Názory k článku

Dopis radě města  - vydání nařízení města

Jméno:Jindřich
Datum:26.04. 06:55
Titulek:Je to nanicodpovědět
Oceňuji Vaši snahu, ale nemyslím si, že to s nimi pohne. Znáte to o té zdi a o tom hrachu?
Jméno:Radka
Datum:26.04. 09:23
Titulek:Díkyodpovědět
paní Spěváčková,držím nám palce!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.04. 09:47
Titulek:házet hrách ....odpovědět
Ale zase budu mít fyzičku, jednou se bude hodit...
Jméno:Martin Růžička
Datum:26.04. 11:13
Titulek:Tak to jsem zvědavodpovědět
Tak to jsem zvědav kdo si to vůbec přečte :(
Škoda, že tu převládají osobní antipatie a nehledí se na dobré návrhy.
Ale třeba se pletu a Rada města a zastupitelé si uvědomí potřebu stromů.
Díky
Jméno:Andy
Datum:26.04. 15:43
Titulek:Uvědomí?odpovědět
Ale to oni si jistojistě uvědomují.Určitě stromů/zeleně mají na svých latifundiích prozřetelně hodně.I své opravdové trávníky věřím,že pravidelně prolévají,bazénky na osvěžení napouští.Ostatní je jim u.. buřt:(.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.04. 14:14
Titulek:Biolog Oldřich Syrovátka - suchoodpovědět
Pokud nezačneme jednat, budeme mít v Česku polopoušť, varuje biolog

Biolog Oldřich Syrovátka by chtěl, aby se voda jako veřejný zájem dostala do české ústavy, protože s přicházejícím suchem stále více získává na důležitosti. „Vodu v krajině máme a víme, jak ji zadržet. Musíme se vrátit k hospodaření našich předků,“ tvrdí v rozhovoru pro MF DNES učitel vysoké školy ekonomické.

Česká pole nazývá zemědělskou pouští...Na téměř každém poli v Česku je vybudovaný systém trubek, které z něj odvádějí vodu do struh a dále do řek. Je tam vždycky jeden hlavní drén, který tvoří trubka o průměru 30, 40 i více centimetrů, do něj se sbíhají takzvaná péra, sběrné drény, které jsou umístěny často hodně hustě. Vzniklo to v 70. a 80. letech minulého století. Abychom všechny odvodňovací trubky přerušili, udělali jsme po celém poli po vrstevnicích rypadlem hluboké řezy široké asi půl metru. Pak se tam zemina zase zpátky napěchovala. Je tam nyní louka, spousta motýlů, ptáků, květin, panuje tam úžasná biologická rozmanitost, odstartovala se obnova půdy. Je to i díky tomu, že se tam už nepoužívá chemie. Takto by se dala revitalizovat i další prameniště v Česku...
Problém je, že když se někde v údolí postaví přehrada, údolí se zničí. V přehradě sice bude voda, ale nebude v povodí, to znamená ve studnách lidí. Opravdu je jediná cesta, a to vrátit se k hospodaření našich předků, kteří si vody vážili a pole neodvodňovali obřími drény...Na obrovských územích v Česku je mrtvá půda...Půda je veledůležitý ekosystém...ve zdravé půdě bychom měli najít biomasu...Bohužel to vše už v půdě není, je to z velké části vybité chemií, jako jsou umělá hnojiva a postřiky. Chybí organická složka a půda nezadrží tolik vody jako dřív. Pokud se voda vsákne, propadne tím pískem do podloží a odtéká...Vědci se nyní diví, že z krajiny mizí hmyz – opylovači a potrava pro ptáky. Nic divného, když většina druhů toho hmyzu se vyvíjí v půdě, která je nyní mrtvá...Kdyby voda zůstala v krajině, lidem by se ulevilo. Pro zachycení povodňové vody by stačily obnovené potůčky a nějaké tůně, mokřady.Jméno:Sedláček
Datum:30.04. 14:44
Titulek:Nezájem těch, co hospodaří.odpovědět
A to by si člověk myslel, že když se dneska všechno optimalizuje, tak bude půda a krajina v optimální kondici. Ani náhodou, protože všechno se optimalizuje jen ve jménu výkonu a zisku. Zdravé prostředí se nedá koupit, jenže ti, co za to jsou odpovědní, změní kurz, až když se důsledky jejich ignorantství obrátí proti nám všem.
Jméno:Ne stromy <Pingcow@seznam.cz >
Datum:04.05. 14:40
Titulek:Zeleně odpovědět
Prosím město o vykaceni všech stromů v Neratovicích bude lepší bez nich lepší je beton asfalt
Jméno:Miroslav (ne Kalousek)
Datum:08.05. 21:39
Titulek:zisk nad ekologiíodpovědět
A kdopak to tenkrát sliboval že neviditelná ruka trhu vše vyřeší?

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz