Názory k článku

A opět se bude sekat a sekat, žádný hmyz nebude mít šanci

Jméno:Alena
Datum:19.06. 21:25
Titulek:sekat častějiodpovědět
Letošní rok je jiný, než bylo 10 let před tím. Proto jsem zastánce častějšího sekání. V trávě se drží klíšťata. Děkuji - nemusím. A na louce, kam si chodí lidé sednout na deku není zrovna fajn se probírat 70 cm trávou. Nejsou to pastviny.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.06. 22:19
Titulek:neodpovědět
Milá Aleno, teď sice prší, ale přijdou horké dny a plochy vyschnou. Co je dnes, nemusí být za týden. Pravděpodobně bude zase sucho. Bude-li se sekat často, budeme mít na sídlišti zase jako každý rok hnědou vyschlou prašnou plochu. Asi se vám to líbí. Vy jste zastánce častého sekání a myslíte jen na sebe. Na svůj prospěch. Mylně se domníváte, že v trávě jsou jen klíšťata. Jenže v travnatých plochách žije spousta dalších živočichů. Tedy pokud se ponechají vysoké porosty. Když se ale budou sekat častěji, nebudou motýli, brouci, kobylky a jiný hmyz. Když nebude hmyz, nebudou ptáci. Nebudou květy pro včely a čmeláky. Ale vám je to jedno. V mnoha městech už to pochopili. Žijí tam osvícení lidé. Tady je jiná situace. Zde vítězí lidé omezení.
Jméno:Iva
Datum:20.06. 07:26
Titulek:poslední větaodpovědět
Naprostý souhlas a tleskám.Bohužel smýšlení,mentalita,vzdělan ost a dalších zdejších spoluobyvatel je tristní.Každý by jen prosazoval byznys a své plány a výhody bez ohledu na další.To se samozřejmě Hmyzuzdarovým velmi hodí do krámu.Ti také neradi přírodu a když tak jen tu svou okolo bazénů s tůjemi.Tady lidé přemýšlí úplně něčím jiným a jdou proti přírodě silou nejmenšího odporu.Že už nám příroda vrací úder za všechna zvěrstva jim je jedno,hlavně že tu jsou ONI a všechno bude podle nich.Proto Neratovice vypadají zpustlé a zničené,neudržované jaké jsou.Tohle se jim nesmí nechat vyhrát,musí si uvědomit,že tu jen ONI nežijí a nebydlí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.06. 08:32
Titulek:historie pasportizace plochodpovědět
Ještě dodatek k pasportizaci od pana Jebavého. Původně ji měla měla vytvořit Jiřina Zemanová z Libiše. Rodačka z Neratovic, která zná dobře místní poměry. Ještě s paní Winterovou upozornila starostu na nedostatky pasportizace vytvořené P. Šimkem (sekal se rybník v Mlékojedech, lesíky a pod.) Už ji to z radnice přiklepli, oznámili zastupitelstvu, jenže najednou bylo jinak. Dle zpráv přiběhla Mrzílková a odmítla svěřit pasportizaci Jiřině Zemanové. Pak měl údajně přijít na radnici pan Jebavý a nabídnout svou pomoc při tvorbě pasportizace. Zvláštní, že? Až do Prahy doletěla zpráva, že potřebujeme korigovat zpackanou pasportizaci od P. Šimka. Paní Zemanová pak dostala zakázku na úpravu ploch na otevřeném koupališti. S paní Zemanovou se dobře známe, vím, že kdo má firmu, nemůže si dovolit odmítnout zakázku. Radnice si takto zavazuje podnikatele, aby nedělali problémy. Bohužel, je to tak. Paní Mrzílková je velký taktik, kdo se jí znelíbí, nemá šanci. Rozhoduje o všem. Koho si chce zavázat, ten dostane něco navíc. Co je dál, si můžeme jen domýšlet. Tady jsou vytvořené tak stabilní vazby, že je rozbít snad ani nelze. Zlatý socializmus (komunizmus to nebyl, jak tvrdí mnozí). Tehdy byly vztahy čitelné a daly se předpovídat.
Jméno:Alena
Datum:20.06. 09:15
Titulek:Za socíku by jsteodpovědět
neměla tyto stránky, nesměla vyjadřovat svůj názor a šlapala by jste pěkně v řádku. Co je neekologického na tom, že by se posekala louka, kam si lidé chodí sednout s dekou? Lesík u nádraží by byl také fajn, kdyby se jím dalo projít. Jako děti jsme si tam chodili se školou při tělocviku proběhnout, zahrát...dnes?! Je to džungle v centru města! Kdyby jste raději bojovali proti všem komerčním stavbám postavených na hektarech orné půdy, do toho nejdete! A proti makléřům, kteří zde zastavují zahrádky a zahrady nájemními domy s x nájemníky na malém pozemku, to Vám také nevadí! Asi tak!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.06. 12:07
Titulek:ano, bylo jinak...odpovědět
Za socíku, jak to nazýváte, jsem došla za soudruhem předsedou národního výboru Vladimírem Čermákem a upozornila ho na to, že technické služby zase ořezávají solitérní keře v trávníku do kvádru. Soudruh Čermák vytočil číslo, zavolal Říhu do kanceláře a řekl mu: Tady soudružka si stěžuje na špatnou údržbu, ona tomu rozumí, tak se ní domluv, aby to bylo v pořádku. Také jsem si soudruhovi Čermákovi stěžovala na nedostatek vegetace kolem silnic a tak byly vysazena stromořadí v Benešovce, Kojetické a v zelených plochách na sídlišti. Dnes si mohu stěžovat pouze na lampárně, ale ty byly zrušeny.
Jméno:Koníček
Datum:24.06. 04:16
Titulek:Nostalgie.odpovědět
Soudruh Čermák bleskově nechal všechno zařídit a mezitím spolanské exhalace poškozovaly a ničily tisíce stromů a hektarů přírody jinde v republice, ne-li i v zahraničí, o EMĚ v Horních Počáplech a dalších hnědouhelných elektrárnách nemluvě. Jak tenkrát vypadaly lesy v Krkonoších, v Jizerkách a v Krušných horách v době, kdy soudruzi všechno zařídili, to sem jaksi nepatří, že? :-)(
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.06. 13:28
Titulek:jaká nostalgie, skutečnost...odpovědět
Ale vy mícháte švestky s jablky. Srovnávala jsem reakci bývalého předsedy národního výboru Čermáka s reakcí dnešního vedení města. Proč sem mícháte celostátní problémy té doby, nechápu. Jinak byste se měl projet republikou, a podívat se, jak vypadají lesy dnes. Jsou napadeny škůdci a chorobami, smrky hynou pod náporem kůrovce, vůči kterým se stromy nejsou schopné bránit. Když je dříve napadl brouk, zalily ho mízou. Nyní jej nezalijí, nemají dost mízy, a kůrovec strom zničí. Lesy schnou, protože srážky sjedou po povrchu udusaných, mohutných a četných cest pro těžké mechanizmy, které strom pokácí, odvětví, odkorní, nařežou a odvezou klády přímo na onom dopravním prostředku až do místa prodeje, většinou do Rakouska, Německa či Polska. Vše je založeno na zisku. Žádné jiné hodnoty nejsou uznávány.
Jméno:Koníček
Datum:29.06. 05:57
Titulek:V tomto svém příspěvkuodpovědět
nepíšete nic, co by běžné informovaný člověk nevěděl. Ale ten váš předchozí příspěvek vyznívá, jako by za dřívějšího režimu bylo lépe a jako by tehdy žádné zásadní velké problémy v oblasti životního prostředí neexistovaly. Soudruh Čermák reagoval operativně a zároveň byl i jedním z představitelů režimu, za jehož vlády trpělo životní prostředí hůř než nyní. V malém měřítku se vám dařilo něco pozitivního, zatímco v celostátním měřítku se na dopad ekonomiky na životní prostředí nebral ohled. Tehdejší Spolana toho byla příkladem, který měl každý na očích. I tehdy bylo vše podřízeno zisku, a to s větší bezohledností než dnes. Přes upozorňování znalých se za dřívějšího režimu neupouštělo od vysazování monokulturních lesů, které nyní hynou, neodsiřovaly se elektrárny, kvůli jejichž exhalacím hynuly lesy a příroda dříve, přičemž následky toho jsou dodnes patrné. Skutečnost, že dnes životní prostředí není v pořádku, má prvotní příčinu v lidské snaze přežít a mít se čím dál lépe. Do značné míry je dědictvím přístupu uplatňovaného za režimu předcházejícího dnešnímu.
Jméno:Karel
Datum:20.06. 13:17
Titulek:je to takodpovědět
Pryč je doba těch "zlých"
soudruhů,kdy člověk ač musel držet ústa či krok,měl se daleko lépe.Měl jistotu práce,bydlení,vzdělání,lék .péče a dalšího.Stál sice každou chvíli na kdejaký ten hmotný statek,banány,toaleťák,ele ktroniku,podíval se jen do socialistických zemí a na doložku do Jugoslávie,ale bylo líp.A teď do mne kamenem,vážené koblihy a chlívkové!
Dnes sice soudruzi nejsou ale vyhráno také nemáme.Existují nástroje jak člověka nestejně smýšlejícího vypudit,otrávit,ba i zlikvidovat.Znám několik takových zdejších story.
Příští týden nás čekají tropy,za socíku celkem běžně Technické služby stříkaly rozehřáté silnice,MNV se staral o provoz zdejšího koupaliště,na pískovně se nikdo nemusel bát že si vrazí jehlu ze stříkačky do nohy.Dneska??!Škoda mluvit.V samolibém městském plátku se dozvíme,jak se pro občany dělá maximum,jak jsou spokojeni,jak si přejí atd..A pak jsou tu jiní lidé a Vaše stránky,p.Spěváčková a člověk valí oči a nevěří...
Jméno:Jiří
Datum:23.06. 21:30
Titulek:Tráva v Neratovicíchodpovědět
My na hřiště už ani nechodíme, protože pokaždé přineseme klíště - je tam vysoká tráva - podle mého názoru, hřiště by se měla udržovat, hrají si tam děti ... s pejsem chodíme už jen po "rozpáleném" chodníku, protože se tou neposekanou džunglí nedá už ani projít. Ať se seká, ale né nízko u země. Dnes jsem šel okolo pole za Výsluním - tráva je vysoká, žlutá a uschlá - když už chcete nechávat trávu vysokou, tak je to třeba alespoň jednou za čas trochu zalévat....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.06. 13:45
Titulek:sekáníodpovědět
Ano, hřiště by se měla sekat, stejně jako psí louky a místa, kde se psi venčí. Ale ostatní plochy by se měly posekat na jaře, dokud je vláha, a pak nechat část ploch vykvést, vysemenit a posekat koncem léta. To znamená 2-3x za vegetaci. Rozhodnout o tom, co se má sekat by neměl nějaký pan Jebavý, ale zaměstnankyně odporu životního prostředí, která má na starosti veřejnou zeleň. Ta by měla zmapovat vegetaci na veřejných plochách a rozhodnout co se má posekat a kdy. Plochy, kde je ječmen myší, se měl posekat už dávno, v okamžiku, kdy se objevily květy, aby se nemohl vysemenit. To jsou ta semena, co se zapíchávají do oděvu a psích tlapek. Ale s tím já nehnu, nemám žádné pravomoce a neovlivním to. Proto už po několikáté chci prosadit, aby zastupitelstvo zřídilo výbor pro životní prostředí a klimatické změny, který by se zabýval místními problémy a pomohl je řešit. Jenže již několikrát mi zastupitelstvo (koalice!!!!) návrh zamítlo. Oni nechtějí, aby jim někdo do něčeho mluvil. Proto nejsou žádné komise rady ani jiné výbory zastupitelstva než kontrolní a finanční, které jsou zřizovány ze zákona. Je to beznadějné. Dokud bude vládnout rada města v čele s Mrzílkovou a spol., nebude lépe.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 09:17
Titulek:to není můj problém!odpovědět
Znovu opakuji, že už měly být dávno posekány malé i velké plochy s ječmenem myším, to je tráva podobná obilnině, z níž se uvolňují jednotlivá semena s osinami a zabodávají se kamkoliv. To je chyba odboru životního prostředí. Samozřejmě i města, které uzavřelo smlouvu s FCC na dobu NEURČITOU a platí mu práci paušálem. Po jarním sekání by se měly nechat určité plochy vykvést a vysemenit, aby se mohl vyvíjet hmyz a ponechat jako potrava pro včely, čmeláky a pod.
Jméno:Honza
Datum:26.06. 17:14
Titulek:Ječmen myšíodpovědět
Ječmen myší? A že tam těch myší je - živých nebo mrtvých. Je to docela hnus. Všude kde se sekalo, je tráva zelená a kde se nesekalo, je vše uschlé - tráva žádná. Vypadá to opravdu příšerně.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.06. 10:12
Titulek:no ano, pohádkový Honza....odpovědět
Mladý muži, znovu opakuji: mělo se sekat zhruba v dubnu vše. Předešlo by se tím vysemenění ječmene myšího, který se zde šíří a vytlačuje jiné, hodnotnější byliny. Posléze by se mělo sekat mozaikově, tj. kus plochy posekat, kus ne a pak obrátit. Sekání se má také řídit aktuálním počasím. Před sekáním by se měla příslušná úřednice přesvědčit, kde rostou pylodárné a nektarodárné byliny a ty v ploše ponechat. Na př. na Benešovce u trafiky se objevily bodláky obecné (s červenými květy) - potrava pro čmeláky, motýly a pod. Měly být ponechány i přesto, že jsou pokládány za nepříjemný plevel na pastvinách. U nás krávy nemáme, tedy máme, jednu, vlastně více, ale mají pastvu jinde, a proto je žádoucí tyto byliny ponechat pro hmyz. Taktéž vojtěška nejen kvete, ale kořeny rozrušuje půdu a je žádoucí ji ponechat na plochách. Atd. S nástupem podzimu by se měly posekat znovu všechny plochy. Jenže se tady objevila jedna osoba, která vůbec ničemu nerozumí a do všeho mluví a ta údajně prosadila, že se na Výsluní sekat nebude, což je právě tam, kde je spousta ječmene myšího. Mimochodem, jsou to opravdu myši? Nepletete si je s hraboši, pokud je tedy rozeznáte. Máme štěstí, že pořád ještě prší a vysoké teploty nás míjejí. Ale je teprve červenec a nikde není napsáno, že nebudeme mít na sídlišti hnědou poušť. Sekání se musí dobře promýšlet.
Jméno:Fany
Datum:09.07. 15:57
Titulek:ovísek myšíodpovědět
Ano, to je pravda, měly být především posekány plochy, kde roste snad už jen ovísek myší, což je nejvíce od kopce Miluji ke III.ZŠ..ovšem inteligenti z FCC opět posekali, lépe řečeno obsekali místa, kde žádný ovísek doposud nerostl a neroste, za což jim jistě děkují veterináři, že mají co dělat a tím pádem si i více vydělají. Ten, kdo tohle vymýšlí, tomu bych ty štětinky ovísku s chutí narvala do pr...pardon!..aby si to taky užil! Zlostí vidím rudě a velice ráda a s chutí bych někoho zodpovědného za toto propleskla..
Jméno:Šimon
Datum:09.07. 20:57
Titulek:otázkaodpovědět
Ovísek myší??? Co to je???? Mohla byste se vyjádřit odborně?
Jméno:Fany
Datum:10.07. 08:31
Titulek:Ovísek myší, neboli ječmen myší...odpovědět
prostě pokud neznáte, udělejte si vycházku směr od III.ZŠ ke kopci MILUJI, nejlépe zadem kolem paneláku a sám uvidíte a možná i na vlastní kůži poznáte, co je to za sajrajt, zvlášť, když se vám někam zapíchne..slovo ,, vosina" jste určitě už někdy slyšel, nebo se pletu?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.07. 09:09
Titulek:sekáníodpovědět
Agresivní plevele jako je ječmen myší (není to žádný ovísek, kde to ta Fany či kdo to je nabrala), měly být posekány hned v okamžiku, kdy začaly kvést, aby se nevysemenily. Jenže pan Jebavý, autor pasportizace, uvádí počet sekání ne podle druhů porostu, ale podle umístění ploch. Což je chyba. Po jarní seči by měla část ploch zůstat neposekaná, nechat vykvést, vysemenit. Tento způsob péče o extenzivní trávníky (čili porost bylin a travin) se nazývá mozaiková seč a měl by být uplatňován všude, nejen za trojkou školou. Způsob údržby zeleně by měl být občanům sdělován pomocí informačních cedulí u jednotlivých ploch. Jenže tady to nikdo nedělá a není možné dosáhnout změny!!!!!FCC už měla být dávno v ......, někdo se zřejmě s ní kamarádí....V nejbližších dnech pojedu do Českých Budějovic se podívat na to, jak se o travnaté plochy starají. Výsledek sdělím.
Jméno:Fany
Datum:11.07. 15:07
Titulek:ječmen myšíodpovědět
Ano, ječmen myší je správně, omlouvám se za ovísek, ani nevím, jak to ze mne vypadlo :) chybička se vloudila, jaký mám na to svinstvo vztek!..a pak Jebavý to vůbec celé pojebal..s chutí bych mu kus ječmene myšího píchla do (_:_), aby si to užil!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.06. 10:41
Titulek:výbor pro ŽP a klimatické změnyodpovědět
Bohužel, výbor pro životní prostředí mi byl zamítnut. Tedy nejprve se odhlasovalo 11 pro, že bude v programu, pak neprošel. A nedivím se, když v mé nepřítomnosti Mrzílková prohlásila, že chci být zvolena předsedkyní (což není pravda, jen jsem chtěla sehnat členy výboru) a pak starosta několikrát hovořil o KLIMATIZAČNÍM výboru, což někoho mohlo uvést v omyl, takže to neprošlo. Potřebujeme orgán, který bude mít přehled o zásazích do životního prostředí, bude se moci k nim vyjadřovat a navrhovat zastupitelstvu žádoucí opatření. A to všechno vzhledem k situaci na odboru životního prostředí, kde státní úředníci rozhodující o ZELENI postrádají příslušné odborné vzdělání, ale jak je zřejmé z výstavby v Byškovicích, povolí klidně stavbu 140 cm od mohutného topolu. Není divu, že nový úředník odešel ve zkušební době.
Jméno:No
Datum:11.07. 19:12
Titulek:povoleníodpovědět
Aby ne,firma,která hltá veřejné zakázky města a má je jisté...Tohle netřeba dalších komentářů.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz