Názory k článku

Nevhodné stojany na kola ve městě

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.12. 22:20
Titulek:stojan pro pár kolodpovědět
Náhodou jsem se ocitla v Pardubicích před nádražím, koukám, cože to tam mají za mohutnou střechu a ejhle, je to parkoviště pro kola. Stojany jsou tvarovány do obráceného U s pravoúhlými rohy. Ke každému stojanu lze připevnit dvě kola za rám. Na parkovišti jich stály stovky, na první pohled bylo zřejmé, že je město v rovině a kolo je běžně používaný dopravní prostředek. U nás v Nera něco takového je sci-fi. Stačí se podívat na ubohý přístřešek pro kola bez ochrany proti dešti u nové vlakové zastávky. Čtyři tyče se střechou a pod nimi stojan s několika stáními, ke kterým se člověk musí sehnout, aby si mohl bicykl přikurtovat za kolo. Jako obvykle, bída.
Jméno:Jan
Datum:07.12. 06:37
Titulek:kola odpovědět
se nenosí,teď vládnou světu automobily,už i hybridní a Nera to hraje i na jachtu.Tak čemu se divit??Auta v neděli parkují pomalu i na stromech.Našlapaná parkoviště ,chodníky a stání podél silnic.Nějak podezřele přibývá invalidních i obyč rezerve stání.Jasně,platí se za ně.A ty zbylé plecháčky umístí kam,do zmiňovaného parkovacího domu??!Už vidím,jak bude využíván.Kdo nemůže zaparkovat skoro v obýváku bude nesvůj.
Jméno:Cyklista
Datum:08.12. 19:37
Titulek:A tam, kde nějaké jsouodpovědět
Je stejně blokují prasácky zaparkované plechovky. Třeba u Tesca.
Jméno:polemika
Datum:13.12. 10:02
Titulek:stojan na kolaodpovědět
Souhlas, stojany na kola u Lidlu jsou asi ty nejpohodlnější a nejbezpečnější a doporučil bych je téměř všude. Jsou ukotvené pod povrchem, tak je na to potřeba myslet dopředu. Nevýhodou je, že nejsou mobilní, ale i to lze vyřešit. Navíc mobilita se často vůbec neuplatní, když se dobře vybere místo. Ty kostky jsou tam asi kvůli autům...


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz