zpět na forum

Jméno:Daniel
Datum:23.10. 11:59
Titulek:Kauza Prymulaodpovědět
Tak dlouho ho šmírovali, až ho dostali. Nedivte se. Ministr zdravotnictví, který toto prohlásil, se nemůže líbit podnikatelům, restaurátorům, chřipečkářům, hercům a jiným existencím.Leží jim v žaludku a potřebují se ho zbavit. Tak se jim to povedlo. Babiš prohlásil, že pokud sám nerezignuje, odvolá ho a zbaví Faltýnka funkce místopředsedy hnutí ANO. Koho dosadí Babiš místo Prymuly? Někoho, kdo se podřídí a nebude zlobit. Nějakou sračku. Jen ještě pan prezident musí souhlasit. Jsme v pr... a ještě tohle

Co ohlásil Prymula?

Nouzový stav = válečný stav. Když spadl za války barák, hospoda, divadlo - tak dostal každý kulový a musel se z toho vyhrabat sám, jak uměl. A ti ostatní se museli umět o sebe postarat sami, aby přežili. Tak nechápu, proč by ti ostatní lidé měli platit ze svých peněz nějaké ztráty jiných, které ani nezavinili. Stát se stará (a stará se velmi dobře) aby to každý ustál. Kdo není blbý, tak to vidí. A každý pořádný hospodář má nějakou finanční rezervu a nejede na doraz. A pokud ji prolyžovali, proslunili, prožrali a nemá ani floka, tak je to jenom jeho problém a nevím, proč bych se mu já měl skládat na nějakou jeho ztrátu !!! V nouzovém stavu se přežívá a netvoří se zisky. A pokud to neumíte, tak to podnikání zabalte. Na dálnici chybějí pracovní síly pořád.Jméno:Marie
Datum:23.10. 12:45
Titulek:Všimněte siodpovědět
že tuto zemi řídí pitomí novináři.
Jméno:Jan
Datum:23.10. 17:10
Titulek:je to takodpovědět
Chudáci podnikatelé a putykáři.kdo přispěje na životní úroveň matkám samoživitelkám,které musí být s dětmi doma počas uzavření škol,další personál školy??!! Zisky mohou klesat i AB,taky se složíme??!Tady v té zemi je to samý "inteligent"a ryba nadarmo nesmrdí od hlavy.To,co nám dřepí ve vládě a tvoří zákony je bída.zákony ve kterých jsou díry anebo slouží jen určitým skupinám..
Jméno:Jarda
Datum:23.10. 12:47
Titulek:chtěli se P. zbavitodpovědět
Vypadá to na boudu. Kdo byli ti dva lidé, co s nimi F. a P. seděli? Kdo je pozval do restaurace? Jakou roli v tom hraje majitel Špunda? Trochu to připomíná miliony v krabici od vína pro Ratha. To bylo taky nastrčený.
Jméno:chodec po nera
Datum:23.10. 13:02
Titulek:Je to v..odpovědět
Pokud ale opozice donutí Babiše aby ho odvolal, jdou další tisíce mrtvých na jejich trika stejně jako všichni dosud.Všichni víme, jak různí Fialové, Kalouskové a podobní trvali na rozvolňování a byli ochotni téměř rozpoutat občanské střety pod rouškou jakéhosi milionu chlívků.
Jméno:Jan
Datum:23.10. 13:54
Titulek:Já tedy zírámodpovědět
Promiňte, ale rozumím tomu správně, že vás ve výsledku více rozhořčilo to, že lidem a politikům napříč politickým spektrem (!) vadí ministrova noční návštěva restaurace, než Prymulovo a Faltýnkovo pokrytecké a absolutně nezodpovědné chování samo? Jak v této chvíli můžete několikeré porušení pravidel a svazujících nařízení bagatelizovat tím, že to na Prymulu navlékli? Jak potom máme brát vážně Prymulův apel a výzvy veřejnosti? Jak mám takového člověka brát vážně, respektovat nařízení, která vyhlašuje? Za velmi vážný důsledek této arogantní schůzky považuji to, jaký signál patrně vyslala mezi odmítače roušek a nařízení. Celkem pochopitelně je to voda na jejich mlýn a jestliže dosud situaci komplikovaly nejrůznější hoaxy a konspirační teorie, nechci ani dohlížet, jak náročné bude získat zpět důvěru lidí ve smysluplnost pravidel a především ochotu se těmito pravidly řídit, když jimi vesele opovrhuje sám jejich původce. A ministrovo vyjádření (Já myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl.) považuji za vrchol papalášství a sprostoty.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 15:02
Titulek:Prymulova tiskovka. odpovědět
Vyslal signál, to je snad Indián? Pan Prymula vystoupil na tiskovce a vysvětlil, co se včera v noci dělo. Není důvod mu nevěřit. Nyní je nepostradatelný a kvůli tomu by měl být i nadále na postu ministra zdravotnictví. Fiala, předseda ODS, mátl v srpnu lidi prohlášením, že opatření vlády jsou nesmyslná a zbytečná, není důvod, aby se zaváděly roušky, čísla jsou pozitivní...a co nyní? Prymula prý PLIVL(správně česky by mělo být plivnul, ale novináři neznají pravidla pravopisu) zdravotníkům do tváře, přidal se i Klaus. Prymula prý ztratil důvěru lidí - ale kdo pořád proti němu stále popuzuje? ODS, Piráti, KDU, STAN...televize, noviny, všichni v jednom šiku.
Jméno:Marie
Datum:23.10. 15:16
Titulek:Jeneodpovědět
pardon, ale nerozumíte tomu vůbec!
Jméno:Jan
Datum:23.10. 22:52
Titulek:Pro Mariiodpovědět
Marie, nezlobte se na mě, ale na tento výkřik do tmy za mě nemá smysl adekvátně reagovat.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 14:45
Titulek:Prymula se brání! Rezignovat nehodlá.odpovědět
Zaplať pánbůh! Nedovedu si představit, že aby někdo nastoupil místo něj, bez znalosti věci. V době, kdy jsme v nejkritičtějším období vývoje epidemie, kdy se rozhoduje, zda ji zvládneme. Jestli se nesníží počty infikovaných, za deset dní by mohlo dojít ke kolapsu nemocnic.V této situaci se Babiš zbláznil, když chce odvolat Prymulu a opozice ještě víc, když chce vyjádřit nedůvěru vládě. Pan Prymula je jeden z největších odborníků na epidemie. Už se dokonce hovořilo o jeho nástupci: padlo jméno ředitele Motola Ludvíka. Má vystudovanou vysokou školu ekonomickou a právnickou. Není nutné komentovat. Další jméno - prof. Šedo, náměstek min. zdravotnictví - biochemik a patobiochemik. Onkolog. V televizi padala takové perly, jakože bude pan Prymula dál poradcem ministra či dá k dispozici svůj mobil, kde má veškeré kontakty na zdravotnická zařízení...No to určitě. Oni ho vyhodí a on jim bude pomáhat. Inu, uvidíme, co na to prezident Zeman. Jestli si zachoval kapku zdravého rozumu, musí Prymulu podržet. Bez něj to nepůjde a pochcípáme tu všichni.
Jméno:Jan
Datum:23.10. 15:08
Titulek:Vám to nevadí?odpovědět
Paní Spěváčková, zaráží mě váš pohled na věc. K nepříčetnosti vás dohánějí běžci bez roušek i tzv. nosáči, co si roušku ledabyle nasadí jen tak aby se neřeklo, přičemž jim nos a mnohdy část úst kouká ven, podporujete restrikce a nechápete laxní přístup mnohých spoluobčanů a ve chvíli, kdy ministr zdravotnictví poruší snad všechna myslitelná pravidla a preventivní opatření, nehnete brvou?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 20:04
Titulek:nevadí.....odpovědět
Ano, podporuji restrikce. Když je srovnám s restrikcemi ve vedlejších zemích (např. Slovensko), a s ohledem na katastrofální přírůstek infikovaných, hospitalizovaných a zemřelých, pak jsou stále příliš mírná. A teď mi odpovězte, jaká VŠECHNA MYSLITELNÁ pravidla pan ministr porušil? Děkuji.
Jméno:Jan
Datum:23.10. 23:16
Titulek:Lapsus p. Prymulyodpovědět
Souhlasím s vámi v tom, že restrikce jsou potřeba a koronakrizi není radno brát na lehkou váhu. Ovšem Prymulova eskapáda je dle mého názoru natolik zásadní morální poklesek, který natolik otřásl důvěrou občanů v kompetentnost vlády a vládních nařízení, že v tuto chvíli nelze mít občanům (bohužel) za zlé, že jen těžko budou nacházet sílu k dodržování vyhlášených omezení a důvěru v další vládní restrikce. A žel bohu, tato vláda nemá v tuto chvíli nejmenší morální právo vyžadovat dodržování pravidel, která sama okázale porušuje.
Co se týče porušených nařízení: setkání v restauraci, která měla být v inkriminovanou dobu uzavřená, s tím spojená konzumace nápojů v restauračním zařízení, chybějící rouška při pohybu ve veřejném prostranství, chybějící rouška v autě, vycházení jen v nejnutnějších případech.
Kromě výše uvedeného se mi hrubě nelíbí pokoutné setkání vrcholných představitelů státu v noci v salonku restaurace při údajném projednávání oficiálních záležitostí. Musím se ptát, co dělá ministr na "oficiální" (?) schůzce pozdě v noci mimo své pracoviště.
A současně mě napadá: byla byste takto shovívavá i v případě,že by Blesk v totožné situaci nachytal Kalouska, Bartoše nebo Fialu? Dovolím si předpokládat (a buďte ve své odpovědi fér), že rozhodně ne. Na komkoliv jiném by nezůstala nit suchá. Je to tak?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.10. 11:04
Titulek:past na Prymulu sklapla. odpovědět
Milý Jene. Celá ta kauza kolem prof. Prymuly smrdí. Pořádně. Pozval ho Faltýnek, kterému také Babiš vyhrožoval vyhazovem ze všech funkcí a nakonec se tak nestalo. Proč? F.vykonal co vykonat měl a vše je zahlazeno? Prymula byl zlikvidován v té nejtěžší době, kdy potřebujeme v čele ministerstva odborníka na slovo vzatého. Ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě Jiří Havrlant potvrdil vysvětlení ministra Prymuly, že jednali v neveřejném soukromém prostoru Vyšehradské kapituly - proč nikdo tento prostor nezkontroloval, aby se vyvrátila či potvrdila obhajoba ministra Prymuly? Co dělal P. na schůzce pozdě v noci? Byl přece vyzván Faltýnkem. Otázka, co dělal mimo své pracoviště pozdě v noci je nesmyslná. Zatím nikde nevyšlo nařízení, že lidé mohou být pouze na svém pracovišti a je zakázáno vycházet v noci. Jsou povolání, kde se pracuje od noci do noci, asi si to nedovedete představit. Dál: Pokud se pamatuji, tak roušku musíte mít v zastavěné části obce, pokud jste méně než dva metry od další osoby. Což ministr zhruba byl. Ale nepoložil jste zásadní otázku: Kdo a kdy pozval fotografy nebo novináře z bulvárního Blesku k restauraci, aby pořídili fotografie? Bylo to před schůzkou nebo během schůzky? KDO TO BYL? Blesk to ví. Ještě k těm našim politickým hvězdám. Jim se to stát nemůže, nejsou k ničemu, jsou důležití pro někoho jen tím, že rozeštvávají národ. Pořád si myslím, že prof. Prymula někomu vadil. Někdo mu záviděl nebo někomu překážel. Byl to Babiš, Hamáček nebo někdo jiný? To si můžeme jen domýšlet.

Bohužel, my na to těžce doplatíme. Obávám se, že už nebude další zpřísnění, možná se ani neprodlouží nouzový stav a budou tisíce mrtvých. Nepřátele pana Prymuly jásají a neuvědomují si následky.
Jméno:Jozula
Datum:24.10. 19:49
Titulek:Běžciodpovědět
Běžci bez roušek v pořádku. Sám jsem jeden z nich a důsledně dodržuji všechna pravidla. Toto je výjimka.
Jméno:lucie
Datum:23.10. 16:06
Titulek:odpovědět
po přečtení několika článků a zejména odpovědi Vyšehradské kapituly ,která se od vyjádření pana Prymuly zásadně distancuje, přestávám tomuto člověku věřit. Počkám si na další vyjádření, podle mě Prymula i Faltýnek lžou jak když tiskne, aby se z tohoto maléru dostali.
Oba bych je dala do chládku, aby zpytovali svědomí.
Můžeme všichni pochcípat " s Primulou i bez Prymuli" , moc tomuto člověku důvěřujete, Hyn sa ukáže!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 20:24
Titulek:kdo ví, jak to byloodpovědět
Že se probošt Vyšehradské kapituly distancoval od vyjádření pana Prymuly mě celkem nepřekvapuje. Často se stává, že si někdo nechce pálit prsty ve věci, která se ho netýká. I katolická církev má své zásady. Kdo lže nebo ne, se nedá jen tak zjistit. Veškerou odpovědnost by měl nést pan Faltýnek, on pozval pana Prymulu na schůzku. Téma bylo zřejmě velmi důležité, že pan Prymula vyhověl. Byla-li to ještě restaurace nebo jen místnost kapituly, kdo ví. Možná si ani neuvědomil, že se dopouští jakéhosi přestupku. Já osobně se domnívám, že celá akce byla připravená. Ale to je můj názor. Všimněte si, že už dnes najednou má Babiš připraveného nástupce (Jan Blatný z fakultní nemocnice Brno - je primářem dětské hematologie, není ani epidemiolog ani imunolog), televize o něm už mluví jako o novém ministrovi. Nějak rychlé...Teď je otázka, jaká po Prymulovi nastanou opatření. Pokud se budou zmirňovat nebo se nezpřísní, můžeme opravdu umřít. Prymulovi důvěřuji, je uznávaným odporníkem a jistě se budou v cizině divit, co jsme se zbláznili, za takovou prkotinu ho vyhodit v době kdy jde do tuhého. Inu, v Čechách se nevyplácí být prorokem. Prymula není první, koho lidé uštvou. Možná, že mu někdo nebo mnozí závidí ten řád zlatého lva. Závist je totiž jedna z nejnebezpečnějších lidských vlastností. Ale nebojte, za rok bude Bartoš premiér a to si užijeme....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 20:36
Titulek:počet obětí zase stoupne...odpovědět
Dnes v 18.00 je 8000 infikovaných. Zítra bude opět rekord...Diskuze pod články jsou hodně protichůdné, vybírám dva:
"To je ale opravdu pro smích, když jednoho z nejlepších epidemiologů donutíme k rezignaci za to, že si po celodenních jednáních v roušce a obleku sedne s kolegy do místnosti, která za normálních okolností slouží jako restaurace. A co je ještě "strašnější", při odchodu po dvoře bez jiných osob vyjma osobního řidiče (bylo 23,30 hod) si na těch pár kroků nenasadí roušku. O všem samozřejmě informovalo to nejdůvěryhodnější médium - bulvár."

"Past na škodnou mi nevadí ! :-)"
Jméno:Jarda
Datum:23.10. 20:53
Titulek:vícodpovědět
Počet nakažených je dnes 7 075.

Ty příspěvky do diskuze jsem přelítl, mě se líbil tento:
No vidím to na čtyřkoalici ODS, TOP09, KDU a ČSSD. Je to politická hra. Je to jediná šance opozice znevěrohodnit a svrhnout vládu. Do toho mi zapadá i Hřib, že jde pomáhat do nemocnice, aby jako šel příkladem, ale přitom jako lékař nikdy nepracoval. A jako primátor Prahy má čas, takže vlastně není na magistrátu důležitý. Přitom v Praze je to hrůza. Chápu, že je to provinění, ale připadá mi, že to celodenní divadlo kolem toho je jako by Prymula pod vlivem alkoholu řídil auto a způsobil nehodu. On si dal kafe a tonika v salónku a měl by dostat pořádnou pokutu. Ale toto je absolutně neadekvátní a ČT se v tom vyžívá a celý den dává prostor politologum a opozicí.
Jméno:chodec po Nera
Datum:23.10. 21:03
Titulek:Klídekodpovědět
"Odporník" je co prosim Vás?
Umřeme beztak jednou všichni, nevidím důvod kvůli tomu panikařit.
Užijte si život a neberte se tak vážně.
Jméno:Alena
Datum:24.10. 13:47
Titulek:Nemůžu souhlasitodpovědět
kdyby politik v cizině náhodou něco projel, automaticky by sám odstoupil. Sama máte přehled, co o nás píše zahraniční tisk! Určitě se nejednalo o prkotinu. A byť jsem panu Prymulovi věřila, že je autorita, tak svůj respekt u mě totálně ztratil A nemůžete se divit lidem, že když je budou chtít pokutovat za roušky, a oni se budou zdráhat, tak to není jejich vina! A nebojte se, že svůj příspěvek píšu ze závisti. V této době ta funkce jistě není záviděníhodná a ministr by měl pracovní schůzky podstupovat na úřadě. Ale kluci zřejmě něco chystali, však je nouzový stav, tak se může jednat rychle...RYCHLÝ PRACHY, šibalové...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.10. 22:38
Titulek:co projel Prymula?odpovědět
Udivuje mě, jak rychle dovedete někoho zavrhnout. Byl pro vás autorita a z ničeho respekt ztratil, přesto, že na jaře to byl on, kdo se zasloužil o úspěšné zvládnutí epidemie. Na to by se nemělo zapomínat. Nyní něco nedomyslel. Kdo někdy neudělá chybu? Ale stále nevíme, čím se vlastně provinil, kromě pár kroků bez roušky. Víme, jakou roli hrál šíbr Faltýnek? Byl to on, kdo si sezval další přítomné, ale stále nevíme proč. Jestli to byla nějaká levárna, jak se k ní postavili přítomní? Prymula odešel dříve. Odmítl něco Faltýnkovi? Kdo pozval novináře? To pořád nevíme. Jak je možné, že všichni věří profláklému bulváru a málokdo Prymulovi. Včera hrdina, dnes psanec. To se mi nelíbí.Jsme v totálním průseru a zbavujeme se člověka, který umí- Místo něj má být dosazen hematolog (Hematologie je vědní obor, jenž se zabývá studiem krve a všemi jejími složkami.), žádná epidemiologie, imunologie či parazitologie. Prý má bohaté mezinárodní zkušenosti.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.10. 22:45
Titulek:stojí za to čístodpovědět
https://www.prvnizpravy.cz /zpravy/politika/schneider -nesouhlasim-s-odvolanim-p rymuly/

https://www.prvnizpravy.cz /sloupky/babisovi-se-odvol ani-prymuly-nevyplati/

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 21:03
Titulek:Tomu se říká OPATŘENÍodpovědět
Slovensko: Vládní kabinet schválil ve čtvrtek částečný zákaz vycházení pro celé území státu od soboty 24. října. „Mimo bydliště bude možné vycházet jen do nejbližších potravin, lékárny, k lékaři nebo venčit psa maximálně sto metrů od bydliště, postarat se o příbuzného nebo jít na pohřeb,” upřesnil předseda vlády Igor Matovič.„Odměnou” za to, že se lidé v postižených oblastech nechají otestovat, bude povolení vycházet do zaměstnání, doprovodit dítě do školy nebo školky, jít na poštu, do banky, navštívit autoservis nebo čerpací stanici případně si udělat výlet do přírody, ale jen v rámci okresu. „Pokud chtějí mít lidé volnější pohyb, musí se prokázat PCR testem nebo antigenovým testem ne starším než ze dne 23. října,“ doplnil Matovič.

Jméno:No
Datum:24.10. 09:52
Titulek:ve finále Andrejodpovědět
S náma a druhýma mává jak s loutkami.Co naděláte,prostě soudruh
Jméno:Karel
Datum:24.10. 12:27
Titulek:A co Babiš?odpovědět
Pamatujete, jak Babiš vyvolal vlnu kritiky, jež se letos v létě snesla na jeho hlavu za to, že odjel na dovolenou na Krétu, zatímco sám vyzýval krajany, aby zemi neopouštěli? Jak to, že neodstoupil?Jak to že jsou jiná měřítka na Babiše a Faltýnka a jiné na Prymulu?
Jméno:Teta Kateřina
Datum:24.10. 13:15
Titulek:kdo má a nemá rozumodpovědět
Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi, řekla by teta Kateřina. Saturnin by dodal, že "Koho jsme si zvolili, ten nám vládne". A dědeček by dodal, "Že na chudej lid muší být přístnost"
Já si na jaře zasadím Primulky
Jméno:
Datum:24.10. 17:40
Titulek:mám pocitodpovědět
Že AB to má na mnoha místech jištěné a je nedotknutelný.Je si sám sebou jist a dle toho se chová.Jako Bůh,dá-li se to přirovnat.Káže vodu....
Jméno:No
Datum:25.10. 06:01
Titulek: je to zvláštníodpovědět
primářka infekčního odd.nemocnice Bulovka Roháčová uklidňuje lidi,že Covid zvládají a nemají se lidi děsit.Na druhé straně se dozvídám,že Prymulova dcera Karolína dostala dotaci na výrobu dezinfekce ve firmě,kterou vlastní.Nevím,co si o tomto celém mám myslet.Měly by padat hlavy,ale byznys na náš úkor bude vzkvétat ještě více.Absurdistán hadr.Ví Bůh,kdo stojí za statistikami a údaji doopravdy a jak to celé s Covidem je.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.10. 10:19
Titulek:To není strašení lidí. To je realita.odpovědět
Především bych si dovolila jednu námitku: vir NENÍ živý organizmus. Myslím, že lidé nejsou zdaleka vyděšeni, jinak by dodržovali vládní nařízení a oni je nedodržují. Co trhy na náplavce v Praze? Stovky návštěvníků bez rozestupů. U nás supermarkety. Třeba Tesco. Za dveřmi nenápadně ukrytá desinfekce, které si nikdo nevšimne. Penny - natlačení lidé u pokladen. Dál:píšete o tom, že jste se dozvěděla zprávy o dotaci pro dceru pana Prymuly. Ano. Dotace na dezinfekci jí byla přiklepnuta výběrovou komisí ministerstva průmyslu a obchodu. To je přece normální postup. Máte přehled o dotacích pro další rodinné příslušníky politiků a lidí ve vysokých funkcích?
Podívejte se, kolik dotací a v jaké výši stovek milionů dostalo město Neratovice na zbytečné revitalizace a podobně nepovedené záměry. Proč proti tomu neprotestujete? Dále: Paní primářka hovoří jen za jedno jedié zdravotnické zařízení. Jaká je situace v dalších pražských nemocnicích? V republice jsou oblasti, kde nemocnice jsou na hranici svých kapacitních možností. Vím o Zlínské a Uherskohradišťské. Počty nakažených by měly ještě stoupat, jak dlouho, kdo ví. Budou mít kapacitu za 14 dní? Doporučuji: klaďte si otázky a přemýšlejte...ptejte se: PROČ?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.10. 08:24
Titulek:není nemocnice jako nemocniceodpovědět
Milé NO. Bulovce se to mluví. Musíte rozlišovat situaci ve velkých nemocnicích a regionálních malých. Uvědomte si, že je nakažených, v karanténě či s malými dětmi doma cca 13 000 zdravotníků. Když ve velké nemocnici chybí na covidu část personálu, přesune se z jiného oddělení. Když chybí v malé nemocnici, není odkud je přesunout. Podívejte se na situaci v naší nemocnici, nebudu rozebírat k čemu ji máme, když většina lidí vyhledává pomoc v pražských zařízeních. Kdysi první starosta po převratu pan doktor Roith prohlašoval, že naše město vzhledem k svému významu nutně musí zřídit nemocnici, střední školu a gymnázium, nikoho ze zdravotnictví mu to nevymluvil. Nakonec ani ty školy se zcela nepovedly. Kdyby se ty peníze využily na zmodernizování a rozšíření mělnické nemocnice jako centrálního zařízení, nemuseli bychom jezdit do Prahy. Pro běžná onemocnění by stačila kvalitní poliklinika, specializovanou péči by zajistil Mělník. Jenže to by nesměla proběhnout privatizace zdravotnictví (a školství zrovna tak.) Na to byla kádr ODS, a zase se hrnou ke korytu! Zapomeňte na minulost, občané!
Jméno:My, Češi
Datum:25.10. 10:02
Titulek:reagujiodpovědět
Všechny naše úvahy jsou zbytečné, pravda je někde úplně jinde.
Podle mně byl velký zájem z nejvyšších míst se profesora Prymuly zbavit.Stal se velmi nepohodlným, protože se nenechal zmanipulovat.
A tam, kde se objeví pan Jaroslav Faltýnek- pravá ruka AB, to vždycky smrdí jakýmkoliv podrazem.Jde o špinavý politický tah. Schůzka byla nastrčená z důvodů, které znají pouze její aktéři- to se už běžný občan nedozví.
V současné době je to velký smutek a neštěstí pro všachny občany. Přes všechna možná opatření se nákaza lavinově šíří dál, lidé umírají !!
To ovšem nevadí našim slavným politikům, včetně našeho pana prezidenta. Ten ,místo toho urychleně jednat, věci uměle prodlužuje. Je to lišák, bude chtít z této situace vytěžit pro své zájmy maximum.On má být naší oporou v nouzi, správný tatíček svého národa.
Takový je můj názor, třeba mi jej budete chtít vyvrátit, ale mě to absolutně nevadí. Já mám čisté svědomí a svobodně mohu říkat to, co cítím.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.10. 10:28
Titulek:souhlasím s vámiodpovědět
Správně jste to vystihl. Je to velký smutek a neštěstí pro všechny občany, jenže mnozí si to neuvědomují a papouškují, co jim namlouvají média. Prymula hlásá vodu a pije víno. Těžce na to doplatíme. Babiš, místo aby se postavil za svého člověka, ho potopil. Ani prezident ho neuchránil před pádem. Příští rok budou volby a hrozí, že je vyhrají piráti, ODS, Topka a podobné sešlosti.
Jméno:Milan
Datum:25.10. 11:27
Titulek:Jeho předpovědi se plníodpovědět
Flegr: Za mrtvé může Babiš, v ulicích uvidíme mrazáky na mrtvoly, moje předpověď se plní a bude hůř

https://www.youtube.com/wa tch?v=S8DZNGXsVCw
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.10. 12:22
Titulek:K zamyšlení....odpovědět
Radim Valenčík
25. 10. 2020 blog autora

Včera na Facebooku jsem se nestačil divit, jak se nám vybarvili COVI-popírači v kauze "Prymula". Přímo v duhových barvách:

1. Vždycky za hlavního manipulátora považovali mediální mainstream a obviňovali ostatní, že mu podléhají. – Tentokrát tancovali, jak mediální mainstream pískal. Sežrali všechny návnady i s chlupať.

2. Vždycky se stěžovali na nebezpečí špiclování a omezování osobní svobody. – Tentokrát tleskali překročení všech mezi v oblasti špiclování a porušení soukromí i osobní svobody.

3. Vždycky bojovali proti udávání. – A najednou oslavovali bonzáctví nejtěžšího kalibru.

4. Vždycky, jakmile měli sebepochybnější záminku, poplivali Babiše. – Tentokrát ocenili potleskem to, že se – slušně řečeno – podělal.

5. Volali po používání jednoho metru. – Ale ve stejnou chvíli dávali najevo, že laťka nastavená Babišem Prymulovi pro ně platit nebude a ani nepočítají s tím, že to po nich někdo chtěl.

6. Zahalují se do národních barev. – A nyní oslavují typickou akci současné globální moci, velmi podobnou té, jakou byl odstraněn kandidát na francouzského prezidenta Strauss-Kahn, aby mohl být dosazen poskok Macron a globalisté neztratili ve Francii vliv. Úplně přehlédli, jak mediální mainstream koordinovaně postupoval, že to doslova bilo do očí.

Něco tady hodně smrdí. COVI-popírači ve své většině rozhodně nepatří mezi ty, kteří by odhalovali pravdu a chtěli odhalit pravdu. Stali se nástrojem cizí, protinárodní moci. A většinu z nich se už podařilo zpracovat natolik, že si to ani nechtějí uvědomit. O to víc bude nyní záležet na většině, kterou tvoří normální lidé, na tom, aby pochopili, že vše (bohužel) teprve začíná a že bez toho, aby používali rozum, to nepůjde.

P. S. Tentokrát poprosím o sdílení a případně i o zpětnou vazbu, pokud se Vám to líbí. Nelze věčně ustupovat zlu a manipulaci. Rád odpovím na případné dotazy.
Jméno:My,Češi
Datum:26.10. 02:11
Titulek:odpověď panu Valenčíkoviodpovědět
Dovoluji si reagovat na Vaše slova.
Já osobně jsem přesvědčen, že bychom politiku měli nechat stranou, protože do špinavé hry našich politiků (bez rozdílu!)nikdo z nás, normálních, obyčejných lidí stejně nevidí. Můžeme se pouze dohadovat, co je k určitým krokům vedlo.Ale to není tak důležité.
Nyní je ze všeho nejdůležitější, abychom se sami zapojili do boje s touto nebezpečnou pandemií! Jenom tak,že budeme VŚICHNI svorně dodržovat pokyny, se nám může podařit virus zlikvidovat. Příroda nám ukázala svoji sílu,protože už té lidské nabubřelosti měla dost. Na nás - lidech je,abychom teď pokorně sklonili hlavy a podřídili se jí.
Jinak nezvítězíme. Jde nám všem přece o životy a o životy našich dětí.S tím asi všichni souhlasíte.Na tuto nákazu zemřelo již mnoho lidí, je to alarmující zjištění.
Tak milí spoluobčané je třeba vzít rozum do hrsti a s přírodou bojovat,nic jiného nám nezbývá.Nespoléhejme se na politiky, máme přece svůj rozum! Je nebezpečné pro nás pro všechny bez rozdílu tuto situaci bagatelizovat!
Proto je nutná ukázněnost všech lidí,nechceme-li předčasně zbytečně umírat.
Jméno:Petr
Datum:26.10. 05:08
Titulek: rouškyodpovědět
Nikdo je nenosí a to je průšvih.Potkáte skupinku 5 teanegerů a nikdo z nich na ústech nic nemá.Rodina se psem a nic.Dalo by se pokračovat..To budou vánoce letos.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.10. 09:53
Titulek:máte pravduodpovědět
Nenošením roušek vyjadřují svůj světový názor - na Babiše, na Prymulu a na všechny, kteří jim chtějí něco nařizovat. Podle nich žádný covid neexistuje (copak se nedívali na fota z intenzivní péče? Asi ne. Zavírají oči před skutečností. Nechtějí ji vidět.), je to jen lehká chřipečka. Hlavně mladí si myslí, že jich se epidemie netýká. No a pokud umře někdo z těch otravných starých, nebude ho škoda, stejně by umřel. Ano, to jsem na vlastní uši vyslechla. Ještě k panu prof. Prymulovi. I zde se ukázala nenávist nevzdělanců k vzdělanému odborníkovi.My hleděli s úctou na lidi, kteří něco uměli a dokázali. Dnes, hlavně na sítích a v diskuzích, jim lidé tykají, nadávají, urážejí je a vůbec jim to nepřipadne neslušné. Pan prof. Prymula byl za podivných okolností vyhozen. Už se zapomnělo na jeho úlohu na jaře na začátku epidemie. Lidé jsou zlí, naštvaní a nenávistní. Mimochodem, včera se ke mě vrhla jedna dáma BEZ ROUŠKY (tak jsem ji odehnala zpět) a hned spustila:"No, co říkáte na toho Prymyulu? To je hrůza, že?" Říkám: "No to je. Takhle ho zlikvidovat!" Ona na mě hned vyjela: "No vždyť neměl roušku! Káže vodu a pije víno!" Ale sama roušku neměla. Tak to vidíte. Jak stojí v bibli: Vidíš třísku v oku bratra svého, ale břevno ve svém nevidíš.
Jméno:Alena
Datum:26.10. 14:05
Titulek:to, že neměl rouškuodpovědět
večer, mi tak nevadí jako to, že byl večer v "zavřené" restauraci na jednání!!! To je pro mě absolutně nepřijatelné! Vám to nevadí, co tam "řešili". Prostě pro mě ztratil absolutně důvěru! A ještě mě nadzvedává, když vidím, jak k nám vozí z ciziny plicní ventilátory, aby nám pomohli, přitom MY ČEŠI je umíme vyrobit i jsme je vyrobili, jen za celých půl roku jim nikdo nebyl schopen dát certifikát! V tom selhali všichni.
Jméno:Honza
Datum:26.10. 10:30
Titulek:Novinky"odpovědět
"Už mě teď proboha berte vážně"...Dočetl jsem příspěvky na Novinkách a je mi blivno.Jak tenhle poděs může sedět ještě ve vládě,četl své příspěvky??!!To je neskutečný ... a ..... ne-li přímo ....!!!Když už chce druhým kázat měl by být sám příkladem,čobolisko ulhané.
Jméno:Mirek Č.
Datum:26.10. 13:15
Titulek:falešný čížekodpovědět
Opravdu? Koho byste vy viděl na místě premiéra místo toho čoboliska ulhaného, jak ho slušně nazýváte? Fialu nebo raději Baroše?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.10. 14:17
Titulek:Prof. Prymula dostal ochrankuodpovědět
Kam až může sahat nenávist...Kam jsme to dopracovali. (A.S.)

Seznam zprávy 26.10.2020: Prymula musí mít ochranku, potvrdil Babiš. Výhružný dopis vyklidil ministerstvo

Premiér potvrdil, že kvůli výhružkám souvisejícím s koronavirovými opatřeními, má Roman Prymula ochranku. Do budovy ministerstva zdravotnictví v pondělí přišel výhružný dopis s neznámou látkou.
„ Je to pro něho velmi nepříjemná situace. Lidi mu vyhrožují, snaží se demonstrovat před jeho bydlištěm. Má to dopad na celou jeho rodinu," řekl Babiš v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Že má přidělenou ochranku, poprvé naznačil sám Prymula minulý týden, když musel vysvětloval schůzku s Jaroslavem Faltýnkem v restauraci na pražském Vyšehradě. Řekl, že chybu spatřuje jenom v tom, že si nenasadil roušku, když sedal k ochrance do auta. Deník N uvedl, že policejní ochranu má Prymula přes dva týdny. Lidé mu vyhrožovali kvůli opatřením proti koronaviru.

„Množily se informace o tom, že by si to s ním chtěl někdo vyřídit. Chodila mu řada výhrůžek. Policisté z ochranné služby to vyhodnotili jako rizikové,“ cituje deník svůj zdroj.

V pondělí ráno musela policie a hasiči evakuovat část budovy ministerstva zdravotnictví na Palackého náměstí. Na podatelnu přišel výhružný dopis s neznámou látkou. Komu přesně byl adresován a čeho se výhrůžky týkaly, policie nesdělila.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.10. 10:17
Titulek:urážky a nadávkyodpovědět
Už se hromadí na nerátkách urážky a nadávky vůči mé osobě. Měla bych si požádat také o ochranku? Ještě že je zákaz vycházení. Vždyť už na tom profláklém memems facebooku se někdo dožadoval, aby mě srazili s kola. Pokud se týká pana Prymuly, pilně k jeho dehonestaci pomáhá televize i rozhlas, zve si lidi, kteří neustále opakují, že byl v otevřené restauraci, což není pravda, a neměl roušku, což je pravda, ale asi pár vteřin, než nastoupil do auta. Za této katastrofální epidemiologické situace ho odvolat, je nepochopitelné. Asi to někomu vyhovuje. Byl nepohodlný. A jak správně řekl pan Kubek, pana ministra SESTŘELILI. Měli jste vidět, jak včera na něj reportér dorážel. To byla ostuda televize.
Jméno:Petr
Datum:27.10. 12:20
Titulek:????odpovědět
A vy se divíte??
Jméno:Petr
Datum:27.10. 12:37
Titulek:srazil s kola??!!odpovědět
Mno Vy jste dobrá češtin!Pak se nemůžeme divit kam to s tou naší vzdělaností spěje.A co si kdo nadrobí a kolem sebe šíří ať si vyřeší sám,jeho problém.Musí počítat s tím,že bude-li píchat do vosího hnízda a tančit na tenkém ledě že...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.10. 13:07
Titulek:český pravopisodpovědět
Vy jste asi velmi mladý muž, velmi kritický a poněkud nevychovaný. Byl-li byste starší, věděl byste, že ještě v šedesátých letech se používaly předložky s/z trochu jinak než o několik let později. Používala se předložka z pojící se s 2. pádem, ale pokud se jednalo o pohyb s povrchu dolů nebo dohromady, bylo správné použít předložku s. Viz sloveso stékati (ale pozor na sloveso ztékat - na př. hradby)nebo slézat a pod. Takže ve souladu se svým vzděláním používám předložku s, pokud mě někdo shodí s kola. Ano, jistě, kvůli klesající inteligenci žáků a studentů docházelo k zjednodušování českého pravopisu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.10. 16:46
Titulek:Součást článku V. Vondruškyodpovědět
V.V.: Napadlo mě literárně vylíčit, jak by asi vypadalo zpravodajství v podání současné novinářské garnitury, zvláště té pyšné veřejnoprávní, pokud by se tihle novináři ocitli za druhé světové války a vysílali z Leningradu obleženého fašisty. Je 9. září 1941, předešlého dne německé jednotky uzavřely kruh kolem města a Stalin v kritické situaci pověřil velením generála Žukova.

Komentátorka: „Právě zasedá velení obrany. Ale už teď máme pro vás naše zpravodajství a hosty. Co podle vás velení udělá?“

První opoziční politik: „My jako nejsilnější opoziční strana jsme od začátku tvrdili, že velení jedná chaoticky a nyní se to jasně ukázalo. Jsme připraveni velení převzít a víme, jak postupovat lépe.“

Komentátorka: „Jak by tedy mělo velení podle vás postupovat?“

První opoziční politik: „Nabídli jsme své odborníky, ale maršál Žukov s námi dosud nejednal.“

Komentátorka: „Děkuji. A nyní tu máme dalšího hosta.“

Druhý opoziční politik: „Nejprve musím opravit předřečníka. Nejsilnější opoziční stranou jsme my a myslíme si, že je v první řadě třeba lidem říci pravdu. Ta situace vyžaduje konsensus všech obyvatel Leningradu.“

Komentátorka: „Takže situace není podle vás tak vážná, jak maršál Žukov tvrdí?“

Druhý opoziční politik: „Podle našich odborníků se nebezpečí fašismu přehání, aby mohl Stalin upevnit svou autoritářskou moc.“

Komentátorka: „A ještě se zeptáme zástupce neziskové organizace Rus v tísni.“

Aktivista: „Zneklidňující je především fakt, že maršál Žukov při setkání s generalissimem Stalinem vůbec nemluvil o lidských právech, která jsou dnes v Leningradě masově porušována.“

Komentátorka: „Například?“

Aktivista: „Velení města je genderově naprosto nevyvážené, protože v něm není jediná žena, jenom vojáci. Soudy zrušily možnost odvolání, a pokud je někdo odsouzen, bývá také ihned potrestán. Flagrantním způsobem je porušována svoboda slova a kritici režimu jsou pronásledování za údajnou vlastizradu a napomáhání fašismu.“

Komentátorka: „Svůj názor nám řekne i zástupce průmyslu ve městě.“

Odvolaný ředitel Kirovského závodu: „Neuvážená personální politika podkopala důvěru dělníků ve velení. Zpozdilo se zásobování, protože ještě před obklíčením se měly zajistit suroviny.“

Komentátorka: „Maršál Žukov vás ovšem odvolal právě proto, že zásobování jste měl na starosti vy.“

Odvolaný ředitel Kirovského závodu: „Nemáte přesné informace, to odvolání bylo protiprávní a odvolám se.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.10. 16:46
Titulek:Součást článku V. Vondruškyodpovědět
V.V.: Napadlo mě literárně vylíčit, jak by asi vypadalo zpravodajství v podání současné novinářské garnitury, zvláště té pyšné veřejnoprávní, pokud by se tihle novináři ocitli za druhé světové války a vysílali z Leningradu obleženého fašisty. Je 9. září 1941, předešlého dne německé jednotky uzavřely kruh kolem města a Stalin v kritické situaci pověřil velením generála Žukova.

Komentátorka: „Právě zasedá velení obrany. Ale už teď máme pro vás naše zpravodajství a hosty. Co podle vás velení udělá?“

První opoziční politik: „My jako nejsilnější opoziční strana jsme od začátku tvrdili, že velení jedná chaoticky a nyní se to jasně ukázalo. Jsme připraveni velení převzít a víme, jak postupovat lépe.“

Komentátorka: „Jak by tedy mělo velení podle vás postupovat?“

První opoziční politik: „Nabídli jsme své odborníky, ale maršál Žukov s námi dosud nejednal.“

Komentátorka: „Děkuji. A nyní tu máme dalšího hosta.“

Druhý opoziční politik: „Nejprve musím opravit předřečníka. Nejsilnější opoziční stranou jsme my a myslíme si, že je v první řadě třeba lidem říci pravdu. Ta situace vyžaduje konsensus všech obyvatel Leningradu.“

Komentátorka: „Takže situace není podle vás tak vážná, jak maršál Žukov tvrdí?“

Druhý opoziční politik: „Podle našich odborníků se nebezpečí fašismu přehání, aby mohl Stalin upevnit svou autoritářskou moc.“

Komentátorka: „A ještě se zeptáme zástupce neziskové organizace Rus v tísni.“

Aktivista: „Zneklidňující je především fakt, že maršál Žukov při setkání s generalissimem Stalinem vůbec nemluvil o lidských právech, která jsou dnes v Leningradě masově porušována.“

Komentátorka: „Například?“

Aktivista: „Velení města je genderově naprosto nevyvážené, protože v něm není jediná žena, jenom vojáci. Soudy zrušily možnost odvolání, a pokud je někdo odsouzen, bývá také ihned potrestán. Flagrantním způsobem je porušována svoboda slova a kritici režimu jsou pronásledování za údajnou vlastizradu a napomáhání fašismu.“

Komentátorka: „Svůj názor nám řekne i zástupce průmyslu ve městě.“

Odvolaný ředitel Kirovského závodu: „Neuvážená personální politika podkopala důvěru dělníků ve velení. Zpozdilo se zásobování, protože ještě před obklíčením se měly zajistit suroviny.“

Komentátorka: „Maršál Žukov vás ovšem odvolal právě proto, že zásobování jste měl na starosti vy.“

Odvolaný ředitel Kirovského závodu: „Nemáte přesné informace, to odvolání bylo protiprávní a odvolám se.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.10. 16:55
Titulek:Součást článku V. Vondruškyodpovědět
všem hostům a jsem ráda, že jsme mohli obyvatelům Leningradu podat jasný a pravdivý pohled na situaci ve městě.“
Jméno:Marek
Datum:27.10. 17:32
Titulek:Kdo to naplánoval?odpovědět
https://www.prvnizpravy.cz /zpravy/politika/stefec-pa vucina-lzi-kterou-tka-cesk y-mainstream-se-zacina-trh at/


Smazat mezery.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.10. 20:36
Titulek:Pan prof. Prymula obdržel řád Bílého lvaodpovědět
Řádem Bílého lva občanské skupiny I. třídy prof. MUDr. Romana Prymulu, CSc., Ph.D.

prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D.
český epidemiolog, věnuje se zejména problematice
imunizace a vakcín.
* 4.2.1964 Řád Bílého lva občanské skup.
I. třídy (za mimořádné zásluhy o stát)

Český epidemiolog a politik, který se věnuje zejména problematice imunizace a vakcín. V letech 2009 až 2016 byl ředitelem Fakultní nemocnice
v Hradci Králové, poté mezi lety 2017 až 2020 působil jako náměstek ministra zdravotnictví, předsedal Ústřednímu krizovému štábu aktivovanému
kvůli pandemii onemocnění covid-19. V září 2020 byl jmenován ministrem zdravotnictví vlády České republiky. Významnou měrou se zasloužil o
zvládnutí první vlny epidemie v České republice.

Ó , to bude křiku v médiích. Hlavně TV se vyznamená.
Jméno:Doktor
Datum:28.10. 21:28
Titulek:Aodpovědět
No taky je z toho každému normálnímu člověku k blití.
Jméno:Vlastík
Datum:29.10. 11:34
Titulek:opravdu každému? Jak to víteodpovědět
K blití? Z toho, že dostal řád za své zásluhy, které mu nemůžete upřít?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.10. 19:04
Titulek:dobrá radaodpovědět
Nechcete se raději projít do přírody? Uleví se vám a nebudete tady zaclánět.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.10. 21:19
Titulek:už leze pravda na světlo boží...odpovědět
Prý to nebyli paparzziové, kdo vyfotil prof. Prymulu, ale Blesk snímky od někoho koupil. To jsou slova pana Petra Nováčka, politického komentátora. Podle něj pan Prymula padl na politickou provokaci.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.11. 14:53
Titulek:Autor Jan Schneiderodpovědět
Ministr Blatný nemůže ztratit důvěru.

Následné mediální smršti na základě naprosto nicotných záminek se lekl premiér (pokud mu to ovšem nehrálo do karet), a rychle nechal Prymulu odvolat, aniž by bylo doloženo, že by se Prymula jakkoliv provinil proti smyslu vládního nařízení o potlačování epidemie. Tím chatrným důvodem bylo údajné porušení litery vládního nařízení, v jehož důsledku ale nevzniklo žádné zdravotní riziko, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

V této souvislosti se nabízí, zdali by vláda neměla propříště prozíravěji formulovat své záměry. Například aby vydala vládní nařízení o boji proti epidemii, s tím, že by byl sankcionován každý, jehož činností by vzniklo riziko rozšiřování epidemie. Takové nařízení by pak bylo doplněno příklady doporučených nebo naopak nedoporučených opatření. Odpovědnost každého by pak byla poměřována dodržováním nebo porušováním smyslu vládního nařízení, a ne hnidopišskými spory o výklad litery vládního výnosu, připomínajícími scholastické disputace o počtu andělů na špičce jehly.

Ministr Prymula tedy byl odvolán, protože prý ztratil důvěru. Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný ale začal svou politickou kariéru mnohem sofistikovaněji. On důvěru ztratit nemůže, protože ji ani nezískal.

Média totiž zjistila, že Jan Blatný je signatářem iniciativy „Milion chvilek pro demokracii“, která zorganizovala Blatným též signovanou petici „Chvilka pro rezignaci“, v níž se mimo jiné praví: „My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“

Nový ministr hned při úvodní tiskovce za přítomnosti premiéra svůj podpis zapřel. Ozval se však „Milion chvilek pro demokracii“ a potvrdil jeho podpis, vyžadující e-mailovou autentizaci, přičemž Blatným uvedený e-mail se shoduje s tím, co uvádí jinde. Ministr se pak přiznal.

Premiér se nad věcí povznáší, protože si ho prý do kabinetu vybral z odborných důvodů. Je tedy divné, že jeho předchůdce Prymulu odvolal z důvodů jakési pseudoaféry, která s odbornými důvody neměla nic společného.

Premiér dokonce projevil nebývalou demokratickou velkodušnost, když řekl, že mu Blatného podpis pod peticí nevadí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:01.11. 14:54
Titulek:Autor Jan Schneiderodpovědět
Že ve vládě nejde o sympatie, ale o zvládnutí epidemie, a to výslovně bez ohledu na politickou příslušnost nebo názory, protože na politikaření v této době prostě není čas.

Někteří novináři se snaží obhájit Blatného osobnostní integritu mlžením, že výzvu na odstoupení premiéra podepsal ještě před epidemií, tedy v jiné situaci. Z toho by se tedy dalo dovodit, že za normálních okolností, když o nic nejde, jsou všichni morálně ukrutně útlocitní. Když ale společnosti teče do bot, pak najednou „trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB“ může za všechny tahat kaštany z ohně, je na svou funkci dobrý!

Přemýšlením o osobnostní integritě „presstitutů“, účastných honu na ministra Prymulu, zbytečno ztrácet čas. Zajímavější je otázka důvěry nového ministra zdravotnictví, protože se uvedl tak nedůstojně, že vládě těžko pomůže napravit reputaci, o což jaksi původně snad mělo jít. Premiér však má, co chtěl. Nejen u odvolání ministra se má víc přemýšlet a pomaleji konat; též u jmenování nového. Tato šaráda opravdu vládě na prestiži nepřidala.

P.S. Je tu však jedna možnost, že by nový ministr zdravotnictví svou osobnostní integritu neztratil. To by však muselo být na podpisových arších pro odvolání premiéra Babiše petitem dopsáno, že tento požadavek je platný pouze do okamžiku, kdy dotyčnému signatáři nabídne týž premiér místo ve vládě.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.11. 13:19
Titulek:Všichni jsme si rovni,jiní jsou rovnějšíodpovědět
Kalousek si dal pivo v uzavřené hospodě.

V uplynulých dnech opakovaně kritizoval exministra zdravotnictví Romana Prymulu za to, že v uzavřené restauraci schůzkoval s Jaroslavem Faltýnkem (ANO). Teď musí bývalý místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek sám vysvětlovat obdobnou šlamastyku. Reportéři Radiožurnálu jej – náhodou – zastihli v restauraci Hlučná samota na Vinohradech. Čtyřicet minut strávil za zavřenými dveřmi podniku.

Jméno:chodec po nera
Datum:04.11. 14:46
Titulek:on přece můžeodpovědět
a pokud si ho někdo dovolí kritizovat tak mu, pod ochranou svých goril, nafackuje.
Jméno:Bohumil
Datum:04.11. 18:47
Titulek:Kalousek nametenej jako děloodpovědět
https://www.euportal.cz/Pr intArticle/12707-namol-opi ly-miroslav-kalousek-tento krat-je-to-fakt-sila.aspx

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz