Názory k článku

V Neratovicích bude nová kavárna

Jméno:Jana
Datum:26.02. 15:35
Titulek:njn,hlavněodpovědět
Že se kšefty budou hýbat.Koneckonců,kde tady v Nera si lze posedět a chlebíček s kávou či zákusek dát??Krom cukrárny Hajnovkách či bufetu v nemocnici snad už nikde.Jo ještě cukrárna Jana vedle 3.ZŠ.Dobře se sedávalo vedle v Ametystu,byla tam i zahrádka,nekuřáské prostředí pro maminky s dětmi a obchodní schůzky.Tyhle provozovny šmahem mizí a zavádí se světové s kebabem,Mc Donald,Buble bary a další výmysly.Nezdravé a drahé jako prase,rychlé pro obsloužení.Už i obyčejný párek v rohlíku je problém,všude jen chemií nabité hotdogy a hambáče.Chtějí nás vyhladit z povrchu zemského.a daří se...bohužel.
Jméno:Jindřich
Datum:27.02. 07:32
Titulek:Kavárna a dětiodpovědět
Kavárna a matky s malými dětmi!!! To sedí. Matky mají být s dětmi venku. Sedět v místnosti mohou s dětmi doma, na to netřeba kaváren. A víte proč kavárny tohoto typu nefungují. Matka s dítětem tam sedí celé dopoledne, čumí do mobilu a udělá tržbu za 20 Kč, to se provozovateli vyplatí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.02. 13:08
Titulek:Pro osobu vydávající se za odpovědět
Václava a j.: Milý zlatý hochu nebo dívko, v době, kdy jsi chodil(a) po houbách, maximálně sis hrál(a) v uhláku na horníka nebo jsi tahal(a) za sebou kačera, jsem už dávno věděla, jak má vypadat pořádná příjemná kavárna; měla jsem k tomu dost příležitosti v historickém městě Olomouci. Ty si asi nedovedeš představit, že v kavárně s plyšovými koberci ve všední den preludoval klavírista a v neděli hrál komorní soubor a číšnici byli noblesní a elegantní. Jistě, to je hodně vysoko položená laťka, ale stačilo by, kdyby majitel nové provozovny nechtěl být za každou cenu módní, ale zamyslel by se nad tím, jak nabídnout svým návštěvníkům příjemný a útulný prostor.
Jméno:M.
Datum:27.02. 13:36
Titulek:Nováodpovědět
Docela rozdíl třeba proti Pohodovému andělu na Mělníku. V tomhle oboru se ale nelze zavděčit každému. I na můj vkus je to nějaké moc strohé a hranaté.

Ale pan majitel zvolil takový styl, jaký zvolil. Brzy se uvidí, jaké budou ohlasy. Třeba se to ujme.
Jméno:Mirka
Datum:27.02. 13:43
Titulek:co nadělámeodpovědět
Někdy není zbytí, protože není výběr. Provozovna bude na velmi výhodném místě v nejfrekventovanější ulici města, nic jiného poblíž není, tak tam lidi půjdou. Líbit se jim to nemusí, ale co nadělají. Nakonec si zvyknou. Někteří usoudí, že to tak musí být, je to přece in.
Jméno:M.
Datum:27.02. 14:24
Titulek:pokr.odpovědět
Neberte to tak pesimisticky. Všichni nejsou takhle blbí.

Kavárna je podnikatelský projekt a ten vyjít může anebo taky nemusí.
Jméno:Mirka
Datum:27.02. 14:37
Titulek:jako Kroužecký?odpovědět
Ponikatelský projekt? Vždy jsem si myslela, že je to služba lidem, a on je to jen prachsprostý byznys.
Jméno:Jitka
Datum:28.02. 07:11
Titulek:anoodpovědět
Jistě že podnikatelský projekt. Toho majitele to musí uživit, i jeho rodinu. Můžete si otevřít kavárnu vy a vést ji jako charitu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.02. 09:20
Titulek:Souhlasím s Mirkouodpovědět
Právě proto, že ho má jeho podnikatelský projekt uživit, měl by přemýšlet nad co nejlepším vzhledem provozovny, uvažovat, jak lidi nalákat a jak si je udržet. Neumí-li to, zkrachuje. Možná sem zpočátku budou lidé proudit ze zvědavosti, ale časem se ukáže, jestli podnik má nebo nemá úspěch. Za rohem je pizza, další na náměstí, na rohu Masaryčky oblíbený pojízdný stánek s podobnou nabídkou, kam chodí gymnazisté, o kus dál Turci s gyros, bohužel halal, tam bych nevkročila...ale někdo neví, o co se jedná...v každém případě není už těch nabídek dost? Je zde taková poptávka, aby se uživil další v neútulném prostředí? Možná se mé hodnocení někomu nebude líbit, ale máme svobodu projevu a nikomu nelze zakázat, aby hodnotil věci kolem sebe. (Tedy přesně: Máme svobodu projevu, ale po projevu vás ukřivdění jedinci ženou k soudu :-))) Také se domnívám, že se jedná o jakousi službu lidem, sice výdělečnou, ale aby si majitel vydělal, musí rozumět lidem. Ještě jsem zažila dobu, kdy vás majitel obchodu šel vyprovodil ke dveřím, kdy v každém podniku byli štamgasti, kterých si majitel vážil, no ale to je dávno, někdy po válce...Dnes nejsou hospodští, kavárníci nebo obchodníci, dnes jsou podnikatelé čili podnikavci...Nomen omen. Ano, chybí tady místo, kde se lidé chtějí setkávat, posedět, poklábosit, tady to nebude. Možná by bylo na místě, aby takovou příjemnou kavárnu mírně dotovalo město, když zde samo není schopné vytvořit podmínky pro setkávání svých obyvatel.
Jméno:marcela
Datum:11.03. 16:21
Titulek:kavarnaodpovědět
prijemna kavarna a cukrarna je kousek od financaku, v lete se da posedet i venku.. je tam detsky koutek a kdo chce mit klid, sedi v predni casti.. casto je narvana

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz