zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.06. 15:36
Titulek:Schůzka se starostou dnes 11. 6. 2020odpovědět
Abych měla jistotu, že pan starosta bude přítomen, objednala jsem se dnes na 10:00 hod. Nejprve jsem opět vysvětlila svůj přehmat při hlasování o programu zasedání zastupitelstva a oznámila, že budu podávat návrh na doplnění jednací ho řádu, aby současně se zmáčknutím tlačítka zastupitelé potvrdili hlasování zvednutím ruky, čímž se předejde omylům. Starosta prohlásil, že není proti. Otázka je, jak budou reagovat členové koalice, neboť nezáleží na myšlence, ale na osobě, která ji předkládá. Pak se hovořilo o poliklinice, hlavně o tom, co je pro mě důležité a čemu rozumím a to jsou sadové úpravy Ing. Tlusté a inventarizace zeleně Bc. Breuera. Snažila jsem se starostovi vysvětlit, že existují dvě skupiny arboristů: pro jednu z nich jsou rozhodující sadovnické hodnoty, kdy uznávají pouze bezchybné, pokud možno mladé stromy s rovným kmenem, správným tvarem koruny, bez vad, dutin a suchých větví. A pak je druhá skupina, která si váží starších a starých stromů s vysokou biologickou hodnotou, které poskytují úkryt ptákům, hmyzu, mají různé vady, ale přesto je důležité je ponechat na místě, kde plní svoji ekologickou funkci. Jak je zřejmé, pan Bc. Breuer patří do té první. Jelikož se starosta vyjádřil, že hovořit o pokácení 63 stromů je lež, ukázala jsem mu dokument "Sadové úpravy" ing. Tlusté, kde v kapitole 5. je uvedeno, že stromů ke kácení je celkem 62, z toho v 1. etapě 55, v druhé etapě 8, celkem 62. Bc. Breuer uvádí 63 stromů ke kácení. Takže se nejedná o lež, ale údaje uvedené v dokumentech. Jenže pan starosta měl jiný dokument, vzniklý po jednání s Bc. Breuerem, kde už nebylo zakresleno parkoviště na místě stromořadí mezi poliklinikou a věžáky a ke kácení bylo navrženo jen několik stromů. To je tak, kdy my zastupitelé i občané nejsme průběžně informováni na oficiálním webu města o průběhu jednání o investicích. Samozřejmě se opět hovořilo o atriu, o tom, že arch. Rujbr nenavrhoval žádnou polikliniku, jak nám bylo doposud vysvětlováno.

Podle nejnovější prezentace projektu polikliniky má architekt Rujbr zkušenosti ze zdravotnictví:
• Fakultní nemocnice Olomouc – II. Interní klinika
• Fakultní nemocnice Olomouc – Hematoonkologická klinika
• Poliklinika Zahradníkova – Brno (stavební úpravy ve stávajících budovách - pozn. A.S.)
• Nemocnice Šternberk
• Poliklinika Tišnov (jedná se o dostavbu pavilonu v rámci nemocnice s administrativními, skladovými a zdravotnickými prostory - není to tedy typická poliklinika. Pozn. A.S.)
• Energocentrum IKEM
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.06. 15:37
Titulek:dokončení obsahu schůzky se starostouodpovědět
• Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy – vítězný návrh
• Fakultní nemocnice Královské Vinohrady – návrh nového pavilonu dermatovenerologie a paliativní medicíny

Dále jsem hovořila o pasportizaci ploch zeleně a sekání, k tomu se vrátím v článku, dále o Strategickém plánu, který už neodpovídá současné situaci klimatických změn, o personálním obsazení odboru životního prostředí, odkud odešel čerstvě přijatý zaměstnanec ing. Krechner ve zkušební době a v současné době zde není nikdo, kdo by odborností odpovídal ochraně přírody.
Jméno:Martin Růžička
Datum:11.06. 16:55
Titulek:Starosta odpovědět
Starosta si stále jede své noty.
Taky jsem hledal reference na pana architekta a nenašel nic relevantního pro stavbu polikliniky na zelené louce pro samostatné lékaře.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.06. 09:04
Titulek:čistou polikliniku nikdy nenavrhovalodpovědět
Ano, je to pravda. Na mou připomínku ohledně jeho realizovaných staveb nikdo nereagoval. Možná že je pan Rujbr mimořádně vstřícný vůči vedení města a tudíž byl vybrán a spolupráci s ním nechce vedení města přerušit výměnou za jiného, méně vstřícného. Ono je všeobecně známo jak to chodí při výběru architektů. Cena a tak.
Jméno:Martin Růžička
Datum:12.06. 11:21
Titulek:Já jen nechápuodpovědět
Já jen nechápu proč město tlačí tento paskvil.
Potřebujeme polikliniku a potřebujeme ji funkčí a to co nejdříve!
Jinak lékaři budou odcházet. Lékaři před důchodem nebudou mít komu předat svoje pacienty, protože sem nebudou chtít jít noví.
Stačí nějaký průšvih s nakažením a žaloba a město to vyjde sakra draho. A stále více lidí se nebojí zažalovat za újmu.
A divím se zastupitelům - těm koaličním. To nechodí k lékařům v Neratovicích? Nebo jejich děti, vnuci... to fakt nevidí, že tohle řešení je jen líbivé, ale funkčně špatné?
Je jim disciplína při hlasování milejší? Po nás potopa.
FAKT TOHLE NECHÁPU.
Jméno:Lída
Datum:12.06. 11:46
Titulek:Architektodpovědět
Pan architekt dostal určité zadání.Stejně tak to bylo s Přístavištěm-zadání bylo takové,aby bylo jediné nejvhodnější místo na "lobkovické loučce".To,že něco nenavrhoval neni až tak vypovídající.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz