Názory k článku

Budeme město bez lékařů a rehabilitace?

Jméno:Jana M.
Datum:16.02. 08:02
Titulek:Des a hruzaodpovědět
Co nas tady jeste ceka??? Jeste, ze jste se do zastupitelstva dostala, pani Spevackova. Jste tam zrejme jedina, kdo ma zdravy rozum a dela neco pro lidi. Dekujeme!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.02. 10:14
Titulek:Nečeká nás nic dobrého, s jídlem roste..odpovědět
Čím jsem starší, tím více rozlišuji věci důležité a zbytečné či dokonce škodlivé. Je to asi dáno zkušenostmi a většími znalostmi. Moc Vám děkuji za pochvalu.
Jméno:lucie
Datum:16.02. 13:46
Titulek:Vážená paní Spěváčková,odpovědět
velmi Vám děkuji za několik příspěvků, zpráv a postřehů ze zasedání neratovického zastupitelstva ze dne 13.2.2019.
Nebýt Vás, nikdo z nás by nevěděl o čem a jak jedná zastupitelstvo. Je to velmi smutné, kam až to tato skvadra dopracovala a Bůh ví, co nás ještě od nich čeká. Gratuluji Vám k narozeninám a přeji Vám ze srdce hlavně zdraví a neutuchající elán do dalších bojů s těmito .....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.02. 14:21
Titulek:škodaodpovědět
Děkuji za přání k narozeninám a také za malinké zásluhy o informování obyvatel města. Bohužel, mám jen omezené možnosti, nezvládám technicky fotky, videa a další novoty. Nechci facebook. Moji technici mají svá zaměstnání a nemohu je příliš obtěžovat. Škoda, že se nenajde nikdo z 20 zastupitelů, jejich kamarádů či blízkých, kdo by pořídil video záznam ze zasedání, pak byste na vlastní oči viděli, co se tam odehrává. (Příklad: Jak jsem napsala, dovolila jsem si použít jediné přiléhavé slovo, údajně vulgární, vystihující rozsah zkázy při privatizaci bytů a již jsme byla napomenuta. Prý mluvím (zřejmě sprostě) jako pan prezident. Nesahají mu ani ke kotníkům. Když mi bývalý pan ředitel LachNeru Tomáš Hrodek oznámil, že jsem spadla s višně (jsem přesvědčená, že řekl Z višně), nikdo ho nenapomenul, jak si dovolí být neslušný k staré dámě.)

Údajně by v květnu jedna z firem měla na zkoušku pořídit on-line přenos, já tomu pořád nevěřím, že to bude natrvalo. Kdo tomu rozumí, tvrdí, že je to značně předražené.
Jméno:Martin Růžička
Datum:18.02. 20:09
Titulek:Stačí tam jítodpovědět
Stačí tam jít a přetrpět to ... pak víte o co jde a je vám pár dní blbě.
Jméno:Jirba
Datum:18.02. 15:28
Titulek:ostudy kopecodpovědět
V hlavním tv zprávách Novy se o diletantství, až hlouposti neratovických zastupitelů hovořilo. Starosta Kroužecký je v tom nevinně, vše spískala vyučená učitelka Mrzílková, za kterou jdou miliony v neskutečných blbostech, které sama nechala zrealizovat a jdou proti občanovi města.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:02.03. 14:47
Titulek:se musímodpovědět
Musím se poněkud ohradit proti tomu házení zastupitelů do jednoho pytle.
Pokud se podíváte do zápisů, tak jsem argumentoval dost jasně proti privatizaci městských bytů a varoval před důsledky už v minulém zastupitelstvu, a hlasoval jak proti pravidlům privatizace, tak privatizaci každého jednoho domu, co se prodával.
Kromě toho jsem taky navrhl řešení současné situace a měl jednání s družstvem, lékaři i kolegy zastupiteli.
Nepíšu to jen proto, abych se chlubil, ale prostě zastupitelé prostě nejsou jednolitá masa 21 lidí koordinovaná centrálním mozkem.
Jméno:Pane Šanda
Datum:03.03. 00:14
Titulek:ale Vy jste z tohoodpovědět
chtěl ( z toho?)dělat startovací byty. To je výborná věc, nové byty tyhle, ale nic co by řešilo Kojetickou , stávající nájemníky a opravu domů. Pak by nejspíš Váš návrh prošel.
Jméno:Hanka
Datum:19.02. 10:10
Titulek:Nevinný starosta,odpovědět
to snad nemyslíte vážně???? Je snad svéprávný tak by měl vědět co říká a hlavně má funkci za kterou je vůči občanům zodpovědný, není to snad maňásek Mrzílkové???? A rehabilitace??? To je kapitola sama pro sebe. Sto let za opicema. Mají tam dva magnety a ani jeden jim už několik let nejde, vše sto let staré a opotřebované. Běžte se podívat na rahabilitaci na Mělník nebo do Brandýsa - to je rehabilitace. A platit se musí všude, to jenom město jim to nechávalo za hubičku.Bytové družstvo není charita taky musí splácet miliónové úvěry.
Jméno:Pavel
Datum:22.02. 18:16
Titulek:poupravímodpovědět
Magnety fungují, v roce 2015 jsem byl pacientem. Vybavení je smutné, co je ovšem horší je ta "fronta" - na cvičení se na mě řada vůbec nedostala. Prý x měsíců čekačka... Byl jsem ráda, že mi slečna terapeutka jen tak v mezičase ukázala, co cvičit, a cvičil jsem si sám doma.
A S Mělníkem, ani Brandýsem zkušenost nemám, nicméně vím, že v jedné vesnicí/obcí u Mělníka je to prý krásné, nové atd. Ovšem - člověk se musí přes někoho vlísnout.
Jméno:Josef
Datum:19.02. 18:28
Titulek:Teď už je to jednoodpovědět
Teď už je jedno co se říká, paní místostarostka už má pěknou odměnu odhlasovanou, takže teď už stačí 4 roky jen pobírat. O občana tu příliš nejde...
Jméno:Jenda
Datum:22.02. 09:42
Titulek:ptám seodpovědět
Kdy přesně Tv Nova vysílala o neratovických zastupitelích? Děkuji.
Jméno:Zdenda
Datum:22.02. 12:16
Titulek:TV odpovědět
Bylo to v neděli 17.2. 2019
Jméno:je
Datum:23.02. 17:21
Titulek:zvláštníodpovědět
Že nájem napálilo neúnosně družstvo jen prostorám polikliniky,není to divné??Resp.gesto jak nekompromisně odtamtud lékaře dostat.Čeho se tu člověk ještě nedočká,jakého hnusu??!
Jméno:Ládin
Datum:24.02. 13:35
Titulek:Jak neúnosné? Jek jen rehábce?odpovědět
Asi máte hodně dezinformací typu JPP. Nepřál bych vám členství v BD, natož účast v jeho vedení. Za tenhle problém mohou námi volení za několik desítek let, teď se to svede na BD, které nemuselo ani vzniknout, nebýt nesmyslného rozhodnutí minulého vedení města.
Jméno:Martin Růžička
Datum:25.02. 14:02
Titulek:Jaká je tedy skutečnostodpovědět
Jaká je tedy skutečnost?
Jméno:Ládin
Datum:04.03. 16:36
Titulek:Že BD nízké nájmy nemohlo dále držet.odpovědět
Do nedávných dob nízké nájmy dotovali občané Neratovic, o tom se ale moc nepsalo, vedení města to samozřejmě vědělo. Nyní je dotuje jen pár obyvatel a družstevníků, což je samozřejmě pro takovou menšinu dlouhodobě neúnosné, najednou je to veřejnosti známé, protože nájemníci (družstevníci) řvou docela nahlas, a právem. Město mělo budovu privatizovat až po výstavbě nové polikliniky, aby měli doktoři pro Neratovice kam jít a nově vzniklé BD nemuselo řešit "hubičkové" nájemné na dost velké ploše, navíc představenstvo je družstevníkům zodpovědné za adekvátní ceny pronájmu nebytových prostor.
Jméno:Hanka
Datum:24.02. 16:34
Titulek:pro jeodpovědět
Nepište tu nasmysly, nájemné pro všechny lékaře stejné, jen rehabilitace má více m2. Nikdo nechce ty lékaře nijak vyhazovat,nájemné odpovídá, jen město je tam nechalo podnikat za hubičku.
Jméno:Jindra
Datum:25.02. 00:04
Titulek:Hubičkový nájem?odpovědět
Díky tomu"hubičkovému"nájmu se zde rehabilitace po léta udržela.Pracovnice jistě najdou uplatnění jinde,my si však budeme buď plně hradit masáže,popřípadě dojíždět za rehabilitací jinam-kde volili občané své zastupitele zodpovědněji.Senioři mají holt smůlu...Díky,pí Mrzílková!!Jinak-reportáž běží až ve 32.minutě.
Jméno:Petr Paseka
Datum:26.02. 13:17
Titulek:Přesně tak!odpovědět
A nejen rehabka, ale všichni lékaři. Ostatně, o nízkém nájmu věděl už předchozí starosta dr. Lid. Nijak se netajil, že platby město takto drží záměrně. "No přece, abychom si ty doktory ve městě udrželi!" prohlásil nejednou. Oni totiž v Nera nemusejí zustat (viz dr. Kubálková, špičková praktička a internistka). Mohou odejít! Už vám to došlo,komerční bezmozci? S tou anonymní Haničkou v čele? Namísto vděku do paní Spěváčkove vandrujete.
Jméno:Martin Růžička
Datum:25.02. 14:01
Titulek:Ono město lékaře pro své občany odpovědět
Ono dobře fungující město lékaře pro své občany 'potřebuje' - zvyšuje to životní úroveň.
Někde je lákají na byty, jinde na nájmy za hubičku.
Až si budeme muset shánět lékaře pro sebe a své děti, tak to bude záhul. A hlavně kde ještě berou nové pacienty a máte nějakou jistotu kvality?
A jet s nemocným dítětem půl dne k doktorovi, taky nebude žádný med. Ona ani ta doprava není žádný zázrak... jet autem, tak zas parkování...
Nevím jak chce město lákat lékaře. Nějak chybí ta vize 2020 a dále :(
Pohotovost - zubní, chirurgie, dětská ... nic tu není. Mělník, Bulovka, Brandýs (?) ...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.02. 19:15
Titulek:co dál?odpovědět
Ti, kdo nezodpovědně schválili privatizaci domů s byty včetně domu hrůzy bez ohledu na následky v čele s bývalou starostkou Mrzílkovou, by měli odstoupit nebo z vlastní kapsy vyrovnávat rozdíl mezi nájmem stanoveným městem a družstvem. Když už to tak zkurvili, neomlouvám se za vulgární slovo, použila jsem jej i na zasedání zastupitelstva, protože se domnívám, že nelze jinak nazvat poslední kopanec vedení města občanům. Většina seniorů nemá auto ani řidiče, mnoho z nich je nepohyblivých, poloslepých nebo postižených a týká se i rodin s dětmi. Nemáme žádnou pohotovost a zatím jsme drželi ústa, nebudeme mít lékaře ani rehabilitaci. Pokud jsem hovořila s lidmi, většinou staršími, všichni byli zděšeni, samozřejmě kromě skalních příznivců ODS a jiných pravicových stran, kteří s fanatickou jiskrou v oku hájili tržní hospodářství, tj, trhni kde se dá, bez ohledu na ty ostatní.
Jméno:Pavel
Datum:28.02. 19:36
Titulek:Lékařiodpovědět
Copak s dětmi - dojet do blízkého vyspělejšího města, to se asi ještě dá uskutečnit. (Pořád je tam jeden zdravý jedinec ;) ) Ale neumím si představit takhle absolvovat třeba 20-40 min. pravidelnou!!! rehabilitaci. Když je člověk polámaný, nemohoucí nebo se "jen" špatně pohybuje a je sám.
Leda by doufal, že do toho města zrovna jezdí naše autobus. doprava.
Anebo se můžeme chodit léčit do budoucího Kauflandu. Těžká ironie, ale je mi z toho na zvracení. Jak se obce, města apod. kolem Prahy vyvíjí a tady je to zcela naopak.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.02. 21:53
Titulek:proč ne....odpovědět
Dobrá reklama: Kaufland vás uzdraví!!!
Jméno:Jirka <jiri-novotny@seznam.cz>
Datum:25.02. 21:07
Titulek:Naopakodpovědět
Dobrý večer,

bohužel, je tomu právě naopak, nikdo z politiků koalice z vlastní kapsy nebude platit odfláknutou privatizaci, naopak, město bude platit a vlastně již platí těmto politikům (za jejich mandáty a funkce), nejen radní, ale i například uvolněná místostarostka 38,5 tis. Město pozvolna míří "do kytek", v podstatě se dlouhodobě nic nezlepšuje, ani doprava, ani místní zdravotnictví, ani kultura, ani odpadové hospodářství, ani zeleň (chápu, že jediná zastupitelka Mgr. Spěváčková, která oboru rozumí, koalici nepřehlasuje), ani hospodaření (rozvaha a výsledovky města), ani portfolio služeb pro občany, v podstatě bohužel nic. PÁNBŮH S NÁMI!
Jméno:Pavel Šanda
Datum:02.03. 14:42
Titulek:Máte pravduodpovědět
Máte pravdu, není to vůbec dobrý. Nikam se to nehýbe.
Jméno:pane Šanda...
Datum:03.03. 00:20
Titulek:tyhle diskuzeodpovědět
jste mohl vést a rozpoutat během minulého období jak jste tam seděl. Jen p. Spěváčková se do toho opírá a celé roky díky ní víme co se děje po městě a na radnici. Vy se ukážete, něco chytrého řeknete, ale kde nic tu nic za výsledek. takže ano, bať bať máte pravdu ale co jako-nic.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.02. 22:06
Titulek:Kdo navrhl usnesení? odpovědět
Podle zápisu a neratovin P. Šandy to byla paní Prošková. Pokud si ale přečtete pozorně zápis, jednoznačně jsem to byla já, kdo před koncem zasedání se vrátil k problému lékařů, na který se ZM vykašlalo. Navrhla jsem, aby ZM pověřilo starostu, aby jednal s lékaři o... Paní Prošková jen dokončila můj návrh.

Cituji ze zápisu:
Mgr. Spěváčková
Mám tady poslední věc, lékaře jsme nechali v nejistotě. Bylo by dobré, abychom se teď sjednotili a vykašlali se na nějaké koalice a opozice apod., protože to je ve prospěch lidí nutná věc. Měli bychom navrhnout usnesení, že ZM pověřuje starostu města jednáním s lékaři o, teď mě doplňte někdo, aby bylo jasně řečeno, aby pokračovali, že máme zájem, aby pokračovali a nezmizeli nikam.
Dotkne se to nás všech.

Ing. Kroužecký já se toho nezříkám, klidně jednat budu. My jsme jim to nabídli, jejich reakce byla taková, jaká byla. Můžeme s Jarkou jít a můžeme v tom jednat.

Mgr. Spěváčková prosím tedy ZM, abychom se shodli na nějakém usnesení, aby to bylo podpořené
jednotným přáním zastupitelů.

Starosta ale uvedl jako autorku návrhu paní Proškovou a stejně tak ji uvádí šéf Nerahnutí P. Šanda. Jenže pravda je jiná.

Zajímavé je, jak kdo hlasoval v případě usnesení:

Hlasování se zdržel starosta Kroužecký, i když před tím prohlásil, že klidně bude jednat. Zdržel se i Lenc a Štěrba. Nehlasovaly Mrzílková a Rajchertová.Jméno:Jarda
Datum:25.02. 22:37
Titulek:vy jste navrhla usneseníodpovědět
Paní Spěváčková, po dlouhém hledání jsem si pustil správnou pasáž v audiu od 22:03.19. Je tam zřetelně slyšet, že vy navrhujete usnesení. Paní Prošková vás jen doplnila. To se zase Nerahnutí přiživilo a Kroužecký je podpořil. Je vidět, že je pro něj přijatelnější Nerahnutí než vy a SPD.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:02.03. 14:41
Titulek:odpovědět
V článku jsem to už na upozornění od Anny opravil. Jinak ten článek obsahuje řadu mnohem důležitějších informací.
Jméno:to je pěkné
Datum:03.03. 00:23
Titulek:že jste to opravilodpovědět
ale nechcete teda napsat ty -mnohem důležitější - informace?

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz