zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.05. 11:17
Titulek:Prezentace polikliniky 1. 6. 2020 v 16.00odpovědět
Na pozvánkách je uvedeno, že se bude odehrávat v divadelním sále, vchod od vrby. Podle starosty má být v kinosále, to je vchod od kašny zezadu.
Na youtube je zveřejněna prohlášení starosty k poliklinice. Buď nemá úplné informace nebo zkresluje skutečnost a schválně mlží, aby dokázal, že opozice zastupitelů a občanů si vymýšlí.

V prohlášení je několik sporných částí. Především se týkají, podle starosty rozporovaného átria, což nechápe, podle něj by mohlo být příjemné. On nechápe, že átrium prodraží stavbu, zvyšuje spotřebu energie, je zbytečné. (Máme átria ve 3 škole a v kulturáku. Kolikrát jste v něm byli?) Když jdou lidé k lékaři nebudou čekat v átriu, ale před ordinací v čekárně. Podle projektové dokumentace prý si zde lidé odpočinou v zeleni. Jaká zeleň tam bude? Je zde navržený jeden strom - třešeň chloupkatá - strom s řídkou korunou. Pak se zabývá stromy, prý je populistické tvrzení že bude vykáceno 63 stromů a hned ukáže na tři břízy, které uschly. Proč? Pan starosta asi nechápe, že uschly proto, že kolem nich byl vysekán přirozený porost, který bránil vysychání půdy. Posléze se věnuje stromořadí lip a borovic, nějak "zapomněl" na to, že na jejich místě bude parkoviště, takže většina stromů bude vykácena a melo by jich zůstat jen asi pět v prolukách mezi parkovacími místy. Dovedete si představit, co se stane se stromy, v jejichž blízkosti se bude stavět? No uhynou. Pan Brauer, který stromy hodnotil tvrdí, že borovice jsou nevhodné a proto musí pryč (co to je "nevhodný" strom? Potřebujeme KAŽDÝ strom, který roste!), lípy jsou blízko sebe a tak se musí také rozředit. Jenže ve skutečnosti se vykácí. Ty strom ve stromořadí jsou maximálně padesátileté,jsou na sebe zvyklé, daří se jim v tom prostředí, kde rostou. Mají zřejmě srostlé kořeny a navzájem si pomáhají. Tvoří hradbu zeleně mezi věžáky a zpříjemňuje bydlení lidí v panelových domech. Místo stromů má být parkoviště; kdyby město zveřejnilo výkresy a každý by si mohl zkontrolovat, v čem je pravda. Pan starosta nám pravdu nemluví. Proč spolu s koalicí tak vehementně prosazuje drahou problematickou stavbu? Co se za tím skrývá?

https://www.youtube.com/wa tch?v=ldXqRcD0ELw&feature= youtu.be (bez mezer)
Jméno:Martin Růžička
Datum:01.06. 13:17
Titulek:Na webu městaodpovědět
POZVÁNKA na veřejnou prezentace projektu městské polikliniky

Vážení občané, dovolujeme si Vás společně s architektem Adamem Rujbrem pozvat na veřejnou prezentaci připravovaného projektu městské polikliniky. Prezentace projektu proběhne dne 1. 6. 2020 od 17:00 hod. v kině Společenského domu Neratovice.
- - -
možná to změnili kvůli rozestupům :)
Jméno:Martin Růžička
Datum:01.06. 23:05
Titulek:Tak prezentace skončilaodpovědět
(moje postřehy, radši jsem měl zůstat doma s dětmi a nebyl bych naštvaný - ani nevím zda bude záznam, rád bych se podíval na jedno vystoupení Mrzílkové)
Tak prezentace skončila a já si připomněl setkání se ŘVC k přístavišti v akademii v Lobkovicích - nic se nezměnilo, jen starosta.
ŘVC tenkrát netušila, že jsou občané proti a dnes architekt netušil, že jsou nějaké problémy.
A může za to občan, že se nezajímá a nechodí se dívat jaká nová je dokumentace k projektu (starosta).
Znechucení doktoři rezignovali na nějaké schůzky, protože se stejně na nich nic neřešilo. Lenc obvolal jednu pediatričku (v důchodovém věku) a kupodivu neměla už zájem něco řešit. NEměla sílu.
Paní doktorka Marešová vysvětlila problém s čekárnami na chodbě (nic jiného to není, ale vzletný název to má sdílená čekárna) v době nějaké větší epidemie chřipky a sdílení chodby s pacienty z plicního. 80 lidí (její odhad) na jedné chodbě s výhledem do atria.
Pediatři budou ve třetím patře! Čekárna je také jedna chodba a je jedno zda tam budou kojenci na očkování nebo pacienti s chřipkou. 5 židlí na ordinaci!
Pan architek po grilovačce, kterou si asi ani nezasloužil navrhl doktorům pátky na osobní setkání.
Ale z odpovědi pro pana Proška se dalo usoudit, že projekt je už vlastně ve fázi pro stavební povolení.
Hygiena kupodivu prý neměla námitek na společné čekárny - to se divím po téhle vřavě ohledně covid-19.
Ještě jedna námitka tam zazněla od lékařů: poliklinika je obsazena lékaři n avlastní triko = musí splňovat různé parametry pro čekárny a ordinace. Jsou to samostatné jednotky, ale šatnu budou mít dole centrální.
tak mne ještě napadá: nikde se neřešil úklid těch společných prostor, toalet. Kdo ho bude zajišťovat?
Závěrem: budova je to na pohled pěkná, ale vnitřní prostory jsou na (jak to slušně říct?)... Nějak se zapoměnlo, že to má být poliklinika a má sloužit lidem a ne jako pomník starosty a místostarostky. Pacient na oční bude sedět vedle chrchlajícího maroda, to by bylo, aby si něco nepřinesl. Maminky s kočárky budou muset do třetího patra, ale kavárna bude dole. Lidé a i lékaři řekli, že si raději počkají na funkční budovu (i dražší), ale tak nějak je to asi mimo. Pan architek se nebyl na Kojetické vůbec podívat a prostě si to střihnul podle norem s atriem.
PS: vytáhl se původní zadávací dokument (2018), kde byla i rehabilitace, ale nikdo o ní pak najednou nevěděl a vyhrála studie, která s ní nepočítala a až dodatečně ji zapracovávali ???
Jméno:Fanda
Datum:02.06. 21:13
Titulek:Je záznam? odpovědět
Někdo prezentaci natáčel, jak se k ní dostat?
Jméno:Martin Růžička
Datum:04.06. 12:23
Titulek:Natáčel ji moderátorodpovědět
Natáčel ji moderátor -pokud si dobře pamatuji jméno- pan Kinc, ale prý se občas vypínalo (asi kamera dělá jen časově omezené záznamy - nastavení).
Zda to bude někde zveřejněné netuším - nikdo nic takového na místě neříkal, ale odcházel jsem chvíli před koncem už jsem byl fakt znechucen.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.06. 22:13
Titulek:nezúčastnila jsem....odpovědět
Bohužel jsem na prezentaci chyběla z důvodů, které lze nazvat bezpodmínečně neodkladně rodinné. Hrozně mě to štvalo, ale nebylo jiné řešení. Mluvila jsem se zastupiteli, kteří tam byli. Obecně shrnuli svůj dojem: bylo to na h.... Hrozně ráda bych si poslechla a podívala se na nějaký záznam, pokud byl pořízen. Snad se tam mělo natáčet, ale nikdo nevěděl, kdo to zorganizoval. Chtěla jsem se objednat ke starostovi pod dojmem jeho prohlášení, že jsou dveře jeho kanceláře vždy otevřené. Stačilo by mi čtvrt hodiny. Jen jsem se chtěla přesvědčit, že parkoviště, kvůli němuž má být pokáceno x stromů už nebude, což mi sdělil pan starosta. Jenže jsem neviděla žádné nové aktualizované výkresy bez parkoviště. Vždyť i sám architekt Rujbr ve své zprávě tvrdí, že "stávající vzrostlé stromořadí lemující pozemek je zachováno a zakomponováno do návrhu". Tak nevím, kdo tam to parkoviště navrhl. Bohužel až do konce týdne jsou dveře pana starosty zavřené. Jen aby to nebylo na trvalo. Třeba bych se do nich mohla dobývat silou.
Jméno:Martin
Datum:03.06. 06:44
Titulek:doplněníodpovědět
Doplnil bych návrh starosty, který na setkání zazněl - současnou studii polikliniky zahodit a začít znovu. Setkalo se to s bouřlivým souhlasným potleskem publika, ale starosta vzápětí vysvětlil, že to nemyslel vážně.
Jméno:Ladislav
Datum:03.06. 08:28
Titulek:nechápu, nechápu, nechápuodpovědět
Nepochopil jsem, proč opozice chtěla na zasedání odvolat jen Mrzílkovou a Lence, ale Kroužeckého ponechat ve funkci. Není o nic lepší než ti dva a měl by dál starostovat? Pane Sloupe, vás prý pověřilo nerahnutí jednáním, mohl byste mi to vysvětlit?
Jméno:Martin Růžička
Datum:04.06. 12:30
Titulek:Začínat se musí u zdrojeodpovědět
Začínat se musí u zdroje a Kroužecký je jen loutka - jak si jinak vysvětlit starostu z hnutí, které má JEN dva kandidáty.
Zklamala mne Míša Landová.
Naše malé město nepotřebuje dva místostarosty a v Radě by měl sedět i někdo z opozice, jak ji jinak kontrolovat(?).
Odvolat všechny se nepovede, protože si kapři sami rybník nevypustí. Nepovedlo se odvolat ani to největší zlo. A nepovedlo se ani uspořádat zasedání, asi se koalice bála lidí.
Snad to vydrží do voleb, ale bojím se, že lidé zas zapomenou a navíc nepřijdou k volbám. Škoda, že se nezajímají.
Ale na druhou stranu i já jsem znechucen a na ZM jsem přestal chodit a raději se věnuji rodině.
Jméno:Josef
Datum:03.06. 12:06
Titulek:Starosta si utahuje z občanůodpovědět
Takže pan starosta si z občanů utahuje? Asi ano.
Jméno:Věra
Datum:03.06. 14:47
Titulek:Utahuje?odpovědět
Panu starostovi &spol.jsou občané u zadele.
Jméno:Tomáš
Datum:03.06. 16:30
Titulek:Jak poznat, kdy to starosta myslí vážně?odpovědět
Jak potom můžeme důvěřovat prohlášení starosty? Jak máme rozpoznat, kdy pan starosta své prohlášení myslí a kdy nemyslí vážně?
Jméno:jirba
Datum:31.05. 18:48
Titulek:atriumodpovědět
Možná by bylo vhodné atrium jako je ve vedlejší nemocnici, ta s nepřetržitým lůžkovým provozem
Jméno:jirba
Datum:31.05. 18:52
Titulek:co vraky ?odpovědět
Poliklinika bude sloužit přes den. Z blízkého stávajícího obrovského parkoviště odjedou lidé auty do zaměstnání..stačí vyhradit časově dvacet míst..
Již je možno z ulic odstranit leta nepojízdná auta.
Jméno:emen
Datum:03.06. 21:00
Titulek:parkovaniodpovědět
Docela rozumny napad. Ja bych jeste soucasne parkoviste rozsiril dal smerem k zastavce a udelal na nej prijezd z Manesovky. Tak by dalsi parkoviste u polikliniky uz vubec nebylo nutne, stromoradi zachovane a parkovani dostatek pro navstevniky i rezidenty.
Jméno:jirba
Datum:01.06. 16:41
Titulek:prez poliklodpovědět
V 17 hod v kině
Jméno:Martin Růžička
Datum:04.06. 12:38
Titulek:Podívejte se na to videoodpovědět
Podívejte se na to video na YT (je v prvním komentáři) a okomentujte to tam.
Nemám FB abych mohl reagovat na starostu tam.
Město stále nemá možnost diskuse.
Město neuvádí všechny informace o insticích přehledně na webu a vyhledávání je složíté.
Zkuste něco najít o revitalizaci návse v Lobkovicích. Jedna studie a myslím, že jeden článek v listech.
Bude z kostek - město tvrdí, že to je požadavek památkářů a NPÚ odpověděl, že jen upřesnil typ materiálu kostek - město chtělo pískovcovou dlažbu. M2sto nereagovalo a v roce 2018 ani nejednalo s Osadním výborem ... s občany už vůbec ne.
Zde stále platí "o nás, bez nás" ... oni vědí nejlépe jak to chceme, ale pak Mrzílková řekne, že nejsou odborníci - tak se kurnik těch odborníků zeptejte a nespoléhejte na vidinu jednoho architekta, který se upnul na atrium a nebyl se ani podívat jak poliklinika funguje dnes. Hodně neprofesionální jednání!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.06. 17:23
Titulek:starosta-video-komentářodpovědět
Starosta natočil video o poliklinice a dal jej na youtube. Komentář k němu zveřejnil kdosi na FB, je to naprosto přesné.

https://www.youtube.com/wa tch?v=ldXqRcD0ELw&feature= youtu.be

bez mezer

FB: Hugues de Payens: Video je plné argumentační faulů, nepřesností a polopravd. Například argument, že alej stromořadí je 10m od budovy plánované polikliniky je sice pravda, ale již zatajil, že v inkriminovaném prostoru bude stát rozsáhlé parkoviště. Dále vyloženě lže o výčtu stromů ke kácení. Když jsme vyměřovali a kolíkovali polohu polikliniky, měli jsme k dispozici výkresovou dokumentaci. Všechny stromy označené ke kácení byly označeny naprosto přesně podle oficiální dokumentace. Zavádějící je také argument ve smyslu "tlačí nás čas". Lékaři se shodují v názoru, že prioritou je, aby stavba byla kvalitní. Čas tedy hraje roli, ale není tak kritický, jak by se mohlo z projevu zdát. Nejvíc drzé a lživé je ovšem prohlášení :"snažíme se, aby provozní náklady byly co nejnižší". Velmi prodražujícím aspektem je atrium. Lékaři ho nechtějí, vědí, že atrium představuje pouze zbytečné výdaje a kvalitě lékařské péče nijak nenapomáhá, ale starosta nechce ustoupit, jak je vidět i z videa.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.06. 17:34
Titulek:další příspěvek na FB starosty: odpovědět
Pavel Novotný: Dobrý den. Je mi líto, ale mě jste nepřesvědčil. Myslím, že u myšlenky přesunout polikliniku na nové místo jste nenarazil na územní plán, neboť pomocí dílčí změny stávajícího územního plánu by tehdy nedošlo k prodlení. Myslím si, že jste narazil na nevoli v radě o celé věci vůbec diskutovat. Tedy nevoli paní Mrzílkové, dalšího místostarosty a ostatních radních za Neratovice jinak. Není to dáno Vaší osobou, ale počtem a tedy sílou mandátů.
Reakce pana Lence na můj dotaz (záznam zastupitelstva na stránkách města z 22. 4.) týkající se navýšení ceny ze 66 na 137 milionu mě absolutně nepřesvědčila. Totiž geotermální vrty a tepelná čerpadla byla už v původním projektu za 66 milionů. Dva výtahy tam také byly a vysvětlení z důvodu dotace je směšné. NEDOKÁŽETE VYSVĚTLIT NÁRŮST O 70 MILIONŮ!!!
Dostal se ke mě dokument "VÝZVA K PŘEPRACOVÁNÍ PROJEKTU POLIKLINIKY", který byl včera údajně odeslán všem zastupitelům. Celkem jej sepsalo 17 budoucích odborníků - lékařů, kteří nám občanům budou poskytovat lékařskou péči.
Právě k takovéto diskuzi mělo sloužit ve středu vaším jedním hlasem a především hlasy Neratovice jinak po 10 minutách ukončené zastupitelstvo.
Znovu Vás žádám o zamyšlení.
Přeji pěkný víkend.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.06. 17:41
Titulek:výstižný příspěvekodpovědět
FB: Karolína Peštová Roman Kroužecký starosta Vážený starosto,
Vaše přesvědčení o tom, že zvolený krok byl šťastný rozhodně nesdílím. Ve svém prohlášení hovoříte o silovém vynucení mimořádného zasedání zastupitelstva obce, vyjadřujete nespokojenost s prezentací názorů opozičních zastupitelů na internetu a sociálních sítích, hovoříte o roli zastupitelstva obce a vyjadřujete politování nad tím, že s Vámi opoziční zastupitelé předem neprojednávají své návrhy. V první řadě bych ráda podotkla, že v souvislosti se svoláním zasedání zastupitelstva obce není vhodné hovořit jako o silově vynuceném. Členové zastupitelstva mají podle ustanovení § 92 odst. 3) zákona o obcích právo požádat o svolání zasedání, přičemž starosta je povinen toto zasedání svolat, pokud o to požádá alespoň jedna třetina členů daného zastupitelstva. Zastupitelé tedy pouze využili svého zákonného práva. Ještě bych podotkla, že zákon o obcích nezná pojem "mimořádné zasedání zastupitelstva", zákon tedy každé zasedání považuje za řádné. Je logické, že pokud zastupitelé o svolání zasedání požádají, mají k tomu asi důvod. Podle plánovaného programu tímto důvodem byla snaha o otevřené a veřejné projednání řady investičních záměrů města. Všechny tyto záměry budou mít zásadní dopad na životy místních občanů, a to jak pozitivní, tak i ten negativní. A mezi těmito dopady je nutné najít rovnováhu, jinými slovy najít kompromis. A o to se opoziční zastupitelé snaží. Já osobně vnímám silové vynucování realizace vlastních záměrů více ze strany vedení města, než ze strany opozice. Stěžujete si, že opozice s vedením města své návrhy předem nepojednává. A já se ptám, projednává snad Rada města své záměry předem s ostatními zastupiteli, s opozicí? Pokud mám informace, tak se tak již řadu let neděje. Podklady k záměrům, které má zastupitelstvo schválit, dostávají zastupitelé až těsně před zasedáním. Tak na co si pane starosto stěžujete? Neříká se snad "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá"? A když někteří zastupitelé o veřejnou diskuzi požádají, co udělá koalice? Dopředu se domluví, že tuto diskuzi neumožní. Pohledem z venku bych současnou komunální politiku v Neratovicích přirovnala k hádkám malých dětí na pískovišti, kterým jde jen o tu jejich bábovičku. Ale Neratovice nejsou pískoviště, tady žije na 15 000 občanů, jejichž zájmy musí celé zastupitelstvo hájit. S občany však objektivně komunikuje pouze opozice a není při tom podstatné, jaké cesty k této komunikaci volí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.06. 17:42
Titulek:výstižný příspěvek - dokončeníodpovědět
Na závěr vyjadřuji přání zásadní změny v komunikaci vedení města s občany a naslouchání jejich mnohdy odborných a znalých názorů.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.06. 17:48
Titulek:ještě jeden příspěvekodpovědět
FB: Pavel Novotný Proč paní doktorka Drahorádová odešla do Tišic a pan doktor Matras do Kostelce? Kolik ještě odejde doktorů? Není to o komunikaci a neschopnosti naslouchat? Budou obyvatelé Neratovic nakonec jezdit do Prahy a v hale nové polikliniky se zřídí bufety a nebo třeba reprodukční centrum či plastická klinika? Proč se tak vedení města brání diskuzi? Jedná se o aroganci moci?

Vážený pane starosto! Při vší úctě, myslím si, že společné a předem dohodnuté neodhlasování programu mimořádně svolaného zasedání zastupitelstva a tedy jeho zabránění nebyl dobrý krok a veřejnosti a opozičním zastupitelům potvrzujete domněnku, že je opravdu něco špatně. Skoro to také vypadá, že jste se postarali o nepřítomnost klíčové osoby, radní Michaela Landová To je samozřejmě jen má domněnka a musíte si sáhnout vy všichni do svého svědomí.
K Vašemu výše uvedenému a po zastupitelstvu velice rychle uveřejněnému vyjádření. Píšete "Zastupitelstvo je nejvyšším orgánem jakékoliv obce či města, a stejně je tomu tak i v případě Neratovic". Pokud to tak je, jsou ale zastupitelstvem právě i opoziční zastupitelé, tedy ti, kteří silou 7 členů a 1 radní zcela legitimně a v intencích zákona vyžádali svolání mimořádného zasedání zastupitelstva. Mají na to plné právo a zřejmě k tomu mají asi své důvody, jinak by to neudělali. Cítí se možná neinformováni a rádi by veškeré věci (za které také nesou politickou odpovědnost) diskutovali v širším plénu (nikoli za zavřenými dveřmi Vaší kanceláře). Proč formát veřejného zasedání zastupitelstva? Možná proto, že se zároveň jedná o veřejnou prezentaci nám občanům a o doložení transparentnosti vašeho společného počínání. Je tam hodně témat, které nás zajímají a nebo které se přímo dotýkají naších životů. Poliklinika a povinnost zajištění zdravotní péče, protipovodňová opatření, nový územní plán, přístaviště - lobkovická louka,..... Například ve věci polikliniky nevím, proč nechápete, že lidé a hlavně budoucí uživatelé - lékaři, chtějí nepředraženou a funkční budovu. Na cenu jako správný hospodář (myšleno celá Rada města, která nese odpovědnost a to nejen politickou) byste vzhledem k rozpočtu města měli přihlížet v první řadě. Nerozumím argumentaci, že investorem je město a že proto nechápete, proč všichni řeší finance. Možná, že všichni řeší finance proto, že byť investorem je město, nejsou to peníze ani města ani Rady města ani Vaše. Jsou to peníze opravdu naše, daňových poplatníků.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.06. 17:49
Titulek:ještě jeden příspěvek-dokončeníodpovědět
Vím, že to zní jako klišé, ale po letmém zamyšlení stejně musíte dojít k tomu, že je to pravda. Dále argumentujete tím, že se poliklinika musí postavit rychle, neboť to chtějí lékaři. Opravdu jste se vy a rada města zeptali lékařů? Opravdu jste jim naslouchali? Opravdu víte, že nejsou ochotni setrvat ve stávajících prostorech o jeden, dva roky déle s tím, že si tam rádi počkají na výstavbu a v této fázi již na přeprojektování opravdu funkční budovy? Zeptal jste se MUDr. Matrase a MUDr. Drahorádové, proč tito pediatři odešli? Možná byste se nad jejich odpověďmi podivil.
Poslední poznámka. Mimořádně svolané zastupitelstvo by nahradilo jedno zastupitelstvo, které bylo z důvodu pandemie zrušené. Nebylo by to o dalších nákladech ve výši 35 000,- Kč za online přenos navíc. Včerejším krokem jste ale 35 000,- Kč ale opravdu vyhodili z okna. Pokud ale navýšíte cenu budovy z 66 milionů na 137 milionů a na minulém zastupitelstvu není pan místostarosta Lenc schopen relevantně zdůvodnit toto navýšení, pak vám jako Radě města o peníze opravdu nejde.
Přeji Vám a celé Radě města pěkný den.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.06. 17:51
Titulek:a stromy....odpovědět
FB: Věra Šibravová PRYČ SE STROMY!!!!??? Strašná nehoráznost pane starosto! Kácení nádherných vzrostlých stromů plných ptactva! Stromy, stín, vlhko a život v betonových Neratovicich nadále mizí!? Všichni se zavřeme v bytech s klimatizací, protože není kde sednout pod stromy. Přezdívka bývalé starostky "betonová lady" pokračuje Vašim jmenem!? Máme zde opět starostu, který napomáhá ničit i tak málo přírody, které nám ve městě ještě zbylo? Stále doufám a věřím, že to je vtip a že to neni možné! Vykácet tolik nádherných vzrostlých stromů na sídlišti? To se přeci v dnešní době, kdy si vážíme každého kousku přírody, každého stromu už neděje!!?? Zvítězí zdravý rozum nad prospěchem a možná i uplatkařstvim? Pro nic jiného si nedovedu představit, že by se toto dělo! Jsem ještě stále optimista a doufám, že to nedopustite!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz