zpět na forum

Jméno: Jitka
Datum:22.06. 11:42
Titulek: Nový obchůdekodpovědět
Skoč si tam, bezvadně se tam nakupuje.Říkám si:žeby našinec otevřel nový obchod??!!Ale kdepak,klasické větve,hned za přejezdem u Kavana.Ale babky,samoživitelky a další z toho .."na větvi".Šla jsem se podívat také.Krom čistého,uspořádaného a neumolousaného kšeftu,pokladníka v čisté košili a kravatce nic světoborného z čeho bych se posadila na pr..l.Tu a tam něco levnějšího,dražší převládá.Pečivo na kusy si nekoupíte,mají vše min.po 10ks nabalené,zelenina nic moc,kousek domácek,drogerie,cukrovink y,mražené a šmitec.Venku květiny.Uličky uzoučké,matka s dítětem už má problém se vyhnout.Ale všichni tam maj namířeno...
Jméno:Dušan
Datum:23.06. 19:32
Titulek:obchůdekodpovědět
Tak jim nezáviďte. Buďte ráda, že něco otevřeli. Vždyť vy tam chodit nemusíte. Stačí, když tam budou chodit ostatní. Kritizovat a radit umí každý, ale něco sám dokázat, v něčem podnikat a nezkrachovat umí málokdo.
Jméno:Adam B.
Datum:23.06. 20:37
Titulek:vietnamské obchodyodpovědět
Kritizovat a radit není zakázáno. Uvědomujete si, že obchůdek je vietnamský, ne český? Vietnamci jsou propojeni a je to největší řetězec v ČR, mají pětinu trhu. Naši lidé jim nemohou konkurovat při jejich způsobu prodeje. Řada z nich využívá prodejny jako bydliště a pak mají otevřeno od nevidím do nevidím. Nejde jen o vietnamské večerky, ale i prodejny COOP, které vietnamští obchodníci provozují jako franšízanti, nebo prostory, které převzali po krachu menších obchodů. Tím, že se to navenek tváří jako nezávislé jednotky s vlastním IČO, tak to nikdo neřeší. V praxi se dost často setkáváme s tím, že v nějaké neformální rovině platí u večerek trochu jiná pravidla a kontroly u nich nejsou tak přísné a důsledné. Je to například tím, že u asijských maloobchodníků je často těžké dohledat skutečného majitele, protože na jedné prodejně funguje šest IČO. Je prakticky nemožné v případě nějakého pochybení dohledat viníka. Kontroly EET (rok 1918) selhávají, 13 procent českých a 19 procent „asijských“ prodejen nevydává zákazníkům účtenky.Ve městech je rozdíl mezi asijskými a českými obchody vyšší. Poměr nevydaných účtenek 12:21 procent v neprospěch asijských obchodníků jasně ukazuje na větší anonymitu města a tedy i větší možnost zákon obcházet. Proto by zejména ve městech měly být kontroly u problémových skupin obchodníků důslednější.
Jméno:Jana
Datum:24.06. 05:26
Titulek:a pozorodpovědět
Zase jeden moudrý.Ono vlastně mít názor a ještě negativní se tu nenosí.tady ovce musí kývat a splývat v dav.Tak se běž zařadit,Lojzo!
Jméno:Jana
Datum:24.06. 05:29
Titulek:to patříodpovědět
Dušanovi,bohužel se nepřiřadilo.
Jméno: Hana
Datum:24.06. 12:42
Titulek: padá to tuodpovědět
Jako švestky.Skončila Teta na náměstí.Ale žádná škoda,nic tam neměli a byli drazí.
Jméno:LN
Datum:25.06. 05:56
Titulek: aby neodpovědět
Víc než pořádnou výplatu měli stále k úhradě manka,nikdo jim tam nehlídal,museli si hlídat sami,do toho vybalování,akce,přeceňován í,úklid a kasa,vše za 1 peníze.Za takový plat bývá mnohdy i slušná podpora na ÚP.
Jméno:jirba
Datum:24.06. 14:49
Titulek:proč zde ?odpovědět
Všechny prodejny Asiatů si na sebe musí vydělat.
Rozumný zákazník má možnost se zařídit, nikoho nelze nutit zde nakupovat. Jestli mi někdo nebo něco v tomto zbankrotovalém státě vadí, tak ti vietnamci úplně nejmíň.
Ale "barevně lákavě" vyvedená prodejna U Kavana, v místě denních dopravních nehod, asi není dobrá záležitost.
Jméno:Luboš
Datum:25.06. 14:52
Titulek:někteří asiatéodpovědět
mají velmi dobré marketingové cítění a umí zaplnit trh,což se o našich říct nemá-chleba,rohlíky,housky a šmitec,odpoledne ve 14hod už uklízí a zametají obchody,skladba zboží bez nápadu a tak to rychle balí.Kdo chce kam..
Jméno:jirba
Datum:28.06. 07:55
Titulek:teplo v krámechodpovědět
I bych upozornil, že asiatští obchodníci nakoupili vyřazené mražáky, tyto vůkol produkují větší teplo.
Když ráno otevírají, je v obchodě 50 stupňů. Proto tunamnímu zboží nevěřím. Ale je možné, že s průběhem času se i v tomto polepší
Jméno:Petr
Datum:28.06. 11:14
Titulek:hlavněodpovědět
V obchodě není žádné okno ani vzduchotechnika,větrák má možná jen na kase prodavač a ten to neutáhne.Ani nevím,zda to splňuje nějaká protipožární kritéria,krámek je celý nějaký jen z papundeklu.
Jméno:Iveta
Datum:28.06. 13:16
Titulek:Co je to za problém?odpovědět
Nevím, co se pořád řeší - tak tam nechoďte, nikdo vás nenutí. Já tam také nebyla, tak o řešit? Dříve tam myslím byla realitka, v úplné minulosti na tom místě pan Kavan vyráběl rakve. Teď to má Vietnamec a je každého volba, jestli tam půjde nebo ne.
Jméno:milá
Datum:28.06. 17:05
Titulek:Ivuško-ovečko,odpovědět
Ano,je každého volba,zda tam půjde či ne a je každého věc jaký na to má názor.Už Vám to došlo??!Nikdo Vás přece také nenutí si to tu číst.A stránky nejsou pokud vím ani Vaše.Booože,to je národ..!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz