Názory k článku

To bude radosti, až zmizíme z povrchu země

Jméno:Petr
Datum:16.04. 08:36
Titulek:????odpovědět
Vy asi žijete hodně nešťastný život.
Tolik zloby a zatrpklosti se moc nevidí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.04. 10:06
Titulek:čiší z vás malost a omezenostodpovědět
Mýlíte se, mladý muži. Žiji velmi bohatý a pestrý život, teď arci poněkud prostorově omezený. Čtu, hodně, nyní obsáhlou knihu o Berijovi, poslouchám klasickou hudbu, ve volném čase, jehož mám pramálo, občas oživím i své dlouho nepoužívané housle, měla bych malovat, ale ten čas, ten čas, jak říkal nebošťék stréc Zonták. Pilně sleduji rozmanité informace o současném problému na internetu, stále se až moc zajímám o práci(?) našeho vedení města, dostávám raporty občanů o poškozování a ničení vegetace ve městě, ještě si stačím dobře a chutně vařit...Nesmím zapomenout na rouškové výlety do přírody....Jestli hledáte někoho, kdo žije nešťastný život plný zloby a zášti, musíte se poohlédnout jinam. Třeba si přečíst emaily, zveřejněné na nerátkách, nebo se podívat do zrcadla...
Jméno:Milan
Datum:16.04. 14:31
Titulek:vy nejste normálníodpovědět
V Prostřenu se včera? dopoledne jedna účastnice bála, že tam bude někdo starý a jak je ráda, že tam není. Proč? Protože mladí nemají staré rádi, nerozumí jim, opovrhují jimi. Paní Spěváčková píše pravdu.
Jméno:Petr
Datum:16.04. 15:53
Titulek:dotazy pro Milanaodpovědět
Kteří mladí nemají rádi staré lidi? Můžete to blíže specifikovat? Z projevu jednoho blbce v TV (jistě pečlivě vybraného) odsoudíte všechny ostatní? Bravo, to máte odvahu.

Znám plno mladých kteří se angažují nejen pro staré, ale obecně, a jsem až překvapený jak jsou pracovití, vstřícní a pomáhají.

Já jen z textů paní Spěváčkové cítím hroznou nespokojenost téměř se vším co se tady v Neratovicích děje. Nic podle ní není pozitivní, všichni jsou špatní nebo to špatně dělají. Z toho soudím to co jsem napsal.
Hezký den.

Jméno:60+
Datum:24.04. 12:35
Titulek:Teď je to snad jasnéodpovědět
Mladí a úspěšní představitelé pravice rozhodli o tom, že v zájmu zachování jejich plných kapes je třeba provést selekci mezi seniory a invalidy a vláda jim, v obavě před hrozící občanskou neposlušností, ustoupila. Fyzickou likvidaci kvůli zdravotní nedostatečnosti neprováděl snad ani Hitler.
Jméno:Eva
Datum:16.04. 20:03
Titulek:v tomto pořaduodpovědět
Si jeden nevybere.Brblaví jsou mladí,starší i staří.Mladí s málo zkušenostmi a znalostmi,přízemní,nevzděl aní,arogantní,starší s praxí,vyvařeností,přehlede m a pokorou.Celkově jsem přestala na tento pořad koukat asi před 5 lety.Je to propadák.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.04. 10:46
Titulek:on toho nenechá....odpovědět
Náš "hrdina" trvale zapleveluje nerátky desítkami stále stejných "příspěvků". Je to srab, co si myslí, že má na všechno právo, že každý musí snášet jeho názory a běda, když mu někdo nevyhoví. Vůbec mu nevadí, že on jiným lidem upírá lidská práva na informace a znemožňuje jim se dozvídat to, co město nezveřejní. To je demokracie v jeho pojetí. Milý chlapče, nejsem státní instituce. Nerátky si financuji a spravuji sama už dvacet let a ty mi na ně nepřispíváš. Jsou to mé soukromé stránky a jen já budu určovat, co zveřejním a co ne. Chápeš? Tak se laskavě uklidni a přijmi tuto skutečnost jako fakt, se kterým nemůžeš nic dělat. Můžeš tlačit na radnici, aby zřídila diskuzní fórum, které je běžné na webu mnoha měst. Asi se ti to nepovede.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.04. 19:14
Titulek:ZOO, senioři a on-line vstupenkyodpovědět
Dnes se otevřelo ZOO za přísných bezpečnostních podmínek. Roušky, odstupy a mimo jiné on-line tedy časové vstupenky objednané předem, přičemž limit pro ZOO je 8 500 návštěvníků denně. Pořád se všude vykládá, jak se musí vycházet vstříc seniorům. Jenže v tomto případě mají senioři smůlu. Velká většina z nich NEMÁ chytré telefony a nechtějí je, protože je nepotřebují, bojí se jich složitosti, stačí jim tlačítkové na něž jsou zvyklí, nemají ani počítače, buď s nimi neumí pracovat nebo špatně vidí a další důvody.

Většina z nich nemá e-bankovnictví a nemůže si vstupenku zaplatit. Suma sumárum, šance pro důchodce dostat se do ZOO je mizivá. Nevím, jak by se to mohlo organizovat, ale tento způsob není nejvhodnější. Možná by si měl objednat telefonicky, ale nezaplatit, dostal by zpětnou SMS, že je zaregistrován, tím by se prokázal u vchodu a u pokladny by hodil do plexisklové průhledné krabice krabice přiměřenou částku.

Napadá vás něco jiného? V poslední době se automaticky předpokládá, že VŠICHNI mají chytré telefony s aplikací, e-bankovnictví a pod. Třeba Rohlík musíte zaplatit tímto způsobem. Kdo nemá nikoho, kdo mu to zaplatí, má smůlu. EU práý dokonce chystá veškeré nepeněžní oběh (říká se tomu tak?) Jestli na to přistoupíme, budou senioři v .....Jsou staří, kteří si ani nevyzvednou z bankomatu peníze, jsou nejistí, bojí se jej. Každý cikán má kurátory, kteří mu pomáhají, ale senioři se nemají na koho obrátit.(Pokud se vám nelíbí označení cikán, tak si uvědomte, že je to označení pro celou antropologickou skupinu, z nichž část jsou Rómové, Sintové, Olaši a pod.)

Co vy na to?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.04. 22:04
Titulek:zkušenost s mladými ve firměodpovědět
Naše mládež . . . naše budoucnost . . .
>
>
> Nejvíc se děsím, až mladí dostanou tu příležitost
>
> U nás ve firmě všechno stojí na lidech nad padesát let. Ne jednoho
> mladého moderního a dynamického jinocha v provozu připadá dvacet
> předdůchodců. V kancelářích je to samozřejmě přesně naopak. Tam se to
> mládím jen hemží. Teď jsou všichni pod čtyřicet na home office (to
> znamená že nedělají nic) a nikdo je nepostrádá. Zato všichni nad
> padesát jsou v práci imrvére, protože někdo musí jezdit s náklaďákem,
> obsluhovat nakladač, mačkat knoflíky na velíně sila, obsluhovat
> čističky obilovin a pracovat s laboratorními přístroji. Všude, kde
> staří kádři odešli do důchodu, nikde nám noví mladí nevydrželi déle
> jak dva roky. Při každé takové střídačce se ztrácejí schopnosti a
> zkušenosti. Ti noví je ani nestihnou nabrat a tak svým nástupcům
> předají zase méně, až nakonec nikdo nic neví. Proto všechno trvá déle,
> jde to hůře, má to mnohem víc poruch a to co bylo kdysi jednoduché a
> běžné, to je dneska hrozný problém až nemožné. Můj kamarád Ekonomický
> migrant určitě rád potvrdí, že jediný spolehlivý brigádník či
> agenturní pomocník musí mít nad padesát let. Ti mladší přijdou jednou
> a pak už ne a solidní procento z nich nepřijde ani napoprvé. Ne, máme
> i schopné mladé lidi. Například já mám mezi podřízenými jednoho. Svým
> způsobem mám co do činění s osmdesáti lidmi, ale jen o jednom jsem
> schopen říci, že je mladší než já a nebetyčně schopný. Proč to všechno
> píšu... Ona se totiž možná ta koronavirová předpověď z německé
> televize vyplní. Virus pobije všechny ty starší, kteří skutečně
> budovali tento svět. Důchodová reforma se právě odehrává. Jen si
> nejsem jistý, jak těm mladým to budování nové lepší společnosti půjde.
> Když slyším Kartouze, jak mluví o se spoustou okecávání o tom, že děti
> se vlastně vůbec vzdělávat nemusí, když v práci napravuju poruchy po
> naší mládeži, když vidím jejich pracovní morálku, nešikovnost, ale
> obrovskou bohorovnost... Tohle totiž podle mě bude nejhorší koroňákova
> pomsta... zabije ty, kteří na svých hrbech zachraňovali poslední
> výdobytky naší civilizace. Ty, kteří za pár šupů dělali opravdovou
> práci, která je skutečně nezbytná a zajišťovali tím bezpracný život
> naší mládeže, která se jako první generace v moderních dějinách
> nemusela nic naučit, i když tituly má. Možná se planeta opravdu
> zazelená. Možná bude příroda opět h
Jméno:Alena
Datum:28.04. 20:26
Titulek:home officeodpovědět
jak jste přišla na to, že kdo je na home office, tak nic nedělá? Mne je přes 50 let, na home office se s kolegyní nyní střídáme, ale doma strávím prací o hodně času více. Navíc musím reagovat na časté maily od nadřízeného, nějaké flákání tedy nepřipadá v úvahu a zadané úkoly musím splnit stejně jako v kanceláři.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz