Názory k článku

Tzv. neveřejné pracovní schůzky zastupitelů nic nevyřeší, nepřítomní občané se nemohou podílet na rozhodování.

Jméno:Alka
Datum:06.11. 21:34
Titulek:hodní úředníci...odpovědět
Chválit politika za opravu dálnice či podporu školství ze státních peněz je jako tleskat bankomatu, že vám vydá vaše vlastní peníze.
Jméno:Marie
Datum:07.11. 17:24
Titulek:ano,je to takodpovědět
Bude hůř,lépe už bylo.
Jméno:Petr
Datum:08.11. 17:17
Titulek: o násodpovědět
Bez nás??!Klasika.To už nepřekvapí.Ovce se přizpůsobí,dlouhoprsťákům to vyhovuje.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.11. 11:06
Titulek:Schůzka zast. k rozpočtu dne 6. 11. 2019odpovědět
Dostali jsme návrh rozpočtu na rok 2020 ve 4. verzi, kterou vzala rada města dne 6. 11. 2019 na vědomí. Požadovala rada nějaké změny? Nesouhlasila s nějakými částkami? Nevíme, rada zasedá za zavřenými dveřmi a její jednání prý nejsou tajná, ne, jen dobře utajená.

Na první pohled by se zdálo, že je úspěch, když se mohli zastupitelé sejít na pracovní schůzce a poučit se ohledně rozpočtu. Ale jen na první pohled. Opět se mohli zúčastnit jen zastupitelé, občané nikoli. To je špatně, protože občané mají právo se vyjádřit k rozpočtu, jenže jak, když jim jej vyvěsí na nástěnce v poslední verzi, kterou už nikdo nebude měnit. Ke schůzce: mimo zastupitele se dostavili i úředníci, kteří rozpočet sestavovali, nechyběli ani radní, kteří se mohli k rozpočtu vyjádřit už několikrát, na rozdíl od zastupitelů. Vloni dostali zastupitelé rozpočet v poslední páté verzi, nic se už neměnilo a rozpočet byl schválen. Letos opozice požadovala, aby se mohli zastupitelé dostat k rozpočtu dříve, a tak starosta Kroužecký, důrazný zastánce tzv. pracovních schůzek bez občanů, sezval zastupitele, aby se seznámili s rozpočtem. Hlavní slovo měla vedoucí finančního odboru Melicharová, která nám vysvětlovala jednotlivé položky. Opět se nepsal zápis s připomínkami. Když jsem se ptala paní nebo slečny vedoucí OŽP Uhrové, co se skrývá pod položkou NÁKUP MATERIÁLU za jeden milion 200 000 Kč, za položkou NÁKUP SLUŽEB za 1,5 milionů a za NÁKUP SLUŽEB FCC 7,5 milionů; chtěla jsem vědět, kolik korun bude stát náhradní výsadba za pokácené stromy, kolik nová výsadba, kolik materiál, kolik plánované práce, nedozvěděla jsem se nic. Ani jsem se nestačila zeptat, jakou částku zaplatíme z rozpočtu za zbytečné kamínkové výsadby trvalek a superdrahé cibuloviny, kolik nás bude stát voda na zalévání a další podrobnosti....nic jsem se nedozvěděla. Vládnou nám úředníci a my, kteří zastupujeme občany a máme kontrolovat práci úředníků, jsme pouze páté kolo u vozu. Ještě se k rozpočtu rozepíšu v článku.
Jméno:Jana
Datum:09.11. 16:38
Titulek: jen p.Spěváčkováodpovědět
Pište a seznamujte s činy a záměry našeho města bez nás.Tady to nedopadne dobře..
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.11. 12:06
Titulek:Pracovní schůzky odpovědět
Ty pracovní schůzky zastupitelů jsou naprosto k ničemu. Jediným jejich účelem je, aby se někteří zastupitelé vypovídali. Mají hned pocit, že nějak přispěli k všeobecnému dobru města.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz