Názory k článku

Městský úřad chystá revitalizaci Kostomlatského sadů.

Jméno:Jiří Navrátil
Datum:23.06. 19:40
Titulek:To je zase paskvil.odpovědět
Tak trochu nechápu, proč se ti banditi na radnici zaměřují vždy na likvidaci něčeho co funguje? Kostomlatského sady, na to jaké v lokalitě se nachází, jsou v poměrně dobrém stavu. Co třeba opravit léta nefunkční kašny na náměstí a za kinem nebo vyměnit betonový povrch v parku okolo kašny na náměstí. Pokud by radnice nebo Koníčkův odbor správy majetku nevěděl, kde efektivněji v rámci města investovat, velmi rád jim zdarma sepíšu seznam!
Jméno:BBB
Datum:25.06. 13:22
Titulek:prosbaodpovědět
Byl byste tak laskav, pane Nyvrátile, a napsal seznam investic, které dle vašich znalostí by byly potřebnější? vím, že Neratovice znáte velmi dobře.
Jméno:Jiří Navratil
Datum:25.06. 21:37
Titulek:Pro BlBBBodpovědět
BBB rad napisu, ale ne anonymovi.Nerad bych, aby nekdo moje napady ukrad a pouzil jako sve. Prece jen volby se blizi... a to kandiduje kdekdo.
Jméno:polemika
Datum:28.06. 10:49
Titulek:projektodpovědět
Park je příliš vzdálen od většiny obyvatel a příliš blízko k Labi, proto slouží hlavně pro zkrácení cesty k mostu. Umělá prohlubeň se jako amfiteátr nevyužívá a asi se jen špatně udržuje. Rovná plocha bez překážek a obrubníků by našla více uplatnění. Skulptura sice není dle mého vkusu, ale když už je, jinde ve městě by se vyjímala více. Dřeviny rostou dlouho, uvážlivost při vysazování i kácení je velmi žádoucí.
Kam investovat? Nejlépe do dlouhodobého projektu města, kam budou moci občané snadno připojovat návrhy a připomínky a bude dost času na výběr nejlepšího řešení…
Jméno:Zdena
Datum:15.07. 17:01
Titulek:lavičky v parkuodpovědět
ty lavičky bez opěradel by mi nevadily - často chodím kolem, a sedávají tam různé pochybné existence, bývá tam plno střepů od lahví a kdoví čeho ještě. Aspoň to sezení budou mít méně pohodlné. Starší člověk by se stejně bál jít si tam sednout. Jinak s likvidací původní zeleně také nesouhlasím.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.07. 22:22
Titulek:Kost. sadyodpovědět
Asi jste mladá, jenže starší lidé se potřebují opřít a vstávat s pomocí opěrky. Pochybné existence tam zase budou, proto by měly být opraveny cesty a lavičky, dosazeny stromy a šmytec. Žádná zk.., .pardon, revitalizace. To si zase někdo nahrabe. Když jde někdo starší z Mlékojed k lékaři nebo na nákup, rád si spočine na chvíli na lavičce. Ty živé ploty jsou nutné, parčík obklopují ze všech stran silnice, to si ta Ing. Řeháková neuvědomuje? Z odboru ŽP jí ten projekt měli hodit pod nohy. Vypsali jsme jim všechny chyby, ale myslíte, že se tím zabývali? Ne. Prostě rozhodli o kácení všech 17 stromů. Tak se odvoláme ke kraji, snad uspějeme. To bude zase řečí, jak se odvoláváme. Jsme jediní, kdo může zasáhnout a odvrátit kácení. Kácet stromy, co slouží a nic jim nechybí, je zločin.
Jméno:ano,
Datum:16.07. 18:46
Titulek: je to takodpovědět
Ale málokdo tu podstatu a smysl zeleně tak vidí.Jakoby to bylo něco radioaktivního,čeho se musí člověk ve velkém zbavovat.Pryč jsou doby,kdy se ve velkém velebilo,parčíky,záhonky,o krasné mísy s letničkami,keře,zalévali a obrývali keře či některé stromy.Jako žačka 2.třídy jsme sázeli doubky na školní zahradě 2.ZŠ,tehda ještě s družinářkami Lejskovou a Holcovou.A zalévali a o pozemky i kypřili.Dnes jsou to veliké,statné stromy.Lásce k přírodě i fauně jsme byli vychováváni doma i ve školách.Dnešní mládež si pamatuje jen fialovou kravku a kanára doma v kleci.Černého ptáčka -zpěváčka s oranžovým zobákem nepoznají že je to kos.
Jméno:BV
Datum:26.07. 17:48
Titulek:Kostomlatské sady, fajn, pro koho?odpovědět
Jen bych se chtěla dotázat pro koho se bude dělat drahá přestavba sadů? Ti kdo tam mají blízko tam posedávat určitě nebudou a důchodci z "paneláků" to mají z ruky (nebo nohy). Co kdyby se to domyslelo. Zastávka autobusu tam je, tak jen rozšířit PID a udělat ji na "znamení" a můžou ji vesele využívat i maminky dětma na "labskou riviéru". Je 21. století a člověk běhá na nákup či na středisko 3 km. Ne všichni mají auta a zdravé končetiny. A teď mě všichni sežerte!!!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.07. 18:02
Titulek:"Riviéra"odpovědět
Něco o labské riviéře se chystám napsat. Mám ji zažitou z první ruky a budu se muset hodně mírnit, abych vystihla její kvalitu.
Jméno:Bv
Datum:27.07. 09:40
Titulek:Labská riviéraodpovědět
Aničko, ráda pomůžu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.07. 15:37
Titulek:Plocha u ZUŠkyodpovědět
Na originální dlažbu před ZUŠkou se vrhl buldozer a zahájil její totální likvidaci včetně zábradlí. Ne že by byla dlažba v pořádku, sem tam se objevila prasklina, ale asi by bylo moudré a také levnější poškozené dlaždice vyměnit. Jenže v Neratovicích se vše děje podle hesla: Nic neopravujeme, zlikvidujeme a postavíme za drahé peníze znovu. Z milionů se totiž lépe odklání, že. Asi jako v tom starém vtipu: Tak co, matko, přebalíme to dítě nebo si uděláme nové? Jsem velice zvědavá, čím město nahradí starou originální dlažbu. Bude to něco zajímavého nebo opět ta fádní šeď zámkové dlažby rozlezlé po městě jako mor? Bude zde nové zábradlí, aby lidé neničili to, čemu se vzletně říká trávník? Zábradlí je přece pozůstatek starého režimu, pryč s ním. Všimli jste si, jak popřevratové vlády radostně likvidují vše, co jej připomíná?
Jméno:Eva
Datum:28.07. 16:39
Titulek:ano,je to takodpovědět
Zrušit zábradlí a zredukovat mobiliář tu vnímám dost.A chodník si myslím bude také ze zámkovky.Dokážu si i představit firmu,která to bude "tvořit".Ty se tu stále periodicky opakují.Odbočím trochu-všiml si někdo,jak se odlupuje ve velkých kusech fasáda na činžovních domech vedle radnice??Je to docela síla a řekla bych i záměr se opět co nejdříve na opravě nakapsovat.A vídám to i na domech dalších.Prostě made in šmejd tady v rámci akcí.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz