zpět na forum

Jméno:Zdeněk
Datum:02.02. 17:03
Titulek:Technické služby městu chybíodpovědět
V poslední době (už podruhé) někdo sundal kryt lampy VO před domem 1301. Poprvé to bylo (na Neratovické poměry) rychle nasazeno zpět, nyní však skoro měsíc leží kryt vedle lampy (práce na půl minuty) a nic se neděje. Jak nebezpečné to je (obnažená elektrika) si každý dovede představit. Už mě to přestalo bavit a na stránkách města jsem po dlouhém hledání našel odkaz "Hlášení závad" a skutečnost jsem nahlásil. Kromě toho i to, že jiná lampa mezi domy 1301 a 1299 již asi 2 měsíce nesvítí. Druhý den mi přišel email od pana Kašpárka z údržby města, že mi děkuje za informaci a že to předal dál. Dnes je to 15 dní a kryt stále leží na zemi a lampa nesvítí. O nepořádku po městě a znečištěné chodníky snad ani nemá cenu zmiňovat. Tak pracuje firma zodpovědná za úklid a opravy ve městě a odpovědné pracovníky města to nechává v klidu.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:02.02. 18:47
Titulek:malá připomínka....odpovědět
Před lety jsem se obrátila na úředníka Kašpárka s prosbou, zda by mohla být provedena rekonstrukce vyšlapané cesty v trávníku u ZuŠky, neboť je to ostuda města. Byla mi slíbena náprava. Trvalo to dva roky, než byly vysazeny keře u vstupu na vyšlapanou cestu, pak byla dlouhá přestávka, posléze byla cesta poryta a opět přestávka, konečně byl vyset trávník. Opakuji, dva roky to trvalo. Pokud se týká údržby města, už jsem sepsala hodně kritických článků na nerátky, pak do Listů... tady je jediná možnost: výběrové řízení na údržbu města a zeleň zvlášť a pak vypovědět smlouvu FCC a současně provést perzonální změny na radnici. Ale, jak jsem se již zmínila v článku na Listech, FCC má radnici na háku, což znamená, že si s tím nedělá hlavu nebo tak nějak. Podle neziskovky bezkorupce.cz jsou takové poměry na radnicích náchylné ke korupci. Samozřejmě, že se to naší radnice NETÝKÁ!!!!!!! Takto to funguje jen jinde....
Jméno:Zdeněk
Datum:02.02. 20:15
Titulek:Výběrové řízení nepomůžeodpovědět
Ano, nepomůže. Opět bude město v pozici žadatele o to, aby si vybraná firma plnila své povinnosti. Jiná města, která se v rámci úspor zbavila svých technických služeb, se k nim po prozření vrací a za drahé peníze. Přesto se to ale vyplatí. Pokud budou mít technické služby všechno hotovo, můžou vykonávat drobné práce za úplatu pro občany města. Zabijí se tak dvě mouchy jednou ranou. Kdy se na to přijde i v Neratovicích?
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:03.02. 07:37
Titulek:souhlasímodpovědět
Máte pravdu. Město se už mohlo dávno vybavit potřebným zařízením, zřídit technické služby, za pár let by se jim milionové investice vrátily. Jenže: jim je jedno, jestli je město špinavé a zanedbané, jestli je tu zeleň nebo ne, kamaráčoft s FCC je pro ně výhodnější a bude ještě více, jen co se vybuduje spalovna. A ta se vybuduje. Poláci a FCC všechny, kdo budou PRO náležitě pochválí. Už se není co divit, že na české radnici vlaje ukrajinská vlajka, oba systémy mají mnoho společného. Musíme psát v jinotajích jako za komoušů, to jsme to dopracovali...Těm na radnici i těm ve vládě je zcela jedno, jak tu žijí obyčejní lidé. Neuvědomují si, že rubáš nemá kapsy a že každé tělo má svý meze, můžeš bránit se jak chceš (Fr. Nedvěd Až tě smrtka vyzve k tanci) ať tě zlatý kočár veze, stejně jednou dojedeš. Nebo lidově: Na každou svini se vaří voda....
Jméno:Alena
Datum:03.02. 21:46
Titulek:Tedy paní Mgrodpovědět
Fuj, to snad ani nemůžete publikovat VY...jakožto učitelka ve výslužbě a svého času i středoškolská profesorka! Takto vzdělaná žena, přece nemůže používat takto hrubý slovník, že...Dámo
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:04.02. 08:13
Titulek:vy jste tedy puritán a neznalec češtinyodpovědět
Hrubý slovník???? Máte na mysli běžně používané české přísloví :"Na každou svini se vaří voda"? V tomto případě se nejedná o hrubý výraz, ale o běžné pojmenování samice od vepře a označení postupu při získávání produktů z domácího zvířete. Nejedná se ani o vyhrožování, jak dokládá Nejvyšší soud (https://pisecky.denik.cz/ zlociny-a-soudy/na-kazdou- svini-se-vari-voda-to-neni -nebezpecne-vyhrozovani-20 120730.html), takže si prosím promyslete, co píšete a zklidněte se.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:04.02. 09:56
Titulek:!!!!!!!odpovědět
Á, už se vyhrožuje!!! To nebylo ani za komunistů....Tomu se říká svoboda slova. Hlavně, že je v Ustavě.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz