zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.08. 22:12
Titulek:Vedro, vedro a sucho....odpovědět
Už minulý týden bylo známo, že nás čekají tropická vedra. Meteorologové se nezmýlili, vedra opravdu vypukla. Přesto FFC sekala další plochy. Obrátila jsem se na úřednici paní Jelínkovou, proč se v tomto případě seká, když výsledkem budou opět vyschlé rozpálené povrchy. Žádala jsem, aby byly ponechány porosty bodláků u trojky školy, na jejichž květech se "pásly" desítky čmeláků. Obdržela jsme odpověď:

Vážená paní Spěváčková,

Do dne 23.7, 20:26 hodin nebylo porušeno firmou FCC překročení teplotního limitu pro sekání trávy. Tento limit je stanoven na 30°C dle „ Korekce pasportu zeleně“ od Doc. Ing. Matouše Jebavého, Ph.D..

Sekání strunovými sekačkami probíhá pouze za účelem obsekávání pevných překážek ( stojanů na kola, zábradlí, koše, aj. ) okolo stromů sekáči ponechávají prstenec neposekané trávy a to z důvodu zabránění poranění báze či kmene stromu. Používání fukarů, které produkují emise a hluk jsou standartní součástí facility každé údržbové firmy. V případě, že máte alternativní metodu likvidace travní drtě z chodníků bez prachu a emisí doporučuji Vám se obrátit na vedení města s návrhem na změnu při dalším zasedání zastupitelstva.

Porost bodláku obecného bude posekán a to z důvodu dostatečného množství ponechaného kvetoucího travního porostu pro včely i čmeláky v této lokalitě.

S pozdravem Hana Jelínková DiS.
správce městské zeleně
Městský úřad Neratovice

A.S.: Je zajímavé, že podle doporučení skutečných zahradníků se nemá sekat, pokud je teplota vyšší než 25 - 26 st. C. Ale podle vysokoškolského učitele, zahradního architekta Doc. ing. Jebavého je nutné přerušit sekání až při 30 st. C. Měl by se přijít podívat na schnoucí plochy, na nichž už převládá žlutá a hnědá barva. To si dělá srandu? Obávám se, že v jeho případě se teorie poněkud rozchází s praxí. Pokud se týká posekání porostů bodláku obecného, nechápu, proč musel být posekán. To je schválnost nebo neznalost? Bodláky jsou obzvláště ceněny čmeláky pro jejich vysokou produkci nektarů. Jiné květy je nemohou nahradit. Inu, čekají nás ještě těžké časy...To se vždy najde nějaký expert, vyfásne peníze a za ním nezůstane kámen na kameni jako v Kostomlatského sadech. Ohledně alternativy odstranění travní drtě z chodníků, navrhuji obyčejné smetáky. Nesmrdí, neprodukují hluk ani emise. A jsou velmi levné.
Jméno:Iva
Datum:02.08. 06:00
Titulek:doporučit,radit,vytýkat můžeteodpovědět
Když Bratrstvo zkýzy od Hmyzu zdar si pojede svou.Je to hrozné,co vše v této oblasti už napáchali a stále páchají dál.Totálně zdevastované město plné špíny a kýčů,náleven,narušených lidí a podivných podniků...
Jméno:Iva
Datum:02.08. 06:01
Titulek:oprava:odpovědět
Bratrstvo zkázy

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz