Názory k článku

Kdo ve skutečnosti vládne městu?

Jméno:Loveček
Datum:20.12. 22:40
Titulek:škodaodpovědět
Škoda, že tady nemáme on-line přenosy ze zastupitelstva. To byste viděli, jak Mrzílková hustila do Romana Kroužeckého. Já myslel že má na víc.
Jméno:Olda
Datum:21.12. 15:43
Titulek:Onodpovědět
nemá šanci jejímu náporu odolat-i kdyby chtěl.A nakonec-splnil sen sobě i pí starostové!Ať to město stojí,co stojí.Mohlo to být konečně jinak,kdyby on s pí Landovou nepodlehli lákavému vábení...
Jméno:Honza
Datum:21.12. 15:22
Titulek:Kdo ve skutečnosti vládne městu?odpovědět
Ten, kdo se snaží zajímat o naší "uzavřenou" radnici ví, že formálním starostou je Ing. Kroužecký, faktickým starostou (starostkou) je nadále Mgr. Mrzílková, jde o řízení prostřednictvím osobních intervencí na radnici, dále prostřednictvím telefonu a e-mailu. Strana Neratovice jinak i přes nižší volební výsledek nadále drží skutečnou moc nad Neratovicemi.
Jméno:Láďa
Datum:22.12. 09:52
Titulek:ctižádostodpovědět
Roman Kroužecký se vydal na cestu do pekel.
Jméno:Blanka
Datum:22.12. 12:04
Titulek:víte, že?odpovědět
Radní Lenc je Kroužeckého švagr a Lencová, vedoucí kanceláře tajemníka, také švagrová. Dáma nemá vysokou školu, tak ji Románek podrží.
Jméno:Pavel
Datum:23.12. 15:28
Titulek:je také místostarostaodpovědět
Ano víme. A nezapomeňte dodat, že radní Lenc zastává funkci uvolněného místostarosty. Velká rodina řídí město.
Jméno:Luděk
Datum:23.12. 22:13
Titulek:co k tomu říctodpovědět
Chtěl být starosta ať to stojí co to stojí. Jeho velké přání se mu splnilo, ale za jakou cenu?
Jméno:Honza
Datum:21.12. 16:49
Titulek:Kdo ve skutečnosti vládne městu?odpovědět
Souhlasím s výkladem paní magistry Spěváčkové, ve kterém byla naprosto bravurně popsána nejdříve teorie, jak by tomu ve skutečnosti mělo být, následovaná praxí, jak tomu ve skutečnosti na naší radnici je. Článek přesně vystihuje praxi orgánů zastupitelstva a rady města. Výsledek hlasování zastupitelstva je těsně dán hlasováním koalice, vše je samozřejmě dopředu domluveno, jak budou jednotliví členové dle Neratovice jinak hlasovat. Ano, rovněž zasedací pořádek na zastupitelstvu je podivný, jaktože strana, která nevyhrála volby sedí v čele? Jak je možné, že strana, která má jen 2 mandáty (zde mě neberte za slovo, nemám takový přehled a možná tato strana získala více mandátů), získá post starosty? Druhým významným řídícím orgánem je rada města, v Neratovicích se jedná o skrytý neviditelný útvar, tento orgán fakticky rozhoduje o významných činnostech a investicích ve městě, přesto občané prakticky nemají šanci jednání rady nijak ovlivnit, lze pouze sledovat zápisy z rad na stránkách města, zápisy jsou relativně schované a je poměrně náročné je najít. Co se ve skutečnosti na radách děje, může občan jen tušit, velmi nedůvěryhodné jsou schvalované výjimky tohoto orgánu z výběrových řízení, že by kšefty pro známé? Obdivuji znalosti a hlavně odvahu paní magistry, ale v posledním odstavci si dovolím malé doplnění. Někteří občané jsou určitě lhostejní ke komunálu, někteří jsou určitě líní přijít k volbám, avšak někteří mají strach ("dle sebe soudím tebe") a není se čemu divit, jak bylo zmíněno, opravdu se jedná o totalitu a mnoho občanů nemá odvahu a chuť (tak jako já), se před tyto politiky postavit, jsem běžný zaměstnanec, který chodí do práce a řádně platí účty a nemám odvahu podstupovat to, že mě arogantní zastupitel nebo úředník dá k soudu. Jedná se opravdu o lidi, kteří v tom umí chodit, nezastaví se před ničím a psychicky vás zničí - vzpomeňme např. na tlak Neratovice jinak a investora Třešňáka.
Jméno:volička
Datum:24.12. 13:13
Titulek:No kdoodpovědět
ANNA SPĚVÁČKOVÁ
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.12. 18:29
Titulek:?????odpovědět
Mýlíte se, jestli se domníváte, že jsem psala pod pseudonymem Honza. Já se totiž na rozdíl od vás podepisuji plným jménem. Už od začátku existence nerátek od roku 2000.
Datum:21.12. 22:55
Titulek:je to takodpovědět
Děkuji za ohodnocení. Ano, máte pravdu. V Neratovicích lidé žijí v totalitě, která je mnohem horší než ta minulá. Ta naše není ideologická, ale mnohem účinnější ekonomická. Vzbouřeného člověka lze stálým tlakem dohnat k zoufalým činům. Proto lidé mají strach. Dělají mrtvé brouky, nic nevidí, nic neslyší. Vědí, že pokud rozzlobí ty nahoře, nemají šanci se ubránit. Je proti nim nasazen kalibr všech možných zbraní: nejprve schválnosti, podrazy, pomluvy a lži; když to nepomáhá, nastupuje osvědčená ignorace, zneuctění na veřejnosti, společenská izolace, snaha vymazat neposlušného jedince z povědomí veřejnosti...když ani to není účinné, mají v záloze těžší kalibry: řetěz trestních oznámení, vyhrožování žalobou pro poškození dobrého jména, nakonec soud...kdo ví, co ještě bude následovat...
Datum:22.12. 22:13
Titulek:dodatekodpovědět
Je to ve skutečnosti ještě horší...

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz