zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.10. 12:39
Titulek:Počty nakažených v ČR a v Neratovicíchodpovědět
Počet nakažených, hospitalizovaných a zemřelých v ČR ze dne 21.10.2020 - 14 968 a pořád katastrofálně roste. Od včerejška platí nová přísnější vládní opatření. Bohužel roušku nemusí nosit lidé, pokud jsou více než dva metry od další osoby v zastavěných oblastech. Tahle výjimka neměla být.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.10. 12:55
Titulek:Mé podněty krizovému štábu ze dne 19.10.odpovědět
1.Podnět 19.10. - celý krizový štáb
Dobrý den,

obracím se na krizový štáb s těmito podněty:

1) Vzhledem k vážné epidemiologické situaci a rostoucímu počtu a nakažených ve městě se domnívám, že by měla společenství vlastníků a bytová družstva zařídit dezinfekci vnitřních prostor bytových domů a to hlavně: dezinfekci tlačítek, madel, klik a pod. nejméně dvakrát týdně.

2) Město by možná mělo uvažovat o znepřístupnění některých dětských hřišť, kde se shromažďuje určitý typ mládeže, která má velký podíl na šíření nákazy Covidem19.

3) Stále je problém v tom, že veškeré informace o epidemii ve městě jsou dostupné pouze na facebooku města a webu města Neratovic. Samozřejmě, v celostátním měřítku jsou informace také v televizi, v rozhlase, na facebooku, na některých webech a dalších médiích.

4) Ale máme zde naše specifické neratovické problémy: počty nakažených, situace v obchodech (nedodržování rozestupů, špatně nasazená rouška nebo dokonce bez roušky atd.), problém s mládeží, dětské gangy atd. Zde by bylo na místě upozorňovat a obecně šířit osvětu.

5) Nestačí ale jen na facebooku nebo na webu, protože zde máme velkou skupinu obyvatel, která nemá počítač, nebo s ním neumí pracovat a je tudíž ochuzená o důležité informace. Řešením by byly informační desky na frekventovaných místech s letáky, dobře čitelnými pokyny a pod. nebo použitím toho, čemu se obecně říká rozhlas, ve skutečnosti systém VISO/VOX, pomocí pravidelného hlášení, tak jak je zvykem v mnoha městech a vesnicích.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města
-------------------------- -----------------------

2.Podnět - 20.10. L. Drága - tajemník krizového štábu., starosta - předseda krizového štábu.
Vážení,

sleduji situaci ve městě a ještě vidím jeden nedostatek: na jaře chodilo do obchodu omezené množství lidí, ostatní čekali venku s rozestupy, např do lékárny chodili lidé po jednom. Teď se tento zvyk nedodržuje, škoda. My přece jako město můžeme požadovat přísnější opatření, máme už docela slušný počet infikovaných.

Problém je pošta. Ve zkrácené otevítací době se na poště hromadí lidé, mnozí se špatně nasazenou rouškou - nos ven. Okna zavřená. Tam je dost velké riziko nákazy.

Opět upozorňuji na informační desky, mnohá města je mají (zato propagací SD máme zbytečně na každém rohu.) Vlastně by se mohla využít skříňka u vstupu na náměstí, stačil by velký nápis: Epidemie COVID19. a velkým písmem zjednodušeně základní pokyny a výzvy.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.10. 12:57
Titulek:Mé podněty krizovému štábu ze dne 19.10.odpovědět
A ten nešťastný rozhlas. Tady přece nejde o to strašit lidi, situace je mnohem horší než se domníváme.

Pane Drágo, když jste na FB umístil doporučení, jak se máme předzásobit, vy jste měl nějaké zásadní informace z krajského krizového štábu? Docela by mě to zajímalo.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková


Odpověď L. Drágy na mé podněty.

RE: podnět
Vážená paní,

Jestliže sledujete situaci, tak jistě víte, že situace v Nera je zaplať Pánbůh zatím v rámci ČR a okresů Stč. kraje ještě slušná. Kdyby všichni lidé dodržovali vládní usnesení a mimořádná opatření MZdr, tak je nám určitě ještě lépe a budou dostatečná. Přísnější opatření jsou líbivá, ale musí mít právní oporu (a to nehovořím o jejich kontrole, vymahatelnosti, aj.).

Česká pošta je státní podnik. Cítíte-li se jí ohrožena, tak tam nechoďte a dodržujte výzvu (3 vteřiny) pana Prymuly.

V současné době je společnost informacemi o epidemii přehlcena a COVID na nás kouká téměř ze všech sdělovacích prostředků. Má-li občan konkrétní dotaz nebo problém – je městem zřízena krizová linka.

Na FB jsem nic neumístil a na zbytek otázky jsem Vám již odpověděl v srpnu tohoto roku.

Vím, že opakování je matka moudrosti, ale Vaše jinak formulované dotazy na stejné záležitosti mě (a moje kolegy) odvádí od práce pro jiné občany, proto Vás prosím o soudnost a jejich omezení.

S pozdravem

Ladislav Drága
-------------------------- -----------------------

No vidíte. Nemám chodit na poštu, asi mi ji bude p. Drága nosit. Jinak žádné odpovědi na mé podněty, jak bych očekávala. Inu, co lze očekávat o arogantního úředníka.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 11:32
Titulek:počet infikovaných v ČR dne 22.10.2020odpovědět
Počet nově infikovaných v České republice dne 22.10.2020 - 14 151.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.10. 10:18
Titulek:počet nakažených dne 23.10.2020odpovědět
Počet nově nakažených v ČR dne 23.10.2020 - 15 252 - naprostý rekord za celou epidemii. Situace se ještě bude zhoršovat. A za těchto okolností někdo nastražil past, aby mohl odstranit ministra zdravotnictví prof. Prymulu, který chtěl ještě opatření zpřísnit, což se asi mnohým nelíbilo. Kdo bude dosazen místo něj? Bude prezident souhlasit s jeho odvoláním?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.10. 10:50
Titulek:počet nově nakažených 24.10.2020odpovědět
Počet nově nakažených v ČR - 12 472 nakažených, 5 173 v nemocnicích a 2 077 zemřelých.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.10. 10:43
Titulek:počet nově infikovaných v ČR a v Nera.odpovědět
Počet nově infikovaných v ČR dne 25.10.2020 - 7 301.
Počet nemocných v Neratovicích k 23.10.2020 - 146 osob. Počet uzdravených - 155. Celkový počet evidovaných - 301.

Doslechla jsem se, dvě babky povídaly, že by měla být hasičárna v Lobkovicích vyhrazena pro pozitivně infikované nemocí Covid19. Je to fáma nebo skutečnost? Jako obvykle ani my jako zastupitelé nevíme nic.
Jméno:Jana
Datum:26.10. 14:04
Titulek:Nákaza v obcíchodpovědět
Odkaz: Novinky.cz - Koronavirus a Česko
Neratovice 26.10. - 179
Neratovice 23.10. - 158
Neratovice 22.10. - 132
Jméno:Martin Růžička
Datum:28.10. 11:34
Titulek:Hasičárna?odpovědět
Hasičárna? Kde by to tam bylo?
A vedleje školka - to by bylo dost riskantní :)
Jméno:Eva
Datum:27.10. 09:37
Titulek: hygiena nade vše....odpovědět
..Řekla babka a kopla h...o pod postel.Asi v tomto duchu jsem dnes v době Covidu sledoval prodavače ve stánku s pečivem na Kojetické,po bývalé palačinkárně.Pán to tam nabíral z přepravek holýma rukama,pak si šel ven se slečnou zakouřit a pak to opět holýma prackama soukal do pytlíku zákazníkovi.Lidem je to evidentně jedno.Paní vedle mne na zastávce jen řekla:nojooo,to se stane..Tak co chcete??!!
Jméno:Alena
Datum:27.10. 11:23
Titulek:pokud to tak byloodpovědět
a jestli jste to viděla na vlastní oči - ozvala jste se, vytkla to tomu prodavači na místě? Nebo opět jen komentář na těchto stránkách, jak už to bývá, ať to "někdo" řeší?
Jméno:tak
Datum:28.10. 08:38
Titulek:milá Aleno,odpovědět
Vy byste se patrně zachovala úplně stejně jako zmiňovaná osoba na té zastávce,tak se tu neprste,prosím.Neratovice by mohly mít jeden velký krupon a bečet.
Jméno:Alena
Datum:28.10. 11:10
Titulek:osoba na zastávceodpovědět
ona paní na zastávce o tom slyšela nejspíš až od Vás, jak jsem vyrozuměla, ale Vy jste byla přímým svědkem, proto se ptám, jestli jste se na místě ozvala.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.10. 08:23
Titulek:počet nově infik. dne 28.10.2020odpovědět
Počet nově infikovaných v ČR dne 28.10.2020 (volný den) 12 977. V Neratovicích ke dni 28.10.2020 aktuálně nakažených 212. Leze nám to nahoru. Ulice se poněkud vylidnily, ale stále je vidět venku lidi bez roušky a nejhorší jsou běžci. Funí a prskají kolem sebe a vy se jim musíte vyhnout.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.10. 19:17
Titulek:Počty nakažených v Nera rychle stoupajíodpovědět
K 29.10.2020 je už 228 nakažených. Ve čtvrtek do večera přibylo dalších 6968 případů.A vůbec se nedivím. Musela jsem si jít do lékárny pro léky a proti jdoucí měli tak z 50% roušku přes ústa i nos. Část ji měla pod bradou nebo vůbec. Když jsem je jemně upozornila, že by měli mít roušku, jeden muž mi odpověděl:"Já ji nepotřebuju". Je pravda, že několik proti jdoucích si ji nasadili, když mě viděli přicházet. Byla chyba, že vláda nenařídila nosit roušku všude, uvnitř i venku. Nový ministr nechce tvrdý lokdaun. Takže připravme se na nejhorší. Nakonec to dnes v televizi prohlásil i Milan Kubek. A ta nanyna Tvarůžková mu jen nevychovaně skákala do řeči. Suchoň hadra. Ti moderátoři v TV, to je tedy materiál.
Jméno:Lenka
Datum:11.11. 06:13
Titulek:distanční výukaodpovědět
Včera jsem sledovala dokument o nástrahách této doby.Jde o poruchy paměti a spánku u dětí,absenci kontaktů s kamarády a spolužáky.Sociálně slabí nemají na PC tudíž ani žádná výuka není možná a rodiče za učitele nic nedosuplují.Národ bude dál vzdělanostně upadat.
Jméno:Martina
Datum:15.11. 12:56
Titulek:teď se vše točíodpovědět
Kolem Coronaviru,někdy mám pocit,že je to zástupné téma jak se vyhnout a odvrátit běžné péči.Odpadaj plánované výkony,prevence a další a znám již několik případů,kdy pacient díky těmto opatřením umírá.A asi mají spočítáno,co je pro nás (ty nahoře) výhodnější.Moc smutná doba.Snad nedopadneme jako v Polsku,kde si rozmýšleli,koho na přístrojích nechat či nenechat žít.Zvláštní,že do vánoc chtějí rozvolnit,naplnit obchoďáky a OCéčka,nahnat děti zpět do škol,otevřít podniky a hospody...A furt dokola.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz