Názory k článku

Když to napsala paní starostka, je to pravda

Jméno:Kamil
Datum:22.04. 12:11
Titulek:město má smůluodpovědět
Naše město má smůlu, že musí neustále bojovat s několika starými občankami, teda hlavně s jednou, které se pořád proti všemu odvolávají a brzdí rozvoj města. Město čeká skvělá budoucnost, ale musí se stavět a musí se stále rozvíjet. To bohužel už tito občanky vzhledem ke svému stáří nechápou a už nikdy nepochopí. Bohužel. Až zanikne jejich spolek, tak bude mít město co dohánět.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.04. 12:55
Titulek:město má smůluodpovědět
Naše město má smůlu, že se zde vyskytují fanatičtí, většinou nevzdělaní a naivní jedinci, bez ohledu na stáří, kteří zaspali dobu, a i nadále chtějí prosazovat nepřetržitý růst, ovládnutí přírody člověkem a víru ve skvělou budoucnost. Pořád sní o tom, jak člověk zvítězí nad přírodou, že bude mít na vše vliv. Že bude neomezeným pánem, který bude rozhodovat o podobě světa. Nechápou, že to, co platilo před lety, už dávno neplatí. Nechápou, že, pokud chceme přežít, musíme začít chránit přírodu, ornou půdu, zeleň, udržet vodu v krajině, vrátit krajině někdejší ráz, přestat bezhlavě využívat zdroje (pokud stavět, tak uvážlivě a promyšleně), být potravinově soběstační, skromní, moudří a předat potomkům zemi v lepším stavu, než jsme ji převzali po lidech, jako jste vy. Lituji vás, Kamile, protože pro vás bude stáří znamenat hrozný šok. Předpokládám, že uděláte vše pro to, abyste se jej nedožil. Lituji vaše rodiče, pokud jsou staří; nedovedu si představit, jak se k nim chováte.
Jméno:mno
Datum:24.04. 14:02
Titulek:staříodpovědět
občané zastavili údržbu a rozvoj městského majetku? Volnočasové využití letních a zimních sportů a kultury v použitelných prostorách? tak..no tak
Jméno:Kamil
Datum:22.04. 16:10
Titulek:je mdlý duchemodpovědět
Zaujatost vůči starším a té "hlavní"občance vypovídá o mnohém.Mno ne každý z nás se můžeme líbit všem.Smutné je,že je rozkol mezi tím co radnice povídá,hlásá a koná a tím,co ona paní píše a povídá.Lži??!!Asi těžko.Vše dokládá příklady,fakty,termíny a dalším.Nespílá o sobě v superlativech tak jako tomu bývá v LN.Čím to bude??když si člověk dá dohromady její 1+1 má většinou pravdu.K tomu stačí dívat se kolem sebe a naslouchat,srovnávat si v hlavě..A dalo by se pokračovat..Srovnávat práci a přístup,zásluhy předešlých .Hmyzu zdar však nikdo nedohoní.a nemyslím,že je tomu konec,spíše naopak..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.04. 21:45
Titulek:chybička se vloudila.odpovědět
Správně má být: Tak se podívejme na to, co napsala paní starostka na web města.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.04. 11:22
Titulek:Připomínky, strhané letáky.odpovědět
POZOR. Nepodepisujte petice, podávejte písemné připomínky do podatelny. Uveďte, s čím nesouhlasíte, co požadujete a proč. Čím více jednotlivých připomínek, tím lépe. Pozor na budování parkovišť u domů na sídlišti, nesouhlasíme s nimi, jsou to zelené plochy a rostou na nich stromy, které by byly pokáceny. Několik jich zobrazil P. Šanda na neratovinách. Je to další katastrofální záměr radnice!

Před několik minutami strhávala městská policie letáky na zahrádkách na Výsluní. Kdo jim dal pokyn, si můžete domyslet.
Jméno:Hana
Datum:23.04. 18:17
Titulek:vždyť joodpovědět
Někteří jsou jak ovce,plně oddáni a pochlební tezím a žvástům Hmyzu zdar.Sami si jednou namelou ústa a jak se říká:komu není rady,tomu není pomoci..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.04. 13:28
Titulek:na fejsbůkuodpovědět
čili žvanírně pro mě pár jedinců nemá dobrého slova, ačkoliv jsem se vydala informovat zahrádkáře Na Výsluní, že většina jejich zahrádek mlže být kdykoliv zlikvidovaná, ať už kvůli silnici nebo krajinné plochy, pokud se pořizovatel ÚP rozhodne. Pokud nebude v ÚP celá plocha využita jako RZ, pak budou zahrádkáři žít v nejistotě, kdy jim město nařídí uvést pozemky do původního stavu, zbourat chatky, zasypat sklepy, to není žádná poplašná zpráva, to je jenom předpověď, co se může stát (aby mi zase někdo nevyhrožoval trestním oznámením, jak je tady zvykem).Totéž za Penny a Billou, pokud zahrádkáři nedosáhnou toho, že tam bude RZ a ne BI (individuální výstavba), mohou se klepat strachy, že přijdou o své zahrádky, ať si starostka vysvětluje co chce, jak chce. Žádná petice, ale jednotlivé připomínky, co nejvíc. "Ale to už tady bylo kolikrát, že se budou zahrádky rušit, tak nestrašte...". řekla mi jedna dáma. Ano bylo, a zase může být, tentokrát definitivně. Město bude potřebovat peníze nebo pozemky na stavbu pro své známé a kámoše a začne prodávat, kromě toho dnes je jiná situace. Města i vláda začíná pohlížet na zahrádkářské osady jako na důležité plochy zeleně v krajině, kde se aktivně vyžívají staří, mladí. A teď se milí fejsbukáři ptám: Proč mají mít podporu sportovci, kterým město na dotacích vyčlenilo půl milionu? Proč TJ Neratovice, zastoupená Ivanem Šenkýřem, které patří velmi lukrativní ubytovna na Kojetické a hala v ul. kpt. Jaroše, má pronajatý i majetek města - chatu a pozemek Studenov, dostala jako dotaci 2, 100 000.- Kč????(Rozpočet 2017). Já si myslím, že je to slušná částka.

Jenom nechápu, proč jedna skupina lidí je městem podporovaná a dostává na svou činnost fůru peněz a jiná skupina je doslova pronásledovaná, nejenže nedostane nic, ale ještě jim chce město zlikvidovat zdroj jejich činnosti. No, není to tak? Je rozdíl, když se někdo prohání na jachtě a jiný se rýpe v zemi a pěstuje zeleninu? Oba mají radost ze své činnosti, ale jen jeden má podporu města, ačkoliv ten dotyčný s jachtou nijak město nezvelebuje, zatímco ten druhý ano.

Jméno:Míša
Datum:25.04. 18:18
Titulek:kdyby se jachtařkaodpovědět
Držela svého kopyta a učila tělocvik na SOŠ,byla by aspoň užitečná.Čermák byl bůh
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.04. 22:09
Titulek:Milá MIlko, odpovědět
Vrať se raději na žvanírnu zvanou fejsbůk. Tam můžeš uplatnit svou inteligenci....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.04. 13:06
Titulek:zahrádky - odpověď určená Pavloviodpovědět
Pavle, asi nevíte, co znamená Územní plán. Je to plán využití území, bude platit dlouhá léta a je to doslova zákon. Co je v něm, může být uskutečněno, kdykoliv. Lze také změnit určité části, to ale musí odhlasovat zastupitelstvo. Rozumíte? Ne. Tak a teď ty zahrádky. Jsou dvoje: za Penny a Billou. Tam nový územní plán stanovuje výstavbu rodinných domků. Všude, na soukromých i městských pozemcích. Nyní jsou tam zahrádky, ale až zastupitelé schválí nový územní plán, mohou soukromníci nařídit, aby lidičky strhli boudičky, zbourali ploty a zmizeli do svých paneláků. Kupodivu to může udělat i město, kterému patří velká část pozemků. Město asi nebude stavět rodinné domky, ale svoje pozemky prodá: přátelům, kamošům, příbuzným nebo kdo dá víc. Může to udělat kdykoli, i když Mrzílková chlácholí zahrádkáře, že tento záměr nemají. Ne dnes. Ale co v budoucnosti? Nikdo neví. Chudáci zahrádkáři budou žít nejistotě, kdy skončí. Přitom město by mohlo v územním plánu místo BI stanovit ZR čili zahrádkové osady a zahrádkáři by věděli, že mohou dál zahrádkářit do aleluja. Totéž platí i pro zahrádky Na Výsluní, tak je naplánovaná krajinná plochy, Ono by možná šlo domluvit i se soukromníky, že by jim město jejich parcely vyměnilo a zahrádkáři by se nemuseli bát ani na soukromých parcelách. Jenže město to neudělalo. To znamená, že město jde zase proti vlastním občanům, bože, jako už poněkolikáte. Přístaviště, odstavná plocha, Třešňák, likvidace stromů, zbytečné ořezávání stromů, zubařská pohotovost, příšerné revitalizace sídliště...hnus a hnus. Vy asi nevíte, Pavle, o co se jedná, že, Nebo jste z okruhu starostky a musíte tady provokovat a špinit. Ale nebojte, ono se vám to vrátí...

Jenže zahrádkáři jsou občané města, nejsou to žádní cizáci, proč tedy Mrzílková a spol. ničí staré lidi, co žijí svou zahrádkou, proč nemá soucit s nimi...Copak život pro ni skončí jinak než náš? Nezestárne a vezme si své peníze do hrobu? Bude tu na věčnost?
Jméno:Nomen omen
Datum:29.04. 15:34
Titulek:Kdo jednou zalže, nedá se mu už věřitodpovědět
Starostka lže. Řekla: "To znamená, že v novém ÚP zůstává zachován z hlediska zastavitelnosti prakticky stávající stav". Pozemky pod zahrádkami za Penny marketem jsou dle současného územního plánu částečně zastavitelné." Lež. Lež. Lež. Všechny pozemky i městské za Penny a Billou jsou navrženy na zástavbu rodinnými domky = individuální bydlení.

Pak řekla:" Pozemky pod parkovištěm vedle Tesca jsou dle stávajícího plánu určeny k parkování a v návrhu zůstává toto využití zachováno. Zůstává zachován také stávající návrh vedení propojky z ul. 28. října na silnici do Kojetic". Zase lež. Přes parkoviště je navržena silnice, na ní budou auta parkovat?, to určitě.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz