zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.10. 16:06
Titulek:videopřenos ze zasedání 21.10.nefungujeodpovědět
Bohužel, chtěla jsem sledovat on line přenos za zasedání zastupitelstva, ale nefunguje. Hlásí mi: This video file cannot be played.
(Error Code: 232404)
Vám to funguje?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.10. 16:07
Titulek:už to funguje od bodu č. 3odpovědět
Tak v pořádku....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.10. 18:23
Titulek:už funguje:reportáž,jak probíhá zasedáníodpovědět
Video začíná fungovat pár minut po začátku: Starosta navrhuje, aby nebyly čteny zprávy výborů, má je každý zastupitel před sebou.(Ale občané sledující on-line nemají žádné podklady před sebou!). Zast. Sloup (fin. výbor) ani zast. Prošková (kontr. výbor) nemají námitky. Starosta se domluvil s tajemníkem, že ani oni své zprávy nebudou číst. Paní Vojtová požaduje, aby starosta svou zprávu přečetl, starostovi se moc nechce, jsou toho prý 4 stránky. Po naléhání paní Vojtové čte. Obsah stručně:"Úniky Spolana, výstavba parkovací dům, přístavba dvojky školy, nová poliklinika (ventilátory, zeleň u polikliniky -kácení), kulturák, klimatizace autobusy (byl to můj podnět!!), dezinfekce úřadu, podklady od tajemníka - firma Klokoč pro Kontr. výbor.)" Diskutuje ke zprávě: zast. Soukupová, Vebr, Prošková, Hornák. Zast. Prošková požaduje rozpravu ke zprávě tajemníka, která nebyla čtena (opět: občané přece nemají před sebou zprávu tajemníka). Diskutuje zast. Prošková - přesunutí přístaviště od louky v Lobkovicích k Žebráku dle nového územního plánu. Následují rozpočtové změny - procházejí bez valného zájmu. Schváleno. Následují prodeje a pronájmy. Prodej pozemku. Dva zájemci. B.Koníček upozorňuje na vyšší cenu jedné z nabídek. Zast. Vebr vysvětluje: druzí ze zájemců jsou důchodci, přimlouvá se za prodej pro ně jako starousedlíky. Zast. Sloup také. Mrzílková kupodivu také. Zastupitelstvo schvaluje prodej starousedlíkům za nižší cenu. Další bod: zřízení příspěvkové org. města - knihovna + další údaje. Schváleno.
Žádost o změnu dotace - učiliště. Mrzílková je ve střetu zájmů jako zaměstnanec. Schváleno. Závěrečný účet Svazku města obcí VKM bere zast. na vědomí. Starosta navrhuje přesunout bod Vystoupení občanů, který by měl proběhnout v 19.00 hod. na dřívější čas. Zast. Prošková namítá, že to není v jednacím řádu, zast. Vebr se domnívá, že by se mělo počkat. Co když občané přijdou? Jedná se proto dál a pak se uvidí.

Interpelace: Sloup: jak je to s odběrovým místem v Libiši? Starosta odpovídá, že funguje ode dneška. Další dotaz: Dostaly školy nějaké vybavení na distanční výuku? Odpovídá Mrzílková: dostaly příspěvek od státu, včetně ochranných pomůcek od města.Co gymnázia? Jinoch: dostanou. Zast. Vebr: Rozpočet: Budou tam zase investice a tím, že se schválí rozpočet, se budou realizovat? Odpovídá Koníček. Jsou tam nové jen dvě položky: komunikace a chodníky. Vebr: nezapomínejme na okrajové části města. Odpovídá B. Koníček.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.10. 18:25
Titulek:už funguje:reportáž,jak probíhá zasedáníodpovědět
Vebr: nezapomínejme na okrajové části města. Odpovídá B. Koníček. V minulosti zast. požadovalo, aby se udělala priorita investic, zatím to není. Koníček: pokud se schválí, budou se realizovat současně. Další dotaz: Jak je to s referendem v Mlékojedech k PPO? Odpovídá tajemník, připravuje se. Dotaz: Pískovna za Mlékojedy (plánovaná těžba písku). Mrzílková: neví o tom, že by probíhaly nějaké plány těžby. Spolana chce toto území revitalizovat. Opět zast. Vebr: Zauhlovací most Spolany. Debatuje tajemník a Mrzílková. Starosta: vznesou dotaz na Spolanu. Další dotaz zast. Vebra: veřejné projednání nového územního plánu. Pusťme se do něj! Zahrádkáři, pozemky pro zahrádkáře. Je nutné změnit územní plán! Starosta to tak nevidí. Hrodek: byla poslána žádost, aby jim kraj poslal metodiku. Hornák: chce se zeptat Mrzílkové: Byla zveřejněna dvě krátká videa s nepořádkem. L.M. kontaktovala příslušné osoby. Byly vytipovány problematické lokality, kontrola vyvážení košů, kontejnerová stání. Prý probíhá úklid každý den (nesmysl! A.S.)- uklízejí TŘI lidé- zaměstnanci úřadu (tři!!!) :-))) Nelze všude umístit kamery. Když zjistili, kdo video natočil (to je zajímavé zjištění)...Vypočítává, kdo všecko uklízí. O FCC ani slovo...Pokračuje zast. Hornák: porušené pletivo u Rybiček. Lezou tam kočky a psi. Starosta: Dát na závady, okamžitě se to prý řeší (není to pravda - A.S) Hrdlička: Od zítřka zavřené obchody a služby. Dnes nemusí mít roušky, pokud mají 2m odstup. Lenc: K panu Vebrovi: Preference akcí. Máme střednědobý výhled. Provedou se akce podporované dotací. (Jenže tyto investice vybírala radnice! A.S.) Zast. Soukupová na tajemníka. Jak pokračuje vizualizace PPO? Odpověď: Pracuje se na tom. (Odchází zast. Hrodek). Prošková: jen 12 obrázků vizualizace? Odpovídá tajemník a starosta. Zast. Prošková: k nepořádku. Děkuje autorovi videa. Stihnou tři pracovníci uklízet město? Vybraly se jen 3 pokuty za černé skládky? Měly by být kamery u každého kontejnerového stání. Hrabači vyhazují věci z kontejnerů. Vidí to z okna! Hrdlička: Nedělají to hrabači, dělají to občané! Debata pokračuje o odložených odpadech a černých skládkách. Prošková: málo osvěty!!
Mrzílková: nafotila jsem tisíce snímků (! )nepořádků!!!( Měla by se vypovědět smlouva s FCC, ale na to vedení nepřistoupí A.S.) Prý se pravidelně uklízí, bla, bla, bla...místostarostka je velmi rozhořčená.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.10. 18:27
Titulek:už funguje:reportáž,jak probíhá zasedáníodpovědět
Starosta: Chcete hlasovat o tom, že budeme čekat na 7 hodinu, kdy je vystoupení občanů? Jestliže skončíme jednání dřív, přece nebudeme čekat do 7 hodin. Hornák chce poděkovat všem sociálním pracovníkům DKE a věří, že se v prosinci setkáme zdraví a šťastní. Kořanová:Občané pochopí epidemiologickou situaci. Vebr: v prosinci bude situace stejná (obávám se, že bude mnohem horší! A.S.). Prošková: nabízela on-line jednání. Starosta tvrdí, že to není jednoduché.Starosta vidí problémy. Vojtová: omlouvá se za pozdní příchod. Navrhuje starostovi, aby s FCC nasmlouval úklid chodníků. V létě se nečistilo ani nekropilo. Vebr: jak se staví pracovníci firmy zajišťující on-line přenos k distančnímu jednání? Odpověď: Distanční jednání je možné se zast. v karanténě, veřejnost je problém. Vebr: mohlo by to probíhat, jakoby všichni zast. byli v karanténě. Občan P.:"Kolik lidí chodí na zasedání a kolik lidí to zajímá? Pozoruji, že to zajímá jen vás. Zájem o zasedání je mizivý". Prošková: Nemá statistiku, ale občané sleduji vysílání doma. V zákonu o obcích by se měl změnit způsob jednání. Sloup: Nedovedu si představit, že by se zastupitelé vyjadřovali distančně.

Starosta končí v 18:00 zasedání a doufá, že příští zasedání (v prosinci) už bude lepší.(Zdá se, že starosta je optimista, nesleduje situaci nebo problematika průběhu epidemie ho míjí...).Konec.

Nepřítomni: zast. Šanda, Brodilová, Kelinová, Spěváčková, Landová. Nejméně polovina úředníků.

Přítomen 1 občan.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz