Názory k článku

Za necelý týden se otevře „ekologický“ Lidl

Jméno:Hana
Datum:13.05. 07:29
Titulek:mno když vidímodpovědět
Jak Šmudla a další big konkurence upadá budu se na něj jen těšit.Včera jsem byla ve Šmudle po obědě pro pár věcí a myslela jsem,že dostanu psotník.
Jméno:Adm
Datum:13.05. 13:35
Titulek:Coodpovědět
Co to je Šmudla a proč se tomu tak řiká?
Jméno:Martin Růžička
Datum:14.05. 23:47
Titulek:Já se na Lídl těšímodpovědět
Já se na Lídl těším. V Nera slušné potraviny chybí ...
v Albertu jsem byl párkrát pro nějaké drobnosti a nic moc, málo prostoru, sloupy
Tesco ... děs
Penny ... málo prostoru, málo zboží, dřív aspoň pro uzeninu, ale i to padlo
Billa ... zde jedině uzenina, špatně značené nápoje i jiné produkty (cenovky mimo), málo prostoru ... parkování :( , mokrý a špinavý chodník, ostré hrany bilboardu
byl to děs bez Lidlu ... naštěstí otevřel ve Zdibech nebo je kus od pracoviště v Praze ... ale doma je doma :)
ano pokácely u nás topoly ... ty ohrožovaly co se dalo při malém větru ... je škoda, že teď zničili tu zeleň okolo silnice ... ale parkoviště pod zemí? už teď tam byl problém se spodní vodou nebo se pletu? popínavky na fasádu ... nemá to nikdo, tak nevím proč
Jméno:Hana
Datum:16.05. 11:07
Titulek:Nic světobornéhoodpovědět
Větší plocha,více zboží,pokladen,toalety,káv a s sebou,velké samoobslužné odd.s dopekem,cashback a 20% z ceny dolů,převážně Polsko...Škoda že tam nezůstala ta malá masna co tam byla u vstupu.
Jméno:Martin Růžička
Datum:17.05. 09:02
Titulek:převážně Polsko?odpovědět
převážně Polsko? tak polskému se vyhýbám a v pohodě tam nakoupím ... takže převážně je trochu mimo :)
ta malá masna mi tedy nechybí ... maso Kohout a nebo uzenina z Billy
Jméno:Jarda
Datum:17.05. 18:09
Titulek:polskoodpovědět
A odkud asi vozí Kohout maso? Že by ho všechno asi vypěstoval v Křivousích? Když začínal, tak to bylo supr, ale čím víc prodejen, tím větší hnus.Např. vepřové v tlačenkovém pytlíku byla supr - a dnes jen kůže, flaksy a sádlo.
Jméno:Jana
Datum:18.05. 15:26
Titulek: to je to saméodpovědět
Jako s tím smradlavým kuřecím ze Všetat rádoby českým..
Jméno:No
Datum:17.05. 11:02
Titulek:koukámodpovědět
Názor odborníka,také mimo mísu.Těch jsou Nera plné.Taky to tu vypadá.
Jméno:Mirka
Datum:24.05. 12:04
Titulek:skvělý Lidlodpovědět
Lidl je obchodní značka řetězce prodejen společností Lidl & Schwarz-Gruppe, které patří též síť hypermarketů Kaufland. Vlastníkem je německý obchodník Dieter Schwarz. Prodejny sítě Lidl jsou ve více než 26 státech Evropy.

Při nezávislém testování v roce 2005 firma Lidl vykázala nejhorší výsledky mezi německými obchodními řetězci v obsahu pesticidů v prodávaném ovoci a zelenině. V reakci na akce organizace Greenpeace v roce 2006 LIDL slíbil v Německu zpřísnit systém kontroly kvality a ustavit vnitřní limity pro pesticidy. Začal také nabízet biopotraviny a výrobky „Fair trade“. V říjnu 2006 ohlásil v Německu zastavení prodeje konvenčně pěstovaných grepů, protože dlouhodobě obsahovaly vysoké hladiny pesticidů.

Vstup firmy Lidl na český trh byl charakteristický zejména opakovanými aférami s kácením stromů. Od roku 2002 do října 2003 bylo zjištěno nejméně 102 stromů poblíž stavenišť prodejen firmy Lidl, které by bránily výhledu na prodejnu nebo na její poutače a byly v noci neznámými pachateli nezákonně pokáceny. V některých případech šlo o stromy, k jejichž legálnímu pokácení se předtím společnost Lidl neúspěšně pokoušela získat povolení. Firma Lidl se v počátcích aféry vyjádřila, že její „komunikační strategií je nekomunikovat s médii“ (tento výrok pochází od Dany Berkové, tehdejší asistentky jednatele firmy).

Firma byla opakovaně obviněna z nelegálního získávání a shromažďování informací o svých zaměstnancích. V roce 2008 čelil obvinění, podle kterých sledoval své zaměstnance na toaletách průmyslovou kamerou, za což v Německu dostal pokutu ve výši milion eur. V roce 2009 se pak ukázalo, že Lidl nezákonně shromažďoval zdravotní dokumentaci o svých zaměstnancích...

https://cs.wikipedia.org/w iki/Lidl
Jméno:Jana
Datum:31.05. 08:48
Titulek:byla jsem tamodpovědět
V neděli poprvé od nového otevření a celého Lídlu jsem měla plné zuby.Všude jen palety se zbožím,vozíky,krabice.V úseku toho oblečení prodavačka rozstrkala a vyprázdnila ty boxy až do uliček,že se nedalo procházet s vozíky,hotová překážková dráha.Sháníte zboží v regále a než se nadějete,máte vozík o 50 metrů dále,páč vám ho odstrčí aby projeli s paleťákem.Měla jsem jich plné zuby.Půlku věcí stejnak neměli.Naposledy!!! V tom původním bylo lépe.
Jméno:Zuzana
Datum:31.05. 13:31
Titulek:aodpovědět
A víte, že s Vámi naprosto souhlasím!
Měla jsem stejné pocity, které popisujete Vy.
Docela se mi stýská po tom původním LIDLU, sice nebyl tak honosný, ale nakupovalo se mi v něm líp. Cestou do práce mám LIDL v Letńanech, tam zůstal ještě ten "malý", tak nakupuji tam. A jsem ráda, že nemusím chodit do špinavého TESCA . Tenhle krám je opravdu ostuda!
Jméno: Jarka
Datum:31.05. 17:01
Titulek: Tesco a Albertodpovědět
To je dílo...Dneska se v Albertovi nějaký muž domahal v lahůdkách kohosi od zeleniny,nějakého personálu.Paní mu řekla,že nemá koho volat,že jsou všichni na pracáku.Ta silná mladá z lahůdek jim utekla k Beťákům,na kasách stále nové obličeje a fronty.na prodejně donekonečna nabídka s volnými místy k posilnění týmu :-( .
Jméno:Karel
Datum:06.06. 18:29
Titulek:ekologický Lídlodpovědět
Začne údajně prodávat v sekci nonfoodu oblečení modelky Heidy Klum pro vyšší příjmovou klientelu.Mylně jsem se domníval,že smyslem podnikání řetězce je zaměření na potraviny.Z nového formátu v našem městě nejsem příliš nadšen.Chybí mi zde ta voňavá masna co byla u vstupu.
Jméno:Honza
Datum:18.06. 06:53
Titulek: naprostý souhlasodpovědět
A to nemluvím o zkáze těch pokácených,letitých topolů co tam stály.Nadzvukovou rychlostí byly zprovedeny z povrchu zemského a nikdo ani neví proč.Nemyslím,že bybyly nemocné či jinak z bezpečnostních důvodů někoho ohrožovaly.Prostě překážely.A těch pár mladých,vyčáplých košťat stín svému asfaltovo-betonovému okolí nedodá.A kdosi z našeho vedení jim to tiše povolil.A poslední dobou se tam šíří takový divný...odér uvnitř i když mají všude klimatizace.Takový hnilobný.
Jméno:Marie
Datum:06.07. 08:48
Titulek:nechodím tamodpovědět
Co zrušili tu trafiku a prima masnu tam.Jen prostory pro zápaďácké a polské šunty,na které jim zvysoka...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz