Názory k článku

V dubu na křižovatce ulic Fibichovy a U Strouhy jsou vzácní, chránění brouci

Jméno:Lojza
Datum:15.12. 16:13
Titulek:tvlodpovědět
uchylnost dosahuje extremu - silnici nepostavime protoze TAM ZIJE BROUCEK!!!!!
Jméno:Cetonia
Datum:15.12. 18:59
Titulek:Uvidímeodpovědět
Přeprojektovat by teď bylo snažší než dříve. V době po vichřici zmizely z okolí dubu téměř všechny borovice (nespadly ale všechny kvůli větru). Zbyly tam jen dvě dosti nakloněné.
Cesta by mohla vést místy, kde dříve rostly, takže dál od dubu a jeho kořenů.

Půlka ulice už je hotová a jsou tam ty lampy, co svítí jako světla v márnici.

Jméno:Martin Růžička
Datum:15.12. 21:00
Titulek:Slepá ulice? odpovědět
To byl i můj původní návrh, ale to odporuje normám ... délka je delší než 100 m. Muselo by se budovat obratiště.
https://mapy.cz/s/2gsIq
Jakékoliv kopání v blízkosti stromu je pro něj smrtelné. Dá se kopat šetrně, ale šetrně se nedají hutnit jednotlivé vrstvy pod silnici.
Na mé otázky zde u minulého tématu (ke stejné věci) nepadla odpověď...
Kolik borovic padne?
Jméno:Petr Paseka
Datum:21.12. 16:45
Titulek:Nejsem ekologodpovědět
A s fundamentálními ekologisty málo souhlasím. Ale, jak paní S. píše nahoře, dovolte mi malý exkurs z pravěku. Pyšní lidé současnosti se chlubí: jsme tu 4 miliony let. Já pravim: Co? Jakési nedomrle opice jsou tu 4 mil. let! Homo sapiens tak 40 tisíc let. A civilizace? Právě jsme se odněkud vynořili. Tato planeta žije a dýchá v úplně jiné časové škále. Když se zítra vytratime, ani to nezpozoruje. Jsme cosi jako plíseň na tlapě dinosaura (což byl vzhledem k trvání 220 milionů let velmi dobře adaptovany druh, žádná slepá evoluční ulicka). Když neobstojime, nahradí nás jiné, lepší druhy bytostí.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz