Názory k článku

Jak je to s lékaři a s rehabilitací v domě 1021

Jméno:Láďa
Datum:14.03. 20:57
Titulek:chyba, předseda není Kučeraodpovědět
Z obchodního rejstříku vyplývá, že předseda bytového družstva je Milan Kuchař, trvalé bydliště Malý Újezd, část Vavřineč.
Jméno:Mirek
Datum:15.03. 10:46
Titulek:BDodpovědět
Nevím, ale myslím si že prodej většiny domů pod bytová družstva byl správný krok, protože ty lidé tam bydlí třeba 20 let a dostali nabídku vstoupit do družstva a to se týká i této budovy. Nikde se tu nepíše že to ti lidé mohli odmítnout a žádné bytové družstvo by nevzniklo a město by tuto budovu vlastnilo dál. Argument že ti lidé byli postaveni před hotovou věc a že musí dům koupit je blbost nemuseli, ale většinou si to odsouhlasili že chtějí vstoupit do družstva. Vím, že je to dům hrůzy a že s tím budou mít hodně práce ale mají větší pravomoci vůči neplatičům než město a mohou za čas s tím domem něco udělat aniž by jim to lidé v baráku sami ničili ( říkám časem ne hned ). Co se týká polikliniky už dávno měla být postavená nová to na okraj. Co se týká bytového družstva nasadili tržní nájem a to se doktorům a rehabilitaci nelíbí. Na jednu stranu se jím nedivím ale mají dost času se zkusit dohodnout s bytovým družstvem. Zaslechl jsem i názor že se dům měl prodat družstvu třeba bez těch dvou pater a polikliniky. Nejsem expert ale nedokážu si představit že by jim banka dala úvěr a jak by pak dělali údržbu baráku a jak by jím ručili. Snad se bytové družstvo s lékaři a rehabilitací dohodne ku prospěchu všech než se postaví nová poliklinika kam lékaři přejdou. Ale mám ještě dotaz či připomínku až se postaví poliklinika tak tam budou lékaři asi platit tržní nájem si myslím ale rehabilitace ho stejně platit nebude moct ta je závislá buď že sežene prostor skoro zadarmo a nebo že ji bude někdo dotovat.
Jméno:Anna Spěváčková městská zastupitelka SPD <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.03. 13:36
Titulek:odpověďodpovědět
Správný krok to nebyl, protože většina měst už upustila od privatizace bytů, sama si spravuje městské byty, má z nich trvalý příjem, samo si o nich rozhoduje, a má v záloze byty, pokud dojde k nějaké pohromě či nečekanému zchudnutí části obyvatel. Lidé mohli odmítnout, ale neodmítli, když jim bylo řečeno, že pokud nezaloží družstvo a domy nekoupí, město je nabídne jinému zájemci. To už se stalo na Kojetické, kde nakonec domy koupili Italové a kompletně je zdevastovali, jen rejžovali nájmy. Toho se všichni lekli. Odsouhlasili, protože se B&#461;LI. S tím město počítalo. Neudělalo to poprvé. Jen se zeptejte lidí. Město vědělo, že je tam 2 a půl milionu dluhů, hodně problematických nájemníků, prostory v katastrofálním stavu. Ale za žádnou cenu už domy nechtělo vlastnit, protože potřebuje peníze na svoje monstrstavby, hlavně vytouženou novou radnici z kulturáku. Družstvo s tím bude mít hodně práce - jistě, město má své dva právníky a nasmlouvaného dalšího na Mělníku za společné peníze z rozpočtu, ale ti chudáci v domě hrůzy si budou muset všechno platit ze svého. Město jim to hodilo na hlavu, a teď se vymlouvá, že ono nic, ono si myje ruce. Kdybyste viděli bývalou starostku Mrzílkovou, jak účastně přikyvovala, když lékaři líčili své problémy, jako by se ona ničeho nezúčastnila. K smíchu to bylo. A dál: jaké budou mít družstevníci jiné pravomoci než mělo město proti neplatičům? Račte to sem uvést. Že jim to lidé ničili? Ti, co ničili, budou ničit zase, mají to v povaze, a nyní o to víc, že to bude ze vzteku. Nová poliklinika by byla zbytečná, kdyby město opravovalo a modernizovalo prostory pro lékaře a polikliniku. Vykašlalo se na to, ačkoliv mělo z domu zisk, který nalilo jinam. Poliklinika je v centru sídliště, u autobusu, na nejvhodnějším místě. Na okraji bude do nové polikliniky ze sídliště daleko. Pokud se týká tržního nájmu, asi nevíte, milý ódeesáku, že města se předhánějí, kdo nabídne lékařům více, aby je získali do obce. Někde neplatí nájemné vůbec nebo velmi nízký nájem a peníze navíc coby benefit. (Až dopíši odpověď, nabídnu vám pár inzerátů).Vy jste zamrzl v době popřevratové za Vaška Havla. Čert nám vás byl dlužen. Je zajímavé, že město to ZKURVILO, ale ONI se mají dohodnout s bytovým družstvem. To je tady pořád. Město, které má moc a peníze, si něco vymyslí, třeba výstavbu zbytečného hypermarketu nebo parkoviště na poli, a vy občané, kteří nemáte žádné možnosti, se braňte. Tady v těch Neratovicích je to hrozné.
Jméno:Anna Spěváčková městská zastupitelka SPD <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.03. 13:38
Titulek:odpověď - dokončeníodpovědět
Na radnici i na zasedání zastupitelstva vám lžou do očí, něco se domluví za zády lidí a vyjde se s tím na světlo v okamžiku, kdy je pozdě něco změnit. Výstavba nové polikliniky je další tunel. Vše mohlo fungovat v domě 1021, pokud by jej město opravilo a zrekonstruovalo. Mimochodem, co máte pořád s tím tržním nájmem? Podle vás to znamená vytřískat z každého co nejvíc, co? Tržní nájem pro lékaře je v současné době co nejnižší, jinak tam ti doktoři nepůjdou. Vy asi nevíte, jak to vypadá s naším zdravotnictvím. Zprivatizované zdravotnictví (taktéž školství) jde, víte kam? Přesně tam....To je také zásluha vaší pravicové politiky. A to jsem se nezmínila o dalších odvětvích, které kráčejí stejným směrem.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.03. 15:22
Titulek:Neratovice - sto let po opicíchodpovědět
Pan Hrodek by se měl poohlédnout po okolních státech a přesvědčit se o tom, že mnoho států podporuje nájemní bydlení a důvody, proč.

Rakousko: V Rakousku bydlí v nájmu kolem čtyřiceti pěti procent lidí. Tento typ bydlení je zde oblíbený a stát jej podporuje mimo jiné novou bytovou výstavbou.

Německo: V Německu platí nájem takřka polovina obyvatel (48,3 procenta).

Dánsko: 38%

Velká Británie (36,6 procenta)

Francie (35,1 procenta)

Švédsko (34,8 procenta

Nejmenší zájem o nájemní bydlení registrují statistici v jedné z nejchudších zemí EU, tedy v Rumunsku. Nájem platí jen čtyři procenta Rumunů. Po Rumunech je největší podíl vlastníků domů a bytů v Litvě (90,3 procenta), Chorvatsku (90,1 procenta), na Slovensku (89,5 procenta), v Maďarsku (86,3 procenta), Polsku (84 procent) a Bulharsku (82 procent). Vlastnické bydlení využívá v Česku 78,2 procenta obyvatel.

Příkladem města, v němž lidé stále dávají přednost nájemnímu bydlení před vlastnickým, zůstává rakouská metropole Vídeň. Ve městě s 1,7 milionu obyvatel žije přes půl milionu lidí v komunálních bytech s regulovaným nájemným. Další statisíce si platí nájem v soukromých domech, ovšem ani ti ve většině případů nehradí úplně tržní nájemné. Jde totiž o domy, které developeři postavili s veřejnou podporou. Za to se ale museli zavázat, že budou po určitou dobu nájemné ZVYŠOVAT PO DOHODĚ s vídeňskou radnicí a jejím souhlasem. Vídeň ročně investuje do bytové výstavby, podpory bydlení a údržby bytového fondu kolem 600 milionů eur (15 miliard korun).

Stačí, pane Hrodku? Privatizace je důkaz toho, že město není schopné se o byty starat, lehkomyslně se zbavuje majetku, našeho společného majetku. Po převratu byla privatizace velká móda, tvrdilo se tehdy, že vlastník se o svůj majetek dobře stará. Není pravda. Ukázalo se, že to byla jakási pověra, kterou nám vnutili developeři a realitní makléři, aby si nahrabali. Samozřejmě, že se tato myšlenka zalíbila novodobým žraločkům toužících levně přijít k majetku. Umožnili jim to politici, kteří se také chtěli podílet na přerozdělování majetku. Hlásáte bludy a lidé vám na ně, bohužel, skáčou. Jen někteří.

Jméno:Lenka
Datum:16.03. 23:07
Titulek:pracovní cestyodpovědět
No dobře jste nahrála p.Hrodkovi,aby vyrazil do světa na zkušenou:):)!
Datum:17.03. 10:20
Titulek:ať vyrazí do světaodpovědět
Ať klidně vyrazí co nejdál a zůstane tam. Nevím jak vy, ale já ho postrádat nebudu. Myslím že i na jiných místech si oddechli, když zmizel. Pokud si pamatuji, nevyznamenal se nějakými významnými skutky. A navíc má problémy s pravdomluvností...
Jméno:Míša
Datum:17.03. 10:53
Titulek:je to takodpovědět
A nebyl by sám s kým by měl vyrazit.
Jméno:Bára
Datum:17.03. 11:28
Titulek:pravda pravdoucíodpovědět
V Lachneru ještě na něj vzpomínají.
Jméno:Mirek
Datum:18.03. 14:21
Titulek:můj názorodpovědět
Je to jen můj názor nejsem svatý jako Vy asi. Pokud vím tak město prodalo většinu bytů , ale nějaké si nechali. A pokud by nastala ta situace jak píšete ( pohroma,zchudnutí obyvatel) tak ti lidé ( nevím kolik by jich bylo ) by šli stejně kam? Bydlet k těm lidem do kuchyně? To by muselo město držet třeba 15 volných bytů. A nevím o tom, že by město mělo nějaké volné byty, když se čekalo ve frontě na městské byty, aby se jak říkáte chudší lidi ubytovali ( víc lidí žádalo než mělo město bytů ). Co se týká prodeje nikdo neříkal co jsem se doslech o tom že město by to prodalo někomu jinému než družstvu. Co se týče družstva nejsem expert na právo, ale myslím že byt.družstvo pokud někdo neplatí třeba půl roku tak ho může vystěhovat bez náhrady a najme si třeba službu to si myslím , že město nemohlo, ale třeba se pletu. A za další nejsem odeesák jak mě nazýváte také bych Vám mohl říkat espédačko. A nikde jsem nezamrzl. Proč tedy nedotujeme zubaře a všechny doktory protože podle mne nejde udělat vyjímka proč dotovat toho a toho ne ( kdyby byl jeden obvodní lékař tak bych to pochopil). Nebo tedy ať se dotují všichni lékaři stejně ( nevidím rozdíl mezi ortopedem a pediatrem třeba). Samozřejmě že chci aby tu byla kvalitní lékařská péče, ale také kvalitní učitelé,sporty,kultura.... Jen sem řekl že převést domy na bytová družstva bylo fajn a i ti lidé si zaslouží žít v jistotě ( né každý má dostane hypotéku a nebo jako vy byt po Spolaně si myslím jen mi popravdě řekněte za kolik ste kupovala byt stejně jako já asi před 25 lety to se z dneškem nedá srovnat). A jako čertítko mi připadáte Vy. :-)
Datum:15.03. 19:56
Titulek:nabídky pro lékařeodpovědět
Nabízíme prostory k provozování imunologické/alergologické ordinance nebo ordinance internisty v centru Liberce. Výše měsíčního nájmu: 1,- Kč. Kompletně zařízené. Možnost částečného využití.

Ortopeda a chirurga příjmeme do zavedené soukromé ambulance na Praze.Nabízíme práci na HPP.Práci v dynamicky se rozvíjející firmě.Volné víkendy a svátky,nástup možný ihned,platové podmínky dle dohody.Možnost velmi výhodného bydlení.

Přenechám zavedenou gynekologickou ordinaci v Českých Velenicích, nové pěkné prostory, podpora města i pojišťoven, t. č. 0,2 úvazek. Odkup vybavení dohodou.

Přijmeme alergologa do zavedené ambulance na plný či částečný úvazek. Praha 6, Dejvická. Příspěvek na bydlení. Dobré finanční podmínky, přátelský kolektiv

Nabízíme pronájem zkoulaudované ambulance PLDD Řevnice, součást dalších lékařských praxi - 25 let, dětskému lékaři. Možnost bydlení , finanční dlouhodobá podpora od města. Ihned. Pacienti doufají, že budou mít zase dětského lékaře!!!

Prodám praxi praktického lékaře pro dospělé na sídlišti Barrandov v Praze 5. Praxe má 25letou tradici a díky svému umístění i velký potenciál růstu počtu pacientů.... Ordinace je umístěna v budově Polikliniky Barrandov (nízký nájem), lékárna, lékaři s další specializací, parkoviště a MHD v místě. Prodej z důvodu odchodu do důchodu.

Prodám zavedenou a ziskovou stomatolog. ordinaci formou s. r. o. v prostorách lékařského domu na Praze 7 - Holešovice. Ordinace je v pronájmu v budově ZS - nízký nájem.

Zaměstnám zkušeného stomatologa nebo absolventa do moderní ordinace v Přelouči. Používáme kvalitní moderní vybavení a materiály (A-dec 500, OPG, stroj. endo, lupové brýle,...). Hojná, zavedená klientela. Možnost vysokého výdělku a zaměstnaneckých benefitů (služební byt, vůz).

PRODEJ PARODONTOLOGIE BRNO
Prodám zavedenou stomatologickou praxi parodontologie na pěkné adrese v Brně, nízký nájem vč. právně-administrativního servisu.

To je jen velmi malá část z nabídek pro lékaře...všiml jste si, pane Hrodku, nájmu za 1.- korunu? Nakonec když může naše město pronajímat zimní stadion za korunu...to není tržní hospodářství?
Jméno:neratovanda
Datum:16.03. 07:03
Titulek:K inzerátůmodpovědět
Paní Spěváčková, myslíte, že by někdo z našich lékařů, kteří mají svůj věk a rodiny zde a v okolí šel př. do Liberce, byť nájem 1 Kč. Nebo když někdo prodává zavedenou ordinaci z důvodu odchodu do důchodu, že ji přenechá za 1 Kč-tam je to otázka milionů. Zase jsme u té tržní hodnoty. Zkrátka naše na něco dobrá dostupnost Prahy je v jistých případech pro nás z Neratovic dosti problematická a z města se stává satelit.
Datum:16.03. 09:55
Titulek:jak to jeodpovědět
Nemyslím si vůbec nic. Jen se obávám, že naši nejvyšší se spoléhají na totéž, tj. že lékaři nikam neodejdou (Liberec byl jen ukázka inzerátu, že lékaři nejsou a obce dělají všechno možné i nemožné, aby je získaly), jenom vyhrožují, a pokud opravdu někdo odejde, máme za zády Prahu a lidé, jestliže se budou schopni aspoň trochu pohybovat, si tam dojedou. Těch, co budou neschopní se do Prahy dopravit, podle mých zkušeností s některými zastupiteli - mladými a zdravými, nebude (podle nich) škoda. Jsou stejně na odpis. To myslím vážně, vztah těchto psychopatů ke starým lidem jsem pozorovala na zasedání, když někdo z nás, postarších občanů, promluvil. Posměch, hihňání do dlaní, vzájemné požďuchování a halas napříč spektrem účastníků. Jestli těmto lidem nahoře na něčem vůbec nezáleží, pak je to osud těch, co se tzv. "nestarají". "Starat se" (o moc a z toho vyplývající bohatství) je přesvědčení těch, co si navzájem poskytují úsluhy - já na bráchu, brácha na mě. A není to vždy brácha. A kdo se nestará a myslí i na jiné, je vůl, pitomec a socka a tím pohrdají a přehlížejí ho jako velké širé lány.
Jméno:Mikýsek
Datum:17.03. 12:50
Titulek:to je v .....odpovědět
Nechápu, jak někdo mohl volit Neratovice jinak s Mrzílkovou, ODS, Volbu pro Neratovice nebo jak se jmenují. Jedině lidé sledující nějaký svůj osobní prospěch. Kdo volil Kroužeckého a Landovou by měl tlouct hlavou o zeď, co ho to napadlo. Já vím, že nikdo netušil, že se Krouža přidá k Mrzílkové a Landovka půjde poslušně s ním. Kruci písek, to jsme dopadli.Myslím, že je to teprv začátek průseru.
Jméno:Míla
Datum:18.03. 16:59
Titulek:Máte pravduodpovědět
Ale-začátek průseru?Z nejhoršího jsme uvnitř!A to počítám(tedy co se vedení Neratovic týká)i období za minulých komunistů.
Jméno:Milan
Datum:18.03. 18:28
Titulek:nechápu vásodpovědět
Období za minulých komunistů? Za předsedy národního výboru Vladimíra Čermáka? To byl podle vás průser? Vy jste ho asi nezažil, jinak byste tohle nemohl vypustit z h...pusy.
Datum:19.03. 23:15
Titulek:vize budoucnostiodpovědět
Jak z toho ven? Myslím z té zdravotnické lapálie, vlastně z totálního selhání vedení města. To už není na odstoupení, ale spíš na první neratovickou defenestraci, k níž tímto nevyzývám, ona by se
stejně neuskutečnila. Ti, kdo to způsobili (celá ta staronová skvadra na radnici), by museli rozhodnout o tom, jak napravit to, co sami vědomě zbabrali. Ale, a to je důležité si uvědomit, oni to nikdy nepřiznají. Museli by se kát, sypat si hlavu popelem a plazit se po zemi za to, co způsobili lidem i zdravotníkům (víme, prodali polikliniku a rehabilitaci a je nebezpečí, že budeme bez zdravotnické péče). Jenže to by museli přiznat, že udělali chybu: dovedete si představit L. Mrzílkovou, že by předstoupila před veřejnost, omluvila by se a slíbila SVÝM občanům, že udělá vše proto, aby napravila, co provedla a všichni, kteří se na tom paskvilu podíleli, by to udělali stejně? Nedovedu si to představit, to se spíš Země začne otáčet obráceně. Takže jaké bude řešení? Je možné, že část koalice se vzbouří a odhlasuje spolu s opozicí, že město bude dorovnávat chybějící částku za nájem. Ale to by se ty loutky musely pochlapit. Ačkoliv možná už tuší, že je zle a budou se bát o svá korýtka. Pravděpodobnější je, že se bude vše protahovat, pak budou prázdniny a nic se nevyřeší. Problém, jak se říká, vyhnije. Lidé si zvyknou na to, že část doktorů nebude, že nebude rehabilitace, jak jsme si zvykli být bez kvalitní nemocnice, bez pohotovostí a pořádného spojení na Mělník. Kdo může se odstěhuje, kdo nemůže, rezignuje. Jistým vrstvám obyvatel to bude jedno, tak jak je jim to jedno už nyní. Co vy na to? Zastupitelská demokracie není demokracie, a pokud bude lid lhostejný, nebude nám zde dobře. 27. března bude další zasedání zastupitelstva, sál by měl praskat ve švech. Jenže, dokud se lidé budou ptát: A mohu mluvit? Budete tak laskaví a dovolíte mi si stěžovat? nic se nezmění. Asi bude muset být ještě něco horšího, co nadzvedne lidi z gauče.
Jméno:Dana
Datum:22.03. 09:39
Titulek:Je to v piheliodpovědět
Krásně jste to shrnula a bohužel máte pravdu.Ale- třeba se už voda vaří...
Datum:02.04. 22:21
Titulek:Paní Rajnyšová z rehabilitace napsala: odpovědět
"Když byl starosta za mnou v práci, tak jsme spolu hovořili i o dotaci a říkal, že ji podpoří.Já bych to již podala, ale je tu velký problém. Pokud bude BD stále požadovat těch 180,- Kč, tak ta dotace je hodně vysoká částka. Uvádím: 305m2 x 180,- Kč je 54 900,- za měsíc a za rok je to 658 800,- Kč.Já teď platím těch 305m2 částku 8 121,-Kč. Jsem schopná zaplatit ještě jednou tolik což je 16 242,- Kč měsíčně a za rok to je 194 904,- Kč.

Takže rozdíl je opravdu dost velký co bych potřebovala na dotaci 658 800 Kč - 194 904 Kč.Dotaci bych za těchto podmínek musela mít 463 896,- Kč na rok a to těžko projde.Proto stále čekám, zda se našemu advokátovi nepodaří sjednat lepší podmínky.Pokud vím, tak se pan Kuchař opět nedostavil ke sjednané schůzce.

Jsem ráda, že můžu platit ještě ten malý nájem a zatím nemáme rozvázané původní smlouvy, takže pro nás je to zatím lepší.Ty částky jsou za holý nájem. K tomu ještě musím platit zálohy na vodu, teplo a elektřinu což je dalších 16 380,- Kč měsíčně.Pokud by se podařilo snížit cenu na 120,.-Kč za m2, tak by ta dotace byla asi 250 000,- za rok a to již by bylo schůdné.

Zatím mi nezbývá nic jiného než čekat jak to dopadne.

Přeji hezký den. Rajnyšová

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz