Názory k článku

Z webu města se toho moc nedozvíme, Listy jsou na tom stejně

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:28.12. 22:41
Titulek:jámyodpovědět
Jámy se dříve doporučovalo hloubit v předstihu, aby vymrzly. Dnes tato rada chybí. Jáma by měla být nejméně 2x větší než bal stromu, měla by být čtvercová ev. paprsčitá, stěny by měly být zdrsněné. Tím by se mělo předejít tzv. květináčovému efektu, kdy se kořeny točí podél stěny a neprorostou do okolí. Strom by se měl vyjmout z balu, aby se zjistilo, jak vypadají kořeny uvnitř balu, zda tam vůbec nějaké jsou, jakou mají délku a pod. Doporučovalo se obal ponechat, ale nyní je hodně zahradníků přesvědčeno, že je nutné kontrolovat vnitřek balu (není možné důvěřovat žádné firmě), proto bal sejmout. Před výsadbou by se měly kořeny namočit do vody a současně s výsadbou prolít vodou. Strom se nesmí v jámě utopit, tzv kořenový krček, tj. místo, kde vyrůstají kořeny z kmene nesmí být zasypán, což je běžná praxe v našem městě. Stromy nejsou brambory, takové nakopčené hory hlíny nebo mulče (opět velká móda) vediu k tomu, že se kořeny stromů dusí a stromy hynou. Kolem stromu by měla být vytvořena mělká závlahová mísa, nic jiného. Pokud se k závlaze používají trubky z umělé hmoty tzv. husí krky, musí být zavíčkované, jinak kořeny usychají. Po výsadbě se provede výchovný řez, větve se zkrátí zahradnickými nůžkami asi o 1/3, hlavní výhon rostoucí nahoru se nesmí zkracovat. Pak by se už stromy neměly řezat, tyhle mrzačící metody už jsou považovány za překonané. Hlavně je nutné posuzovat případ od případu.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.12. 22:41
Titulek:záhada zvaná partnerská městaodpovědět
Při rozbalení menu Město jsem objevila Partnerské město Radeberg a pak soubor Informace o Radebergu. Ale musím se přiznat, že jsem z toho byla jelen; možná zručnější a zkušenější uživatel se v tom galimatyáši vyzná, já bohužel ne. Lze předpokládat, že na web nechodí je zkušení ajťáci, ale i lidé starší, kteří nemají takové zkušenosti s počítačem. Web města by měl být přátelský ke všem uživatelům. Informace o Radebergu jsou dokladem, že tomu tak není. Pro mě to nejsou žádné informace. Pokud se týká partnerských měst, byla jsem před lety členkou zastupitelstva, které odhlasovalo další partnerské město, které nelze dohledat, bohužel si nevzpomínám na jeho jméno.
Jméno:Eva
Datum:30.12. 17:14
Titulek:Menuodpovědět
Ono jde rozbalit menu? Jste lepší než já. To že to jde jsem ani nevěděla.
Jméno:Simča
Datum:30.12. 15:27
Titulek:dvojstránka v Listechodpovědět
S písmem v Listech máte pravdu. Nejhorší je kulturní dvojstrana, je roztříštěná, nepřehledná, špatně čitelná, zbytečná spousta různých barev. Vyznat se v tom je prakticky nemožné. Viděl jsem v jednom místním zpravodaji chronologicky řazení akcí pěkně den po dni. Název akce, místo, čas, pořadatel, stručné sdělení. Pak by mohly být akce jednoho subjektu barevně odlišeny. To nikoho nenapadlo? A ještě: písmenka jsou tak malá, že je nejde přečíst A znovu to blbě čitelné hranaté písmo!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:30.12. 16:48
Titulek:ano, je to takodpovědět
Milá Simčo i já jsem viděla v mnoha místních médiích na úvodní stránce tzv kalendárium, tedy souhrn všech akcí (kromě sportovních a politických) seřazených podle data. Přesně tak, jak jste navrhovala: aby byly v Listech postupně uvedeny veškeré akce konané v určitý den. 1., 2., 3., atd. Jaká akce, v kolik hodin, kde se bude odehrávat a o co se jedná. Osobně jsem vysvětlila paní Kovářové, která má na starosti Listy, svůj podnět, aby byly veškeré akce soustředěny na jedno místě, aby si je čtenář mohl vystřihnout a dát třeba na ledničku. Tento systém by zjednodušil oznámení o akcích, vyšel by vstříc lidem, kteří nebyli spokojeni s umístěním pozvánek na akce, rozptýlených na mnoha místech v Listech. Paní Kovářová zpočátku nebyla nakloněna mému navrhovanému zlepšení, později usoudila, že by to šlo. Bohužel, výsledkem byly pouze akce sociálního odboru na jednom místě, kalendárium na úvodní straně nevzniklo. Není. Mám na radnici takovou zkušenost, že úředníci jen velmi neradi chtějí uskutečnit podněty navrhované občanem. A jsem-li to já, pak raději vůbec ne. Snaží se vysvětlit návštěvníkovi, že tak, jak to je, jak to ev. oni navrhli, je správné a není nutné nic měnit. I když se jedná o zcela nefunkční nebo zpackanou záležitost. Uznat chybu se nenosí. Škoda. Kdyby radnice naslouchala občanům, kteří město dobře znají a chtějí zlepšit, co se dá, žilo by se nám zde lépe.
Jméno:Vráťa
Datum:30.12. 23:33
Titulek:Hlášení městského rozhlasuodpovědět
Nechápu, proč Neratovice nevyužívají městský rozhlas. Je to rychlé, účinné a operativní. Jak píše paní Spěváčková, dokonce na webech měst najdete i obsah hlášení. Našel jsem pár příkladů, třeba Týniště nad Orlicí.Mají je tam všechny za celý rok.

Hlášení městského rozhlasu 27. prosince 2017
Město Týniště nad Orlicí zve všechny občany na tradiční Slavnostní ohňostroj města, spojený se slavnostním přípitkem a projevem starosty města, který se uskuteční v neděli 31. prosince od 18.00 hodin na Mírovém náměstí v Týništi nad Orlicí.

Městský úřad Týniště nad Orlicí upozorňuje občany, že z technických důvodů bude v úterý 2. ledna 2018 uzavřena pokladna. Děkujeme za pochopení.
Sportovní klub Petrovice zve občany poslední den v roce na "Silvestrovské posezení" s přáteli, při ovaru a pivu na hřiště v Petrovicích. Přijďte již od 10,00 hodin. Srdečně zvou pořadatelé.

Orlický konzum Kostelec nad Orlicí přijme pro prodejnu smíšeného zboží č. 217 v Albrechticích nad Orlicí zástupce vedoucího prodejny a prodavačky. Nástup možný ihned nebo dle dohody. Více informací na tel čísle 731 597 305 pan Kučar nebo přímo na prodejně pan Sedlák , tel. číslo 739 683 672.
Společnost Vibracoustic Třebechovice pod Orebem přijme pracovníky do třísměnného provozu na pozici Obsluha výrobní linky. Požadují výuční list. Nabízí perspektivní zaměstnání v zahraniční firmě, dobré platové podmínky, benefity, silnou firemní kulturu a práci v mladém dynamickém kolektivu. V případě zájmu prosím kontaktujte paní Simonu Žabkovou na telefonním čísle 774 600 347, popřípadě osobně po Novém roce, přímo ve společnosti Vibracoustic Za Tratí 975, Třebechovice pod Orebem.

Společnost Alpha v Týništi nad Orlicí hledá specialisty do různých oddělení. Nabízí práci s novými technologiemi a podílení se na projektech pro světové značky automobilů. Více informací naleznete na webových stránkách www.kk-alpha.czJméno:Fanda
Datum:31.12. 10:41
Titulek:mají to promyšlenéodpovědět
Udržet obyvatelstvo v nevědomosti je záměr. Je nutné nastolit ideální stav (myslím, že už je nastolen), kdy nic nevíme a můžeme věřit ústní a písemné oficiální propagandě na zasedání zastupitelstva, v Listech, na webu, na facebooku a pod.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:08.01. 22:22
Titulek:tak je toodpovědět
Ti nahoře rozhodují o tom, co my tady dole smíme vědět.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz