zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.09. 08:22
Titulek:3130 za včerejší den 17.9.odpovědět
Dnes 3130 nově infikovaných. Od dneška platí nová nařízení. Měla by být mnohem, mnohem přísnější. Jenže co by na to řekli ochránci lidských práv? Takže roušky musí být ve všech uzavřených prostorách a i ve třídách mimo 1. stupeň. Konečně!!!! Ale o učitelích se nehovoří. Mám problém: Co s lidmi, kteří mají nos venku nebo roušku jen na bradě? Ti ji vlastně de facto nemají.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.09. 08:41
Titulek:Zavřete bary, restaurace a další zařízenodpovědět
Podle nového nařízení musí tato zařízení zavřít od 24. hod do 6. 00. V té době je zřejmě vir nejnebezpečnější??? Proč stát chrání majitele těchto zařízení?? Za čtyři týdny bude 10x více těžkých případů v nemocnicích. Proč se drasticky nesníží počty lidí, kteří se shromažďují? To nejsou moje myšlenky, ale imunologa pana profesora Hořejšího na dvojce rozhlase. Politici poslouchají lékaře, odmítající roušky, kteří nejsou epidemiology, ale lidé jim věří, protože jsou mediálně známí. Viz SRDCAŘ MUDr. Pirk.
Jméno:Petr
Datum:18.09. 09:35
Titulek:je to divnéodpovědět
U nás.Pak se naskýtá další fakt a tím je Německo.Několikrát větší země než my,nižší denní přírůstky a zvládají.Čím to bude,koncepcí??!Vůbec to celé mi tu zavání spíše prospěchářstvím určitých skupin a zájmů.
Jméno:chodec po nera
Datum:19.09. 23:15
Titulek:Svatá pravdaodpovědět
Plná koryta pánů podnikatelů a živnostníků byla důležitější než zdraví a životy lidí. Proto se muselo honem rozvolnovat a všichni si pamatujeme kdo nejvíce řval - ODS, TOPKa, Piráti.
Doufám, že tohle cenzor nesmaže.
Jméno:Dr. Novák
Datum:21.09. 16:39
Titulek:Hong-kongská chřipkaodpovědět
Vážení pamětníci,
pamatujete Hong-kongskou chřipku 1969? Jaká opatření se tehdy přijímala? Nosili lidé roušky?
Bohužel, v mém okolí si ji již nikdo nepamatuje. V ČSSR na ni prý umřela 12000 lidí a nakaženo bylo přes 2 miliony Čechoslováků.
Za vzpomínky Vám děkuji.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.09. 21:29
Titulek:metete lidi, covid NENÍ chřipka. odpovědět
Vážený pane, zřejmě jste doktor čehokoli, ale ne medicíny. Nejste ani epidemiolog nebo imunolog či parazitolog. Jinak byste věděl, že COVID-19 NENÍ chřipka. Je to, jednoduše řečeno, nemoc cév. Jak ukazují studie, vir napadá endoteliární buňky. Cituji: U jedné z infikovaných zjistili lymfocytární endotelitidu v plicích, srdci, ledvinách či játrech. Endotelitida je imunitní reakce, při níž dochází k zánětu buněk v endotelu. Podle studie využívá koronavirus buněčné „receptory ACE2 jako vstupní cestu do řady buněk a způsobuje jejich zničení”. „To vysvětluje, proč má nemoc tolik rozmanitých projevů a proč je potenciálně nebezpečnější,“ dodali autoři. ACE2 je označením pro bílkovinu, skrze niž koronavirus infikuje buňky.„Studie popisuje důkaz mikroskopického poškození a přímé virové infekce v krevních cévách v řadě orgánů u tří pacientů infikovaných koronavirem. Tato zjištění jsou v souladu s rostoucím množstvím vědeckých a klinických důkazů, jež svědčí o tom, že koronavirus může kromě plic infikovat a poškodit více orgánů, jako jsou ledviny, srdce, střeva a játra tím, že poškodí endoteliární buňky,“ řekl Russell Medford, šéf Centra pro globální zdravotní inovace.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz