Názory k článku

Co nám přinesl rok 2017. Díl I.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:04.01. 16:01
Titulek:pravomoce rady se rozšiřují...odpovědět
Mnoho lidí ve městě nemá ponětí, že existuje nějaká rada města. Prý se o politiku nezajímají a pak se diví, že se rozhoduje o nich bez nich. Na radu totiž občan nemá přístup (je neveřejná, ač ne tajná) a nemá možnost se k jejich jednání vyjádřit.

V Neratovicích má rada sedm členů. Patří sem starostka Mrzílková, místostarostka Rajchertová, neuvolněný místostarostka Hrodek, radní Dominik, radní Kořanová, radní Lenc a radní Wiesner. O jejich předpokladech rozhodovat o chodu města raději pomlčím.

Ačkoli je nejvyšší orgán města zastupitelstvo, rada města stále víc rozšiřuje svoje pravomoce.

Např. o Ceně města Neratovice bude nově de facto rozhodovat rada. V nominacích už nebude figurovat komise rady města, ale odbor vnějších vztahů a školství (úředníci) bude zpracovávat předložené návrhy, ty předloží RADĚ města a ta navrhne NEJVHODNĚJŠÍHO kandidáty, kterého zastupitelé schválí nebo ne. Doposud byli zastupitelstvu předloženi všichni nominovaní a zastupitele o nich hlasovali. Vzhledem k tomu, že rada je jednobarevná, složená z členů vládnoucí koalice, je jasné, že neprojde nikdo, kdo není či nebyl politicky a osobně přijatelný pro establishment (česky řečeno: současné představitele moci). Kdepak Čermák nebo nějaký rebel.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:04.01. 16:12
Titulek:ještě důležitý dodatekodpovědět
Velmi často se stává, že na radu přijde jen část radních, stačí čtyři, aby mohli hlasovat (škoda, že na webu se nezveřejňuje přehled docházky radních a zastupitelů na zasedání, ale i to je jeden za způsobů, jak utajovat. Jak tak sleduji zápisy, velmi často chybí pan Dominik a pan Hrodek). Pak čtyři lidé vyberou (svého) nejvhodnějšího kandidáta. No není to fraška????

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz