zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:20.02. 08:23
Titulek:elektroDebilitaodpovědět
Atkinson (známý po pseudonymem Mr. Bean) cituje zprávu švédské automobilky Volvo, která uvádí, „že jsou emise při výrobě elektrovozů o 70 procent vyšší než u aut se spalovacím motorem“, a poukazuje na to, že lithiové baterie jsou objemné a těžké a mají krátkou životnost pouze do 10 let. A pokračuje:

„Copak lze s takovou obludou zápasit s klimatickou krizí?“

„Výzkum tuhých baterií sice pokračuje, ale i kdyby měl úspěch, komerční využití je v nedohlednu.“

,,Co si počneme s miliony těchto mamutích aut a zastaralých baterií?“

„Víte, co radím přátelům, kteří chtějí chránit přírodu? Držte se benzinových aut, pečujte o ně, ošetřujte je, buďte hospodární a nejezděte zbytečně, ať vám vydrží do doby, až bude elektrický pohon ekologický.“

Mr Bean mohl uvést mnoho důkazů o větší škodlivosti elektroauta v porovnání se spalovacím motorem. Ono totiž s výjimkou Norska a Islandu nikde neběží stoprocentně na zelenou elektřinu, je v průměru dvakrát těžší, poškozuje vozovku i mosty a rychleji obrušuje pneumatiky. A co teprve nákladná recyklace baterií. Nešťastné lithium se těží ve velkém pouze v několika lokalitách a transport po světě produkuje také emise. Baterie obsahují kovy jako kobalt a nikl, jejichž cena při uměle vyvolané poptávce neustále stoupá, o děsivé dětské práci v afrických kobaltových dolech ani nemluvě.

Elektromobil má své přednosti, jednoduché řízení, tichou jízdu a neotravuje městské ovzduší. Mluvit o nulových emisích je nesmysl, ani padesátiprocentní elektrifikace není dosažitelná, náklady jsou neúnosné. O nezbytnosti snižovat emise oxidu v Evropě, jež ve světovém měřítku činí zanedbatelných 8 procent, politici voliče nikdy nepřesvědčí. Jak si britská vláda představuje, že do roku 2030 donutí výrobce, aby zvýšili prodej elektroaut na 80 procent, když je deset zákazníků z jedenácti nekupuje, protože na ně prostě nemá a mít nebude? A na to, aby je masivně dotovala, přestavěla rozvodnou síť, zavedla miliony nabíjecích stanic a zvýšila produkci elektřiny, finance nejsou. Dokonce i podstatně zelenější labouristé, kteří podle všech průzkumů s převahou vyhrají podzimní volby, zrušili svůj plán na zelené dotace ve výši 28 miliard ročně. V Londýně se už od srpna minulého roku lidé bouří proti poplatku za používání starších vozů a trvale ničí kontrolní kamery.

Mluví se hodně o dezinformacích a falešných zprávách, nezapomínejme ale na lživé politické náboženství. To politici překrucují fakta na ospravedlnění své utopie a armáda konformních noviná
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:20.02. 08:23
Titulek:elektroDebilitaodpovědět
Mluví se hodně o dezinformacích a falešných zprávách, nezapomínejme ale na lživé politické náboženství. To politici překrucují fakta na ospravedlnění své utopie a armáda konformních novinářů jim sekunduje. Nechápu, jak se mohl téměř celý evropský establishment shodnout na manipulaci trhu a domnívat se, že lze dotacemi a zákazy urychlit energetický vývoj na ochranu klimatu a neničit při tom průmysl a životní úroveň obyvatel? Blíží se volby do europarlamentu a konečně svítá naděje, že promluví zdravý rozum a voliči zvolí kritický sněm vůči agresivní zelené politice EU a zbídačení obyvatel. Poprvé by tak vznikla institucionální opozice.

Zdroj:https://www.novinky. cz/clanek/komentare-koment ar-kolosalni-podvod-alexan der-tomsky-40461275#dop_ab _var

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:20.02. 19:54
Titulek:realita byla jináodpovědět
Tak se do mě občas někdo strefuje, jako že jsem byla komunistická kantorka a jiné nesmysly. Prý chudáci moji žáci. Musím tyto blábolivé osoby upozornit, že jsem nikdy nebyla ve straně, naopak jsem v roce 1969 byla potrestána veřejnou důtkou za to, že jsem se školními pražskými dětmi 17. 1istopadu navštívila Olšanské hřbitovy a tam jsme zapálili svíčky na Palachově hrobu. Původní návrh byl: vyhodit ze školy. Já o tom moc nemluvím, nechci ze sebe dělat ukřivděnou politicky postiženou osobu jako mnozí jiní. Ale tentokrát nemohu mlčet.
Jméno:a další mínus
Datum:21.02. 05:44
Titulek:na sníženíodpovědět
Kádrového profilu bylo popíjení piva ve Skleníku,ale o tom jste už taky psala.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:21.02. 07:07
Titulek:neodpovědět
Ne, to bylo jinak. Nebylo to ve Skleníku, ale v hospodě, už dávno zbourané, u Vojtěcha. Byl to ředitel Plichta, dávno je je na pravdě boží.
Jméno:Alena
Datum:22.02. 18:42
Titulek:pěkná proměnaodpovědět
V roce 1969 málem disidentka, dnes prorusská dezinformátorka a bojovnice za navrácení komunistické totality. Jak se tohle stane?

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz