Názory k článku

Jak se město vyrovnalo s koronavirem

Jméno:Karel
Datum:30.07. 12:53
Titulek:no vidíte, jak se o vás starajíodpovědět
Asi před měsícem dostali někteří senioři do schránek obálku s rouškami ( to brzo!) a s dopisem:
Vážení a milí spoluobčané.
dostává se Vám do rukou bavlněná rouška ušitá našimi dobrovolníky. K roušce máte k dispozici 30 ks jednorázových filtračních vložek z originální netkané textilie. Bílý jemný čtverec vložte do bavlněné roušky. Tento filtr si měňte každý den a po použití ho vyhoďte do směsného komunálního odpadu. Roušku vždy jednou denně vyvařte a po usušení vyžehlete z obou stran, případně ji můžete používat i bez vloženého filtru.Chraňte sebe i své okolí. Přejeme vše dobré, hodně sil, optimizmu a zdraví. Město Neratovice.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.07. 15:33
Titulek:bohuželodpovědět
Musím konstatovat, že jsem, přestože také osamělá seniorka, do schránky nic nedostala. A opět -řada mých známých důchodkyň také ne. Tak co to je za pomoc seniorům? Řekla bych, že Listy jsou snůška chvály a skutků v oblasti sci-fi.
Jméno:Lída
Datum:30.07. 18:00
Titulek: je to takodpovědět
Moje 78-letá matka a další penzisté o kterých vím,že nedostali také.Přitom je jednoduché zjistit z matriky adresy a věk lidí,komu je opatřit.Ale to bychom nežili v našem Kocourkově a po našich kocourkovkkých chtěli trochu moc..
V dnešní době spoléhat nejlépe sám na sebe,tahle a další vlády myslí jen na sebe a svá korýtka.Snaží se,to jo,ale....znáte to.
Jméno:Lída
Datum:30.07. 18:06
Titulek:2)odpovědět
K LN musím souhlasit,většinou ve smyslu: každá liška pochválí svůj ocas a ty nám do toho nemluv...
Proto jsou tu o dění ve městě zřízeny nové weby a zpravodaj.Zpravodaj,který je objektivní a nelže,nevlní a kouká otevřenýma očima.
Takže LN mohou směle rozdávat ovcím a pochlebovačům + podobným...Ti jim skočí na všechno..
Datum:31.07. 17:09
Titulek:pořád to stoupá...měly by být roušky!!!.odpovědět
30. 7. 2020 bylo 252 nakažených.
Datum:01.08. 17:00
Titulek:počet infikovaných koronaviremodpovědět
V pátek bylo 232 nakažených koronavirem. Zajímalo by mě, proč se nikde neuvádí ohnisko nakažených ve Klích (de facto v Tuhani) - zahraniční pracovníci v zemědělství, údajně Rumuni. Zeptám se starosty a hygieny.
Jméno:Jana
Datum:01.08. 19:09
Titulek: to je to saméodpovědět
Jako když jsem se ptala,kolik nepřizpůsobivých bere dávky a kolik jich je dlouhodobě nezaměstnaných.Asi se bojí,že by nám slezly hrůzou vlasy.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:02.08. 09:22
Titulek:počet infikovanýchodpovědět
Dne 1. 8. 2020 125 nakažených. O víkendu se málo testuje. Debatuje se o tom, že by měli starostové dostávat přehled o počtu infikovaných a jejich lokalizaci. Zatím si musí žádat podle zákona č. 106 a dostanou údaje staré 15 dní, což je na ....víte na co. Nevím, jestli si o počty musí žádat u hygieny nebo počty dostanou automaticky. Co náš starosta? Jak se k tomu postaví? A pokud je bude dostávat, zveřejní je nejen na webu a facebooku, ale dostupným způsobem pro všechny? Třeba rozhlasem?
Jméno:Honza
Datum:02.08. 11:39
Titulek:ho,ho,hoooodpovědět
To bych je chtěl vidět!Ti mají jiné starosti,určitě ne směrem pro ob(v)čany.
Datum:03.08. 09:47
Titulek:Rozhovor s imunologem Smejkalemodpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?v=OJJyhqmXdqU&pp=wgIEC gIIAQ%3D%3D&feature=push-f r&attr_tag=GAHaKm_RLCLOD78 g%3A6

Smejkal: Češi nezažili opravdovou epidemii, můžeme to teď zkazit vlastní hloupostí, noste roušky!!!!

Z diskuze:
Blanka Mecová
Jsem zdravotník, rozhodně nic neulehčují,ale mám pocit,že by bylo fajn aby ,všem někdo řekl,že roušky je potřeba přát,žehlit a respirátor je funkční 4 hodiny a ne 2 měsíce, obyčejná rouška má také svou životnost,a hlavně dezinfekce rukou,každý druhý sahá na roušku mnohokrát za hodinu,a pak si ji dávek kapsy a ráno nasadí.pokud je infikovaná patří do koše. Prosím zde je velká rezerva!

Pavlas CMT
Je smutné,kolik lhostejnosti a sobeckosti mezi lidmi je.Setkávám se s názory jako třeba "lidskou populaci je třeba ozdravit,staří a nemocní musí z kola ven" nebo "no tak bože,někdo umře" nebo "nač nosit roušky vždyť stejně umírají staří a nemocní kteří by stejně zemřeli"(zajímavé jak někteří lidé vědí že by staří a nemocní stejně umřeli).Jednou umře každej,ať je mladý nebo starý,ať je zdravý nebo nemocný.To opravdu má zemřít na covid člověk jen protože je starý nebo nemocný?Znám několik lidí,kteří bojovali s tak závažným onemocněním jakým je rakovina.Někteří lidé by jim tu šanci na uzdravení klidně vzali svou lhostejností a sobeckostí.Všem těm kdo čtou můj příspěvek bych chtěl vzkázat: Panika a hysterie není na místě,byť s touto situací nejsou žádné špásy.Přistupujme k tomu rozumě a zodpovědně.Buďme ohleduplní,mějme úctu ke stáří a nemocným .Chraňme ty jenž to potřebují tím že budeme dbát na doporučení epidemiologů,vždyť nošení roušek to je to nejmenší co můžem pro tyto lidi udělat.

Datum:03.08. 09:57
Titulek:Roušky jsou důležité!!!!odpovědět
I když počty nakažených přechodně klesly (2. 8. 2020 - 102 infikovaných), je nutné v uzavřených prostorách nosit roušky!!! Nebuďte lidi lhostejní a chraňte své okolí.

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz