhat nejlépe sám na sebe,tahle a další vlády myslí jen na sebe a svá korýtka.Snaží se,to jo,ale....znáte to.
Jméno:Lída
Datum:30.07. 18:06
Titulek:2)odpovědět
K LN musím souhlasit,většinou ve smyslu: každá liška pochválí svůj ocas a ty nám do toho nemluv...
Proto jsou tu o dění ve městě zřízeny nové weby a zpravodaj.Zpravodaj,který je objektivní a nelže,nevlní a kouká otevřenýma očima.
Takže LN mohou směle rozdávat ovcím a pochlebovačům + podobným...Ti jim skočí na všechno..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.07. 17:09
Titulek:pořád to stoupá...měly by být roušky!!!.odpovědět
30. 7. 2020 bylo 252 nakažených.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.08. 17:00
Titulek:počet infikovaných koronaviremodpovědět
V pátek bylo 232 nakažených koronavirem. Zajímalo by mě, proč se nikde neuvádí ohnisko nakažených ve Klích (de facto v Tuhani) - zahraniční pracovníci v zemědělství, údajně Rumuni. Zeptám se starosty a hygieny.
Jméno:Jana
Datum:01.08. 19:09
Titulek: to je to saméodpovědět
Jako když jsem se ptala,kolik nepřizpůsobivých bere dávky a kolik jich je dlouhodobě nezaměstnaných.Asi se bojí,že by nám slezly hrůzou vlasy.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:02.08. 09:22
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Dne 1. 8. 2020 125 nakažených. O víkendu se málo testuje. Debatuje se o tom, že by měli starostové dostávat přehled o počtu infikovaných a jejich lokalizaci. Zatím si musí žádat podle zákona č. 106 a dostanou údaje staré 15 dní, což je na ....víte na co. Nevím, jestli si o počty musí žádat u hygieny nebo počty dostanou automaticky. Co náš starosta? Jak se k tomu postaví? A pokud je bude dostávat, zveřejní je nejen na webu a facebooku, ale dostupným způsobem pro všechny? Třeba rozhlasem?
Jméno:Honza
Datum:02.08. 11:39
Titulek:ho,ho,hoooodpovědět
To bych je chtěl vidět!Ti mají jiné starosti,určitě ne směrem pro ob(v)čany.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.08. 09:47
Titulek:Rozhovor s imunologem Smejkalemodpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?v=OJJyhqmXdqU&pp=wgIEC gIIAQ%3D%3D&feature=push-f r&attr_tag=GAHaKm_RLCLOD78 g%3A6

Smejkal: Češi nezažili opravdovou epidemii, můžeme to teď zkazit vlastní hloupostí, noste roušky!!!!

Z diskuze:
Blanka Mecová
Jsem zdravotník, rozhodně nic neulehčují,ale mám pocit,že by bylo fajn aby ,všem někdo řekl,že roušky je potřeba přát,žehlit a respirátor je funkční 4 hodiny a ne 2 měsíce, obyčejná rouška má také svou životnost,a hlavně dezinfekce rukou,každý druhý sahá na roušku mnohokrát za hodinu,a pak si ji dávek kapsy a ráno nasadí.pokud je infikovaná patří do koše. Prosím zde je velká rezerva!

Pavlas CMT
Je smutné,kolik lhostejnosti a sobeckosti mezi lidmi je.Setkávám se s názory jako třeba "lidskou populaci je třeba ozdravit,staří a nemocní musí z kola ven" nebo "no tak bože,někdo umře" nebo "nač nosit roušky vždyť stejně umírají staří a nemocní kteří by stejně zemřeli"(zajímavé jak někteří lidé vědí že by staří a nemocní stejně umřeli).Jednou umře každej,ať je mladý nebo starý,ať je zdravý nebo nemocný.To opravdu má zemřít na covid člověk jen protože je starý nebo nemocný?Znám několik lidí,kteří bojovali s tak závažným onemocněním jakým je rakovina.Někteří lidé by jim tu šanci na uzdravení klidně vzali svou lhostejností a sobeckostí.Všem těm kdo čtou můj příspěvek bych chtěl vzkázat: Panika a hysterie není na místě,byť s touto situací nejsou žádné špásy.Přistupujme k tomu rozumě a zodpovědně.Buďme ohleduplní,mějme úctu ke stáří a nemocným .Chraňme ty jenž to potřebují tím že budeme dbát na doporučení epidemiologů,vždyť nošení roušek to je to nejmenší co můžem pro tyto lidi udělat.


Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.08. 09:57
Titulek:Roušky jsou důležité!!!!odpovědět
I když počty nakažených přechodně klesly (2. 8. 2020 - 102 infikovaných), je nutné v uzavřených prostorách nosit roušky!!! Nebuďte lidi lhostejní a chraňte své okolí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:04.08. 22:57
Titulek:Větrat, větrat, větrat!!!!!!!!!!!!!!.odpovědět
Dne 3. 8. 2020 je 210 infikovaných. V Praze už dost lidí nosí roušky i v uzavřených prostorách. Bohužel, v autobusech z Nera jsou zabedněná okna, klimatizace většinou nejde. Lidé ve své omezenosti nechápou, že čerstvý proud vzduchu sníží množství choroboplodných zárodků (viry a bakterie) až o 20%. Dýchají vzduch, který vydechují cestující. Fuj. Větrat, větrat, větrat. Mělo by platit všude - v domácnostech, ve školách, školkách a dalších uzavřených prostorách.

Pravidla nejen pro restaurace:
Pravidla pro větrání a používání vzduchotechniky v prostorách restaurací k prevenci nákazy COVID-19

Ve všech prostorách se doporučuje zvýšit výměnu vzduchu (zvýšit výkon vzduchotechniky, u systémů řízených kontrolou koncentrace CO2, snížit práh spínání např. na 400 - 600 ppm).

Vzduchotechniku zapínat cca 2 hodiny před začátkem provozu.

Vypnout/nepoužívat rotační výměníky tepla (včetně entalpických výměníků vlhkosti).

Více využívat přirozeného okenního větrání (podle WHO - ... S ohledem na charakter zmíněné mikrobiální virové struktury není potřeba se bát přirozeného větrání okny.) a to i pokud způsobí mírný tepelný diskomfort. U okenního větrání využívat i průvanového efektu (příčné větrání).

Využívat všechny možnosti podtlakového odvětrávání (ventilátory) v sále, na toaletách i v kuchyňských prostorech.

Vypnout/nepoužívat recirkulační systémy (které nepřivádí čerstvý vzduch) - např. klimatizační split jednotky. Nepoužívat čističky vzduchu, které nemají hepa filter.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.08. 10:40
Titulek:počet nakažených rosteodpovědět
Dne 4. 8. 2020 je 290! infikovaných. Semafor ministerstva zdravotnictví je na dvě věci. Nic nevypovídá o místních ohniscích. Dokud nebude hygiena informovat starosty obcí, kolik mají nakažených ve své obci, a ti budou tyto údaje zveřejňovat, aby lidé věděli, jak na tom jsou, bude přetrvávat lhostejnost a chybět obezřetnost. Ovšem starostové by se měli těchto informací dožadovat!!! Jestlipak starosta Roman Kroužecký požaduje tyto údaje nebo se jich domáhá podle zákona 106????? Nevím. Zastupoval ho místostarosta Lenc a je zbytečné po něm chtít jakékoliv informace. Už měl být dávno odvolán. Je ironický a jedovatý, tak se člověk v jeho funkci nemůže chovat.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.08. 10:49
Titulek:pomoc seniorůmodpovědět
Ještě se vrátím k otázce, zda město selhalo či ne v době koronavirové. Na sloupu jsem našla kus letáku, který zde byl před měsíci vylepen. Byl určen pro seniory. Koronavirus je pro straší lidi nebezpečný. Zůstaňte doma v bezpečí - bylo na něm napsáno. Pak následovalo jméno dobrovolnice s tím, že je můj soused a pomůže s nákupem či vyzvednutím receptu. Zbytek chyběl. Nevím, zda tato pomoc byla organizovaná městem či občany samými. Měla jednu vadu: neměli jsme vycházet, takže leták na sloupu nám nebyl nic platný. Byli-li to dobrovolníci, pak díky. Pokud byla pomoc organizovaná městem, čemuž moc nevěřím, pak by bylo vhodné pro příště informovat lidí tak, aby se k nim informace dostaly. Lze to udělat jednoduše. Rozhlasem, prý se nemůže použít, no tak vzít auto a objíždět město s tlampačem. Dělal to nyní cirkus, proč ne město. Čím se liší město od cirkusu?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.08. 20:38
Titulek:počet nakažených už zase rosteodpovědět
Dne 4. 8. 2020 bylo infikovaných 289!!!!!!!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.08. 09:28
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Dne 5. 8. 2020 bylo 244 infikovaných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.08. 08:59
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Dne 6. 8. 2020 bylo 215 nakažených.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.08. 21:03
Titulek:PROČ???????odpovědět
Na facebooku města bylo dnes zveřejněno:

Město Neratovice - oficiální profil
4 hod ·

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO OBYVATELE NERATOVIC V SOUVISLOSTI S AKTUÁLNÍ SITUACÍ V ČR V OBLASTI COVID-19 (Doporučení bylo vydáno na základě závěrů z mimořádné porady krizového řízení Středočeského kraje konané dne 4.8.2020.)

- zajistit si z vlastních prostředků ochranné pomůcky dle vlastního uvážení (roušky, respirátory FFP2 nebo vyšší třídy ochrany, ochranu očí, příp. ochranné oblečení (plášť, overal) s dlouhým rukávem a rukavice) v potřebném počtu na cca 1 - 2 měsíce (platí i pro městem zřízené organizace)

- zajistit si vlastní dezinfekční prostředky (na ruce a na povrchy)

- zajistit si nezbytné zásoby trvanlivých potravin a vody na cca 14 dní

- město v případě nouze zajistí pomoc v oblasti ochranných pomůcek především pro nejohroženější kategorii: senioři 70+ (cca 2 500 osob) + další rizikové skupiny (například onkologičtí pacienti, pacienti po transplantaci orgánů nebo kostní dřeně, případně lidé s těžkou obezitou a další), u kterých se dá čekat těžký průběh nemoci

Zodpovídá: Ing. Ladislav Drága
Vytvořeno / změněno: 7.8.2020 / 7.8.2020

Web: http://www.neratovice.cz/d oporuceni-pro-obyvatele-…/ d-421008

Ale, ale , ale, copak se děje? Proč zde není odůvodnění tohoto kroku? Kolik máme ve městě nakažených, že si máme dokonce pořídit ochranné oblečení? Proč není zveřejněn zápis z mimořádné porady????? Už se zase děje cosi za našimi zády...Co budou vědět lidé, kteří nemají facebook?????
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.08. 22:27
Titulek:á, už je tu doplněníodpovědět
Už to je obecné doporučení!!! Na úřadě jim chybí jedna základní věc a to je zdravý rozum. Zkuste si někdy něco vyřizovat na našem úřadě nebo jednat s vedením města. To jste ještě nezažili. už dávno měls být odvolána rada města, jenže bohužel, my jako opozice nemáme dostatečný počet hlasů - 11. Jeden nám chybí.

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO OBYVATELE NERATOVIC V SOUVISLOSTI S AKTUÁLNÍ SITUACÍ V ČR V OBLASTI COVID-19
- zajistit si z vlastních prostředků ochranné pomůcky dle vlastního uvážení (roušky, respirátory FFP2 nebo vyšší třídy ochrany, ochranu očí, příp. ochranné oblečení (plášť, overal) s dlouhým rukávem a rukavice) v potřebném počtu na cca 1 - 2 měsíce (platí i pro městem zřízené organizace)

- zajistit si vlastní dezinfekční prostředky (na ruce a na povrchy)

- zajistit si nezbytné zásoby trvanlivých potravin a vody na cca 14 dní

- město v případě nouze zajistí pomoc v oblasti ochranných pomůcek především pro nejohroženější kategorii: senioři 70+ (cca 2 500 osob) + další rizikové skupiny (například onkologičtí pacienti, pacienti po transplantaci orgánů nebo kostní dřeně, případně lidé s těžkou obezitou a další), u kterých se dá čekat těžký průběh nemoci

Doplnění - Současná epidemiologická situace nejen v Neratovicích je stále relativně příznivá, jak je obyvatelstvo informováno ze sdělovacích prostředků. Zveřejněné obecné doporučení je skutečně "Doporučení", jak by se obyvatelé, ale i organizace měli připravovat na možnou změnu této situace.

Zodpovídá: Ing. Ladislav Drága
Vytvořeno / změněno: 7.8.2020 / 7.8.2020
Jméno:Jan
Datum:09.08. 11:18
Titulek:vyřizování na radniciodpovědět
Ale zažili!!Úřednice si kamsi odskočila,kancelář prázdná,sdělení na dveřích žádné.Až jsem musel strčit nos do vedlejší,kde mi arogantně odvětili,že je u lékaře,že mám přijít jindy.
Takže v krámě když je přejímka zboží,napíšou to na dveře,pokud má lékař dovolenou napíše to s předstihem na dveře či někam viditelně,ale ouřada placený z našich daní nic nemusí..
Čekám,kdy státní úředník začne nést zodpovědnost za své jednání a práci.Ale to uteče spousta vody a kdoví,zda-li se zákonodárci k něčemu takovému rozhoupou..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.08. 21:36
Titulek:Pro ty, co nemají facebook - diskuzeodpovědět
Pavel Zeman Děje se něco mimořádného?

Vítězslav Kaňka Pavel Zeman ne jenom zase vyvolavaji paniku &#128514;&#128512;&#128512 ;&#128512;&#128512;&#12858 4;&#128584;&#128584;&#1285 84;


Jan Horník Pavel Zeman https://www.novinky.cz/... /razova-pocty-nakazenych.. .
Rážová: Počty nakažených hrozivé nejsou, ohniska máme jen lokální - Novinky.cz
NOVINKY.CZ


Charlie Root Pavel Zeman je lepší být připraven než překvapen. Jinak dezinfekce je snad samozrejma, ze ji lidé doma mají.

Kristýna Kopačková Pavel Zeman no to by mě také zajimalo?!


Kristýna Kopačková Charlie Root mě tam třeba zaskocilo to jidlo..
3 h

Lucie Nicka Bolvanová Tak co se tedy zase děje?
3 h

Charlie Root Kristýna Kopačková jo tak, rekla bych, že zrovna to je zbytečné....

Charlie Root Lucie Nicka Bolvanová podle mě nic nového. Jen se snaží predejit te panice, která byla při zacatku korony... Cemuz rozumim..

Lenka Šorelová Charlie Root v tom případě to mají hned v úvodu vysvětlit a zdůvodnit, takovéhle prohlášení akorát lidi vyděsí. A kontraproduktivně to paniku vyvolá &#128585;&#128585;&#128585 ;


Charlie Root Lenka Šorelová je to pouze doporučeni, nic víc.... To, že se z něj lidi jsou schopny splasit, to uz je druhá věc &#129335;&#8205;&#9792;&#6 5039; pro mě nic nového. Až na to jídlo všechno mám.


Helča Rampáčková Co se děje?


Helena Caisová Helča Rampáčková nic, chapu to jako : starejte se sami, protoze kdyz se to vrati, tak my vam s tim nepomuzem.. stejne mame doma ty veci od jara.. snad krome jidla, ale to bych fakt nehrotila... to uz tu jednou bylo &#128584;&#128514;


Helča Rampáčková Helena Caisová však oni se o nás nikdy nepostarali :D


Iwisek Buškova Proč? Proč potraviny, je konec světa nebo co?


Bobbi Barath Je potreba strasit lidi...


Petr Dobrý Dále doporučuji zakoupit dostatek těstovin, kvasnic a toaletního papíru


Petra Kořínková To je vtip?

Pavla Markovič Hlavně zachovejte paniku! &#128591;


Jana Havránková Co to má znamenat?!


Šárka Zelenková Neměl by se u takového článku sdílet zdroj z jakých informací se vychází? Tohle není moc důvěryhodné &#128519;


Maky Markéta Kobrová Co to je zas za blbost? &#128514;


Martina Pecháčková Skopcová Proč se tu zase vyvolává panika, to už přece nemůžete myslet vážně. Milé vedení města, zamyslete se, než něco vypustíte na veřejnost. To je super, že zase nebudou v obchodech základní potraviny, protože je někteří obyvatelé města vezmou útokem. Je mi z toho fakt zlé&#1
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.08. 21:37
Titulek:Pro ty, co nemají facebook - diskuzeodpovědět
Vit Prokopec Uz je to tak vazny, ze koronak napadl vodovodni kohoutky &#128561; Honem do lidlu, maji xxl tyden.... &#128514;


Lucie Holubová Šíření poplašných zpráv je trestné...


Lidunka Delfínková Co to je ?????????? Prosím odpovězte co se děje


Miloslav Dobrodinský Blbej vtip.


Lidunka Delfínková Nevhodné vtipy trestné


Lidunka Delfínková A to by město mělo by dát vysvětlení


Ewa Pujmonová Když si odmyslim vlastní názor, potraviny chápu ale voda ? To bych pochopila v částech kde není městská ale jinak... my třeba všichni pijeme doma kohoutkovou.


Milan Mejla Pleninger Tohle je jako opravdu oficiální profil města? Šíření poplašné zprávy vám nic neříká?

Martin Škabrada Panika za 3, 2, 1 ... &#129323;

Monika Kadlec Macháčková Město Neratovice to je opravdu velmi vtipné a k pláči &#128557;&#128557;&#129346 ;

Lenka Šorelová Město Neratovice, můžete laskavě odpovědět na komentáře a dotazy od obyvatel????!!!! &#128545;&#128545;&#128545 ;


Maky Markéta Kobrová Raději se jako město starejte o to aby to tu vypadalo jako město a ne něco k smíchu... Kolikrát si říkám že náměstí je pro ostudu....a jiné části... Je vám asi úplně fuk... &#128514;

Radka Šestáková Henclová Take bych rada vysvetleni, muze nam nekdo odpovedet ?

Ladislav Majer Hm tak to zase budou krámy jak po boji &#128514;

Eva Pujmonová Město píše o pomoci důchodcům 70+ a co senioři 65+ a invalidní důchodci i rodiče samoživitele na ně město nemysli?
Chce to použít zdravý rozum a nevyvolávat paniku.

Lenka Dvorská Co to má být ? &#128544;

Kristýna Klobásová Je potřeba udržovat permanentní napětí&#129315;

Michal Elis Ona bude válka?

Lucie Beerová Zejtra se všude zavírá nebo co, že to píšete jako by měla vypuknout 3. světová krizena se 4.svetovou


Alenka Pekárová Copak, vy máte na radnici Piráty?

Adriena Hamouzová Chystate se zavrit mesto?

Helena Dvorská Co to má být? Jako se mají lidi připravit?

Jířka Kepáková Jakubíčková Helena Dvorská jako mazec už tady stačí že nám v práci zas nasadili náhubek

Věra Ondíková Slavíková To jsem nepochopila

Kristýnka Hrdličková No tak teď vypukne panika, dav v krámě atd... Vůbec nezávidím,

Adriena Hamouzová Kristýnka Hrdličková no dneska teda nakoupit nejdu. &#129315;

Kristýnka Hrdličková Adriena Hamouzová ja za chvilku nakoupit jedu ale jsem daleko takže že bych vzala v Neratovicích potraviny útokem nehrozí až přijedu do republiky tak to to ano protože tady určitě věci nemají a maso tu j
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.08. 21:38
Titulek:Pro ty, co nemají facebook - diskuzeodpovědět
drahé

Míša Plachá Dejmková Na čem Šanda a spol frčí?

Karolína Peštová Míša Plachá Dejmková To šílené doporučení je podepsané šéfem krizového řízení, v tomto týmu, pokud vím, pan Šanda ani jeho kolegové nejsou.

Míša Plachá Dejmková Karolína Peštová, tak tomu věříte max vy

Dominik YumYum Makovský Ty vole odstraňte ten příspěvek... To je hrozný... Všem akorát k smíchu, trapný... Vysoký procento lidí tyhle kecy absolutně nezajímají.. Jak bylo psano výše, starejte se raději o důležitý věci co se týkají chodu města a podobne věci o které se starat máte. Příspěvek akorát pro srandu.

Patrik Kučera Dominik YumYum Makovský Kámo co fetujete v těch Nera. ? &#128514;

Dominik YumYum Makovský Patrik Kučera kamo nevím... Jsem 10 dní na Krétě a už abych se vrátil a udělal pořádek &#128514;&#128514;&#128514 ;

Radka Šestáková Henclová Kolik je vubec v Nera nakazenych aktualne ? Ze se spousti takova panika

Adriena Hamouzová Radka Šestáková Henclová Melnicko 40 lidi. Kolik je to v Nera, to Vam nikdo nerekne.

Tomáš Neubauer Kterej idiot zase tohle pise, vypousti a siri paniku, zavrit vas na samotku idioti. Nechte nas dejchat, pisete hovadiny. V republice cca 10mil lidi + tak 3 bez trv pobytu a v nemocnici je 120 lidi tomu rikam nemoc

Tomáš Necky Neckář Bezte do hajzlu s takovejma zpravama, corona uz nikoho nezajima!!!!
http://www.neratovice.cz/d oporuceni-pro.../d-421008
Doporučení pro obyvatele Neratovic v souvislosti s aktuální situací v ČR v oblasti COVID-19
NERATOVICE.CZ
Doporučení pro obyvatele Neratovic v souvislosti s aktuální situací v…
Doporučení pro obyvatele Neratovic v souvislosti s aktuální situací v ČR v oblasti COVID-19
3 h

Radek Bishop Hadrbolec Divadlo

Vasil Strašidlo Na tohle z vysoka seru. &#128544;

Adriena Hamouzová Takze, KHS ani MZ zadny pokyn, ani doporuceni pro nas region nevydalo.
To, ze si mame vse zajistit sami vime jiz z prvni vlny.
Je zvlastni, ze vzdycky je nejake takove info vydano v patek odpoledne a pak uz nikdo nereaguje.
Byt vami, upravim odstavec s potravinami a vodou...az budete mit cas a posmejete se nad nasimi komentari.

Markéta Hausmanova Komedie a další úplně zbytečné šíření paniky mezi lidi......nechápu proč

Janotová Amy To se jako zavirame, nebo co?

Adriena Hamouzová Janotová Amy no to jsem se ptala taky. Jenze oni sem vrznou prispevek a pak trada na vikend &#129315;.

Janotová Amy Adriena Hamouzová, debilita...

Janotová Amy Pavel Šanda?

Pavel Šanda Já nevím, o co jde. A
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.08. 21:41
Titulek:Pro ty, co nemají facebook - diskuzeodpovědět
Ale jeví se mi to tak, že byla porada na kraji o přípravách na případnou druhou vlnu pandemie, kde se dohodla tato opatření, a místo, aby to přednesl občanům starosta nějak citlivě, aby to nevyvolalo paniku, dostal někdo z úředníků pokyn dát to web a facebook a úkol splnil.

Libuse Bodnarova Co zas dělají paniku není tady určitě moc nakažených! Možná tak dva nebo tři já teda nic nevím že by jich bylo hodně!

Adriena Hamouzová Roman Kroužecký starosta

Tomáš Necky Neckář Adriena Hamouzová co s tim patlakem??

Pavla Pecková Ještě že bydlím v Tuhaňi. Tady máme vše od obce zadarmo a kdy koliv

Jan Haselbach Co to proboha je? Tohle si vyloženě říká o vyvolání strachu a šíření poplašné zprávy..

Karolína Peštová Můžete nám laskavě sdělit, na základě čeho vydáváte takto šílené doporučení, které v lepším případě jen naštve občany a v tom horším vyvolá paniku?

Petra Hrušovská Napíšou toto a vysvětlení proč si máme kupovat skafandry a zásoby vlastně nepišou ... Super &#128077;&#128580;

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, text that says 'budeš bez wifiny už toho mám dost'

Kristina Chlumecká Neni to náhodou staré před vypuknutím pandemie.

Adriena Hamouzová Kristina Chlumecká ne

Zuzana Babička Banyaková Je to už na palici vir už tady bude pořád,tak abychom se všichni odstěhovali na Mars,tam bychom ty skafandry aspoň využili &#128584;&#128584;&#128584 ;

Daniel Svatoš Ale pak mohou rici: vidite my sme Vam to rikali... &#129318;&#8205;&#9794;&#6 5039;

Jiří Pečenka Co to je zase za bláboly? Proč tady zase šíříte paniku? Vedení našeho města posledních pár let opravdu stojí za to... &#129314;

Siller Karel Jiří Pečenka &#128169;&#128169;&#128169 ;&#128169;

Júlia Dzugasová Nechapu to upozorneni co to ma zase znamenat? &#128545;&#128545;&#128545 ;

Adriena Hamouzová Takze prispevek jste zverejnili pred 2 hodinami, 2x pred hodinou upravili a naposledy jste ho upravili pred 12 minutami a zmenili nadpis?
Nestojime vam ani za to, abyste zde reagovali?

Zdeněk Kolací Travi ... HLAVNĚ PŘESTAŇTE VŠICHNI ŠÍŘIT ZBYTEČNOU PANIKU, TELATA &#128526;
https://koronavirus.mzcr.c z/.../Stupne-pohotovosti.. .
koronavirus.mzcr.cz
KORONAVIRUS.MZCR.CZ
koronavirus.mzcr.cz
koronavirus.mzcr.cz

Viola Anne Baronová Děláte si že mě pr*el? Vždyť to už skoro nikdo neřeší &#129318;

Lea Landová Zajímalo by mě co se zase na nás chystá, předevčírem zrušený koncert a další voucher covid v šuplíku, dnes tohle &#128545;

Zdeněk Kolací Travi
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.08. 21:42
Titulek:Pro ty, co nemají facebook - diskuzeodpovědět
Zdeněk Kolací Travi ŽÁDÁM MĚSTO NERATOVICE, ABY TUTO INFORMACI CO NEJDŘÍVE VYSVĚTLILO A ODŮVODNILO ...
( ovšem řádně, jasně, srozumitelně )

Zdeněk Kolací Travi http://www.neratovice.cz/i ng-ladislav-draga/o-24760

Otto J Fleischmann Naserte si.

Antonín Hasker Souhlas... mrdat celý rousky a celou koronu.
Beztak je to jen sracka ulhana cele

Ondra Manntn Podavka Ceka se vybuch spolany? #bejrutstyl

Kačenka Šulc Mesto Neratovice&#128591;&#12799 7; radsi uz nic nepiste&#128584;&#128584;& #128591;&#127997;

Veronika Moudrikova Co to je???

Aleš Kocourek Bravo. Tak to se moc nepovedlo &#128514; Tomu se říká kvalitní krizová komunikace s občany. Tak nezapomeňte, ráno obchody útokem.....&#128514;

Tomáš Necky Neckář Aleš Kocourek pojedu si nafotit ovecky

Katka Em No je to takový poplašný výkřik do tmy.. To si neuvědomujete, co tím mezi obyvateli způsobíte? &#128584;

Karlos Poustecký 3 barevny inzenyr nas bude poucovat,sedte si v klidu v kanclu a stahnete si novou hru,pac ten resident evil uz Vam leze na mozek.

Josef Štefl Co je to zase za exkrementy..... &#129335;&#127996;&#8205;& #9794;&#65039;

Jiří Baudyš Je a já si myslel že to je příspěvek ve skupině Mluvím plynule sarkasticky

Vojta Görög Pan Drága dostal funkci, a tak musel prokázat činnost?&#128512; Hlupák&#129318;&#8205;&#97 94;&#65039;

Lůca Dvořáková &#128514;&#128514;&#128514 ;
To je super krizovy plán. Gratuluji... Jak dlouho jste nad tím zasedaly??
Tohle někdo z vás vymyslel opravdu hlavou.
Jen pro Vaši informaci... Lidi v tomhle státě se o sebe naučily starat sami pokud jste si ještě stále nevsimly, takže tento výkřik do tmy jste si mohly odpustit, protože na vás a nad vámi postavené už nikdo nespoleha a pomoc nečeká

Lenka Tarabová Tak jsem zvědavá, jak se ovčané města Neratovic k tomu nesmyslu postaví

Pavel Šanda Jako pardon, ale napsat to takhle bez souvislostí a vysvětlení povede přesně k opačnému efektu, než jaký byl zamýšlen.

Daniel Linnert A to jebco za.picovinu? Uz tady nekomu radne hrabe, ze?


Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.08. 22:22
Titulek:právě odeslaný e-mail odpovědět
Anna Spevackova
Komu:
starosta@neratovice.cz, Marek.Lenc@neratovice.cz, lenka.mrzilkova@neratovice .cz, ladislav.draga@neratovice. cz, e-podatelna@khsstc.cz, Dana.Salamunova@khsstc.cz

žádost o vysvětlení

Vážení,

dnes večer jsem otevřela facebook města Neratovice a našla jsem na něm zprávu tohoto znění:

Město Neratovice - oficiální profil
4 hod ·
OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO OBYVATELE NERATOVIC V SOUVISLOSTI S AKTUÁLNÍ SITUACÍ V ČR V OBLASTI COVID-19 (Doporučení bylo vydáno na základě závěrů z mimořádné porady krizového řízení Středočeského kraje konané dne 4.8.2020.)

- zajistit si z vlastních prostředků ochranné pomůcky dle vlastního uvážení (roušky, respirátory FFP2 nebo vyšší třídy ochrany, ochranu očí, příp. ochranné oblečení (plášť, overal) s dlouhým rukávem a rukavice) v potřebném počtu na cca 1 - 2 měsíce (platí i pro městem zřízené organizace)

- zajistit si vlastní dezinfekční prostředky (na ruce a na povrchy)

- zajistit si nezbytné zásoby trvanlivých potravin a vody na cca 14 dní

- město v případě nouze zajistí pomoc v oblasti ochranných pomůcek především pro nejohroženější kategorii: senioři 70+ (cca 2 500 osob) + další rizikové skupiny (například onkologičtí pacienti, pacienti po transplantaci orgánů nebo kostní dřeně, případně lidé s těžkou obezitou a další), u kterých se dá čekat těžký průběh nemoci

Zodpovídá: Ing. Ladislav Drága
Vytvořeno / změněno: 7.8.2020 / 7.8.2020

Web: http://www.neratovice.cz/d oporuceni-pro-obyvatele-…/ d-421008


Anna Spěváčková: Na facebooku okamžitě vypukla rozsáhlá diskuze. Mezi lidmi se šíří panika. Jak to, že nebyl jako součást této zprávy zveřejněn zápis z porady krizového řízení Středočeského kraje konané dne 4.8. 2020? Požaduji jeho zveřejnění.

Dále požaduji od města Neratovice, aby tuto informaci co nejdříve vysvětlilo a odůvodnilo. Jasně a srozumitelně. Pro ty, kteří nemají počítač, a neumí na něm pracovat, ev. nemají facebook, požaduji, aby bylo toto vysvětlení a odůvodnění vyhlášeno městským rozhlasem a současně šířeno pomocí vylepených letáků na výlepových plochách.

Dále žádám podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím KHES Mělník o informaci, kolik bylo v Neratovicích k datu 6. 8. 2020 infikovaných obyvatel COVID-19, rozdělení podle pohlaví a v jaké věkové kategorii.
Děkuji za brzkou odpověď.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města Neratovice, nar. 17. 2. 1944 v Olomouci, bydlištěm Neratovice, Na Výsluní 1309.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.08. 13:16
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Dne 8.8. 2020 175 infikovaných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.08. 08:38
Titulek:počet infikovaných a poznámkaodpovědět
Dne 9. 8. 2020 je 122 nakažených.

Ode dneška by měli starostové dostávat informaci, kolik je nakažených COVIDEM-19 v jejich obci. Jsem zvědavá, zda pan starosta tento údaj bude zveřejňovat a jak. Opět jen na facebooku, aby staří lidé nic nevěděli????
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.08. 08:41
Titulek:iRozhlasodpovědět
Obce s rozšířenou působností, kterých je v Česku 205, by poprvé od začátku pandemie měly dostávat informace o nakažených. V případě Klů by se tak o nemocných dozvěděla mělnická radnice, která by Michalíčka informovala a mohla by v případě potřeby zavést opatření.

„V současnosti byly ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky připraveny první metodické postupy, které popisují obsah předávaných dat, technické aspekty předání a časový režim pravidelného předávání,“ napsala serveru iROZHLAS.cz mluvčí resortu zdravotnictví Povolná.

O změnu žádal Svaz obcí a měst. Nejdříve informoval krizový štáb v době pandemie, ten si ale na problematiku nenašel čas. Podruhé na konci července přímo ministerstvo zdravotnictví, které začalo problematiku řešit s Ústavem zdravotnických informací a statistiky. Se starosty se totiž podle šéfa svazu a starosty Kyjova Františka Lukla shodli na tom, že pro ně nedostatek informací byl během pandemie jedním z „nejpalčivějších problémů“.

Nyní by tak obce nově měly dostávat zprávu o počtech nakažených od hygienických stanic každý týden. „Kdyby sami vyhodnotili (ÚZIS a hygienici – pozn. red.), že dochází k masivnějšímu nárůstu v nějaké oblasti, tak budeme upozorněni hned, abychom mohli realizovat preventivní opatření. I v minulosti starostové například rozdávali roušky, distribuovali dezinfekční materiály nebo řešili opatření týkající se organizací, které zřizujeme,“ řekl redakci.

„Jsme domluveni na tom, že nepůjde jen o kopírování dat, ale i o další informace, které budou pro starosty jako šéfy krizových štábů podstatné,“ dodal.

Zatím ale není jasné, jakou cestou se informace budou ke starostům dostávat. „Musí to být důvěrný zdroj,“ popsal Lukl. Ředitel ÚZIS Ladislav Dušek tento týden jedná se svazem i o dalších podrobnostech. „Na metodice se pracuje, určitě to bude ve dnech,“ napsal redakci.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.08. 08:24
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Dne 10. 8. 2020 bylo 140 infikovaných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.08. 08:39
Titulek:počty infikovaných v Neratovicíchodpovědět
Vážená paní zastupitelko,

posílám Vám informace, které jste od KHS Středočeského kraje požadovala na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.


Počet aktuálně nemocných Covid-19 v Neratovicích ke dni 6. 8. 2020:


Věková skupina ženy muži

0-14 0 0

15-24 0 0

25-34 0 1

35-44 0 0

45-54 0 0

55-64 0 0

65-74 1 1

75-84 0 0

85+ 0 0


S pozdravem a přáním příjemného dne,

Dana Šalamunová, MBA
tisková mluvčí
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.08. 11:58
Titulek:Novotný? Ten tu chyběl....odpovědět
Takže ten ....hm ...Novotný podal trestní oznámení na naše město. No to máme radost, že máme takového obhájce pravdy. S kýmpak z našeho města je asi spolčen? S chvilkami pro demokracii s Piráty nebo jinými sluníčkáři?
Nebo jsou zde ještě další osoby napojené na Novotného? Třeba místní ODS v čele se slušňákem Hrodkem? Naše vedení za moc nestojí, tedy nestojí za nic, ale individuum typu Novotného nám zde ještě chybí.
To, co naše město provedlo tím, že zveřejnilo ono doporučení, není trestný čin, ale totální blbost pronikající celou radnicí (s několika výjimkami) v čele s vedením města. Neschopnost se vcítit do myšlení obyčejných lidí, neodbornost, omezenost a ignorace.
Jméno:Honza
Datum:11.08. 18:57
Titulek:To je ten pravýodpovědět
Novotný? Ten by měl být zbaven svéprávnosti - nechápu, jak si ho mohli v Řeporyjích zvolit. Nebýt jeho známého tatíčka, sotva by seděl na radnici....
Jméno:Lenka
Datum:12.08. 09:26
Titulek:Já taky nechápu odpovědět
A kolikpak "našich" zastupitelů by nám teď vládlo, kdyby tam nešlo o příbuzenské vztahy, známosti?!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.08. 20:35
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Dne 11. 8. 2020 bylo 288 infikovaných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.08. 14:58
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
dne 12. 8. 2020 bylo 290 infikovaných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.08. 14:58
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Dne 13. 8. 2020 bylo 330 (!) infikovaných. To nejvíce od začátku dubna. Kdy už stát nařídí povinné nošení roušek v uzavřených prostorách a dodržování rozestupů????
Jméno:Lída
Datum:14.08. 21:29
Titulek:https://tn.nova.cz/clanek/ obec-vyzyva..odpovědět
Dělejte si zásoby, vyzývá české město obyvatele. Šíříte paniku, zuří místní!

Uklidnit své občany v době koronavirové pandemie se městu Neratovice na Mělnicku příliš nedaří. Doporučilo jim se v podstatě připravit na nejhorší a začít si dělat zásoby roušek, dezinfekčních gelů a potravin. Na sociálních sítích za to vedení Neratovic sklidilo ostrou kritiku - podle lidí zbytečně vyvolává paniku.

V pátek se na sociálních sítích i na oficiálních stránkách obce Neratovice objevil výčet doporučení souvisejících s onemocněním Covid-19. Mezi nimi je například zajištění ochranných pomůcek z vlastních peněz. A to zhruba na jeden až dva měsíce.

"Roušky, respirátory FFP2 nebo vyšší třídy ochrany, ochranu očí, případně ochranné oblečení (plášť, overal) s dlouhým rukávem a rukavice. Dle vlastního uvážení," uvedlo město. Dále doporučilo, aby si lidé pořídili zásoby dezinfekčního gelu na ruce i povrchy.

"Doporučujeme také zajistit si nezbytné zásoby trvanlivých potravin a vody na cca 14 dní," dodalo vedení. "Město v případě nouze zajistí pomoc v oblasti ochranných pomůcek především pro nejohroženější kategorii - senioři 70+ a další rizikové skupiny (například onkologičtí pacienti, pacienti po transplantaci orgánů nebo kostní dřeně, případně lidé s těžkou obezitou a další), u kterých se dá čekat těžký průběh nemoci," upřesnilo.

Přestože vedení města zdůraznilo, že epidemiologická situace je v Neratovicích příznivá a jedná se skutečně jen o doporučení, sklidilo za svůj přístup kritiku nejen od svých obyvatel. "Proč se tu zase vyvolává panika? To už přece nemůžete myslet vážně," zlobí se paní Monika.

Přijde vám správné, že město vydalo takovéto doporučení?
Ano, lidé by měli být připravení. 596 hlasů
Ne, je to vyvolávání paniky. 1101 hlasů
Děkujeme za hlasování!


"Můžete nám laskavě sdělit, na základě čeho vydáváte takto šílené doporučení, které v lepším případě jen naštve občany a v tom horším vyvolá paniku?" zuří paní Karolína. "Doporučení bylo vydáno na základě závěrů z mimořádné porady krizového řízení Středočeského kraje konané dne 4. 8. 2020," informovalo město. Žádná z okolních obcí však nic podobného na svých oficiálních stránkách nemá.

Kritika zazněla i ze strany politiků. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) oznámil, že podal trestní oznámení a označil výčet doporučení za šíření poplašné zprávy. Počínání města odsoudil i epidemiolog Roman Prymula.
Jméno:Anna
Datum:15.08. 07:03
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Dne 15. 8. 2020 - 293.
Jméno:Petr
Datum:15.08. 10:04
Titulek:znovu:odpovědět
Jak jsou separováni a hlídáni naši občané v karanténě??Nijak??Jedu si busem a slyším hovor:Víííš,jako já oficiálně ven a na veřejnost nemůžu...mno tady ti to nemůžu říkat,za chvíli ti cinknu.."Wo co asi šlo,uhodne někdo??
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.08. 21:07
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Počet infikovaných dne 14. 8. 2020 - 293.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.08. 18:06
Titulek:počty infikovaných v Neraodpovědět
Dopřála jsem si takovou malou dovolenou v lesích v blízkosti německých hranic. Během této doby se počet infikovaných v ČR pohyboval kolem 300 denně, ale ouha, 21. 8. 2020 se vyšvihl na 506 případů. To je nejvíce za celou koronavirovou epidemii. Je zajímavé, že Němci v našich dopravních prostředcích a uzavřených prostorách měli většinou nasazené roušky, zatímco naši mladí odvážlivci tedy v Nera dávali najevo svoji odvahu čelit, podle nich, lehké infekci,: "Je to jen chřipečka". No to určitě. Starostové by měli dostávat od hygieny počty infikovaných ve svých obcích, prošla jsem si web města i facebooky, městský a starosty, ale nikde nic není zveřejněno. Budu se ptát na zasedání zastupitelstva. PROČ starosta nezveřejňuje počty infikovaných v Neratovicích.
Jméno:Jitka
Datum:24.08. 05:52
Titulek:ptejte seodpovědět
Páč tady mlčí jako hrob a mlží.tradičně.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.08. 08:55
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Počet nakažených dne 4. 8. 2020: 260. Pořád čekám na oznámení starosty, kolik nakažených je v Neratovicích. Starostové mají dostávat informace od hygieny. Možná se dočkáme na zasedání městs. zastupitelstva.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.08. 22:02
Titulek:počet nakažených rosteodpovědět
V úterý 25. 8. 2020 367 infikovaných. Starostové ještě žádné informace nedostávají, teprve se vše chystá. Ale když jsem si mohla žádat o informace hygienu o počtu nakažených v Neratovicích podle zákona č. 106, mohl to dělat i pan starosta.
Jméno:mno
Datum:27.08. 05:55
Titulek:jistě že mohlodpovědět
To ukazuje o jeho "schopnostech".Mají jiné starosti a zájmy v pracovní době námi daň.poplatníky placené.Včera jsem se dozvěděl že náš soused v domě je v karanténě,přitom ho věčně vídím venku.A takových lidí tu musí být.Myslím,že nárůst je uměle a tiše navýšen právě těmito lidmi.Co buď nedodržují odstupy a roušky a pak karanténu.Na čele to psané nemají a není to kontrolovatelné.Samo,že jsem lékaře o tomto člověku uvědomil.
Jméno:Petr
Datum:27.08. 08:31
Titulek:dotazodpovědět
Dobrý den.
Můžete mi prosím říct, k čemu Vám ta informace bude? Děkuji za odpověď.
Jméno:Anna
Datum:27.08. 15:06
Titulek:počty nakažených v Neraodpovědět
Je-li ta otázka mířená na mě, pak informace o počtu nakažených ve městě je užitečná v tom, zda je nutné zvýšit obezřetnost a chránit se více, než nám doporučuje min. zdravotnictví ovládané podnikateli a lobisty.
Jméno:Petr
Datum:27.08. 16:03
Titulek:dotazodpovědět
Dobrý den. Jak zvýšíte obezřetnost a budete se více chránit, když zjistíte, že v Neratovicích se zvýšil počet nakažených např. z 5 na 10?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.08. 10:39
Titulek:včera 27. 8. - 352 infikovaných odpovědět
Rouška v uzavřených prostorách, hlavně v dopravě, dvoumetrové rozestupy, důsledná hygiena rukou ( hlavně dezinfekce rukou, mobilu, klávesnice, klíčů atd.).Větrat v dopravních prostředcích. Docela bych zapomněla na včerejší zkušenost v autobuse 471. Vracela jsem se z Mělníka domů (lékaři a pod.), vstoupím do autobusu, tam vzduch na padnutí, vydýchaný, smradlavý stoják. Žena za volantem. Zeptám se jí, velmi slušně, zda má zapnutou klimatizaci, a pokud ne, zda je možné otevřít okna. Dáma mi odpověděla velmi razantně, že proč by ji měla zapínat, když je venku zima (včera!)a ze stejného důvodu není proč otevírat okna. Tak jsme jí odvětila, že v tom případě klame cestující, protože na oknech je uvedeno, že autobus je klimatizován, což není pravda. Takže jsem nad sebou otevřela okno, na což řidička reagovala velmi agresivně. Tedy řvala na mě. Odpověděla jsme jí, že otevřením okna se čerstvým vzduchem vyvětrají viry a bakterie, ať si něco prostuduje. Přes uličku paní také otevřela okno a vtom se zezadu se ozval stařec (znám ho), který na mě začal nepříčetně řvát: zavři to, ty krávo? no něco podobného a začal se sápat ze sedadla. Jeho společnice ho zadržela, aby po mě neskočil. Takže tak reagují lidé na větrání v autobuse. Oni totiž nepoznají, kdy je puštěná klimatizace a kdy ne. Když otevřete okno, křičí, že se okna nesmějí otvírat, že je puštěná klimatizace. Ještě štěstí, že nemusím dojíždět. Jinak v obchodech na Mělníku mají všude desinfekci, ale nikdo si jí nevšímá a nepoužívají ji. Pár lidí má roušky, většina kašle do prstů. To, co jsme se pracně naučili, většina lidí zapomněla. Jestli opravdu na podzim se situace zhorší, budou se těžko vracet a přizpůsobovat se.
A protože už máme velký cancour příspěvků. přesunuji diskuzi do čtenářského fóra.
Jméno:Alena
Datum:28.08. 10:59
Titulek:nejen linka 471odpovědět
Při mé pravidelné jízdě do zaměstnání do Prahy linkou 348 se občas téhož dožaduji i já.A řeším dilema-dýchat či se dusit.Ne vždy je klimatizace při zavřených oknech spuštěna a když není pokouším se o otevření okna.Některá okna jsou permanentně zavřená tak,aby se nedala otevírat a to je pak něco.Jsou řidiči,co dělají pasažerům naschvály a opravdu jí nespustí.Několikrát se mi stalo,že jsem přidušená skoro vylezla z busu a lapala po dechu jako kapr.Již jsem to psala na Arrivu,je to hazard s naším zdravím,pokud je mi odepřena možnost dýchat a nedusit se.Skoro většina autobusů klimu má a podle toho by s ní mělo být naloženo.Někteří řidiči i cestující jsou neomalení a arogantní.To si však člověk nesmí nechat líbit.Po nás také vyžadují,aby se v buse netelefonovalo,nejedlo,nep ilo,nekouřilo a já nevím co.Doba je zlá a může být hůře,čím dál lidí více narušených.
Jméno:Petr
Datum:28.08. 12:08
Titulek:dotazodpovědět
Ok. To je vaše zkušenost.
Já se vrátím k mým otázkám. A to je, jaký smysl má vaše lpění na počtech nakažených Covidem v Neratovicích a jak budete na případné zvýšení nemocných reagovat Vy?
Co se změní když se počet nakažených zvýší?
Jméno:Petr
Datum:28.08. 12:08
Titulek:dotazodpovědět
Ok. To je vaše zkušenost.
Já se vrátím k mým otázkám. A to je, jaký smysl má vaše lpění na počtech nakažených Covidem v Neratovicích a jak budete na případné zvýšení nemocných reagovat Vy?
Co se změní když se počet nakažených zvýší?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.08. 14:30
Titulek:odpověďodpovědět
Pro mě bylo důležité ukázat, že se lze k informacím o počtu nakažených dostat, jen chtít. Že vymlouvat se na osobní údaje nelze. Lidé ve městě musí vědět, kolik obyvatel je nakažených, jejich pohlaví a v jakých věkových kategoriích. Pro mě osobně by bylo důležité vědět, v jaké lokalitě se nachází, včetně toho, kdo je v karanténě. Ale to by asi neprošlo. A na základě těchto znalostí by mělo MĚSTO činit příslušná opatření. Ne zveřejnit jakési doporučení bez vysvětlení co je COVID, jak se projevuje, co mají lidé dělat, aby se nenakazili a nenakazili někoho jiného.
Jméno:Petr
Datum:28.08. 14:53
Titulek:dotazodpovědět
Proč si myslíte, že lidé ve městě musí vědět, kolik obyvatel je nakažených, jejich pohlaví a v jakých věkových kategoriích, popř. kdo je v karanténě? Sama píšete, že k těmto informacím se nedostane nikdo.
Pokud by se počet nemocných výrazně nebo extrémně zvyšoval, tak hygiena vydá příslušná opatření popř. nařízení. Proč již tak vyhrocenou situaci ještě eskalovat dalšími hony na nakažené lidi.

Na otázku co vy osobně byste dělala, kdyby se počet nakažených v Neratovicích zdvojnásobil jste neodpověděla. Píšete, že by město mělo činit příslušná opatření - ptám se tedy jaká?Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.08. 15:15
Titulek:otázky, otázky, otázky...odpovědět
Nikdo se nedostane k údajům, kdo je v karanténě. Ostatní údaje si klidně každý zjistí dotazem podle zákona č. 106. Proč se ptáte, co budu dělat já a proč se neptáte, co bude dělat krizový štáb města v čele se starostou města?
Jméno:Karel
Datum:29.08. 05:11
Titulek:zmatek a chaosodpovědět
Sem dorazil ze západu,ale budou nám tvrdit jak je vše pro naše blaho.I to sledování přes PC,mobily,drony,soc.sítě a další.Jen cvičené opičky z nás chtějí mít.Pochopíme až bude už pozdě.
Jméno:Iva
Datum:29.08. 09:26
Titulek:Zase máte pravduodpovědět
100 let po španělské chřipce,nevím kolik krizových štábů apod.na různých úrovních po generace zasedalo a různé strategické plány vymýšlelo-a jsme stejně v piheli.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.08. 10:10
Titulek:Větrat, větrat, větratodpovědět
Ještě bych doplnila, že řidička autobusu si opovržlivě odfrkla, že jsou lidi zbytečně "vyjukaní". Na to by měla slyšet odpověď lékařky profesorky Julie Dobrovolné z centra Recetox Masarykovy university v Brně, která se dlouhodobě zabývá výzkumem stresu. "Určitá míra úzkostnosti je docela rozumná, Stres podle mého názoru není ani dobrý, ani špatný. Je to adaptační reakce, jíž je naše tělo vybaveno, protože bylo v minulosti výhodné být této reakce schopen. To, k čemu směřuje váš dotaz, je asi určitá míra úzkostnosti – a tady bych určitě souhlasila s tím, že to je v době planetární pandemie rozumná reakce, která může být pro člověka výhodou. Intenzita stresové reakce obecně záleží zejména na tom, jak moc nebezpečný vnímáme vyvolávající faktor, tedy nikoli na tom, jak je skutečně nebezpečný. Takže v závislosti na tom, jak se mezi sebou lišíme ve vnímání nebezpečnosti covidu-19, také vykazujeme širokou paletu symptomů stresové reakce." Obávám se ale, že by tomu paní řidička nerozuměla.

Dožadujte se puštění klimatizace, otvírejte okna bez ohledu na kvílení zchoulostivělých spolucestujících, nenechte si nadávat, braňte se! Čerstvý vzduch vyfouká viry a bakterie a ničí je.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/dom ov/
Jméno:Iva
Datum:30.08. 13:07
Titulek:některá stupídaodpovědět
To vůbec nepochopí k čemu klimatizace slouží a co nahrazuje.Dokud neproběhne rázná odveta či šetření,nic se nezmění.Hlupáků bohužel roste ...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz