Názory k článku

Proč milion chvilek pro demokracii nedemonstruje za změnu Jednacího řádu zastupitelstva?

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.07. 13:05
Titulek:MV nepřipomínkuje JŘ...odpovědět
Akcentovat = zdůrazňovat. Čili MV zdůrazňuje povahu jednacího řádu jako dokumentu ze samostatné působnosti, jehož vydání je na rozhodnutí zastupitelstva. MV tedy nic k jednacímu řádu nepřipomínkuje. Už mnohokrát jsem na zastupitelstvu konstatovala, že L. Mrzílková, když neví, tak si něco vymyslí. Většinou se ohání nějakými zákony a vyhláškami, spoléhá se na to, že je nikdo podrobně nezná. Tudíž je teď na mě, abych ji požádala o předložení připomínek MV k jednacímu řádu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.07. 20:33
Titulek:kdo hlasoval s koalicí...odpovědět
Hlavně mě zaráží, že paní Vojtová za KSČM hlasovala s koalicí PRO jednací řád, stejně tak hlasoval pan Sloup z NeraHnutí. Když NeraHnutí shánělo podpisy pro volby, jedním z argumentů bylo, že toto hnutí je proti starostce Mrzílkové a lidé se podepisovali. A najednou jeden z nich klidně souhlasí s jednacím řádem, jehož předkladatel (kdopak to asi byl, hádejte jednou...) posunul vystoupení občanů až na konec jednání. To je poraz na občany a to ještě nemluvím o tom, že všichni zastupitelé dotastanou podklady pouze v elektronické podobě a to je podraz na zastupitele, kteří je požadují v papírové podobě. Jistě někdo bude oponovat, že každý přece může hlasovat jak chce a je to jeho svobodné rozhodnutí. Jenže pak měl oznámit před volbami, že půjde proti občanům a oni by si rozmysleli ho volit.
Jméno:Martin Růžička
Datum:28.07. 09:18
Titulek:Hlasování je věc osobního rozhodnutíodpovědět
Hlasování je věc osobního rozhodnutí.
Nikdo není vázán stranou nebo hnutím - je tam za sebe! Demokracie.
A může za tím být jen nepochopení důsledků ... stejně jako někteří zastupitelé rozhodli o přístavišti a pak říkali, že neměli všechny podklady a nevěděli, že jsou lidé proti.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.07. 09:10
Titulek:mýlíte se...odpovědět
To, co zde uvádíte, že zastupitel hlasuje podle svého osobního rozhodnutí, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, platí pro POSLANCE.

ZASTUPITEL je vázán slibem, který skládá zpravidla na ustavujícím zasedání zastupitelstva:
"Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu obce (města, městyse) a jejích (jeho) občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky."

Musí svoji funkci vykonávat v zájmu města a jeho občanů. Podle zákona o obcích: (4) Člen zastupitelstva obce vykonává svůj mandát osobně a V SOULADU SE SVÝM SLIBEM a není přitom vázán žádnými příkazy.

Je v zájmu města a jeho občanů, aby občanovi bylo ztíženo či dokonce znemožněno, aby vystoupil na zasedání s jakoukoli připomínkou? NE. Je v zájmu města a jeho občanů, aby zastupitel nedostal podklady pro zasedání v podobě, jaká mu vyhovuje? NE.

Co se týká svědomí, pak si uvědomte, že mnoho zastupitelů NEMÁ vůbec svědomí, jinak by přece nemohli souhlasit s přístavištěm, kde trénují malí veslaři, se silnicí na odstavnou plochu, která má vést v prostoru určeném pro děti a staré lidi, nemohli by schvalovat výstavbu na kvalitní orné půdě a další zvěrstva. Když se pečlivě zadíváte na vedení města, jistě vám dojde, kdo nemá vůbec svědomí a jde proti lidem.
Jméno:@
Datum:25.07. 11:27
Titulek:máte mozek?odpovědět
Bez mozku nelze žít, toliko ŽIVOŘIT(duševně)!!!

Dnes ráno jsem se po probuzení trošku zamyslel a zjistil jsem, že spousta lidí v této zemi buď paměť ztratila a nebo si nechce pamatovat. Začaly se mi zjevovat všechny ty Babišovy rádoby kauzy a nikdo mě nepřesvědčí o čistotě úmyslů jeho odpůrců.

Vzpomínáte na korunové dluhopisy? To bylo řevu jak toho Babiš zneužil. Až do doby, než vylezlo na povrch, že to vymyslel Mirda Kalousek pro své kámoše a Babiš neudělal nic protizákonného.

Tak novináři seznamu přišli s opravdu bombou - Agrofert bere dotace na pole, která nejsou jeho. Okamžitě celý demoblok vyzýval Babiše k rezignaci. Ale ouvej, on podle zákona bere dotace ten, kdo na polích hospodaří a ne vlastník.

A tak se znovu rozjelo Čapí hnízdo a ti samí novináři se rozjeli do Švýcarka. A už tu byla kauza uneseného syna, tajné nahrávky a opět rozeřvaný demoblok. Pokračování nebylo, protože by ty novináře podruhé ve Švýcarsku zavřeli.

Tak přišel Agrofert- buď odstoupíš, nebo se ho vzdej. Tak ho předal do svěřeneckých fondů. Opět špatně, ne podle zákona ale podle již zmiňovaného demobloku.

A co dál? Tak ho spojíme s Benešovou a znova demisi. Mezi tím přidal důchodcům, špatně, snížil deficit, špatně, nebere si plat, špatně, on na to má.

Jako téměř jediná firma této velikosti odvádí Agrofert daně u nás a ne v daňovém ráji. Do toho ještě řepka- jejíž zvýhodnění zavedla vláda právě demobloku .

Samozřejmě dotace na Čapí hnízdo dostal taky od Mirdy Kalouska. K tomu si přidejte spousty pořadů v televizi- jak ožebračil neskutečný počet lidí a obral je o firmy, rádoby umělci vyzývající k občanské nespokojenosti atd.

A nyní na náměstích lidi, kteří manifestují za čistotu justice. Tady někdy byla justice čistá?
Jméno:Tomáš
Datum:26.07. 08:42
Titulek:pro @odpovědět
Vy máte mozek evidentně dobře vymytý.
Kobliha by ještě nebyla??
Jméno:jakub
Datum:25.07. 17:36
Titulek:čistá justiceodpovědět
Tak to mne pobavilo.Podjatost,korupce a mafie se u ní skloňuje na denním pořádku.A hádejte,kdo nám ty zákony tvoří..Až bude toto fungovat v rádoby demokratické zemi jak má,pak to tu bude vypadat jinak.Ale to uběhne ještě dost vody a země bude rozkradena do mrtě.Je už teď.Za zlatku jsme se nechali zaprodat komukoli a on si s námi už jen vytírá svůj...anál.Každý káže vodu a sám má máslo na hlavu.Za prachy by prodal i vlastní mámu,otce.Začalo to šaškárnou v r.89 a kulisákem a desetiletími pokračuje dál.Máme tu západ s kapitalismem.Bohužel čím blíže na východ tak se diametrálně liší od západu zažitého...Jsme jeden velký ABSURDISTÁN,tak je to!!A teď do mne, s návrhy ať se odstěhuju atd.
Jméno:Martin Růžička
Datum:28.07. 09:23
Titulek:Já tu žiju rádodpovědět
Já tu žiju rád.
On západ není nijak růžový i tam žijí šmejdi - má náskok, nezažil totalitu a její zvěrstva. On má svá.
Nechtěl bych žít na západě od nás, připadá mi to tam každým rokem horší - migranti, gender, metoo, soudy za kraviny ... asi se mají lidi fakt dobře a vymýšlí kraviny.
My nemáme politiky (ani jednoho velkého) ... ti naši jen politikaří. A lidi? Před volbami uvěří všemu a zapomenou každou prasárnu.
Jméno:Pravicový volič
Datum:09.08. 11:22
Titulek:Protožeodpovědět
Je třeba, aby se do vlády a sněmovny vrátily strany svobody! ODS a TOP09. Vyženou levičáky,komouše pověsi a obnovi svobodu. Zruši duchody a ostatni davky darmozroutum. A opet se bude svobodne podnikat.
Jméno:Mirek
Datum:09.08. 13:34
Titulek:Už se těším.odpovědět
A nastane ráj na zemi pod vedením boha Kalouska. Ámen.
Jméno:Karel
Datum:09.08. 17:17
Titulek: no to jooodpovědět
Sám má máslíčko na hlavě a jen by kázal a kritizoval druhé.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz