Názory k článku

Okamžitě zastavte sekání zelených ploch!

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.04. 09:58
Titulek:plevel se nemá sekatodpovědět
Přes moje varování sekání pokračuje. Pokračuje ničení zelených ploch plných plevele, který sekat je nesmysl. Je zřejmé, že radnice s tím souhlasí. Nikdo se nezajímá, jaký to bude mít vliv na zdraví lidí ve městě. Psala jsem sms starostovi Kroužeckému, bohužel, výsledek zatím není vidět.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.04. 13:49
Titulek:Zapršelo, ale je stále sucho! odpovědět
Pár jednoduchých lidí se radovalo, že zapršelo a už není sucho. Není to pravda. Je sucho a stále se stupňuje. Přispělo k němu i radnicí tolerované sekání ploch firmou FCC (bývalá 1. polabská), na kterých roste pouze plevel. Ten sekáním nezhoustne jako anglický trávník, ale uschne. Upozorňovala jsem na to zastupitele, odbor ŽP, starostu i tajemníka MěÚ Svobodu. Zbytečně, přibývá posekaných ploch. Jak vypadá plocha po posekání můžete spatřit za Kojetickou ulicí u domu 875 - 77. To se nedá popsat. K pláči. Copak s nikdo neuvědomuje, že bez zeleného příkrovu půda ještě víc vyschne, ve vedrech se rozpálí, bude se prášit a lidé to odskáčou zdravím, To je pro ně zisk firmy vázané na zahraniční subjekt důležitější než vliv na zdraví našich dětí, nejen jich, ale všech obyvatel města způsobený ničením zeleně ve městě? O kousek dál od odpuzující posekané předzahrádky je vchod 980. Rostla tam tsuga a thuje. Nějaká dáma jménem K. se na radnici vydávala za předsedkyni družstva (mají předsedu, muže) a požadovala vykácení těch dřevin, prý stíní (!) starému pánovi v přízemí. Údajně (pravdu se nedozvíte) byla dřeviny prohlédnout pracovnice z OŽP, konstatovala poškození dřevin a rozhodla je pokácet. Pan Vejvoda (stavař!!)z FCC mi do telefonu tvrdil, že měly propletené větve - to je důvod ke kácení??? Ještě byl odstraněn ležící kus kmene hlošiny úzkolisté s novými větvemi. Důvod: tupost pracovníků všech zúčastněných subjektů. Tak přicházíme o zeleň. A teď, proč se o tom znovu rozepisuji: místo pokácených dřevin byla okamžitě vysazena taková telegrafní tyč nahoře s metlicí roubované okrasné třešně. Zatímco ty původní stromy zachycovaly větvemi už od země prach a tlumily hluk ze silnice, ta nová náhrada nic nezachytí ani neutlumí. Pokud se ujme, bude trvat roky než se trochu rozroste. Takových řídkých smetáků máme nyní ve městě spoustu. Libuje si v nich odbor ŽP, možná na něčí pokyn shora. Mizí velké rozrostlé stromy, které pod svým zeleným příkrovem poskytují stín a ochlazují prostor. Je to tím, že neuvolněná místostarostka tvrdí, že do města nepatří stromy? Bydlí přece také ve městě. Jak je možné, že má na zahradě stromy? Kdo zarazí zkázu zeleně? Bude se i nadále oteplovat a bude nedostatek vody....bez zeleně se upečeme, nepomůže žádná klimatizace ani slunečník...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.04. 13:58
Titulek:Co dělá Praha?My máme jedno pítko! Slávaodpovědět
Posečou až zaprší
Mnoho radnic také počítá s tím, že bude méně sekat trávníky. „V současnosti je první seč odsunuta na období, až bude pršet,“ prozradila místostarostka Prahy 12 Eva Tylová. V páté městské části mohou lidé během suchých období potkat pracovníky se sekačkami pouze tam, kde jsou instalovány automatické závlahové systémy.

Praha 10 zase rozhodla, že trávníky nebude sekat příliš nízko. „V případě potřeby bude sečení trávníků zcela zastaveno. Nově se připravuje vymezení některých lokalit, kde bude seč prováděna jen minimálně. Tím by mělo dojít k omezení výparu vody a zároveň podpoření biodiverzity,“ oznámil mluvčí desítky David Polák.

Modřanská radnice počítá i se založením lučních trávníků, které podle Tylové udrží vláhu lépe než klasické. Testuje rovněž různé metody, díky kterým by se měla voda déle držet u kořenů stromů, například využití hydrogelu či strukturních substrátů.

Osvěžení mlhou
Lidé v ulicích mnohem častěji narazí na pítka, studny, případně mlžítka, které alespoň na čas mohou ochladit je i vzduch.

„Na většině dětských hřišť i ve většině parků máme instalovaná pítka nebo přímo toalety, takže třeba napojení přenosného rozstřikovače či mlžítka by se obešlo bez větších výdajů,“ zmínil Martin Šebesta z úřadu Prahy 1.

Pítka s mlžítky bude mít Praha 7 letos v ulicích už třetí sezonu. „Další pítko přidáme na Řezáčovo náměstí a hledáme prostor pro tři nové. Ve spolupráci s různými provozovnami, které poskytují nezbytné napojení na vodu, dáme na letní sezonu mlžítka na deset míst,“ sdělil radní sedmičky Jiří Knitl.

Tato městská část se loni pustila i do obnovy starých ručních pump. „Pumpa je totiž vodním prvkem, který je téměř bezúdržbový, v zimě nezamrzá a je velmi málo poruchový,“ doplnil Knitl s upozorněním, že voda v pumpách není pitná, ale jen užitková.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.04. 13:17
Titulek:dnešní návštěva na radnici....odpovědět
Opět se sekalo, tentokrát za Kojetickou. Krucifix, včera lilo celý den, vegetace je mokrá, sekačka ji sežvejká, navíc bez zeleného krytu zem vyschne hodně rychle, stačí vyšší teploty a vítr...Letím na odbor ŽP za úřednicí Vaculovou, co má v "péči" veřejnou zeleň. Poněkud silným hlasem jí vysvětluji již po několikáté, proč se nemá sekat. Znovu a znovu. Oznámila mi, že tam byly zástupy lidí, kteří si stěžovali proč se neseká. 90% jich požadovalo sekání. Tak jsem jí řekla, že i kdyby jich bylo 99,9%, tak oni jsou orgán OCHRANY přírody a má jim vysvětlit, že se neseká a proč. A zase dokola: že lidí požadují sekání. A já pořád dokola: proč se nesmí sekat. Řekla jsem :Píšu to pořád na nerátkách a dáma mi s úsměškem odpověděla, že asi nemají takový význam. Tak jsem jí oznámila, jaká je její základní vlastnost. Mohou mě zase tahat po soudech. Už by na radnici neměla být, už dávno. Je fakt, že za hodinu sekáči na sekačkách mířili přes náměstí někam jinam. Možná, kde nebude vidět a slyšet jejich zkázonosná činnost. To, co se tady děje, nemá obdoby. Města zakázala sekání, protože myslí a mají zřejmě myslící úředníky. Někdy mám dojem, že je to schválně. Řídí se heslem: To by v tom byl čert, abychom z Neratovic neudělali poušť
Jméno:Ilona
Datum:02.05. 13:39
Titulek:sekáníodpovědět
https://ekolist.cz/cz/zele na-domacnost/rady-a-navody /je-sucho.bojujte-proti-ne mu-a-nesekejte-travniky?fb clid=IwAR3hUWBLNXJOrCyIWks 9P5QoLisKmMS-v31uAu8rrglgL D1P_Hc2sTScQPg
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.05. 16:22
Titulek:nesekejte trávníky více než 2x za sezónuodpovědět
Abyste měli vám usnadnila hledání a mazání mezer: Tu je celý článek. Už mi někdo řekl, že jsem s tím sekáním jako kolovrátek, snad bude pro něj pádnějším argumentem článek z ekolistu než moje varování, neboť prý nejsem odborník.

Je sucho. Bojujte proti němu a nesekejte trávníky
Ve vedru a suchu platí, že čím vyšší tráva, tím líp.

Krátce sečený trávník je pro někoho symbolem bezpečí a čistoty. Nicméně častá seč trávníky poškozuje a tím napomáhá vysychání půdy, které je v posledních letech kritické. Pokud chceme vodu v půdě uchovat, je vyšší vegetace na travnatých plochách nezbytná. Český svaz ochránců přírody proto doporučuje omezit počet sečí trávníků.

Českou republiku již několik let sužuje nebývalé sucho. Objevují se různé návrhy řešení, například stavby nových vodních nádrží nebo zákazy zalévání zahrad během letních měsíců či napouštění bazénů. Podobné aktivity s sebou ale nesou mnohá úskalí a jejich efektivita je mnohdy sporná. Jednoduchým a levným zásahem podporujícím udržení vody v půdě je omezení sečení trávy na zahradách a veřejných plochách.

Trávník, který se seče na krátko a často, sucho zhoršuje. Krátce sečený trávník ztrácí schopnost zadržovat vodu z mnoha důvodů. Řídký porost nezadrží sluneční paprsky. Ty dopadají na mnohých místech přímo na půdu, kterou vysušují. Voda po holé zemi snadno steče pryč, místo aby se vsakovala. Poraněné rostliny přitom potřebují pro zacelení ran více vody. Pokud ji nemají, jsou náchylnější k uschnutí.

Trávník tak v důsledku zbytečného pokosení pomalu usychá, až může zmizet úplně. Nakonec situace eskaluje do stavu, kdy je místo trávníku jen holá zem, která ještě více odvádí vodu, udusává se, vysušuje se a eroduje. Místo trávníků, které pomáhají s regulací teploty a vlhkosti a činí tak své okolí i ve velkých vedrech snesitelnější (čím vyšší tráva, tím lépe), tak vytváříme plochy, kde je horko nesnesitelné, teplo se zde akumuluje a teplotní situaci ve svém okolí zhoršují.

Výše popsanému stavu můžeme předejít buď vydatnou zálivkou anebo snížením počtu sečí. V době, kdy je voda nedostatkovým zbožím, se jako ideální nabízí druhá varianta. Pokud budeme zelené plochy sekat třeba s poloviční frekvencí, vznikne vyšší trávník, který je bohatší na druhovou skladbu rostlin. Je tím stabilnější a snadněji odolává výkyvům počasí. Hustý porost zadrží sluneční paprsky, udrží delší dobu ranní rosu a poskytuje životní prostor i potravu mnohým živočichům, především bezobratlým.

Přímo v půdě je chladněji, protože
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.05. 16:24
Titulek:nesekejte trávníky více než 2x za sezónuodpovědět
Přímo v půdě je chladněji, protože zemina není tolik udusaná a mohou zde žít živočichové, kteří zeminu dále zkypřují. Pokud zaprší, lépe udrží vodu přímo na místě a pomalý odpar ochlazuje nejbližší okolí. Je tak nakonec větší šance, že trávník zůstane zelený i během letních měsíců. A v jeho okolí se i v letních měsících bude lépe žít.

Český svaz ochránců přírody se dlouhodobě snaží vést majitele zahrad k péči o své pozemky takovým způsobem, který umožní, aby zahrady byly oázou přírody. Jedním z těchto principů je právě zamezit zbytečnému sekání trávníků. Tam, kde je sekání nezbytné, činit v rozumných intervalech, tam, kde nezbytné není, ponechat alespoň malé kousky zahrady přírodě. Ideálně na těchto místech nesekat vůbec či jen jednou ročně.

Čím víc takových ploch na zahradě bude, tím bude živější a lépe odolá suchu. A navíc se pak s podobnou zahradou můžete přihlásit do soutěže „Živá zahrada“. V rámci obcí je třeba upravit počet sečí dle aktuálního stavu porostu, nikoli dle předem naplánovaného harmonogramu; na toto je třeba myslet již při uzavírání smluv na péči o veřejnou zeleň.
Jméno:Jirba
Datum:05.05. 19:41
Titulek:KOMPOSTodpovědět
Ukrajinci vyjedou sekat "trávníky" i když jsou pod sněhem. Zpod sekaček lítá hlína. I v tom zdevastovaném porostu dokáže vykvést osm různých kvítků. To naše děti a vnoučata už v této obci neznají. Na motýla tak leda do pražské botanické, právě tam ve FataMorganě lítají. Trávníky by také snesly kompost!
Jméno:trava <pingcow@seznam.cz>
Datum:07.05. 16:02
Titulek:kaceni sekani odpovědět
posekat všechny plochy a vykácet všechny stromy
Jméno:Ladislav
Datum:08.05. 11:24
Titulek:Fujtajblodpovědět
Nestranná "novinářka" Barbora Tesnerová Kocourková z Mělnického deníku pomlouvá na Facebooku:

"navic ekoteroristka Spevackova ad. by nejradeji nesekala vubec nebo jen 2x rocne, tak se holt nejspis udelal nejaky kompromis"
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.05. 21:39
Titulek:Co si to dovoluje! Nerozumí ničemu...odpovědět
Jakým právem mě nějaká tzv. "novinářka" nazývá ekoteroristkou? Co si to dovoluje? Čemu vůbec rozumí? Asi ničemu, když neví, že se musí zelené plochy nechat vykvést jako klasické květnaté louky a teprve po vysemenění posekat, aby se mohli rozmnožovat motýli a další hmyz a byla poskytnuta potrava včelám a jiným druhům. Ví o tom, že se mění klima a bude ještě sušší rok než vloni? Ví ona dáma, že porosty zabraňují vysychání půdy a proto se musí plochy sekat co nejméně, max. dvakrát do roka? Uvědomuje si, že pokud budou zelené plochy posekány firmou FCC s požehnáním radnice (vedení a odboru ŽP) podle schváleného harmonogramu, bude v létě mezi paneláky poušť? Udělat nějaké kompromisy? V zájmu přírody a tedy i lidí už nelze dělat kompromisy. Pokud město nezmění svůj přístup k městské přírodě, může dojít k nenapravitelným škodám. Půda mezi paneláky je místy tak degradovaná, je suchá a udusaná, že tam kromě nenáročných plevelů už nic neroste. Pokud budou posekány, jakože se už sekají, zůstane zde opravdu jen poušť, paní redaktorko. Nevím, o jakém kompromisu píšete, zřejmě jde o slib daný radnicí zástupcům NeraHnutí panu Vebrovi a paní Proškové na jakési společné schůzce, že firma FCC při sekání ponechá vyšší výšku porostu. To určitě. Tenhle kompromis totiž nic neřeší. Seká se dál podle harmonogramu a to je špatně. Jenže co by neslíbili lidem, kteří tomu nerozumí. Připadá mi to, jakoby odsouzenému k smrti nabídli možnost, že mu useknou jen půl hlavy místo celé.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.05. 22:04
Titulek:ještě dodatekodpovědět
Prý se seká kvůli alergiím. Tak mi možná paní redaktorka vysvětlí, jaké alergie vyvolává kokoška pastuší tobolka, které na sídlišti na Výsluní jsou, ne byly, už je místy posekali, celé porosty, nic jiného totiž na některých plochách už nevyrostlo.
Jméno:Pavel
Datum:09.05. 08:58
Titulek:schůzka s radnici?odpovědět
Pan Vebr a paní Prošková jsou zastupitelé za Nerahnutí, že. Rostislav Vebr je strojvedoucí - instruktor, pase koně na městských pozemcích, Alena Prošková je vysokoškolská pedagožka, učí angličtinu. Jak jsem se dozvěděl, oba dva se cítí povoláni jako ekologové a znalci přírody ale co se tu děje ekologicky, o tom nemají ponětí. Zúčastnili se nějaké společné schůzky asi s lidmi z radnice, připadalo by mi logičtější, že by pozvali paní Spěváčkovou, která věci rozumí a má za sebou roky ochrany přírody. Proč tam nebyla? Připadá mi, že ji chtějí odsunout do pozadí a znemožnit její mnohaleté snažení o zlepšení životního prostředí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.05. 22:23
Titulek:Mělnický deník a sucho odpovědět
Divím se, že paní redaktorka nezaznamenala články o suchu v Berounském Deníku i ve svém domovském Mělnickém, copak je nečte?

"Chystají se města na sucho? V kraji již místy panuje extrémní"
Zdroj: https://berounsky.denik.cz /z-regionu/chystaji-se-mes ta-na-sucho-v-kraji-jiz-mi sty-panuje-extremni-201904 23.html


Zemědělci: Přivítáme každou kapku vody, za každý milimetr deště jsme vděční
Dnes 8:00
ZDROJ: HTTPS://MELNICKY.DENIK.CZ/ Z-REGIONU/ZEMEDELCI-PRIVIT AME-KAZDOU-KAPKU-VODY-ZA-K AZDY-MILIMETR-DESTE-JSME-V DECNI-20190508.HTML
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.05. 22:26
Titulek:Trochu vzdělání pro všechny neuškodí....odpovědět
Květnaté louky jako trend dnešní doby

Často přemýšlíme, jak zefektivnit péči o velkou zahradu, a ne vždy se to povede k naší spokojenosti. Jednou z možností, jak se vyhnout seči každý týden, je založení květnaté louky alespoň na části pozemku. Tento typ trávníku je nejen krásný a přináší mnoho užitku i pro opylovače a další skupiny živočichů, ale navíc nám ušetří mnoho času. Bude totiž vyžadovat jen dvě seče ročně a úplně se obejde bez zálivky a dalších prací, které vyžadují nízce sečené trávníky.

větnaté louky byly odjakživa součástí české přírody, ovšem v posledních letech mizí hlavně v příměstských oblastech, které jsou velmi rychle zastavovány. Tento dříve tolik běžný prvek se postupně vytrácí a s ním i přirozené stanoviště pro mnoho druhů živočichů, zvláště pak opylovačů.

Pokud vlastníte velký pozemek a už vás moc nebaví trávník sekat každý týden, zkuste třeba na části pozemku založit krásnou květnatou louku plnou pestrých květů. Nejenže vám ušetří plno času, ale navíc na svou zahradu nalákáte i mnoho užitečného hmyzu, který vám opyluje například ovocné stromy.

Při péči o květnatou louku se inspirujte samotnou přírodou. Louka se skládá z druhů trav a kvetoucích dvouděložných rostlin. Může se vyskytovat v různých podmínkách, na kterých je také plně závislé druhové složení porostu.

V každém případě jediné, co budete muset opravdu dělat, jsou dvě seče ročně, a to ještě vždy až po odkvětu většiny květnatých druhů. Rostliny totiž musí stihnout vytvořit semena, ze kterých postupně vyklíčí nové rostlinky....

Zdroj: https://www.magazinzahrada .cz/kvetnate-louky-jako-tr end-dnesni-doby/
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.05. 08:09
Titulek:Seká se stále....odpovědět
Upozornila jsem osoby na radnici, že vegetace bylin a plevelů na degradovaných plochách uhyne po sekání, je nutné nechat rostliny odkvést a vysemenit, jinak nic dalšího už nevzejde. Řada města se už rozhodla, že zelené plochy budou sekány 2x ročně jako klasické kvetoucí louky. U nás se seká stále dál, jako by se nic nedělo. Radnice dala přednost zisku soukromé firmy před zájmem občanů na lepší životní prostředí. Nezajímá je, jak budou vypadat plochy mezi paneláky, zda tam bude zase poušť jako vloni.

V e-mailu jsem žádala, abych byla informována o nápravných krocích ohledně sekání. Nikdo mě neinformoval, buď tedy ignorují můj oprávněný požadavek nebo žádné nápravné kroky nebyly udělány. Platí oboje. Ačkoliv jsem opoziční zastupitelka a opozice má právo kritizovat a hodnotit činnost koalice a jejich vlivu na ostatní instituce, jsem neustále zuřivě napadána za svou kritiku ze strany některých osob na radnici. Hlavně se vyznamenává bývalá starostka Mrzílková. Jakýmsi úspěchem se chlubí Nerahnutí, dosáhli údajně toho, že se zeleň nebude sekat nízko nad zemí, ale bude ponechána větší délka stonků. Ale to nic neřeší. Je to jen kosmetická úprava. Květy budou posekány (včely, čmeláci, vosičky a j. zapláčou) a semena se nevytvoří. Hmyz jako motýli, kobylky, sarančata a j. nemá dostatek zelené hmoty na vývoj. Kontrolovala jsem výsledek sekání, nic se nezměnilo. Povrch je totiž hrbolatý (nikdy, tj cca i padesát let, nebyl srovnán hlínou nebo kompostem) a vrcholky hrbolů jsou shoblovány do hlíny. Takže vlk se nažral a koza zůstala celá.
Jméno:Radim
Datum:11.05. 19:37
Titulek:básnička pro dětiodpovědět
Šel dědeček na kopeček,

měl v kalhotech čmeláka,

bába mu ho vykouřila,

spálila mu ču…

Hele a co je to ten čmelák?
Jméno:občanka
Datum:14.05. 13:18
Titulek:zrůdnostodpovědět
Včera se opět sekalo na náměstí a to až na dřeň. Hlína lítala okolo. Dnes totéž na Výsluní, prospěch z toho má jen soukromá kompostárna a to jen dočasný. Rychle na to dojedeme všichni-Sahara v Neratovicích. Hlavně, že některých zahradách si travička vesele roste!
Jméno:Fanny <komanicka@seznam.cz>
Datum:20.05. 17:40
Titulek:zastavte sekání..trávy..odpovědět
Bezva, ale zajímá někoho, že se u kopce Miluji kácí stromy, aby se tam udělalo parkoviště pro auta, pokud se konečně zřídí vlaková zastávka??..ty stromy jsou mladé, jen pár let..a najednou nějaký debil rozhodne a nechá je pokácet??..co je to proboha už za zrůdnost v tomhle Absurdistáně???
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.05. 22:58
Titulek:zajímá, ale jsme bezmocníodpovědět
Dle právní úpravy účinné do 31. 12. 2017 se mohly ekologické spolky stát účastníky řízení vedených podle Stavebního zákona, a do těchto řízení tak aktivně zasahovat a ovlivňovat jejich průběh. Stručně řečeno, mohly se tedy odvolat proti kácení stromů na pozemku, kde se bude stavět, což Spolek občanů Neratovic, jehož jsem předsedkyní, dělal.

Ovšem "díky" poslanci Foldynovi za ČSSD, který prosadil pozměňovací návrh novely st. zákona, se situace od 1.1. 2018 změnila. Účast spolků už není možná v jiných řízeních než vedených podle Zákona o ochraně přírody, tj. nelze být účastníky řízení např. v územních nebo stavebních řízeních. On pan Foldyna prý chtěl tímto návrhem "zabránit nadměrným a nepodloženým blokacím výstavby a potencionálního ekonomického rozvoje.“ Zlatý člověk. Nedávno jsem ho potkala na Václaváku a řekla jsem mu, co si o něm myslím, co způsobil. Ten zmetek se mi smál do obličeje a bylo mu to fuk. Tak teď už si může město kácet co chce a kde chce. Padlo ve velkém účku sedm velkých bříz, ve školce Písnička(?) dva poléhavé jalovce, ve Čtvercové tři poléhavé jalovce a další, tedy o čem vím. Ostatní budou následovat, pokud projde nový územní plán v navržené podobě - výstavba parkovišť na plochách se stromy. Za vlády Mrzílkové a ODS bylo zahájeno plánované ničení přírody ve městě a bude dál pokračovat, protože dál vládne a se svými kumpány rozhoduje o všech podobných zvěrstvech.
Jméno:fanny <komanicka@seznam.cz>
Datum:21.05. 06:55
Titulek:stromy..odpovědět
Prostě řečeno, pan Foldyha je kretén..nemám slov. O Mrzílkové a celé ODS mám svoje mínění, které by ani papír neunesl. Chce se mi plakat, když tu zkázu vidím..ale hlavně, že bude místo pro parkování a to za každou cenu. A nikdo ! s tím ani nehne, je marné psát na MŽP, na Hnutí Duha a podobné instituce. Buď neodpoví vůbec, nebo že to není v jejich kompetenci! Není to tak dlouho, kdy jsem byla v Měšicích, jedné z nejkrásnějších obcí v okolí, kde byly 3 krásné bažantnice a to co jsem viděla mě uzemnilo! Jedna po druhé jdou k zemi, kácí se zdravé krásné stromy, protože nějaký debil to dostal v restituci a okamžitě začal těžit dřevo. Nikdo není schopen tohle zastavit! Jediný kdo se přijel na tu zkázu podívat, byla Česká televize..ale tím to také skončilo. Ano, vysílalo se to v televizi, v rádiu..a NIC!! Hrabě Nostic by zaplakal..
Jméno:Míla
Datum:21.05. 15:19
Titulek:Nový územní plán-projde??odpovědět
http://www.neratovice.cz/n avrh-noveho-uzemniho-planu -mesta-verejne-projednani/ d-418663

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz