Názory k článku

Bude stát naproti barokní Vojtěšské kapli supermoderní kostel?

Jméno:Petr Paseka
Datum:13.06. 21:48
Titulek:Paní učitelko, prosím vás ...odpovědět
... nemyslíte, že takový text je vás osobně nedůstojný? Nechci s vámi polemizovat o restitucích a josefských reformách (to by bylo na knihu). Dobře, tak se plánuje výstavba nového kostela. Nikdo, ani já ani vy, nevíme, jak se situace bude dál vyvíjet. Čili: já osobně vás zvu, přijďte někdy mezi nás, katolické křesťany. Zjistíte, že nekoušeme. Mohu se s vámi domluvit s předstihem, jaký budete potřebovat. Moje číslo máte.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.06. 22:22
Titulek:nerozumím....odpovědět
Osobně nedůstojný? Proč? Je něco jinak ohledně majetku církve a restitucí, než jsem napsala? To nesmím mít výhrady ke stavbě, kvůli které bude zničen vzácný mokřad a tůň, důležité zásobárny vody v krajině, a také spousta zeleně s vysokou biodiverzitou? Mohu se zeptat, proč a kam mě zvete mezi katolické křesťany a co tam budu dělat? Pokud mi paměť slouží, jsem pokřtěná katolička, přesto krajně NESOUHLASÍM s církevními restitucemi.
Jméno:Hana
Datum:15.06. 12:06
Titulek:kdo to platíodpovědět
Kostel si platí církev. Tak proč to řešíte? A Neratovice - Libiš se budou mít čím pochlubit. To co nakreslil pan architekt je nádhera. Lepší kostel, než zarostlý rybník plný komárů. Obyvatelé okolních domů stavbu kostela vítají. Již žádné mokřiny a žádní komáři.
Jméno:Olda
Datum:15.06. 12:08
Titulek:bla bla blaodpovědět
Kostel platíme my všichni z restitucí. Žádní komáři, žádná voda. Tak to ma byt.
Jméno:polemika
Datum:15.06. 09:32
Titulek:strohostodpovědět
Vnější strohost, oblost a velikost stavby určitě na vyvýšenině upoutá. Při správném provedení bude dílo dlouhodobě bezúdržbové.
Otazník mám nad využitelností, ale třeba bude objekt multifunkční
pro širší spádovou oblast.
Vzhled je vždy věcí vkusu a názoru subjektu.
Jméno:Ála
Datum:15.06. 11:59
Titulek:nadměrně velká hmota budovyodpovědět
Na jaké vyvýšenině? Kaple je na kopečku, ale kostel by stál v ďolíku. Multifunkční objekt? Jak multifunkční? Jistě jen pro katolíky, jiné si tam nepustí a pokud tak jedině tehdy, když budou akceptovat církevní rituály.
Jméno:Haha
Datum:16.06. 14:05
Titulek:Kostelodpovědět
No, já si myslim, ze poradny moderní kostel by si Neratovice zasloužily, katolíků je zde mnoho a to zejména rodin s dětmi, které by potřebovaly zázemí. Zkuste si zajít do kostela v Lobkovicich, tam je vždy narvano, ze lidé stojí kolikrat málem i před tím kostelem. A kdyby to bylo pojato jako nějaké komunitní centrum, bylo by to super. Ale osobně mi přijde divné to místo, je takové zastrcene a jeden kostel už tam je, lepší by bylo proměnit na kostel tu osklivou hospodu, co je vedle magistrátu, nebo to zbourat a postavit něco na jejím místě. I centrum města by tím pookralo a ozilo.
Jméno:Petr M.
Datum:21.06. 09:42
Titulek:Stavba krásná vs účelodpovědět
Stavba je to zajímavá a rozhodně by byla osvěžením architektury v Neratovicích, kde kvalitní architekturu v podstatě nenajdeme. Nicméně jelikož účelem je v zásadě propaganda založené na lži a osobně se nebojím srovnat je například z prodavači předražených hrnců slibující zázraky, tak si myslím, že větší hodnotou je tamní zeleň.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz