Názory k článku

Až mi seberou zahrádku, umřu

Jméno:Stanislav Procházka <sprochazka@atlas.cz>
Datum:08.05. 16:33
Titulek:Vůdči "investorům"odpovědět
se nic nenadělá. Pro obyčejné lidi už prostě volné pozemky k pronájmu nejsou. Je to důsledek ohromné globalizace a ti investoři mají tu moc nám vše odebrat, zadupat a hlavně makejte! Jednou bude válka.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.05. 12:37
Titulek:E-mail na radniciodpovědět
starosta@neratovice.cz, tomas.hrodek@neratovice.cz , jana.vaculova@neratovice.c z, adela.uhrova@neratovice.cz , tajemnik@neratovice.cz

důležitý podnět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vážení,

na mnoha zelených plochách ve městě vyrostla řada kvetoucích bylin jako je jetel červený, vojtěška a pod. Tyto rostliny obohacují půdu dusíkem a rozrušují kořeny půdu. Bylo by vhodné ponechat při sekání ostrůvky těchto rostlin, nechat je odkvést a vysemenit. Není vůbec důvod je sekat, pyl jejich květů nezpůsobuje alergie!!!! Jedna obyvatelka paneláku naproti trojce škole vybojovala na Ukrajincích sekajících trávu dva ostrůvky kopretin!!!! Copak město nemůže ovlivnit, co bude na zelených plochách???? Asi ne....

Děkuji za odpověď, ačkoliv nedoufám ve zlepšení v Neratovicích.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková
Jméno:Radka
Datum:11.05. 18:09
Titulek:sekani vseho,co jim prijde pod kosuodpovědět
Ty kopretiny jsem tam vysadila kdysi ja. Pochazeji ze zahrady mého pradedy. Sekaci sekaji vse,co jim přijde pod kosu. Treba nerozeznaji květinu od travy. U nas pred domem posekali ruze a podzimní květiny, okopane, hlina byla prihrnuta. Je to smutne. Evidentně secou cokoliv.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.05. 22:34
Titulek:poplašná zpráva????odpovědět
Starostka Mrzílková se pořád bojí nějakých údajných poplašných zpráv, vždyť je to směšné. Buď je zpráva pravdivá, a to si může snadno zjistit, nebo ne. Když jsou všechny zahrádky za Penny a Billou v návrhu nového územního plánu navrženy na využití na výstavbu rodinných domků, i ty na městských pozemcích, pak tam zahrádky být nemohou a je jen otázka času, kdy budou zrušeny. Není to žádná poplašná zpráva. Jestli to starostka tvrdí, pak vyhrožuje, a to vůbec není pěkné jednání od starostky města. Zahrádky Na Výsluní kromě malého cípu jsou navrženy na využití jako plochy krajinné; v územním plánu musí být uvedeno, které stavby a úpravy jsou v plochách zahrádek nepřípustné. Starostka na zasedání označila krajinnou plochu jako veřejnou, pak by tam ovšem žádné chatky a ploty být nesměly a zahrádky by byly ve skutečnosti zrušené. Očekávala jsem, že na zasedání vystoupí zaměstnankyně městského úřadu - odboru výstavby - územní plánování- a vysvětlí přítomným zahrádkářům, jak to s jejich zahrádkami bude a také jim vysvětlí, proč pořizovatel (město) nepovažoval za nutné plochu zahrádek legalizovat jako zahrádkové osady. Jenže nikdo z úředníků ani zastupitelů nereagoval, tvrzení starostky nevyvrátil ani nepotvrdil. Jako obvykle chybělo odborné posouzení problematiky a přítomným zahrádkářům zbyly jen oči pro pláč a další nejistota.
Jméno:Jana
Datum:12.05. 06:47
Titulek:myslím,že odpovědět
Kdyby měla Hmyzu zdar křídla,musela by se samou hloupostí aj. vznášet jak ta holubička.Tohle už nemá obdoby a jentak ze dne na den se vše nedá dohromady.To bude práce na dlouhé roky zas a stát nás to bude nemalé peníze.Peníze nás všech.K úhradě z vlastní kapsy by to měla dostat!!Snad už jejímu řádění bude jednou konec.
Jméno:Jana
Datum:12.05. 13:09
Titulek:stromy nikdo nevrátíodpovědět
Ty zbytečně pokácené a ořezané stromy nikdo nevrátí. Vždy už tady není kde si sednout do stínu. Buď tam nejsou stromy nebo lavičky.
Jméno:Karel
Datum:12.05. 19:10
Titulek:je to takodpovědět
a pak vyjedete po okolí za humna a vše je jinak,jak z pohádky či krásného snu.Starají se tam,naslouchají,pečují a informují.jenže to není realita zdejšku.
Jméno:Jiří
Datum:12.05. 11:33
Titulek:Je to marný, je to marný, je to marný...odpovědět
Včera jsem potkal jednoho rádoby zedníka z Neratovic a on mi ten idiot tvrdil, jak jim zahrádky nezruší, protože to říkala starostka. Tak co od nich chcete. Tady máte jeden reprezentativní vzorek blba, kterému nevysvětlíte vůbec nic.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.05. 12:34
Titulek:marné, marné, marné....odpovědět
Ano, nejen zedník. I pár důchodkyň. "Řekla to paní starostka, tak je to pravda". Něco podobného jsem slyšela na východním Slovensku před mnoha lety:"Veď to povedal pan farár..." Ten to měl aspoň potvrzené vyššími mocnostmi...A ještě další výrok: "Nepůjdu volit, jeden hlas nic nezmůže..."
Jméno:věra
Datum:12.05. 12:43
Titulek:neuvěřitelnéodpovědět
Mě stále fascinuje ta úžasná víra v neomylnost vrchnosti. Z nevzdělaného Přemysla oráče všemocný kníže. Z neznámé učitelky starostka. To tu snad přetrvává ještě z dob nevolnictví a roboty, ne?
Jméno:Honza
Datum:13.05. 06:23
Titulek:a jak říkalodpovědět
Jan Werich-"kde blb,tam nebezpečno".Ale hlavně:není jim pomoci.
Jméno:Jakub
Datum:14.05. 10:54
Titulek:nebudou se rušitodpovědět
Stále se snažíte přikrmovat kauzu zahrádky. Byli by jste rádi kdyby se rušily. Ale oni se rušit nebudou. Tak s čím zase přijdete tentokrát paní Spěváčková?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.05. 14:02
Titulek:budoucnost zahrádekodpovědět
Milý Jakube, zřejmě vám dělá potíže pochopit obsah sdělení, neboť já a další rozumní lidé se snažíme o to, aby zahrádky NEBYLY zrušeny. N-E-
-B-Y-L-Y. Chceme toho dosáhnout tím, že požadujeme, aby tato území byla označena v novém územním plánu jako RZ, čili zahrádkové osady. Ale město v čele se starostkou Mrzílkovou dělá vše proto, aby zrušeny BYLY. V novém územním plánu jsou totiž zahrádky za Kojetickým potokem určeny k výstavbě rodinných domků;jistě pochopíte, že tam, kde se budou stavět rodinné domky, NEMOHOU být zahrádky, že? Na Výsluní má být část plochy přeměněna na silnici, tam se ovšem špatně pěstují nějaké plodiny. Většina území by měla být volná VEŘEJNÁ (řekla starostka Mrzílková na zasedání) krajinná plocha - veřejnost bude těžko lézt přes ploty kolem zahrádek, nemyslíte? A bez plotů se těžko hospodaří...Starostka sice prohlásila, že záměrem města NENÍ zahrádky zrušit, ano, má pravdu. Za Kojetickým potokem je zruší ti, kdo pozemky vlastní nebo je od města koupí a budou chtít stavět rodinné domky. Za Výsluním stačí, že město může s velkou pravděpodobností vyzvat podle vzoru Prahy zahrádkáře, aby učinili zahrádky prostupné a umožnili ostatním obyvatelům vstup do zeleně, tj. zbourali ploty. To je jako zrušit zahrádky, že? Jen co si začne brousit zuby na území nějaký lačný developer. Vysvětluji podrobnosti v novém článku, který je přichystán ke zveřejnění. Co se týká námětů,jistě budu i nadále upozorňovat na to, kde se chystá nějaký brutální zásah do přírody, je jich tady k mání spousta. A co budete dělat pro lidi vy? Zaručíte lidem, že jim zahrádky zůstanou? A co když ne? Ponesete za své falešné zprávy odpovědnost? Těžko. Stačí, že se skrýváte za jakousi přezdívku.

Mimochodem, na podzim budou volby, starostka nemusí již být starostkou a nová garnitura v čele města může mít různé představy o svém působení. Musíte si uvědomit, že územní plán je zákon a tím se musí řídit všichni bez ohledu na politické strany.

P.S.: Správně česky je: "byli byste rádi". Nevím, jak jste na to přišel. To vám hned tak někdo neuvěří.

P.P.S.: Pozor, zast. Šanda neumístil na zahrádky informační plakáty!!!! Mluví, ale nejedná.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz