Názory k článku

Další ohavný dům na Skalkách č. 950

Jméno: ale
Datum:19.07. 09:48
Titulek: pozorodpovědět
Začíná se s rekonstrukcí budovy co je Úřad práce a dokonce upajzli ty vymleté,rozbité schody.Že by se nedejbože dočkali občané přístupnějšího a s kočárky lépe dosažitelnějšího úřadu??? Bylo by totiž už na čase.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.07. 10:06
Titulek:místo služeb silniceodpovědět
Místo zlepšení služeb se jen valí další a další šedivé ulice s hrbolatými chodníky bez zeleně, i tam, kde bydlí minimum obyvatel a stačilo by vybudovat silnici a nechat po stranách dva zelené pásy. Jenže to by myslet někdo na radnici myslet hlavou a nekáplo by z toho tolik...
Jméno:petr
Datum:19.07. 10:53
Titulek:?odpovědět
Takze, pojdem si to zhrnout:
- bila - spatne, odrazi teplo do krajiny a ohriva okoli
- cerna, seda - spatne, neni to hezky, znizuje moralku a pocit stesti
- jakakoli jina barva - spatne, je to papousek, kostky lega, klikyhaky atd atd

Pani Spevackova, jaka barva je vhodna na fasadu?

Jo, a Vase domnenka "Stavební firmy mají totiž zakoupeni vetší množství stejných barev za množstevní cenu." - kdyby byla pravdiva, tak baraky jsou v jedne barve a logicky nemaji zadny vzor, protoze pro stavebni firmu je neekonomicke mazat na 10% plochy jinou barvu.
Datum:19.07. 11:11
Titulek:bílá barva má nejvyšší odrazivost...odpovědět
Vy úplně špatně. Bílá a světlé odstíny jsou v pořádku, odrážejí většinu dopadajícího světla, omítka se nezahřívá a nesálá do okolí. Co dělají stavební firma není žádná moje domněnka, vím to od zaměstnance jedné významné stavební firmy. Nakoupí dvě tři barvy s množstevní slevou a pak to plácají na všechny baráky. Vedení SVJ nebo družstva tak dlouho propagují jeden vzor a barvu, až jim to lidi schválí. Co si myslíte, že probíhalo u nás na domovní schůzi? Zase oranžová a světle béžová. Většina obyvatel je nevzdělaná a jediné kritérium je: "MĚ se to LÍBÍ. Vloni byla podezdívka na vedlejším domě rozpálená na 60st. Celsia. Pak se nedivte, že jsou města rozpálená a lidé kolabují. Zeleň mizí, trávníky se ohoblují a není nic, co by město ochladilo. Ale pořád opakovat něco dokola je v Neratovicích marné, když vedení města nic nechápe a je mu to jedno...
Jméno:Honza
Datum:01.08. 07:56
Titulek:Mýlíte seodpovědět
Mýlíte se. Nejedná se o barvu, ale probarvenou omítku. A ta se vždy, opravdu vždy, vyrábí ve výrobním závodě na konkrétní zakázku, neboť má kvůli svým pojivům obvykle velmi krátkou dobu zpracovatelnosti. Takže mít barevný či různými plochami rozbitý dům není pro firmu vůbec výhodou, ale pravým opakem. Neboť práce je to složitá, spočítat správně potřebu materiálu je složitá a v případě větší spotřeby musíte materiál doobjednat podle šarží na jednotlivých kbelících, neb vám výrobce musí podle této šarže vyrobit další. V omítce je totiž kamenivo a to má jako přírodní materiál drobně proměnlivou barvu…..
Datum:01.08. 12:21
Titulek:děkuji za vysvětleníodpovědět
Děkuji velice za odborné vysvětlení. Je mi jasné, že se jedná o probarvenou omítku, mám tady dennodenně na očích práci různonárodnostních pracovníků a materiály, se kterými pracují. Jednalo se mi ale o BARVU oné probarvené omítky. Pokud se týká složitosti návrhů na barevné provedení, pak nechápu, proč nám na domovní schůzi byly předloženy velmi komplikované návrhy, barevně i tvarově. Jak píšete, je velmi náročné vytvořit přesně složitý vzor, domnívám se správně, že se pak zvýší zbytečně náklady, které my, obyvatelé domu, zaplatíme? Je to tedy pro firmu vlastně finančně výhodné? Navrhovala jsem převládající barvu bílou s orámováním balkonů světlým odstínem, kvůli stále se zvyšujícím teplotám, můj návrh u obyvatel domu vzbudil rozpaky. Od výrobce barev jsme obdrželi čtyři návrhy, dva velmi složité čtverečkované vzory, jeden návrh byl celý dům bílý, což obyvatelé bohužel zamítli. Nakonec byl výborem SVJ a SBD více méně zpropagován původní vzhled, takže jsme jemně žlutí s oranžovými pásy a tmavě oranžovou sklepní částí, která se nyní žhaví do vysokých teplot. Bok domu je, nevím proč, trojbarevný. Mě osobně vadí, že o barvě domu rozhodují mnohdy ne příliš informovaní obyvatelé, dům je přece součástí veřejného prostoru a jeho vzhled by měl být schválen městským architektem (zatím jej město nemá, obávám se, že by to mohl být, jako obvykle, jeden z přívrženců radnice) za účasti ekologa, urbanisty a pod., takhle máme ve městě před očima křiklavě barevnou lidovou tvořivost, která je nejen nevhodná, ale zvyšuje rozpálenost města v těchto velmi horkých dnech. V dalších letech se budou teploty dál zvyšovat. Je nutné myslet na budoucnost, co předáme našim dětem.
Jméno:*
Datum:19.07. 10:57
Titulek:O_Oodpovědět
To na skalkách vypadá jak vidle nebo kus háknkrojce.
Jméno:Lubor
Datum:24.07. 10:10
Titulek:architekt?odpovědět
To bude určitě s radnicí spřátelený pan ing. Hrubý, známý miliardáře Třešňáka a předseda komise pro správu majetku. Máte pocit, že v jeho případě dochází ke střetu zájmů? Ale prosím vás, to se vám jen zdá.

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz