Názory k článku

Vichřice a koronavirus

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.04. 14:18
Titulek:jak to probíhalo....odpovědět
Pokud jste dočetli článek do konce, jistě jste zjistili, že byl psán před mnoha týdny, už si ani nepamatuji kdy to bylo přesně. 12. března jsem dopisovala podmínky nařízení vlády. Když jsem psala, že vláda se o nás nepostará, neměla jsem úplně pravdu. Vláda poměrně rychle nařídila řadu patření, aby uchránila populaci před nákazou. (Předsedkyně EK Lajenová nám spílala, že jsme zavřeli hranice). Myslím, že nejdůležitější byla povinnost nosit roušky. Jenže kde je vzít? (Pro rejpaly: V žádném státě nebyly ochranné pomůcky v dostatečném množství), ale lid český a moravský si umí poradit: vytáhli jsme šicí stroje a látky a začali šít. Stovky, tisíce roušek. Brzy nebyla ani desinfekce a zase zapůsobila naše improvizační schopnost: Alpa má jen 60%, ale zelená Lesana 70%, to je přesně ono, v lékárně mají 3% peroxid a máme desinfekci. Gel není potřeba. Moraváci vytáhli slivovici, ta je v každé domácnosti, konzumní líh má dokonce 80% (naposledy jsem jej viděla před lety v Hanušovicích v samošce). Takoví Američani nemají doma ani jehlu a nit, co má díru se vyhodí, ani vařit neumí. Jsem ráda, že jsem Češka. Nikde jinde bych nechtěla bydlet. Myslím v zemi. S Neratovicemi je to horší. Místní vedení se během krize ukázalo v pravém světle. Skrovné informace jen na facebooku, minimální na webu města. Kdo nemá počítač nebo s ním neumí, což se týká právě rizikové skupiny seniorů, má smůlu. Tisíckrát jsem žádala pana starostu, aby využíval rozhlas, odvedle z Kojetic se pravidelně ozývala znělka místního rozhlasu, ne, ne, ne....nejde, nelze použít. Pak najednou zazněla z ROZHLASU píseň Není nutno, asi aby město rozveselilo nezaměstnané a chudé tím, že nemít prachy, nevadí. Kdyby dostali do pazour ty, co to mohli pustit, asi by z nich moc nezbylo. Ale kdo to byl? To je dodnes velké tajemství...Přišly Velikonoce a lidstvo odvrhlo roušky, po víkendu by se mělo ukázat, zda stoupnou počty nakažených, jestli ano, přitáhnou se opět otěže.
P.S.: Víte, že máme kronikářku? Moc o ní není slyšet. Jsem zvědavá, jak pro potomky popíše naši nedobrou dobu. Po první světové válce, píší kronikáři, děcka zvlčila, neposlouchala a toulala se....Tak uvidíme.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.04. 14:48
Titulek:doplněníodpovědět
Nyní převládá názor epidemiologů, že rizikový faktor je hlavně obezita (tloušťka), vysoký tlak a kardiovaskulární choroby.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.04. 13:21
Titulek:Chraňme divokou přírodu! odpovědět
To je něco pro naši radnici, hlavně pro Hmyzu zdar. Lidé, kteří rozhodují, odmítají ponechat plochy ve městě v nenarušeném přírodním stavu. Chystají se poničit lesíky v Mládežnické, v Mlékojedech a částečně i u městského úřadu. Lesíky Mládežnická a Mlékojedy jsou ukázkou přírodního prostředí, v němž se přirozenou cestou obnovují porosty,žije zde spousta ptáků, hmyzu a malých savců. To všechno zmizí po tzv. revitalizaci, kterou někdo navrhl a někdo schválil.

Podívejte se na video; týká se sice Číny, ale má význam i pro nás: :

https://video.aktualne.cz/ zivot-v-pandemii/superodol ni-netopyri-jejich-vyzkum- muze-byt-klicem-k-leku-na/ r~6bec08247d9411eab1110cc4 7ab5f122/

smažte mezery
Jméno:J.P.
Datum:27.04. 20:56
Titulek:Soud zrušil 4vládní opatření:volný pohybodpovědět
Rozsudek pražského Městského soudu má za cíl zpochybnění vládních opatření při boji s koronavirem. Je jím rozmetána snaha o předání stavu ohrožení do rukou odborníků v oboru virologie a epidemiologie. Vláda správně nechala rozhodovat přední kapacity v tomto oboru. Tím se předešlo lidské tragédii, jíž jsme svědky v zemích, kde včasný zásah promeškali. Vznikly tak mnohatisícové ztráty na životech obětí liknavosti. Tento scénář u nás, díky nasazení odborníků, nenastal. Rozsudek dává právo všem podnikatelům, kteří na této pandemii prodělali, aby se hlásili o celý ušlý zisk. Podtextem tohoto rozsudku je tedy poškození vlády a všech občanů, kdy k podnikatelským subjektům budou směřovat ze státního rozpočtu další mnohamiliardové částky. To oslabí stávající vládu. Rozsudek má a bude mít velice závažné důsledky pro celou naši společnost. Pokud se nepodaří "ukočírovat" náš státní rozpočet ve snesitelných, splatitelných mezích, je tím přímo ohrožena současná vládní garnitura. Tento úmysl je z rozsudku městského soudu patrný. Je to tedy (jak jinak než skrytý) pokus o budoucí státní převrat. Je to přihrávka na smeč všem podvratným, protistátním živlům. …..Mějte se hezky.
Jméno:Martin Růžička
Datum:29.04. 18:47
Titulek:Spíš vláda udělala chybu!odpovědět
Spíš vláda udělala chybu!
Soud pouze upozornil na chybu.
Vláda zakázala spoustu aktivit a dost nesmyslně. To že pak zkusili levárnu přes ministerstvo je problém a neschopnost (nebo všehoschopnost)
Mají snad podnikatelé propouštět? Nebo to mají táhnout ze svého? Proč?
Soud to zrušil oprávněně!
Vláda neudělala jen tuhle jednu chybu... a pokud za to ponese následky, tak to je snad dobře :)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.05. 16:11
Titulek:soukromníci a ochranné prostředkyodpovědět
Staženo z internetu: Soukromé ordinace fasují zdravotnický materiál a odepisují si to z daní, takže nemůžou po státu chtít, aby to platil za ně ! A pokud si ho nezajistili dopředu, je to jejich věc. V Hrádku nad Nisou polistopadoví politici položili Vulkán, který vyráběl gumové rukavice a tak jim můžeme poděkovat, že to dnes chybí, liberečtí polistopadoví politici zbourali Textilanu, zavřela se Seba Tanvald, Kolora Semily, takže jim můžeme poděkovat, že chybí textilní materiál na ochranné pomůcky. Mnozí tito hrobaři našeho průmyslu dosud sedí ve vládě včetně Senátu a pomlouvají prezidenta a premiéra, že je to všecko jejich vina, že ve zdravotnictví to či ono chybí, takže by se měli chytit za nos a zastydět se. Obzvláště opozice by se měla umravnostnit a v této těžké době nepoštvávat lidi mezi sebou a místo věčné kritiky by měla začít pomáhat kde se dá, jak to dělá většina národa. V devadesátých letech jsem pozorně sledoval základní poučení nových politických lídrů pro nové časy. Co nejmenší stát, který do ničeho nezasahuje, soukromé je nejlepší a postará se o sebe bez státu, volný trh vše vyřeší ! V soupisu zdravotnického materiálu jsem se dočetl, že ochranné roušky (ústenky) jsou normální spotřební materiál, jako jednorázové rukavice či toaletní papír. Takže pane Netolický,: nejsou náhodou krajské nemocnice a většina zdravotnických zařízení ve Vašem kraji podřízena přímo Vám? Není zásobování těchto zdravotnických zařízení zdravotnickým materiálem Vaše zodpovědnost ? Takže pane Šmuclere, Vy jste ve svých soukromých ordinacích používali roušky při své práci dlouho před koronavirem. To vám je dříve sháněla vláda? Jak to, že jste jich ve svých skladech měli tak málo ? Takže pane Kubek, můžete mi vysvětlit, proč by spotřební materiál včetně roušek měl shánět pro soukromé ordinace lékařů stát (v době volného trhu) ? Takže pánové, zdá se mi,že svalováním viny na vládu pouze zastíráte svoji vlastní neschopnost !

Všichni tady chtějí kapitalismus, chtějí soukromě podnikat, ale se socialistickými výhodami. To, ale přeci nejde. Stát není dojná kráva.

Váš hloupej Honza z Horní Dolní


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz