zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.11. 11:08
Titulek:nedostupný starosta a žádost o dist.zastupitelstvoodpovědět
Dostalo se mi do ruky oznámení města Olomouce, že umožní zastupitelům, aby zasedání zastupitelstva bylo nejen prezenční, s osobní přítomností, ale i distanční, aby se mohli zastupitelé připojit na počítači z domova, aby chránili své zdraví. Vzpomněla jsme si na naše říjnové zasedání, kdy 4 zastupitelé nepřišli na zasedání právě z těchto důvodů. Mě osobně někdo označil za vyžírku, že mám složit mandát a podobní výzvy. Asi je nutné položit život za zdar našeho vedení města. 11.11 byli zastupitelé vyzváni, aby si prostudovali rozpočet na rok 2021 a distančně něm debatovali. měla to být zkouška na tento způsob jednání pro případ zasedání zastupitelstva. To by mělo proběhnout 9. 12. 2020. I když se zdánlivě snižují počty nakažených, není důvod jásat, je to jen důsledek sníženého testování a minimálního trasování. Mrtvých je pořád nejvíce v EU a nemocnice jsou pořád plné těžkých případů. Je tedy pravděpodobné, že i někteří ze zastupitelů nebudou chtít riskovat nákazu covidem. Vždyť na minulém zasedání byl(a) 1 zastupitel(ka) nakažený(á).
Napsala jsem žádost o možnost distančního jednání zast. a rozeslala všem zastupitelům.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:23.11. 11:21
Titulek:nedostupný starosta a žádost o dist.zastodpovědět
Žádost o možnost se vzdáleně připojit. Včera 21:51
Anna Spevackova

Vážení,

dne 9. prosince 2020 má proběhnout veřejné zasedání městského zastupitelstva. Bude se zde projednávat nejdůležitější dokument města - rozpočet na rok 2021. Není jisté, zda opravdu všichni zastupitelé se budou moci a chtít osobního jednání zúčastnit. Bylo by špatné, kdyby kvůli ochraně svého zdraví byli donuceni se jednání opět nezúčastnit, tak jak už se stalo při říjnovém zasedání zastupitelstva.

Z toho důvodu žádám, aby příslušný orgán připravil variantu, kdy se někteří budou chtít připojit k jednání vzdáleně. Mimo jiné by to znamenalo schválení ad hoc jednacího řádu, který umožní odlišný průběh zasedání a hlasování.

Prosím o sdělení, zda mé (a možná i dalších zastupitelů) žádosti bude vyhověno.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města za SPD.

Před víkendem jsem na toto téma volala starostovi Kroužeckému. V mobilu se mi ozvala hlasová schránka a SMS, že mi zavolá. Nezavolal. Znovu dnes volám. Opět hlasová schránka. Už žádná SMS. V e-mailech zpráva:

Vážená paní Spěváčková.

Příslušnou změnu jednacího řádu zastupitelstva může schválit pouze zastupitelstvo města na řádném jednání ZM, tedy 9. 12. 2020. Pokud tuto změnu budete vyžadovat, předpokládám, že připravíte materiály a znění usnesení k této změně.

S pozdravem

Ing. Roman Kroužecký
starosta
Město Neratovice

Předpokládala jsem, že zastupitelům oznámí, zda bude městem připraveno distanční jednání pro zasedání zastupitelstva dne 9. 12.2020. nebo ne. Nic takového e-mail neobsahuje.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:28.11. 21:40
Titulek:asi mám křišťálovou kouliodpovědět
To jsem to zase schytala od jakéhosi anonyma. Zastupitel by podle něj měl nasadit svůj život a jít na zasedání s hlavou hrdě vztyčenou bez ohledu na to, že má karanténu či (nedej bože) koroňáka. Je to jeho povinnost vůči voličům. Pokud to neudělá, měl by složit mandát. A když padne v boji s covidem od úředníka či zastupitele, bude oslavován jako hrdina. K radnici budou přikládány svíčky a plyšáci a děti budou toužit být také takovým gerojem. Ve skutečnosti jsem já, iniciativní blbec, pouze navrhovala nejbližší zasedání zastupitelstva řešit současně jako prezenční a distanční kvůli možné karanténě nebo onemocnění v domácí péči či obavě z nákazy. Považovala jsem za nutné navrhnout změnu jednacího řádu, aby byl připravený k použití nejen v případě současné vlny, ale i vln dalších, které je možné očekávat po uvolnění, pokud ho v pondělí vláda schválí.

A představte si, že dnes večer běžel v televizi titulek, že vláda projedná možnost dálkového jednání zastupitelů a radních. No vidíš, anonyme.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz