zpět na forum

Jméno:Petr a další obyvatelé
Datum:03.08. 09:59
Titulek:sekání ve městěodpovědět
Po neustálých urgencích obyvatel dané lokality a na nátlak jednoho zastupitele konečně firma FCC posekala prostor před restaurací Skleník, u věžáků a u by činzovních domů Za Jednotou (teletníky). Nechápeme však, proč firma FCC vynechala ze sekání dětské hřiště před Skleníkem. Děti tam lezou po zemi a domů si přinášejí jen klíšťata. Proč dětská hřiště a psí hřiště Na výsluní nemá v sekání prioritu. Budeme žádat starostu, radu a naše zastupitele, aby byl předělán harmonogram sekání. Když je vedro a tráva neroste, tak aby se nesekalo. Ale když každou chvíli prší a tráva je po celém městě vysoká, tak aby se sekalo více. Je to hrůza, co se to letos se sekáním ve městě děje.
Jméno:Josef a další rezidenti
Datum:03.08. 15:12
Titulek:sekání ve městěodpovědět
Nechápeme, co kolem Skleníku a Alberta chcete sekat? Vždyť je to tam samý beton, těch pár m2 čtverečních trávy? Nyní je obecný trend sekat méně kvůli nedostatku podpovrchových vod. Děti lezou po zemi? Tyto děti si maminky nehlídají, aby si děti hrály na písku a ploše pro hraní dětí určených? Každou chvíli prší? Prší 1. den po delším vedru a suchu a další sucha dle předpovědi mají následovat. Je to hrůza, jak moc se letos seká.
Jméno:Petr a další obyvatelé
Datum:04.08. 11:59
Titulek:sekání ve městěodpovědět
No nebudu se s vámi dohadovat kolik ploch k sekání je okolo skleníku, alberta a dalších přilehlých činžovních domů. My tam bydlíme, tak chceme mít posekáno a posekáno mít budeme. Ve vaší lokalitě, pod vaším balkonem ať se klidně neseká. Je nám to srdečně jedno. Ale již teď upozorňujeme zastupitele na nutnost častějšího sekání. Jsme proboha ve městě. A tam se sekat musí!! Chcete louku. Vyběhněte mimo město a nebo běžte na louku do Lobkovic. Ale určitě nechtějte, aby byla po městě vysoká tráva plná klíšťat, osin atd.
Jméno:Josef
Datum:04.08. 16:45
Titulek:Josef a další rezidentiodpovědět
Dobré odpoledne,
no budiž, nedohadujte se. No neříkejte, vy tam bydlíte, my tu také bydlíme. Jste si velice jistý svým tvrzením, že posekáno mít budete, možná si to posekáte sám. V naší lokalitě? Prosím Vás, jsme všichni rezidenti města Neratovice, nevěděl jsem o tom, že jsme rozděleni na jednotlivé městské části, které mají vlastní zastupitelstva. Co kdyby hypoteticky více jak polovině obyvatelům města vyhovoval konzervativnější přístup k sekání? JINAK NÁM NEŘÍKEJTE, CO MÁME DĚLAT, TO MY MŮŽEME TAKTÉŽ, NEBÍLÍ-LI SE VÁM S AKTUÁLNÍM TRENDEM VYŠŠÍ TRAVNÍ POROST VYJEĎTE SI NAPŘÍKLAD DO CENTRA PRAHY NEBO NA JEJÍ ROZPÁLENÉ BETONOVÉ SÍDLIŠTNÍ PERIFERIE - NAPŘ. JIŽNÍ MĚSTO atd.
Jméno:odpověď
Datum:04.08. 19:30
Titulek:Odpověďodpovědět
Jméno: Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum: 03.08. 21:43
Titulek: naštěstí zapršelo... odpovědět
Město a FCC mají štěstí, že napršelo. (Ale to neznamená, že ještě nebudou vedra a sucho).Posekané plochy už začínaly připomínat žlutohnědou savanu nebo pampu, račte si vybrat. Byla jsem opět na odboru životního prostředí a snažila jsem se vysvětlit paní Jelínkové, že sekání musí respektovat klimatické podmínky, čili zastavit sekání až při 30 °C, jak je uvedeno v pasportizaci Doc. Jebavého, je nesmysl. Při této teplotě se z řezných ran při sekání začne odpařovat voda a rostliny vadnou a uschnou. Stačí 25-26 st., aby se přestalo sekat. Pokud už nejsou plochy suché. Je nutné, aby paní Jelínková kontrolovala na plochách určených k sekání druh porostu. Jako např. u trojky školy vykvetly desítky bodláků, na nichž hodovali čmeláci, kteří dávají těmto květům přednost kvůli množství nektaru. Přesto byly posekány. Mělo by platit pravidlo, že pokud je na nějaké zelené ploše důležitý porost pro hmyz, jeho potravu či vývoj, měl by být ponechán, s tím ovšem pan Jebavý nepočítá. Paní Jelínková mi velmi autoritativně sdělila, že bude důsledně postupovat podle dokumentu "Údržba travnatých ploch" pana Doc. ing. Jebavého. To jest celé sídliště sekat 6x jako pobytové plochy bez ohledu na trendy přírodě blízké údržby travnato-bylinných ploch. Nutně potřebujeme výbor pro životní prostředí jako kontrolní orgán samosprávy v oblastí životního prostředí.

přidat názor
Jméno:Zuzka
Datum:05.08. 12:26
Titulek:sekáníodpovědět
Už se firma FCC připravuje na sekání na náměstí, kde je tráva taky hodně vysoká. Konečně budeme mít taky posekáno. Děkujeme
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.08. 20:15
Titulek:dotazyodpovědět
Mohla byste mi, prosím, vysvětlit, proč nemůže být "tráva" (na náměstí a v celých Neratovicích kromě fotbalových hřišť nejsou traviny šlechtěné pro klasické trávníky, ale divoké byliny) vysoká? Co je na tom špatného, že se musí mermomocí posekat, místy až na hlínu? Co je dobrého na tom, že vysychá půda, že zmizí květy a hmyz?
Jméno:Zuzka
Datum:06.08. 16:08
Titulek:sekání ve městěodpovědět
Ve vysoké trávě(ve městě) je spousta klíšťat a jiné havěti. Je tam plno osin. Zkuste do té vysoké trávy pustit děti a nebo psa. A uvidíte s čím přijdou. Město je město. Tam se tráva musí sekat, ať se vám to líbí nebo ne. Jsem velice ráda, že i úředníci na městě a i většina zastupitelů mají na sekání stejný názor. Sídliště 6x do roka sekat, některé plochy i 8x do roka. A tím bych téma sekání uzavřela.
Jméno:Josef
Datum:05.08. 20:55
Titulek:RE: sekáníodpovědět
Nezbývá než konstatovat bohužel sekání paní Zuzko, ale tak jako jsou příznivci horlivého sekání, jsou i příznivci "divočejších" travin, většinou se jedná o lidi s kladným vztahem k životnímu prostředí, zadržování vody v krajině a také k důležitému hmyzu. Nejsem odborník, ale nelze se divit, že se např. včelám nedaří, když se důležité květy posekají nebo se pěstují monokultury, na polích zejména řepka. Nelze se divit, že je českého medu nedostatek a jeho cena roste. Až otočíme kohoutkem a voda nám nepoteče, to teprve bude něco. Za podporu letního sekání Vám neděkujeme.
Jméno:Karel
Datum:07.08. 17:51
Titulek:je to takodpovědět
Lidé jsou slepí,vidí jen své zájmy a potřeby,jen od přírody brát a nic jí nevracet..Škoda,že následky takto smýšlejících poneseme všichni.Blahoslavení chudí duchem běžte k šípku!Svět se v jednu velkou (_I_) obrací.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz