Názory k článku

Nebezpečné Neratovice

Jméno:Jana
Datum:05.06. 19:00
Titulek:nejen večerodpovědět
Ale i za bílého dne byl použit můj pepřový spray.Přímo na Kojetické při odchodu z obchodu.2 rusky hovořící zmrdi měli zálusk na mou peněženku.Kdybych měla ve všem spoléhat a čekat na naše Pomáhat a chránit,asi bych už byla v Pánu.Jednou jsme je volali k rušení nočního klidu u nás ve vchodě.Vůbec si nevěděli rady,sami vylekaní,nevyřešili nic a odjeli.Tohle má chránit naše bezpečí jako??!!V ulicích je nepotkáte skoro vůbec.Kamery jsou jen někde a sjíždět se jim je také nechce.
Jméno:A
Datum:06.06. 21:32
Titulek:a teď tu o karkulceodpovědět
Doufám, že po použití pepřového spreje jste informovala polici a přivolala záchranku. Hlavně mi netvrďte, že jste stříkala pepřový sprey při odchodu z obchodu. Tedy ve vchodě obchodu? Či-li jste pepřákem zamořila i přilehlé okolí a museli obchod uzavřít? V jakém obchodě to prosím bylo? Nezlobte se, ale něvěřím Vám ani Ň. :-)
Jméno:Martin
Datum:05.06. 22:21
Titulek:pěší hlídkyodpovědět
Nepotkal jsem za posledních několik let žádného městského strážníka v ulicích města. Nikde a nikoho.
Jméno:Alois
Datum:06.06. 21:27
Titulek:noodpovědět
A kolik pak jste potkal v ulicích hlídek státní policie?Tedy za posledních několik let :-) :-)
Jméno:Haha
Datum:09.06. 08:01
Titulek:Kostomlatskeho sady?odpovědět
Sorry, ale ten článek je výmysl, bydlím hned u Kostomlatskeho sadů a je tu klid jako nikde jinde (predtim Benešovka a nedá se to srovnat). Ticho, z parku slyším většinou jen zpívat ptáky. A ze se někdo necítí bezpečně, protože jsou někde mladí lidé? Paní Spevackova, vy jste nebyla mladá? Nejste rada, ze se vydají do přírody, ven s ostatními, a ze nesedí doma na Facebooku?
Datum:09.06. 08:45
Titulek:“Nebezpečí”odpovědět
Navíc tedy po mých zkušenostech s jinými městy, zejména Ostravou, mi přijde úsměvné, když někdo tvrdí o Neratovicích, ze jsou nebezpečné, z mého pohledu je to velice klidné a bezpečné město. Nepohybují se tady tlupy pochybných existencí svetlych i tmavých s vygumovanymi pohledy v očích, před kterými se časem naučíte nenápadně přejít na druhou stranu silnice, jelikož už máte zkušenost, ze se vás někdo z nich třeba pokusí osahávat, okrást, nebo alespoň slovně atakovat. Neposedávají tu ani na zastávkách, takže se nemusíte bát vylézt z autobusu a čekat na jiný. Celkově z tohoto pohledu je to tady bez nadsázky super.
Jméno:Honza
Datum:09.06. 16:09
Titulek:superodpovědět
Úhel pohledu,každý to vnímá jinak.Pokud mohu jako rodák srovnávat včetně názorů mojich blízkých a přátel,mám jiný názor.Líp už tu dávno bylo a to za dob minulých.a srovnávat lze s jakýmikoliv městy.Třeba s Chánovem.Koneckonců ten tu brzo bude taky,klima pro něj víc než výhodné.Snědí nám tu posedávají po parcích a dělají bordel.někdy i obtěžují.V písku a v parcích lze nalézt injekční stříkačky,keře kolem Žraloka smrdí marihuanou až běda.Své první jointy tam zkouší už holobrádci z 1.st.ZŠ...Hlavně že máme ..."bezpečno".Mno možná někdo zahulil také.
Datum:13.06. 11:54
Titulek:...odpovědět
Jakoze dat si jointa znamená stát se hned nebezpečným? Asi stejně jako když si dáte pivo nebo panáka...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.06. 21:25
Titulek:jak pro koho....odpovědět
Nemůžete srovnávat malé město blízko Prahy, díky níž zde není katastrofální nezaměstnanost, s velkým městem na okraji republiky. Vzhledem k velikosti zde máme dost problematických skupin obyvatel. Pokud je nedráždíte, pak vás nechají na pokoji. Ale zkuste jim něco vytknout, se zlou se potážete. Pak se stávají opravdu nebezpečnými. Několik jedinců různých barev pleti mi chodilo kouřit marjánu pod balkon. Po dobrém nepomáhalo, po zlém - to už bylo o hubu, jeden tmavoš po mě chtěl dokonce hodit pořádným kamenem. Nakonec jsem na ně vylila kýbl vody a od té doby dali pokoj, ale teď už máme výklenky zamřížované a umístěné kamery. To nesvědčí o nějaké extra bezpečnosti, proč bychom měli na každém rohu kamery, i v domě, kdyby zde bylo bezpečno? Nedávno jsme byla u Penny svědkem, jak skupina podobných obyvatel dráždila psa, který před obchodem projevoval úzkost z odloučení od pána. Byl viditelně rozrušený, žalostně vyl. Co myslíte, že udělali ti zmetci? Stoupli si před něj a vyli jako on. Jasně, věděli, že pes je přivázaný a má košík a nic jim nemůže udělat. Hrdinové. Pes byl čím dál víc rozrušenější, ti cizí lidé stáli příliš blízko a instinkt mu velel zaútočit, jenže byl přivázaný...Zvlášť jedna dívka vynikala v této zrůdné zábavě. Viditelně jí to dělalo radost. Nevydržela jsem a okřikla je, aby toho nechali, proč toho psa týrají. No a to bylo slovo do pranice. Okamžitě na mě začali ječet, co mi je do toho a podobné výlevy...vůbec se jim nelíbilo, že jsem si dovolila zasáhnout. Pak ale přišel z obchodu pán psa, odvázal ho, sundal mu košík a vyzval opodál sedící skupinu, ať teď zkusí s ním výt. A bylo po hrdinech. Ani jeden se neodvážil. Takže, dokud je necháte na pokoji a nemáte námitky proti jejich chování, je to dobré. Ale pokud si dovolíte něco namítat, je zle. Zvlášť jste-li žena a starší. Možná dvoumetrový chlap tyto problémy nemá.
Jméno:Luboš
Datum:11.06. 22:29
Titulek:Město se nesmí pomlouvatodpovědět
Nevšímejte si jich, radí měšťáci. Jenže představte si, že uvidíte mladíky, jak skáčou po levičkách a lámou je. To máte mlčet? Budeme se jich bát, jako paní co venčila psa u pizzerie, odvážila se je napomenout a se zlou se potázala. Co jí řekli? Zmiz, nebo uvidíš jak hoří pes a přitom jeden cvakal zapalovačem. Přesně tak to bylo. Od té doby se bojí. Tomu říkáte bezpečné město?
Datum:13.06. 11:49
Titulek:Hmmmodpovědět
Tak ono je to problém jak pro koho, myslim to s tou trávou. Mne to nepohorsuje, ať si to hulej, sama jsem parkrat měla. Mne zase vadí, když někdo přede mnou jde po chodníku a kouři u toho cigaretu a já to musím dýchat. Možná byste mi, paní Spevackova, doporučila, abych za dotyčným či dotyčnou okamžitě pribehla a dozadovala se, aby to cigaro okamžitě usadil, ze me to obtěžuje? Nebo když někdo v metru je cítit potem, stářím, špínou a nevim čím ještě a mně to vadí, měla bych mu říct, ať se v prve řadě presadi a posléze jde umýt? Nebo když si vedle mne nebo naproti sedne chlap a roztáhne nohy přes celou sedačku a zasahuje do myho prostoru, měla bych ho okriknout, co si to dovoluje? Asi ne, co? Myslim, ze některé věci by člověk měl přejít a nedělat kvůli tomu zbytečně zle (čímž myslim to huleni a další, co objektivně nikomu neublizuje)...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.06. 11:57
Titulek:nejsem žádná poradna, člověčeodpovědět
Krucifix, proč zrovna já? Nevím, proč bych vám zrovna já měla radit, a jak víte, co bych vám radila? Příště si vyberte jiného člověka a mě laskavě vynechte.
Datum:13.06. 11:58
Titulek:Opravaodpovědět
Mělo tam byt “uhasil”, ne “usadil” - automatické opravy ;-)
Jméno:milé
Datum:13.06. 17:23
Titulek: háčko,užodpovědět
To taky nehul a jdi něco užitečného raději dělat.To prospěje-tělu,duchu i společnosti.Tak alou!!
Jméno:Míša
Datum:11.06. 09:28
Titulek:nemáš pravduodpovědět
To ti tak budeme věřit. A co ty odpadky? Ty se tam dopravily jak?
Datum:13.06. 11:52
Titulek:...odpovědět
Ty tam někdo mohl odhodit i potichu ;-)
Datum:11.06. 09:17
Titulek:to se dalo čekatodpovědět
Jak je tu běžné v podobných příležitostech, už se vynořil z bahna špíny syčák, to je hezké slovo, který mi poradil, ať nikam nechodím a sedím doma a přidal ještě spoustu hnusu k tomu. Divil by se, kolik starších žen už provozuje tento způsob života protože jim nic jiného nezbývá. Přeji ti mladíku, abys, pokud se ti vůbec podaří zestárnout, byl na tom stejně jako ony a užil si samoty. Ono to za pár let bude jednodušší; po ulicích se budou prohánět plži a běda tomu, kdo vystrčí hlavu ven.
Jméno:On
Datum:11.06. 16:45
Titulek:prevít budeodpovědět
Asi tajuplný vítač těch ...plžů.Doma mu jistě vymývají mozky tím,jak budou pro všechny prospěšné a jak se jim máme podřídit,co pro ně vytvářet a jak jim naslouchat.
Máte i výhodu,p.Spěváčková a to takové kreatury jedovaté se svými keci sestřelit alias bloknout,nešpinit se nuzáky.
Datum:11.06. 21:49
Titulek:a nedá pokoj a nedá...odpovědět
Už se zase ozval, prý je to jen a jen můj problém. Není. Spíš nevím, kam dřív skočit. On chudák sobec nemůže pochopit, že existují lidé, kterým leží na srdci i zájmy těch ostatních a bojují za ně. Zrovna dnes jsem potkala jednu z těch místních vdov, pro které zde není nic, co by je vytrhlo z jejich samoty. Do kina nechce, televizi má doma a není problém si naladit film (a zadarmo), ale ráda by vyjela se společností na výlet, do auta s dětmi se nevejde a auto musela prodat. Už je finančně neutáhne, a i kdyby jej měla, v současném provozu by se bála řídit. Jenže tady se zájezdy pořádají jen pro tělesně postižené, a i ty jsou předem zadané pro určitou skupinu lidí. Pro normální důchodce zájezdy nejsou. Někde dokonce pořádá výlety pro seniory i kraj. Ale ten náš ne. Nedivme, se, když tam sedí zastupitelé jako je Mrzílková. Město na staré osamělé lidi opravdu kašle.

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz