Názory k článku

Zastupitelé schválili stomilionový úvěr na investiční akce

Jméno:podnikatel
Datum:26.12. 20:30
Titulek:noodpovědět
Ono se stačí vzpomenout, jak si pan starosta vedl ve svém podnikání. každá jeho aktivita skončila krachem. tak alespoň víme jak to dopadne s městem.
Jméno:Mirek
Datum:26.12. 22:03
Titulek:samozřejmě odpovědět
ŠPATNĚ
Jméno:Míša
Datum:27.12. 10:03
Titulek:starostaodpovědět
No,kdyby nebyl tak ješitný a držel se své hudby,měl by život v pohodě...Na tuto hru však nemá a divím se jemu i pí Landové,že se takto zaprodali.Bohužel pro město a nás, obyvatele.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.12. 10:05
Titulek:bohužel, v čele města stojí lidé omezeníodpovědět
iDnes: Egyptolog Bárta promluvil o kolapsu naší civilizace (do ní patří i naše město!):

"Poprvé v historii můžeme čelit kolapsu civilizace. Většina našich elit musí přepnout do jiného modu. Přál bych naší zemi víc skutečných lídrů, kteří budou přicházet se zajímavými vizemi. A když něco řeknou, večer se o tom bude mluvit v hospodě./.../ Když ale nemáte funkční společenskou smlouvu a elity nekomunikují, neznají a neřeší starosti a problémy většiny, neprosadíte nic. Z pohledu člověka, který se zabývá civilizacemi starými tisíce let, je obecně velice zhoubné, pokud někdo upřednostní svůj osobní zájem, nebo zájem určité skupiny nad zájmem, který vede k budování státu.

Miroslav Bárta spolu se Martinem Kovářem vydali velkou knihu o vzestupech, pádech a transformaci civilizací Civilisations: Collapse and Regeneration. Právě v ní vyšla kapitola, která poprvé popisuje sedm zákonů, o nichž se letos dost mluvilo.

Sedm zákonů civilizace podle Miroslava Bárty:

1 Každá civilizace je omezená v čase, na začátku i na konci jejího vývoje obvykle stojí konflikt.

2.Zásadní vliv na vývoj každé civilizace mají zdroje a technologie.

3.Herakleitův zákon – to, co civilizaci či společnost přivede na vrchol, je obvykle to, co zapříčiní její krizi a pád.

4.Civilizaci spojují stejné hodnoty a symboly, nefunkční společenská smlouva znamená velký problém.

5.Přebujelá spotřeba je cestou do záhuby.

6.Změny klimatu zásadně mění vývoj civilizace.

7.Kolaps neznamená zánik a k zásadním změnám dochází skokově.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.01. 21:42
Titulek:schválení úvěruodpovědět
Konečně jsem se dostala k zápisu ze zasedání zastupitelstva 11. prosince 2019 a zjistila jsem, že vlastně NIKDE není uvedeno, kolik nabídek město obdrželo a za jakých podmínek, ani to ne, která nabídka byla doporučena komisí. Není to kupodivu ani uvedeno v Usnesení, které přítomní zastupitelé schválili většinou 15. hlasů. Není to přece žádné tajemství, občané by měli vědět podrobnosti o zadlužení města. Copak může stačit, že na pozvánce byl uveden bod "Investiční úvěrový rámec města Neratovice"?. Myslíte si, že obyčejní občané města si z toho odvodí,že se jedná o půjčku? Obávám se, že ne. Takže pro doplnění informací: komise doporučila uzavřít smlouvu s vybraným uchazečem Komerční banka, jehož nabídka byla vyhodnocena jako nabídka nejvýhodnější a splňující všechna kriteria stanovená pro tuto veřejnou zakázku.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz