Názory k článku

Starostka Mrzílková odmítla hovořit o převratu ve středočeské samosprávě.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.11. 09:07
Titulek:Důvod převratu? Proč starostka mlčela?odpovědět
Podle informací na seznamu.cz mělo být důvodem převratu neprůhledné hospodaření středočeského kraje s penězi na opravu krajských silnic. Krajská správa a údržba silnic ročně utratí skoro dvě miliardy korun, ale stamiliony (přesně 670 milionů) kamsi utíkají. Kam asi? Kraj údajně hospodaření prakticky nekontroluje. Většinu zakázek na opravy silnic ve středních Čechách dostává sedm firem. Navíc v tendrech, které nejsou otevřené. Systém veřejných zakázek je značně podezřelý.

To byl údajný důvod pádu koalice, k němuž došlo pár týdnů po sněmovních volbách. Vůdčí hnutí ANO vypovědělo ODS a Starostům koaliční smlouvu a nově vládne se sociálními demokraty(a KSČM, to není v článku ze záhadných důvodů na seznamu uvedeno). Zástupci bývalé koalice včetně STAN (za ně kandidovala starostka Mrzílková) byli z krajské rady a výborů odvoláni.

Odvolaní radní tvrdí, že hnutí ANO záměrně změny v tendrech blokuje. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová požadovala odchod dvou členů rady za hnutí STAN Věslava Michalika a Martina Macháčka, které kritizovala, že svoji oblast nevedli dobře.

Tak si vyberte, co se na kraji skutečně dělo. Starostka se brání sdělit svým voličům cokoli o převratu (proč, kdy podle médií byli členové STAN a ODS v právu a pracovali na jedničku?), (ne)objektivita médií je všeobecné známa.


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz