Názory k článku

Silnice a parkoviště nás neochladí ani se jich nenajíme…

Jméno:Memento
Datum:27.04. 19:32
Titulek:Pamatujteodpovědět
Města se staví a jsou tu pro lidi, ne pro auta!!!!
Jméno:Milan
Datum:30.04. 13:20
Titulek:?odpovědět
Takže ani pro kola, natožpak třeba pro pejsky...
Jméno:Jan
Datum:28.04. 08:02
Titulek:ano,je to tak..odpovědět
Ale kolik těch lidí si to uvědomí a kdy??Až bude pozdě??!!Přeci není vše jen o byznyse a penězích.Jsou hodnoty vyšší a lidštější.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.04. 09:38
Titulek:je to zlé.....odpovědět
Možná si to neuvědomí nikdy. Nespojují příčiny s následky. Alergie jejich dítěte je pro ně stejně nepochopitelná, jako tatínkova rakovina. Chtějí všechno a hned, mají tři auta a město je povinné jim vytvořit parkovací místa. Mr.ílková a spol. na to slyší, potřebuje voliče a právě tento okruh osob ji bude volit. Sice hlásá, že už kandidovat nebude, ale to jsou jen takové jitřní vánky. Moc a peníze jsou jako drogy. Nikdy jich není moc a nikdy se jich dobrovolně nevzdá. Proto nový územní plán zastavuje vše, co se dá. Teď už dává starostka nepokrytě najevo, že nezná bratra, jak se říká. Je smůla, že město má nestandardní styky s krajem, je smůla, že naši zastupitelé se řídí podle hesla: Košile je bližší než kabát. Pak zbývá jedině žaloba, ale to jsou peníze; zatímco město má své právníky, nejen na úřadě, ale i externí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.04. 09:44
Titulek:Město záměrně občany neinformovalo....odpovědět
Pořizovatel ÚP město Neratovice nezajistil občanům vzor připomínek. Informace o jejich obsahu se v různých médiích výrazně liší.

- Na webu města Neratovice bylo uvedeno, že připomínka musí obsahovat identifikační údaje: jméno, příjmení, trvalé bydliště, datum narození, případně další údaje - e-mail, telefon; připomínka; pozemky, kterých se týká; důvod připomínky, vlastnické či jiné právo k pozemkům.

Chybí vysvětlení, jaké údaje musí pisatel připomínky uvést o pozemcích: musí být parcelní číslo a katastrální území nebo stačí popis či vymezení území dotčeného připomínkou? Stačí jen názvy ulic nebo jiné údaje umožňující jednoznačnou a nezpochybnitelnou lokalizaci území, dotčeného připomínkou? Musí občan uvést, jak je dotčen návrhem územního plánu? Občané, kteří nemají zkušenosti s územním plánem, jsou zmateni a možná jim bude chybět důležitý údaj jen kvůli tomu, že město jim řádně neporadilo.

Na oficiálním facebooku města Neratovice nejsou žádné informace o návrhu nového územního plánu, pouze harmonogram tvorby a projednání ÚP.

V Listech města Neratovice nejsou žádné podrobnosti o obsahu připomínky. Je zde pouze datum, do kdy musí být připomínka doručena, ale komu, není napsáno. Jen pořizovateli. Vědí občané, že pořizovatel je město Neratovice, odbor výstavby? Vzhledem k tomu, že mnoho občanů nemá jiný zdroj informací než Listy (nemá počítač, neumí s ním pracovat), považuji tento nedostatek za velmi závažný a domnívám se, že nedostatečná informovanost určité části občanů může vést k zrušení územního plánu.

Nikde jinde nebyly informace o návrhu Územního plánu zveřejněny.
Jméno:Tom
Datum:29.04. 16:30
Titulek:jak to teď budeodpovědět
Vy to budete vědět paní Spěváčková. Jak to teď bude? Musí město všechny připomínky zanést do územního plánu a udělat požadované změny co požadovali občané ( i když k danému území jich přišlo málo a nebo třeba jen jedna) a nebo je může vzít pouze na vědomí. A kdo územní plán pak bude schvalovat?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.04. 21:29
Titulek:určitě odpovímodpovědět
Omlouvám se, ale odpovím až na 1. máje, teď to bohužel nezvládám. Pokud se týká počtu připomínek, počítejte s tím, že nás budou balamutit, jak je nás málo.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:02.05. 14:17
Titulek:odpověď na otázkyodpovědět
Tome, omlouvám se, ale v tomto týdnu nemám dost času odpovědět na Vaše otázky, moc se omlouvám. Ozvu se po neděli. Správně by mělo město, v tomto případě odbor výstavby, informovat občany o dalším postupu, jenže...nebyli ochotni vyvěsit ani hlavní výkres, aby byl k dispozici veřejnosti i s vysvětlením. Kdyby paní starostka chtěla, šlo by to. Ale jak je vidět, nechce. A na takové povídačky, jak vše organizuje a zařizuje vybraná firma, a město může jen přihlížet, už neskočíme.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.04. 21:41
Titulek:to snad není možné....odpovědět
Tak jsem se včera dozvěděla, že na radnici starostka prohlašuje, že já a ještě jeden pán (kdo to asi je?) ji přivedeme do hrobu. A já si vždycky myslela, že člověk ve veřejné funkci musí snést kritiku a to ještě vyšší dávku než normální tvor, a když ji nesnese, tak si to má předem rozmyslet a nekandidovat nebo se funkce vzdát. Od toho tady jsme my, občané, abychom kontrolovali, jak si vedou naši zastupitelé a zda nedělají věci, které nám škodí. A máme právo to veřejně říci či napsat.
Jméno:Honza
Datum:30.04. 20:35
Titulek:mno chudákodpovědět
Hmyzu zdar,zamačkávám slzu..Mno není příjemné když někdo někomu kouká do karet a zná jeho fígle a hru.Jestlipak si takto stěžoval pan Čermák??Ti starší mohou porovnat a hodnotit.Její sebelítost není určitě na místě a jsem rád za nerátky.cz,kde se dozvím i něco o vrchnosti.Dnes držím květnové vydání LN a jsem opět v rozpacích.Té sebechvály a blahořečení!kritiku by mi tam jistě neotiskli.
Jméno:Petr
Datum:30.04. 14:12
Titulek:rezidencni kartyodpovědět
Ja nechci byt hnusny, ale rezidencni karty v Praze nevyresili zhola nic (mimo plneni mestske kasy a kapes odtahovek). T.j. v ulicich, kde neslo zparkovat nejde zaparkovat ani dnes a penize vybrane za RK jsou... proste nejsou.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.05. 10:14
Titulek:rezidenční kartyodpovědět
Ale tady by nám, trvale bydlícím ve městě, pomohly zaparkovat na vybraných parkovištích u domů, kde bydlíme, kde parkují rozměrné dodávky a auta nájemníků, kteří zde nemají trvalé bydliště a vlastní i několik aut. Nájemníci a soukromníci si mohou zaplatit parkování u Batelky nebo si zajet ke Spolaně.
Jméno:Pavel
Datum:07.05. 13:42
Titulek:copak zásobováníodpovědět
U nás parkují i dávno nepojízdná auta. Aktuálně tedy koukám z okna na "jen" jedno, ale bývaly tu i dvě apod.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz