Názory k článku

V Neratovicích stále panuje informační temno

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:03.01. 10:39
Titulek:Pohřební služba Najman odpovědět
Obrátila jsem se e-mailem na pana Najmana z pohřební služby, protože mě štve (bývalý kamarád umřel, ani jsem se to nedozvěděla, u Penny parte neviselo, jen dole u firmy), že na sídlišti nejsou vyvěšena stejná úmrtní oznámení jako v sídle firmy v ulici Kpt. Jaroše. Kolik lidí chodí odlehlou ulicí a má možnost se dozvědět, že jim umřel bývalý kolega, známý či kamarád? Tak jsem napsala panu Najmanovi:

Datum: 29. 12. 2017 14:35:48
Předmět: prosba

Dobrý den, pane Najmane,

sleduji mnoho let život v Neratovicích, komentuji jej na webu neratky.cz a chybí mi zde jedna věc: na sídlišti vyvěšená parte všech klientů Vaší pohřební služby. Nahoře na sídlišti ve skříňce visí jedno parte, dole u Vaší kanceláře několik. Bylo by možné i na sídlišti vyvěšovat všechna parte? Už se o tom hovořila s jednou Vaší zaměstnankyní, slíbila nápravu. Je to zhruba tři měsíce a nic se nezměnilo. Děkuji za odpověď.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková

Obdržela jsem odpověď:

Re: prosba
Dobrý den paní Spěváčková, vyvěšení parte do skříňky na sídlišti je odvislé od přání pozůstalých. Naše pohřební služba provádí pohřby i v okolní Neratovic a tudíž je logické,že to pozůstalý nevyžadují. S pozdravem Anděla Najmanová jednatelka firmy

--
S pozdravem,

Anděla Najmanová
jako jednatelka společnosti
Jiří Najman pohřební služba s.r.o.

Odpověď mě vůbec neuspokojila a tak jsem odepsala e-mail tohoto znění:

Re: prosba
Vážená paní Najmanová,

jestliže máte ve městě na dvou různých místech dvě vývěsní skříňky, je přece logické, že v obou budou umístěna stejná úmrtní oznámení, zvlášť když vaše firma sídli v odlehlé ulici Kpt. Jaroše ve starých Neratovicích, kam mnoho lidí nepřijde. Vaše odůvodnění, že vyvěšení parte je "odvislé" od přání pozůstalých, je poněkud zvláštní a nevěrohodné. Jestliže lidé souhlasí s vyvěšením ve skříňce u firmy, pak tvrdit, že nesouhlasí s vyvěšením v druhé skříňce zní podivně. Když jsem s Vámi osobně hovořila, tvrdila jste mi, že není problém parte vyvěšovat i na sídlišti. Najednou to nejde.
Čím to asi je?

Vždy jsme se domnívala, že každý soukromník dělá vše proto, aby měl co nejlepší reputaci a snažil se získat co nejvíce zákazníků svou ochotou a vstřícností, i kvůli konkurenci. Je pravda, že vaši zákazníci přibývají automaticky a nemusíte je lákat reklamou ani nadstandardní nabídkou.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:03.01. 10:58
Titulek:Pohřební služba Najman odpovědět
Přesto se domnívám, že kvůli nám, doposud žijícím obyvatelům města, by měla vaše firma zlepšit své služby třeba právě tím, že nás bude všestranně informovat, kdo zemřel, abychom pozůstalým mohli kondolovat a se zemřelým se důstojně rozloučit.

Děkuji Vám, s pozdravem Mgr. Anna Spěváčková

P.S.: Firma ELPIS v ulici Mládežnická zase nezveřejňuje adresy zesnulých ani datum a místo pohřbu. Nemáte možnost zaslat kondolenci ani jít na pohřeb. Je zajímavé, že jinde je to samozřejmostí, dokonce se zveřejňuje ve Zpravodajích seznam zemřelých či podrobnosti o kremacích nebo pohřbech na hřbitovech.

http://www.misericordia.cz /obrady
https://www.olomouc.cz/Opu stili-nas
http://www.pietas.info/smu tecni-obrady.php
https://www.psconcordia.cz /informace/prehled-pohrbu
http://www.celechovice-na- hane.cz/opustili-nas/

Pokud máte čas, najdete další příklady.

I to patří k informovanosti o dění ve městě, vytváří to pocit soudržnosti obyvatel, která tady tolik chybí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:08.01. 22:22
Titulek:tak je toodpovědět
Ti nahoře rozhodují o tom, co my tady dole smíme vědět.
Jméno:aaa
Datum:09.01. 09:39
Titulek:aaaodpovědět
Stejně jako vy rozhodujete, které příspěvky zde zveřejníte, co je vhodné abychom si přečetli a co už ne.
Naprosto stejná situace na kterou si stěžujete.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:09.01. 11:25
Titulek:a vy se rozhodnete pro anonym, proč? odpovědět
Vážený pane, vy si plete hrušky s jablky. My z našich daní platíme celou radnici a další přidružené instituce. Platíme budovu,teplo,auta, měkká křesla, klimatizaci, pomůcky, zařízení, starostku, radní, zastupitele, místostarosty, jejich benefity a odměny, všechny úředníky a další. Platíme všechny akce, web, Listy, nástěnky, prostě všechno. Zastupitelům jsme dokonce svěřili naše společné peníze a majetek, aby je dobře a moudře spravovali a rozmnožovali, ne je prodávali, profrcali a rozkutáleli. Tak je to. Proto máme právo či dokonce by to měla být povinnost je kontrolovat, upozorňovat na špatná rozhodnutí a přešlapy či dokonce kopance. To už by si měli ovčané uvědomit a ne stále opakovat: ale my vydržíme, co ti naši nejvyšší, nejchytřejší vymysleli, musíme se přizpůsobit, to se přece nehodí je kritizovat, to se nedělá a bla, bla, bla.

Ovšem vraťme se k webu města, placeného námi všemi. Můj soukromý web, který provozuji od roku 2000 na rozdíl od městského (spíš radničního) si platím SAMA ze svého ne příliš velkého důchodu, (ze kterého si jako vdova musím financovat vše potřebné k životu). Platím si i veškeré další výdaje jako je doména, a pod. Pokud potřebuji něco zjistit, platím si telefon, kancelářské potřeby a pod. VY ani nikdo jiný mi na NIC nepřispíváte. Proto o SVÉM webu mám právo rozhodovat jen a jen já osobně a vám nezbude nic jiného, než se s tím smířit. Asi jste hrozně nespokojený, že vás někdo neposlechne a dělá si vše podle svého rozhodnutí, ano, máme tady zase mnoho lidí, co si myslí, že ovládnou svět a všichni je budou poslouchat. Volit prezidenta podle jejich názoru, nenávidět země, o kterých oni rozhodnou, myslet si jenom to, co jim oni nařídí. Zatím to naštěstí nefunguje. Zatím.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz