zpět na forum

Jméno:Pepa
Datum:06.04. 18:12
Titulek:Kontroluje někdo výsadbu nových stromků?odpovědět
Na louce u "Miluji", podél školního hřiště, město vysadilo 4 ks nových stromků. To je ta dobrá zpráva.

Nyní tu špatnou:

2 stromky blíže "Miluji" vysadili přímo doprostřed cestičky podél školního hřiště, přímo v cestě zahrádkářům, kteří zde procházejí.

To nevymyslíš!
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:06.04. 20:06
Titulek:kontrola....?odpovědět
Nikdo neví, kdo co kontroluje. Měla by to mít v popisu práce správkyně zeleně H. Jelínková, ale sama jsem zažila, kdy zaměstnanci nebo brigádníci (?) FCC ořezávali větve, velel jim pracovník FCC Vejvoda, to je ten pán, který si plete trnky s myrobalány (to jsou ty bíle kvetoucí keře či stromy) a nechce je vidět ve městě!!!- i když jsou to první potrava pro včely po zimě. Jelínková tam nebyla. Vlastně jsem ji neviděla u žádné práce se zelení. Ale zato se sama vrhla na ořezání keřů a stromků, které jsem sama vysázela pod mým balkonem, aby mě naštvala. Velká většina ořezaných větví se nevzpamatovala a uschla. Dodnes se můžete přesvědčit, že nelžu. Za Výsluním 1309. Stejně byly zmasakrovány keře skalníku, které tvořily hustý porost na boku domu Na Výsluní 1306. Nyní je tam pár plazivých větví, toť vše. Údržba zeleně je děsivá, všude se vysazují trvalky, které jsou drahé a jejichž vyšlechtěné květy neposkytují hmyzu nic. Potřebujeme spoustu stromů, ale paní Jelínková nemá ani plán výsadeb. Tedy možná ho má, ale mě tvrdí, že nemá. U ní neplatí, že musí poskytovat materiály, o které ji zastupitel požádá, což je ze zákona o obcích. Jenže nad ní na radnici drží ochrannou ruku. To by se v Horních Počernicích divili.
Jméno:Fanny
Datum:08.04. 10:15
Titulek:Výsadba stromkůodpovědět
Právě jsem to tu také psala, málem to se mnou kleplo, když jsem ty stromky viděla. Lidem budou překážet a co udělají? Ulomí je, jako už se stalo několikrát! Paní Jelínková by se měla raději držet doma vařečky, než mít dozor nad výsadbou. Mám takový vztek, že bych s chutí někomu jednu vrazila, aby prozřel.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:07.04. 08:59
Titulek:je to problém.....odpovědět
Ještě k té kontrole: Měla by začít už při výběru sazenic stromů. Ve městě by měly být vysazovány stromy všech tvarů. Vícekmenné, polokmeny a další. Všimněte si, že se vysazuji pouze alejové stromy s vysoko nasazenou korunou. Ty se hodí podél silnic, cest, do úzkých ulic a pod. Mám dojem, že správce zeleně to dělá po domluvě s FCC, aby se jim usnadnilo sekání. Další problém je v tom, zda nedostáváme nějaké zlevněné sazenice, které jsou neprodejné. Alespoň to tvrdí bývalí zaměstnanci Arboeka. Pak je tu problém balu, ve kterém jsou kořeny. Ty jsou tvořeny jutou a pletivem. Baly jsou hodně malé, aby se nemusely kopat velké jámy. Kořeny v balech jsou velmi zkrácené, strom bez dostatečně velkého kořenového systému zakrní nebo uhyne. Pracovníci by měli bal sundat a přesvědčit se o stavu kořenů. Pak by měli prolít jámu vodou do takto zavodněné jámy strom bez balu zasadit. Prostokořenný. Jenže to je moc práce a námaha. Jenže pak to dopadne jako třeba s habry podél pole za Výsluním. Obrovské stromy s malými baly, chtěla jsem, aby baly sundali a kořeny zkontrolovali, NE!!! Stromy mají suché větve, některé uschly úplně. Všude se vysazují trvalky, jsou drahé a musí se zbavit plevele. Jenže se to nedělá. Druhy s vyšlechtěnými květy nemají hmyzu co nabídnout. A znovu: chybí plán výsadeb. Je tady ještě jedna hrozba a to je pasportizace zeleně, čili seznam a hodnocení stromů ve městě. Ke kácení jsou navržené stromy, které jsou v pořádku a rostou. Jenže nikde není napsáno, že je nepokácí, když jsou v seznamu navržené ke kácení. Dřevo se nyní vysoko cení. Ve městě je pouze jedna osoba jako správce zeleně. Navrhovala jsme zřízení výboru pro životní prostředí nebo spíš přírodu, aby zde byl orgán, který bude mít větší možnost kontrolovat vše kolem zeleně, bylo zamítnuto. Někdy mám dojem, že je to tady všechno ruka ruku myje. Já na bráchu, brácha na mě, na prvním místě developeři, projektanti, stavební firma a různí výrobci všeho možného a pod. Životní prostředí má v gesci místostarosta, ten nemá žádné přírodovědné vzdělání, vystudoval bohosloveckou fakultu, místostarostka je politoložka a kdysi psávala do novin.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz