zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.11. 10:14
Titulek:Mimořádná zkouška tzv. rozhlasu (VISO/VOX)odpovědět
Vážení občané,

dnešní pravidelná celostátní zkouška sirén je zrušena. Přesto během dnešního poledne vzhledem k posledním událostem ve Spolaně proběhne mimořádná zkouška systému VISO/VOX, která má za úkol pomoci odstranit problémy s jeho srozumitelností. Děkujeme za pochopení.

Vážení kolegové (na home-office) a vážení zastupitelé,

se souhlasem vedení města Vás prosím o spolupráci během dnešní polední zkoušky systému VISO/VOX. Poslouchejte hlášení prováděné Spolanou + 2x MěP v místě svého bydliště a dejte mi nejlépe e-mailem ladislav.draga@neratovice. cz zpětnou zprávu o místě a kvalitě poslechu. Mělo by probíhat následujícím způsobem:

- hlášení Spolany v bezdrátových hlásičích (verbální hlášení)

- hlášení MěP v sirénách - 7 ks (verbální hlášení)

- hlášení MěP v bezdrátových hlásičích (verbální hlášení)&#8203;

Děkuji za pochopení a spolupráci, L. Drága

Děkuji všem za spolupráci.

V dokonalé úctě L.D.

Anna Spěváčková: Proč do kontroly systému nezapojí i občany???? Bylo by více kontrolních hlášení z různých míst!!!

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.11. 12:16
Titulek:moje hlášení...odpovědět
Dobrý den,

dnešní zkouška VISO/VOX:

1. Hlášení Zkouška varovného systému - mužský hlas vyslovoval pomalu, zřetelně, odděloval jednotlivá slova - vyslechnuto z OTEVŘENÉHO okna Na Výsluní 1309 - ze severní strany dobře srozumitelné, z jižní o něco méně, ale bylo rozumět.

2. Druhé hlášení - ženský hlas, naprosto nesrozumitelné, slova spývají.

3. hlášení: ženský hlas, mnohem méně srozumitelné.

Dle mě by měl hlásit muž, mužský hlas je razantnější. Mluvit pomalu, oddělovat jednotlivá slova, zřetelně vyslovovat.

Znělka by měla být delší, ne jen nějaké cinknutí, aby se člověk mohl připravit - otevřít okno, vběhnout z domu atd. Byl by vhodný jako uklidňující úryvek z nějaké klasické hudby.

Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka

P.S.: Měli jste zapojit i občany, měli byste pokrytou větší plochu města.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz