zpět na forum

Jméno:Míša
Datum:17.10. 15:03
Titulek: Uplakánci hospodští a spol.odpovědět
Prostě je to tak v přírodě nastaveno,že silnější a schopnější vyhraje.To platí i o byznyse v době Coronaviru.Pčed cca 2 dny ukazovali v TV herce a další umělce,jak v rámci své fin.udržitelnosti se recruitovali jinak.Pečou cukroví,šijí roušky,pečou chléb,sedí na pokladnách v supermarketech,zedničí na stavbách,jezdí MHD apod.Prostě nesedí s rukama v klíně a snaží se.Někteří podnikatelé jsou jak staří psi.Sedí v koutě,pláčí,litují se atd,čekají kdo jim co dá,prosí konkurenci o shovívavost.Přitom je takových možností a způsobů jak se soustředit na jiný byznys,jiný okruh svého oboru atd.Stále si říkám,že dokud je člověk zdráv a blízko infrastruktuře není žádný chudák.je logické,že z 5 Lojzů na každém rohu prodávajících parase v rohlíku se jich pár neuživí.Mno tak budou dělat panini,ohřívat sekanou v housce,vařit pastu či pro vegany.možností je spousta,jen přemýšlet kedlubnou.Když vidím některé tělesně postižené,jak stát na ně kašle a musí se o sebe stůj co stůj postarat,žasnu.nechť si z nich někteří hospodští a další vezmou příklad a nekňučí..Jsme v tom všichni.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.10. 16:02
Titulek:žebrající herciodpovědět
Nejen hostinští, ale i herci se nechají slyšet, jací jsou chudáci. Dokonce nějaké alternativní divadlo prosí, aby jim lidé posílali 100 korun. Žebrají. Místo aby šli pracovat, mají nataženou ruku na almužnu. Míst je dost, v nemocnicích nemají nejen sestry a lékaře, ale už ani pomocný personál, který by stlal lůžka a vykonával různé práce. Tak herci, chutě do díla! Nezkroutí se vám ručičky prací, získané zkušenosti z péče o těžce nemocné můžete uplatnit časem na jevišti... Vyzkoušíte si, jak chutná skutečný život. Oni i ti hostinští si myslí, že MUSÍ dostat podporu, i když barů, hospod, restaurací je nad míru...
Jméno:Josef
Datum:17.10. 17:32
Titulek:RE:Uplakánciodpovědět
No, v přírodě sice silnější a schopnější vyhraje, ale v našem pseudokapitalismu o tom silně pochybuji, schopnější v něm rozhodně nevyhrává, často to bývá přesně opačně, ten schopnější třebaže s vyšší produktivitou, ale nepochlebující šéfovi je kolikrát bez prémií nebo i bez místa a toto se děje nejen v eráru, ale i v korporátu. To jak jste uváděla, že párek v rohlíku někoho už neuživí, tak půjde dělat to či ono, hezky se to čte, ale platilo by to ve spravedlivém volném trhu, jenže ti velcí s ohromným zahraničním kapitálem živnostníčka zničí.
Jméno:Honza
Datum:18.10. 05:19
Titulek:ale nezničíodpovědět
Stačí se marketingově soustředit jinak.Je to i kámen úrazu malých obchodů v Nera nejen v době koronaviru.Každej chce prodávat housky na každém rohu a být světový.Za pár týdnů zavírají.Žádný nápad,náboj,přidaná hodnota,do toho kyselé xichty,neochota...atd.Na to dnes už nikdo není zvědavej.Jde o dům dál a třeba si i maličko za kvalitu připlatí.
Jméno:Eva
Datum:18.10. 12:20
Titulek:brigádyodpovědět
různé celebrity ale určitě seženou snadněji brigádu, než obyčejný smrtelník. Sedí-li za kasou nějaká např. herečka, rychle se to rozkřikne a zvědaví zákazníci obchodu zvýší tržby. Udělají zkrátka reklamu podniku, na rozdíl od Božky z vedlejší ulice.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.10. 13:30
Titulek:celebrityodpovědět
Já nevím jak kdo, ale se já bráním nazývat mnohé hérečky a hérce či jiné kategorie celebritami. Někteří vystudovali soukromé hérecké školy (je jich spousta), mluvit zřetelně neumí, melou, že jim nikdo nerozumí, umí jen křičet a válet se po zemi. Živí se většinou dabingem, a proto se u nás nepromítají filmy s titulky, dle kterých by se děti i mládež naučily cizí řeči lépe než ve škole. Pardon, já jsem zapomněla, že už neumí pořádně číst. Před obědem jsem omylem narazila na Cirkus Humberto. Tam byli páni herci, to byly osobnosti! A ten seriál, lidský, citlivý, nádhera. Po převratu se sem nahrnuly americké filmy, které kazí děti i mládež. Občas jsem pustila Déčko vnoučatům, to je hrůza. Násilí, agresivita, bitky, křik a nic jiného. Dnes v otázkách Moravce vystoupil Pirát Bartoš. Ještě tam je. Neumí odpovědět na jednoduchou otázku, nejvíc jsem se nasmála, když projevil požadavek na předpověď covidové situace na tři roky dopředu. A smála jsem se ještě víc, když si Bartoš liboval,jak nám jútubr Kovy vysvětlil, co je to exponenciální křivka. On to chudák asi neví. Musí mu to vysvětlovat Kovy. Panebože, kdyby blbost kvetla, dala bych si ho na balkon.
Jméno:Martin
Datum:19.10. 17:31
Titulek:hahaodpovědět
S tím balkonem to bylo tak vtipný!!! Nemáte tam ještě nějaký fór?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.10. 17:48
Titulek:odpověďodpovědět
To nebyl fór, to byl bonmot.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.10. 13:23
Titulek:Komedianti a hérečky:odpovědět
Prymula sdělil :

Nouzový stav = válečný stav. Když spadl za války barák, hospoda, divadlo - tak dostal každý kulový a musel se z toho vyhrabat sám, jak uměl. A ti ostatní se museli umět o sebe postarat sami, aby přežili. Tak nechápu, proč by ti ostatní lidé měli platit ze svých peněz nějaké ztráty jiných, které ani nezavinili. Stát se stará (a stará se velmi dobře) aby to každý ustál. Kdo není blbý, tak to vidí. A každý pořádný hospodář má nějakou finanční rezervu a nejede na doraz. A pokud ji prolyžovali, proslunili, prožrali a nemají ani floka, tak je to jenom jeho problém a nevím, proč bych se mu já měl skládat na nějakou jeho ztrátu!!! V nouzovém stavu se přežívá a netvoří se zisky. A pokud to neumíte, tak to podnikání zabalte. Na dálnici chybějí pracovní síly pořád. Tam je výplata jistá.
Jméno:lucie
Datum:20.10. 16:11
Titulek:sakraodpovědět
ten jim to nandal, ale má pravdu !
A to jim říkají "celebrity ".
Jméno:Dr. Novák
Datum:20.10. 19:17
Titulek:Máte pravduodpovědět
Taky nechápu, proč bysme měli vyhodit 15 miliard Kč na extra 5000 Kč pro každého důchodce. Jak se je korona dotkla? Důchod cinkne na účet pravidelně, covid, necovid.
Jméno:Dr. Novák
Datum:20.10. 19:20
Titulek:Válkaodpovědět
Jo a nezapomeňte jak na tom byli důchodci za války, když už tady vytahujete zrovna tohle.
Jméno:Lucie
Datum:20.10. 20:07
Titulek:dr Novákodpovědět
v žádném příspěvku na vyjádření dr. Prymuly se nemluví o důchodcích. Asi jste si spletl vlákno.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz