zpět na forum

Jméno:Michaela
Datum:23.06. 19:34
Titulek:zastupitelstvoodpovědět
Tak prý je zítra zase zastupitelstvo. Co nás tam, tedy vlastně vás zase čeká?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.06. 13:49
Titulek:co bude na zasedání?odpovědět
Nezlobte se, ale nějak nemám čas opisovat program, je na webu města. Na začátku jsou body radnice a na konci návrhy zastupitelů. Nevím, co jsou to za nové manýry. Je možné, že se členové koalice po schválení jejich bodů zvednou a zmizí v okamžiku, kdy se začnou projednávat návrhy zastupitelů, aby tam nemuseli sedět. Oni se tam viditelně otravují.
Jméno:Noe
Datum:23.06. 21:26
Titulek:Hlavní otázkaodpovědět
Bude schválen program?
Jméno:asi
Datum:24.06. 05:29
Titulek:tradičněodpovědět
Pěkné divadlo či fraška.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 10:21
Titulek:Průběh zasedání zastupitelstva dne 24.6.odpovědět
Už délka zasedání byla vypovídající o tom, co se dělo na tomto neskutečném zasedání. Začátek v 16:00, konec zbytek zastupitelů, zbytek občanů a žádní úředníci (tajemník je odvolal v 22:00, kdy jim byla ukončena pracovní doba) v OO:36.
Hned na začátku prohlásil starosta, že by se mohlo zasedat bez roušek, pokud bude někdo proti, roušky budeme mít. Vím, že podle nařízení vlády platí, že pokud nejsou zachovány rozestupy, roušky být musí a tak jsem byla proti, čímž jsem sklidila některé nevraživé pohledy, jenže úředníci i občané byli od sebe mnohem blíže než je nutných 1,5 m, tvořily se hloučky, u občerstvení i jinde. Dnes jsem si ověřila na KHS Mělník, že jsem měla pravdu. Nejsou-li rozestupy, roušky být musí. Čím déle se jednalo, tím více lidí ovšem roušky nemělo nebo je mělo spuštěné na bradu či jim čouhal nos. Kdyby byl někdo nakažený, šli by všichni úředníci, zastupitelstvo i občané do karantény. Cca 90 lidí. Měl se schválit program. Jenže návrhy opozičních zastupitelů byly seřazené až na konci programu, radou neprošly a vyvstala otázka, proč je rada neschválila a nezařadila na zasedání zastupitelstva. Většina z nich byla už na programu zrušeného zasedání a ležela na úřadě od 11. května. Byl to jeden z důkazů, že rada města ignoruje návrhy opozičních zastupitelů a dělá schválnosti. Zast. Prošková zhodnotila chování koalice jako zbabělé a neférové, zast. Brodilová v tom vidí přístup, který zde začal panovat. A to ještě nikdo netušil, co se bude dál dít. Začalo se jednat o schválení zařazení jednotlivých bodů do programu a jejich přemístění z posledních míst.Něco prošlo, něco ne.Prošel mi návrh na zařazení zřízení výboru pro životní prostředí a klimatické změny (pan starosta hovořil o klimatizačních změnách) do programu, ale když se mělo projednávat na konci zastupitelstva jeho zřízení, nebyl můj návrh schválen, neboť jsem se navrhla jako předseda výboru, což paní Mrzílková nezapomněla zkritizovat. Jenže předseda musí být zastupitel, Kdo by navrhl členy výboru, kdo by našel vhodné lidi? Koalice zase ukázala, jak jí leží na srdci životní prostředí města. Na odboru životního prostředí hodnotí stromy úřednice, které nemají odpovídající vzdělání (voda, chemie), jediný dendrolog odešel ve zkušební době, zeleň mizí před očima, vznikají zvěrstva jako jsou Kostomlatského sady a budou realizovány jiné, jako jsou lesíky Mládežnická a Kojetická. Je nutné, aby samospráva zřídila kolektivní orgán, který bude tyto případy monitorovat a hodnotit.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 11:42
Titulek:oprava odpovědět
....nebyl můj návrh schválen, neboť jsem se ÚDAJNĚ navrhla jako předseda výboru, což paní Mrzílková nezapomněla zkritizovat. Jenže předseda musí být zastupitel. Kdo by navrhl členy výboru, kdo by našel vhodné lidi?
Jméno:Jana
Datum:26.06. 09:39
Titulek:Zastupitelstvoodpovědět
Zaměstnanci úřadu ve 22hodin odešli-aby nepřetáhli pracovní dobu.Tu však dostávají dobře zaplacenou,mají benefity v různých formách,vyberou si přesčasy.A ostatní?Také byli v zaměstnání,často mimo Neratovice,mají rodiny,děti.Jim tu přemíru času,kterou i jen přípravě musí věnovat,nikdo nenahradí.Proč to dělají?Protože špatné hospodaření a arogance současné rádoby "elity" Neratovic je už dlouho přes čáru.Potvrdili to opět svým chováním,cíleným zdržováním...Cosi smrdí v našem městě...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 10:52
Titulek:Průběh zasedání zastupitelstva dne 24.6.odpovědět
Neprošel mi návrh na zvedání ruky současně s hlasováním, aby se předešlo omylům, jaký se mi stal na minulém desetiminutovém zasedání. Jak už jsem napsala, prošel mi návrh na zařazení bodu zřízení výboru s usnesením: "Zastupitelstvo města zřizuje výbor pro životní prostředí a klimatické změny a pověřuje zastupitelku Mgr. Annu Spěváčkovou doplněním dalších šesti členů výboru." Tedy ne že jsem se jmenovala předsedkyní, jak si vymýšlela paní Mrzílková. Následovala přestávka. Po ní jsem vznesla námitky proti zápisu, kde se zase opakují stejné prohřešky. Na př.: Občan (pan Mareš) hovořil k přístavišti, Občan (pan Novotný) se vyjádřil k poliklinice a navyšování částek, Mgr. Spěváčková technická, Mgr. Prošková hovořila k projednávání ÚP atd. Takový zápis je k ničemu, nevypovídá o průběhu jednání zastupitelstva. Opět jsme se dozvěděli, že je na úřadě uloženo audio a jsou na webu videopřenosy ze zasedání. Jenže stále jen tři, další nenávratně mizí. Neexistuje jejich archiv. Koalice Mrzílkové a samozřejmě i ODS už skoro deset let razí zásadu: utahovat, utajovat, utajovat...Moje námitky nebyly schváleny, opozice měla jen deset hlasů, na schválení to nestačilo. Koalici chyběl jeden hlas (zpočátku bez Landové dva), celé zasedání chyběl Jinoch za ODS. V debatách se přeskakovalo z tématu na jiné téma, hodně se propírala poliklinika, ale není zcela jistě zájem změnit celkovou koncepci budovy. Architekt Rujbr údajně obchází jednotlivé lékaře a řeší s nimi jejich požadavky. "Rozděl a panuj", říkali jezuité. Je rozbitá jednota lékařů a nic se nebude měnit. Maximálně velikost prkénka na záchodě. Občan Š. zdůraznil, že se potlačuje práce zahrádkářů a měl pravdu. Řekl, že zahrádkáři udělali množství práce pro město. Apeloval na koalici, že chtějí to, co občané nechtějí.Ptal se: " Proč nejdete občanům naproti? Kam to vede? Vy tady soutěžíte!!! Vy potřebujete vnitřní přestavbu tohoto útvaru!" Nikdo mu neodpověděl. Ano, měla by být odvolána celá rada města, ale opozice má jen 10 hlasů a to na odvolání nestačí. Koalice se zase semkla a stojí při sobě.
Jméno:Martin Růžička
Datum:25.06. 12:32
Titulek:Nic se neměníodpovědět
Nic se nemění :(
A Míša Landová už je zase pevně v koalici ... co se to s ní stalo? :(
Minule byla podepsaná pod jednotlivé body jako navrhovatel a nedorazila...
Asi měla své názory, ale šla na pohovor a přišla domu s názory jinými-koaličními.
Poliklinika - stejný scénář. Škoda, že se lékaři nespojí.
Náves v Lobkovicích ... no chodit se po tom nedá, zmizelo pár stromů, zeleně (i když NPU ji chtělo co nejvíce zachovat. Chodník bude až ke zdi zvonice - padající voda to pěkně postříká, neviděl jsem, že by tam bylo nějaké opatřené pro vsakování...
kontrolní dny jsou
uvidíme jak uvedou do původního stavu parkoviště - zatím to je skládka materiálu a jít ke kontajnerům je o ústa ... zvlášť po dešti.
- - -
JAK je to s povolováním akcí po 22 hodině. To rozhodují zastupitelé nebo JEN rada? Já bych to zakázal, když neumí po 22 hodině ztišit hudbu a je slyšet přes zavřená okna.
Jméno:Radek
Datum:25.06. 20:34
Titulek:zábavaodpovědět
Určitě narážíte pane Růžičko na fotbalisty a jejich fotbalovou zábavu. Měli výjimku z nočního klidu do 02 hod. Vyhlášku schvaluje zastupitelstvo. Koukám, že vy jste taky věčný stěžovatel Lobkovic. Proč jste nešel na zábavu taky. Máte to přes silnici.
Jméno:Martin Růžička
Datum:25.06. 22:35
Titulek:Proč bych měl jít?odpovědět
Proč bych měl jít?
Tu "zábavu" jsem slyšel i přes zavřená okna. Ta 'zábava' budila děti!
Pro mne není zábava randál, ducduc a špatně nastavený zvuk.
Ano je to tahle fotbalová zábava. A vím, že měli výjimku.
- - -
Bordel byl po té 'zábavě' taky hezký. Proč jste něměli pár záchodů navíc a lidé pak pomočili rohy jak pes? Nakadili za plot.
- - -
Věčný stěžovatel? To říká Mrzílková? :)
- - -
Škoda, že zastupitelstvo schvaluje takové výjimky v zastavěné oblasti. A škoda, že pořádající nemá slušnost, aby to aspoň trochu zeslabil - říká se tomu ohleduplnost.
Jméno:Martin Růžička
Datum:09.07. 11:58
Titulek:pro Radkaodpovědět
pro Radka
"věčný stěžovatel Lobkovic" ... co to znamená?
- - -
upozornění na chyby - nejsou značky, není uklien sníh, špatné projekty ... to je vše kde jsem něco podnikal.
a pak ty 3 roky v osadním výboru ... kdy město ignorovalo cokoliv
Jméno:Martin
Datum:25.06. 12:58
Titulek:dojmy ze zastupitelstvaodpovědět
Vystoupení občana pana Š., které zmiňujete paní Spěváčková, bylo úžasné, od srdce. V několika jednoduchých větách shrnul všechny problémy našeho zastupitelstva a vyzval ho, aby začalo konečně pracovat pro lidi. Spletl si přitom Městský úřad s dřívějším výborem, což se někdy stává. Svoji inteligenci hned ukázal zastupitel Hrodek, který ho za to nazval drze soudruhem. Pan Hrodek se vůbec projevoval - např. Neratovický speciál, na jehož vydání daly finance desítky občanů, nazval "žumpou". Hodně za čárou bylo i chování zastupitelky Kořanové, která už asi chtěla ukončit vystoupení občanů a proto bušila rukama do desky stolu a vystupujícím skákala do řeči.
Vrcholem arogance koalice bylo pak podle mě to, když se neschválil návrh zastupitelky Proškové, že Městský úřad bude informovat o všech investičních akcích a tyto informace udržovat aktuální. To by mělo být naprosto samozřejmé. Ne, ani to neprošlo. Prostě vedení města se s lidmi bavit nebude!
Celkově bylo toto zastupitelstvo snad nehorší v historii - naprostá ostuda vedení města. Nejspíš jejich pomsta za to, že si opoziční zastupitelé dovolili požádat o svolání mimořádného zasedání v květnu nebo za vydání dvou čísel Speciálu. Jak to ale vystihl jeden s vystupujících občanů (student): Tohle nikam nepovede!
Jméno:Petr
Datum:26.06. 19:13
Titulek:pan Hrodekodpovědět
Viděl nejspíš v tom nastaveném zrcadle sám sebe,jinak by z něj taková lejna nepadala.Je to smutné,jací nám tu vládnou.Ti slušní si vybaví,kdo tou "žumpou" ve skutečnosti je.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 11:40
Titulek:email zastupitelůmodpovědět
E-mail:
Předmět: Neschválení výboru pro životní prostředí a klimatické změny

Dobrý den,

včera jsem sledovala on line videopřenos z konce zasedání zastupitelstva města Neratovice a musím konstatovat, že neschválení zřízení výboru pro klimatické změny bylo zmatečné. Hlasující byli uvedeni v omyl ze dvou příčin.

Za prvé: Místostarostka Mrzílková v rozporu s navrženým usnesením tvrdila, že jsem se jmenovala předsedkyní. Omyl. Mnou navržené usnesení znělo: "Zastupitelstvo města zřizuje výbor pro životní prostředí a klimatické změny a pověřuje zastupitelku Mgr. Annu Spěváčkovou doplněním dalších šesti členů výboru." Nejmenovala jsem se předsedkyní výboru, ale tím, kdo navrhne další členy výboru, aby byl výbor funkční.

Za druhé: Starosta Kroužecký uvedl, že se jedná o výbor pro životní prostředí a klimatizační změny. Tím změnil mnou navržený název výboru a uvedl v omyl hlasující, kteří tento výbor logicky neschválili, neboť se jednalo o nesmysl. Hlasování bylo zmatečné.

Proto pro další zasedání zastupitelstva navrhuji revokovat usnesení o zřízení výboru pro životní prostředí a klimatické změny a opakování hlasování s usnesením v mnou navrženém znění:"Zastupitelstvo města zřizuje výbor pro životní prostředí a klimatické změny a pověřuje zastupitelku Mgr. Annu Spěváčkovou doplněním dalších šesti členů výboru."

Doufám, že dáte svým souhlasem se zřízením výboru najevo, že v žebříčku hodnot zastupitelstva města Neratovic je životní prostředí a adaptace na klimatické změny na prvním místě.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 15:41
Titulek:Průběh zasedání zastupitelstva dne 24.6.odpovědět
Pokračování.
Pan Vebr uvedl, že hygiena nedala souhlas s poliklinikou. Pan Novotný doplnil, že
architekt Rujbr doposud nepředložil studii hluku a možná s tím bude mít město problém. (Je ještě možná změna vyhlášek kvůli pandemii, pak by musela být vyprojektována změna prostoru.) Proto se stavba polikliniky opozdí nejméně o dva měsíce. Vedení města ale uvedlo, že je to kvůli parkovišti, aby bylo vidět, jak myslí na občany. Pan Novotný zdůraznil, že v PD se p. Rujbr odvolává na vyhlášku č. 107/2007, která již ale neplatí, byla nahrazena vyhláškou č. 137/2015. Omlouvám se, ale někdy nebylo promlouvajícím přes roušku dobře rozumět, někdo obecně mluví rychle a nesrozumitelně; až bude video přenos, můžete srovnat mé zápisy se skutečností. Pak promluvila paní Chovaňáková z veslařského klubu Neratovice, opět upozornila na veslaře a ptala se, kdy se bude jednat o přístavišti. Odpověď: 1.-2. týden v srpnu. (Ale to jsou prázdniny!!pozn. A.S.) Zastupitelstvo má projednat přístaviště PŘED veřejným projednáváním územního plánu.

Ještě musím pro zajímavost uvést prohlášení T. Hrodka, jaký je to vstřícný člověk: pronesl památnou větu, že časopis Speciál, na který se občané složili, je ŽUMPA. Řekl to přesně tak, že ve schránce našel ŽUMPU. Bože. Lidé se skládali po stovkách, i ti méně movití něco dali. On si fakt nevidí do úst. Jak takový člověk mohl dělat ředitele Lachneru, to nechápu.

A ještě jednu zářnou myšlenku ze zasedání: starosta se zeptal pana Novotného, aby zdůraznil jeho neodbornost, jakou má profesi. Když pan Novotný řekl: lesní inženýr, starosta se zaradoval, protože oni prý mají odporníky. To jsem nevydržela a upozornila přítomné, že paní Mrzílková je učitelka s oborem biologie a tělocvik (má na starosti veřejné zakázky!) a pan Hrodek má hotelovou školu (je určený zastupitel, který má zprostředkovat styk zhotovitelů územního plánu! s městem).

Pan Hrodek zaperlil ještě jednou: když se část opozice zvedla a na protest odešla, požádal, aby bylo zapsáno v zápise, že jsme se neomluvili. Bohužel, část opozice (NeraHnutí) zůstala (kromě pana Hornáka, ten řekl že neodejde a že zůstane, což neudivuje, lavíruje mezi obdivem k některým členům koalice a silným osobnostem v NeraHnutí ), i když to slíbili. Kdybychom odešli celá opozice, zůstalo by 10 členů koalice, zastupitelstvo by nebylo usnášeníschopné a muselo by se do 15 dnů svolat nové. Jednat narychlo v tak pozdní dobu a ještě bez úředníků byl nesmysl.
Jméno:Dušan
Datum:25.06. 20:27
Titulek:odchod opoziceodpovědět
Jak je možné, že když se opozice domluví, že ze zasedání na protest odejdete, tak tam zůstane paní Prošková a její Nerahnutí (t.j. všech 5 členů). Proč nepostupujete jednotně? Nebo si paní Prošková razí svoji cestu? Chce se zalíbit? Tomu fakt nerozumím.
Jméno:Alena Prošková <alena.proskova@post.cz>
Datum:27.06. 23:10
Titulek:nepřesnost_společná dohoda nebylaodpovědět
Jen uvádím na pravou míru tvrzení paní Spěváčkové: K žádné společné opoziční dohodě nedošlo! Asi minutové (a dost vyhrocené) porady jsem se já a paní Soukupová nemohly zúčastnit (byly jsme v té chvíli obě v přízemí SD). Další dva zúčastnění opoziční zastupitelé váhali, další vyjádřil jasný nesouhlas, další se raději odebrala ke svému stolku (nebylo jí dobře, ráno ji čekalo velmi časné vstávání a extrémně náročný den). Tedy opakuji: žádná dohoda neexistovala, pouze návrh pí Spěváčkové, P. Šandy & I. Kelinové & M. Brodilové. Žádná dohoda, žádný slib. Šlo o minutku-dvě, narychlo svolané, v samotném závěru přestávky. Kdybych byla bývala přítomna, nesouhlasila bych s návrhem odročení ani odchodu, protože jsem věděla, že další středu nemůže přijít paní Soukupová a následující pak nemůže paní Vojtová. Tento týden byl jediný, kdy jsme byli v plném počtu. A po vyčerpávajícím a nedůstojném dohadování o hlasování kvůli zařazení našich bodů do programu jsme měli před jejich projednáním odejít? To mi nedávalo smysl. Zasedání by bylo i po odchodu osmi opozičníků usnášeníschopné, protože minimálně pan Hornák by zůstal, tedy v sále by byla potřebná nadpoloviční jedenáctka. Odchod byl tak jen prázdným gestem. Je ale smutné, že mohly projít některé body, o jejichž zařazení jsme v první části zasedání byli nuceni bojovat. Zmatečné dohadování může částečně omluvit velká únava všech zúčastněných. Náročné jednání probíhalo od 16 hodin, o přerušení se hlasovalo po 22.30. Zasedání v komornějším složení (bez úředníků, ale přesto s vytrvalými zástupci z řad veřejnosti) pak pokračovalo ještě asi dvě hodiny...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.06. 23:49
Titulek:Hornák by hlasoval s koalicí? odpovědět
Paní Prošková nepíše pravdu, nenavrhovala jsem opuštění zasedání, pouze jsem se přidala, protože bez úředníků, kteří předkládali některé body, nebylo možné je smysluplně projednat. Paní Prošková a Soukupová přece v átriu, kde se dohadovalo o odchodu, nebyla. Tak jak ví, kdo co navrhoval. Kromě toho bylo ještě před námi hodně bodů programu, a pokud by odešla celá opozice, byl by zbytek usnášení neschopný a starosta by musel do 15 dnů svolat nové zasedání (viz par. 92 zákona o obcích), kde se mohlo vše v klidu a v přijatelné denní době projednat.
Jméno:Tomáš
Datum:26.06. 21:55
Titulek:To možná nebyla nevstřícnost,odpovědět
Nemám k tomu moc důvodů, ale v tomhle se musím Hrodka zastat. To že nazval ty nové noviny žumpou nemusela být nutně nevstřícnost. Spíš souznění s názorem našeho pana prezidenta. Dejte si do Googlu jako já "Zeman - novináři jsou žumpa" a uvidíte co vám vyplivne. Nezkoumal bych na koho to platí víc a na koho míň. Padni komu padni. Prostě novináři a noviny jsou žumpa. a jestli se na ně někdo skládal po stokoruně jako na Národní divadlo nehraje podle mého žádnou roli, prezident má pravdu
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.06. 11:27
Titulek:"pan" Hrodekodpovědět
Pokud pan prezident označil zaprodané novináře hlavního proudu za žumpu, měl pravdu. Ale "pan" Hrodek se projevil jako hovado. To neví, že Speciál je dílo mnoha obětavých občanů, kteří se sami složili na vydání prvního i druhého čísla (dělalo to více než 100 000 korun), psali články, roznášeli výtisky? Červnový rouškový vyšel proto, že město nebylo schopné za naše společné peníze vydat pravidelný městský časopis a vymluvilo se na to, že není čím naplnit jeho obsah. Proč neoslovili občany, jimž za normálních okolností jejich dopisy či kritické články nezveřejní? Proč neoslovili zastupitele, kterým normálně zveřejní pouze 1500 znaků včetně mezer a nezveřejní žádný článek, který jim nejde pod nos? Stačí jedna jediná zmínka o tom, že je něco špatně, a už článek nevyjde, protože prý špiní a pomlouvá. Město si hraje na cenzora, i když městské periodikum má být vyvážené. Víme, jak ta vyváženost vypadá. Pochvalné ódy na vedení města a jejich příznivce. Nebýt Speciálů lidé by nevěděli, jak vypadají plány polikliniky, Kostomlatských sadů, podrobnosti o dalších záměrech města, které nás stojí miliony, a přesto budou prospívat jen těm, kteří se na nich obohatí. Tomu říká "pan" Hrodek z ODS - ŽUMPA. Jakou částkou on přispěl na Speciál? Napsal články? Roznesl stovky časopisů? Ne. Tak proč uráží občany a jejich dílo? Už stejně před lety nazval moje nerátky. Více než dvacet let si platím veškeré výdaje, píši články, jako jediná poskytuji lidem možnost diskutovat, zatímco on občany uráží a těžil a těží výhody z politické funkce.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 15:51
Titulek:Dodatekodpovědět
Pan Hrodek se ale mýlí. OMLOUVAT starostovi se musí podle jednacího řádu zastupitelstva jen ten, kdo se na zasedání nedostaví. Ale ten, kdo zastupitelstvo musí opustit, pouze informuje předsedajícího (v tomto případě starostu).

Cituji jednací řád:
Zastupitel, který se nemůže zúčastnit zasedání, omluví svou nepřítomnost prokazatelným způsobem starostovi.
Zastupitel, který musí opustit zasedání v průběhu jednání ZM, informuje předsedajícího.

Otázka je, zda musím starostovi oznámit, že jdu v průběhu zasedání ZM na WC. V jednacím řádu to není specifikováno.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 21:53
Titulek:Průběh zasedání zastupitelstva dne 24.6.odpovědět
Je 21.00. Už se jedná pět hodin s přestávkou na kávu a 2 chlebíčky. Nabízím své chlebíčky svým dvěma bývalým žákyňkám v pokročilém věku, hned se na mě vrhá paní Lencová (švagrová starosty a místostarosty, i ona je mou bývalou žákyní) co si to dovoluji. Slušnost se vytratila z radnice. Paní Prošková navrhuje usnesení, aby byly zveřejňovány všechny materiály včetně veškeré aktualizace. Reagovala tak na nesčetné stížnosti na špatnou informovanost zastupitelů a občanů. Dalo by se říci, že tento bod byl velmi potřebný, a přece, světe div se, nebyl schválen. Pro bylo jen 10 opozičních zastupitelů, koalice byla jako jeden muž (pardon i žena, aby byla genderová vyváženost) PROTI nebo se zdrželi(y). Koalice ztratila všechny zábrany, škodí městu kde se dá. Řeknete si, je tohle možné? Copak není žádná možnost, jak tomu zabránit? Je možné je jenom odvolat, ale na to nemá opozice sílu svých 10 hlasů a jak je vidět na Míši Landové, nelze se trhnout. V příštím hlasování jsem si neuvědomila, že mám hlasovat, požaduji opakovat hlasování, i když hlasování skončilo 11 pro. Nechci být uvedena v přehledu hlasování, že jsem nehlasovala pro důležitou věc (Co to bylo? Nevím). Znovu se hlasuje i se mnou a ejhle, je to opět 11 pro. Opět vystupuje pan Novotný, znovu mluví na mikrofon, i když mu starosta nedal hlas. Upozorňuje na to, že je chyba ve výpočtech ceny polikliniky, je podceněná o 15 milionů. Rujbr zapomněl na základy a atiku. Zastupitelka učitelka a vychovatelka dětí Kořanová začne ve vzteku mlátit na desku stolu. Vůbec bych se nedivila, kdyby toto pamětné zasedání jednou kolovalo po internetu jako odstrašující příklad. Ozývá se zastupitelka Vojtová a poukazuje na to, že na webu města se musí přesně udat název hledaného, jinak nelze záležitost najít. Požaduje web přepracovat. Mrzílková namítá, že je to složité. Zastupitel Hornák se ptá, proč byly zrušené komise. Bez odpovědi. Je 22:30. Podávám návrh, aby bylo zasedání zastupitelstva ukončeno pro pokročilý čas (ještě zbývá projednat řadu bodů) a pokračovat za týden. Neschváleno. Jak se opozice dohodla (kromě Hornáka, ten odmítl), zvedám se, balím, zároveň se mnou paní Brodilová, Kelinová a Šanda. Paní Vojtová odchází o něco později. Jenže zbytek opozice - Nerahnutí - sedí a neodchází. Škoda. Slíbili a nedodrželi. Kdyby se zvedla celá opozice, deset lidí (bez Jinocha) koalice by byla usnášení neschopná a muselo by se zasedání do 15 dnů opakovat. Takže takové poměry teď panují v neratovickém zastupitelstvu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 21:54
Titulek:Průběh zasedání zastupitelstva dne 24.6.odpovědět
Koalice už nepředstírá, že pracuje pro občany, jde proti nim a podle toho, co četl starosta na zasedání, chystá se město totálně zadlužit, takže našim následovníkům zůstanou jen dluhy a ani haléř na opravy a potřebné investice (třeba tolik potřebný dům s pečovatelskou službou, pohotovosti, výsadba stromů, nádrže na dešťovou vodu...). Konec.
Jméno:Petr
Datum:26.06. 13:02
Titulek:prohlášení Šandy a spol.odpovědět
Šanda vydal prohlášení pro zastupitele za NeraHnutí. Můžete ho paní Spěváčková z neratovin sem přetisknout? Je to tady. Prošková se snaží udržet a zalíbit za každou cenu. Žádná pravidla pro ni neplatí. Teď už se Šandovi nedivím, že se od NeraHnutí odtrhnul.
Jméno:Šanda
Datum:26.06. 13:30
Titulek:Stávajícím pěti zastupitelům NeraHnutíodpovědět
Vážení zastupitelé a zastupitelky za NeraHnutí,

jsme nuceni vás informovat, že jsme byli velmi překvapeni vaší "nereakcí" na předvčerejší večerní vzájemnou dohodu, týkající se našeho společného předčasného odchodu z jednání ZM. Považujeme totiž za málo produktivní uzavírat dohody, týkající se jednání ZM, a to z toho důvodu, že se prokázala vaše pro nás nepochopitelná nespolehlivost dohody dodržet.

Dohoda, co neplatí ani pět minut

Na zasedání zastupitelstva 24. 6. 2020 došlo ke společné dohodě celé opozice, že bude navrženo přerušení zasedání na jeden týden - protože ve 22:30 už nebyly na zasedání přítomni ani úředníci městského úřadu a zasedání nebylo ještě ani v půlce svého programu - a v případě, že to nebude odhlasováno, opustí celá opozice jednání ZM tak, aby přestalo být usnášeníschopné.

Cílem tohoto kroku bylo vyvolat jednání s koalicí o dalším postupu v zastupitelstvu a dokončit zasedání konstruktivním způsobem v rozumnou jednací hodinu zejména s přítomností veřejnosti, ale i odpovědných úředníků.

Zatímco zastupitelé za Budoucnost pro Neratovice i zastupitelka Spěváčková (a s jistým zpožděním i zastupitelka Vojtová) dohodu dodrželi, všech pět zastupitelů za NeraHnutí zůstalo na zasedání a umožnilo dokončení zasedání zastupitelstva, ačkoliv pouze několik minut před tím došlo k dohodě o opaku.

Snaha něco prosadit nebo pouhé divadlo?

Dalším takovým případem bylo květnové zasedání zastupitelstva. To bylo vyvoláno zastupiteli za NeraHnutí, kteří získali pro svolání zasedání též podpisy Anny Spěváčkové (SPD), Hany Vojtové (KSČM) a Michaely Landové (radní za Společně pro Neratovice).

I když zastupitelé za Budoucnost pro Neratovice nepovažovali svolání tohoto jednání za rozumný tah, přesto k tomu přistoupili konstruktivně a podali několik návrhů. Naléhali jsme ale na zastupitele NeraHnutí, aby k jimi navrženým bodům připravili návrh takových usnesení, která by byla podpořitelná.

Přesto v bodě projednávání projektu polikliniky nebylo navrženo žádné usnesení a nebyly reflektovány naše výhrady k vašemu návrhu usnesení ve věci protipovodňových opatření, kde jste navrhovali určit umístění protipovodňové bariéry podél silnice u mlékojedské pískovny, což dává dle našeho názoru malý smysl. NeraHnutí ovšem nadále trvalo na svém návrhu, ačkoliv v této podobě neměl šanci projít. Lze to bohužel vnímat tak, že smyslem návrhu nebylo cokoliv prosadit, ale vypadat dobře před voliči.

Kromě toho musíme zdůraznit, že jste přislíbili podpořit naš
Jméno:Šanda
Datum:26.06. 13:32
Titulek:pokračováníodpovědět
Kromě toho musíme zdůraznit, že jste přislíbili podpořit naše návrhy na pomoc občanům zvládat ekonomické důsledky pandemie, ale jen ty ve prospěch podnikatelů, nikoliv však ty ve prospěch nejchudších občanů města, což je pro nás nepochopitelné.
Podporujete stávající vedení města nebo ne?
Další věcí, o které jsme jednali, byl návrh na odvolání části rady města. NeraHnutí chtělo odvolat všechny radní s výjimkou starosty města a radní Landové. Rada města je kolektivní orgán a má kolektivní odpovědnost. Pokud tedy NeraHnutí chtělo vyjádřit postoj, že je město vedeno špatně, dává smysl navrhnout odvolání rady města jako takové.
Svůj návrh jste následně upravili tak, že navrhnete odvolání všech radních za Neratovice jinak. I přes výhrady jsme přislíbili, že budeme pro tento návrh hlasovat.
Jenže na samotném zasedání zastupitelstva z naprosto nepochopitelných důvodů NeraHnutí navrhlo, navzdory vzájemné dohodě, odvolání pouze dvou radních za Neratovice jinak, konkrétně obou místostarostů. Tím z celé záležitosti udělalo záležitost nikoliv věcnou, ale osobní.
Celý návrh tedy vyzněl tak, že NeraHnutí podporuje politiku současného vedení města a má pouze výhrady k personálnímu složení rady města.
Co je dnešní NeraHnutí?
Někteří z vás usilovali o to, abychom v NeraHnutí nebyli. Odtrhli jsme s nadějí, že se zvládnete dohodnout alespoň mezi sebou. Ale z našich zkušeností z jednání s vámi, vaším nedodržováním vzájemných dohod a z veřejného vystupování některých z vás máme pocit, že NeraHnutí je volná asociace jednotlivců, kde má bohužel každý jinou politiku, jinou strategii a vede jej každou chvíli někdo jiný, případně nikdo nebo jindy zase více lidí, ale každý jiným směrem.
Domníváme se, že hyperaktivita nemůže vést k řešení problémů, které občané potřebují aktuálně řešit, pokud levá ruka neví, co dělá pravá noha, a to vše je podtrženo takovou nespolehlivostí, že uzavřené dohody přestávají platit během několika dní, hodin či minut.
Pes, který štěká nekouše
Tímto postupem, ani hodinami výstupů na zastupitelstvu, jak se ukazuje, nelze nic změnit, nelze dosáhnout ničeho podstatného z programu NeraHnutí. Dává snad smysl výhradně jako kampaň pro příští volby. Pro voliče ale nebude dávat smysl ani to, poněvadž když něčí slovo je úplně prázdné a dokonce i v řádu minut nemusí platit, jak mohou věřit tomu, že bude platit po celé čtyřleté volební období.

Bc. Pavel Šanda, Mgr. Marcela Brodilová, MUDr. Ivana Kelinová
Budoucnost pro Neratovice
Jméno:volička
Datum:27.06. 09:49
Titulek:Šandaodpovědět
Nějak tomu nerozumím, ale ze závěru mi došlo, že ambiciozní komunální politik Šanda opět přeběhl k jinému hnutí. Co mám od "takového" politického turisty očekávat? Pro mě "co by občana Neratovic" takový "běhoun" nemá žádný význam, je to jen přeběhlická troska! A jako člověk nestojí ani za ...Navíc nechápu, proč píše na Neratky, když se s Vámi, paní Spěváčková, nemusí! Nebo jste teď političtí kamarádi? Já bych řekla, že ten člověk není rovný a jak bude moci, tak Vás zaklekne! To je jeho styl.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.06. 11:03
Titulek:naše "volička" se ozvala...odpovědět
A jeje, naše volička se rozhodla opět šířit pomluvy. Vy jste nepochopila, že tento text jsem převzala z neratovin a jako autor příspěvku byl uveden Šanda, i kdy to byli tři lidé. Kdybych se já podepsala, mnoho lidí by mě považovalo za autorku, protože nechápou. A i kdyby jej psal Šanda jen pro nerátky, pak nevím, proč by nemohl. I vy sem také občas napíšete, i když dítě pochopí, že jste z okruhu Mrzílkové a spol. Ta má politické kamarády, já ne. V politice se kamarádství nepěstuje. Ale patříme do opozice a nedá se nic dělat, musíme v důležitých věcech táhnout za jeden provaz. Proto bylo zklamáním nedodržení dohody zbylou částí nerahnutí a proto, je i na nerátkách článek z neratovin. Všichni kromě Hornáka slíbili, že, pokud nebude schválen můj návrh na skončení zasedání a pokračování za týden, odejdeme ze sálu a tím nebude zastupitelstvo usnášeníschopné a bude se muset do 15 dnů opakovat. Budeme moci probrat zbývající body programu v klidu a v přítomnosti úředníků, kdyby bylo potřeba něco objasnit či vysvětlit. Jenže zbytek nerahnutí zklamal. Oni se pořád ohánějí konstruktivním jednáním, ale druhá strana na to vůbec neslyší. Není ochotná dělat jakékoliv změny a chová se arogantně. Kdysi platilo, že na sprostý pytel sprostá záplata. S koalicí se bohužel nelze dohodnout.
Jméno:volička
Datum:27.06. 11:37
Titulek:Pročodpovědět
mě paní Spěváčková napadáte? Odkaz na Neratoviny nikde není a já jeho blitky nečtu. Jsem svobodná občanka Neratovic se svými vlastními názory, tak mě nemusíte označovat za nějaký okruh někoho! Právě pro to, že mám svůj názor nemohu být ovečkou žádné strany a hnutí! Alespoň se na sebe hrdě můžu podívat do zrcadla, že nikomu nepochlebuju, a´t je rudý, oranžový, modrý, zelený...Doufám, že nám zůstane volba mít svůj svobodný názor, ať už v místním, tak v celorepublikovém měřítku!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.06. 21:05
Titulek:proč?odpovědět
Vy napadáte mě. Nejsem ničí politická kamarádka. Jestli mám s někým společné postoje, klidně s ním budu spolupracovat, protože nám nic jiného jako opozici nezbývá, pokud chceme dosáhnout změny ve vedení města, tj, pokud se nám podaří odvolat celou současnou radu města. Nejen dva místostarosty, ale všechny radní. Všichni se podílejí na devastaci města. Kdyby se jim to příčilo, vystoupili by z ní. Mimochodem, zaujalo mě, že nečtete neratoviny a přece víte, že jsou tam blitky. Ta vaše svoboda je nějaká specifická.
Jméno:volička
Datum:28.06. 07:04
Titulek:vyjádřeníodpovědět
Výraz "blitky" jsou podle mě všechny "názory" zastupitele i člověka Šandy. Kdo ho poznal - chápe! Od něj raději široko daleko!!! A proč se ho zastáváte? To už Vám nevadí ani jeho historie a účast na různých akcích? Asi už máte špatnou paměť! Ale zřejmě svůj k svému, že?!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.06. 14:28
Titulek:není to jednoduché.odpovědět
Já se nikoho nezastávám. Jestliže jsme v zastupitelstvu opozice, pak bychom měli táhnout za jeden provaz a ne se tříštit na nějaké frakce. Jestli Mánička přijde s nějakým návrhem, který mi připadá smysluplný, pak budu hlasovat s Máničkou. Když to bude Ferda, půjdu do toho s Ferdou. Rozumíte mi? Nemám špatnou paměť, moc dobře si pamatuji Šandovy činy. Jenže osud nás zavál do jednoho zastupitelstva, do stejné opozice a je nutné udělat vše proto, aby koalice zmizela v propadlišti dějin. Ne všichni to chtějí. Je tam několik lidí, od kterých je nutné raději široko daleko. Ale jsme spřízněni volbou a musíme se s tím vyrovnat.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:29.06. 13:36
Titulek:přeběhlík?odpovědět
Není pravda, že jsem politický turista. V politice hájím minimálně od roku 2013 pořád to samé a stojím si za stejnými věcmi.
NeraHnutí jsem neopustil proto, že bych chtěl. Byl jsem z něj doslova vyštván kolegyní Proškovou, stejně jako celá řada lidí přede mnou, i po mně.
Čili jsem se mohl rozhodnout se na to vyfláknout nebo se dát dohromady s dalšími zastupiteli zvolenými za NeraHnutí a prosazovat program NeraHnutí, který jsem taky vymyslel a napsal, pod jiným názvem. Zvolil jsem to druhé. Nejde jen tak zmizet, když vás volilo tolik lidí - v tomto případě nejvíc ze všech kandidátů.
Jméno:volička
Datum:29.06. 19:49
Titulek:ale ale Šandoodpovědět
Pavel Šanda
Autor je absolvent FJFI ČVUT (radiační fyzik). V současnosti učitel, blogger, aktivista a zastupitel za ČSSD.
A byla u toho Vaše fotka. A co bylo před tím, to víte jen Vy! Že! Zdárek turisto
Jméno:Šanda
Datum:29.06. 23:37
Titulek:ČSSDodpovědět
No byl jsem člen ČSSD, a to 5 let, to je všeobecně známo. Čili byl jsem členem celkem jedné politické strany.
Jméno:Týc
Datum:30.06. 08:32
Titulek:ale ale Alenoodpovědět
Hele, voličko, kdo v Neratovicích podporuje Milion chvilek pro demokracii? Na fotce z fejsbůčku vidím u kašny na náměstí Alenu Proškovou, zastupitelku a další známé tváře.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz