zpět na forum

Jméno:Karel
Datum:23.05. 08:32
Titulek:Nárůst počtu nakažených COVID- 19 se zrychlilodpovědět
V pátek se potvrdilo 59 nových případů nemoci covid-19, o den dříve to bylo 33, nejméně za celý týden. Nejvíce případů nákazy je v Praze, v Moravskoslezském a Středočeském kraji, nejméně naopak na jihu Čech a na Vysočině. Celkový počet případů je 8813, více než 6 tisíc lidí se vyléčilo. Momentálně se jich s nemocí potýká necelých dva a půl tisíce.
Já bych rád věděl, kolik máme případů v Neratovicích. V sousedním Kostelci je prý 14 případů osob na ubytovně, tady je máme taky.
Jméno:Jirka
Datum:24.05. 09:33
Titulek:Covid-19 a ekonomikaodpovědět
Už mne nebaví číst a poslouchat nářky na fin.situci "chudáků" taxíkářů,živnostníků a podnikatelů..Ti,kde jsou velké díry ve vykazování a účtování.Co mají říkat fyz.osoby co stojí fronty na pracáku a další??!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.05. 15:10
Titulek:Nárůst nakažených dál pokračujeodpovědět
Nárůst počtu nakažených v Česku v sobotu opět stoupl, přibylo 77 případů
24. května 2020

V sobotu přibylo v České republice 77 lidí nakažených koronavirem, v pátek to bylo 59 a ve čtvrtek 33. Počet aktuálně nemocných tak v posledních dnech znovu narůstá, aktuálně jich je přes dva a půl tisíce. Podle ministra zdravotnictví jsou problematická lokální ohniska. To je momentálně v dole Darkov na Karvinsku.V posledních dnech tak v Česku opět narůstá množství aktuálně nemocných, které představuje počet potvrzených případů nákazy koronavirem po odečtení vyléčených a zemřelých. Předtím jejich počet asi od poloviny dubna, kdy činil zhruba 4 800 lidí, vytrvale klesal.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/koronavirus-covid -19-narust-pocet-nakazenyc h-cesko-cr.A200524_072054_ domaci_soch


IDnes zapomnělo zdůraznit, že počet nakažených narůstá také v Praze. Stoupání je pochopitelné, když se otevřely zahrádky u hospod, v nich sedí jeden na druhém, obličeje u sebe. Odstupy? Ani náhodou. Nikdo si toho nevšímá. Včera jsem šla kolem Aromy, řev se rozléhal do okolí, tam těsná kupa cyklistů, no tak se nedivte. Kdo ví, odkud byli. Spousta diskutujících píše o tom, že je to buzerace, zbytečný poplach...jenže podzim na krku a nikdo neví, jak se koronavir projeví. To, že jsou dneska bezpříznakové případy neznamená, že infikovaní nejsou nakažliví. Zatím to šlo dobře díky opatřením vlády, do které se už zase kope, ale zatím není jisté, že vir zmizí a nevyvolá další vlny.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.05. 22:08
Titulek:Určeno chodci po Neraodpovědět
Dokument, který nám nabízíš ke čtení, obsahuje řadu nepravd a výmyslů (viz tvrzení, že Švédsko nyní těží z vyšší imunity ve srovnání s zeměmi s omezeními. Absolutní nesmysl. Naopak, ve Švédsku si liberální přístup vyžádal velké množství mrtvých, na covid tam minulý týden umíralo v přepočtu nejvíc lidí v Evropě). Takže máš smůlu a můžeš si jej po večerech číst sám.
Jméno:Šíma
Datum:25.05. 23:01
Titulek:Švédsko postihla "katastrofa"!odpovědět
"První zprávy".
Počet úmrtí na COVID-19 dosáhl „katastrofické“ úrovně, uvedli ve svém článku pro Aftonbladet šest švédských profesorů a odborníků. Zástupci zdravotního systému země přitom hovoří o „stabilní situaci“, která je stabilní pouze z hlediska velkého počtu obětí.

Švédsko je zemí severní Evropy s nízkou hustotou obyvatelstva, která je v tomto ohledu na všech stranách obklopena podobnými státy. Ve třech zemích - Švédsku, Norsku a Dánsku - téměř současně, 18. března tohoto roku, se počet úmrtí na koronavirus začal zvyšovat. Totéž se stalo ve Finsku o týden později, uvedli profesoři Björn Olsen, Bo Lundbäck, Fredrik Elgh, Anders Vahlne, Dr. Lena Einhornová a docent prof. Marcus Carlsson ve svém článku pro Aftonbladet.

Švédsko však zvolilo jinou cestu k boji proti COVID-19, odlišnou od strategie Finska, Norska a Dánska - stejně jako zbytku světa. Cílem bylo izolovat ty, kteří nebyli v pořádku, často si umýt ruce a dodržovat pravidla společenské vzdálenosti. Bylo doporučeno nosit masku v těsném kontaktu s infikovaným COVID-19, ale v jiných případech to nebylo nutné.

Švédsko oznámilo 16. března tři mrtvé; Dánsko a Norsko jsou po jednom případu. 16. dubna oznámilo Švédsko 1203 úmrtí na COVID-19, zatímco Dánsko nahlásilo 309 a Norsko nahlásilo 130 obětí. Do 16. května zemřelo na virus ve Švédsku 3646 lidí, 537 v Dánsku a 232 v Norsku.

S výjimkou tzv. trpasličích států, jako je San Marino, se Švédsko 20. května řadí na páté místo, pokud jde o počet úmrtí způsobených koronavirem na milion obyvatel.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.05. 22:17
Titulek:Tvrdíte, že je koronavir těžší chřipka?odpovědět
Hovoří epidemiolog R. Maďar:

Otázka: Někdo přitom stále tvrdí, že stejně jde jen o obdobu každoročních chřipkových epidemií.

R.M.: Některé epidemiologické charakteristiky jsou stejné. Avšak člověk nemusí být odborník, aby viděl, že chřipka ve vyspělé zemi nebo její části, jako je například severní Itálie, nezahltí takovým dramatickým způsobem jednotky intenzivní péče. Chřipka nevede k tomu, aby nemocní zůstávali na chodbách a aby se rozhodovalo, který z pacientů dostane plicní ventilátor a koho uvést do umělého spánku, z něhož se už nikdy neprobudí. Něco takového nezpůsobí nejen sezonní chřipka, ale nevedla k tomu ani poslední chřipková pandemie z roku 2009, takzvaná mexická chřipka. Pokud se koronavirus potká s oslabeným imunitním systémem nebo s organismem oslabeným chronickou nemocí či věkem, rychle vstupuje do plicních buněk a způsobuje masivní oboustrannou plicní infekci. Je sice pravda, že u nás každoročně zemře několik set lidí na chřipku a s ní spojené komplikace, avšak akutnost situace, potřeba lůžek na jednotkách intenzivní péče za krátkou časovou jednotku je u koronaviru daleko vyšší.
Jméno:jirba
Datum:25.05. 04:58
Titulek:promořovatodpovědět
V úřadu, kde běžně pracuje 400 lidí, směska z celého světa, se jich v době nouze objevovalo max.10, všichni na hommeofice. Nyní se začínají scházet..Předpokládám do týdne třeba i uzavření Prahy..a bude se promořovat. Protože takových úředních krabic jsou po Praze stovky.
Jméno:Olda
Datum:25.05. 09:11
Titulek:je koronavir umělý?odpovědět
Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se takto nechovají, vysvětluje mikrobioložka Peková

Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody se státem ohledně testování na koronavirus, ale i kvůli svým prohlášením, že nový typ koronaviru je uměle vytvořený.

Koronavirus našli výzkumníci v Česku i ve splašcích. Prozradit místa nálezu zatím nechtějí
Byť ji za to mnozí kritizují, je toho názoru, že obor genového inženýrství je potřeba regulovat. „Doba je nová a není možné si myslet, že genové inženýrství a molekulární biologii dělají jen dobráci,“ říká Peková v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Rukama nám prošly tisíce pacientů a viděli jsme mnoho pozitivních záchytů. Moje hypotéza coby molekulárního biologa, kterou naše pozorování potvrzují, je taková, že se virus velmi rychle množí. Při každé replikaci přepisu a kopírování svého genomu dělá chyby. On by dělal chyby, i kdyby se tak rychle nemnožil. Je to totiž RNA virus a ty jsou chybové. Jenže tento virus se množí až 270krát rychleji než běžný koronavirus, jak už popsala zpráva z laboratoře v čínském Wu-chanu....„Zajímavé na koronaviru je, jako by byl krásnou hříčkou přírody. Má totiž obrovskou replikační kapacitu. Rychle se množí, proto je tak infekční,“ řekla Soňa Peková, která má koronavirus ve své laboratoři k dispozici ke zkoumání.

Mluvila také o neobvyklosti koronaviru. „Už je mnoho variant původní varianty tohoto viru. Některé se chovají jako ten běžný, který skoro nic nedělá. Jiná varianta nás může zabít. Záleží na imunitě a na konkrétní variantě koronaviru a jeho charakteristikách,“ dodala Peková.Vládu Peková v Interview pochválila za práci s přísnou karanténou a české občany pak za ochotu se jí podřídit a nechávat se testovat. „Měli jsme štěstí, že se k nám dostal kmen viru, který není tak agresivní. Ty agresivní se vyskytují ve Velké Británii, Itálii či USA,“ řekla Peková. „Koronavirus se mění pod rukama, vytváří nové verze sebe sama, nových vln se tedy můžeme obávat. Neříkala bych ale přímo vln, spíš mikroohýnků epidemie,“ uvedla Peková. „Až se začne cestovat, tak to asi můžeme čekat,“ dodala molekulární bioložka.Soňa Peková hovořila také o tom, proč jsou děti vůči koronaviru více odolné než dospělí. Podle ní jde o to, že děti jsou jiným typům koronaviru již vystaveny, a zmínila klasické dětské „rýmičky“. Pokud se děti s dnešním virem potkají, již na ně nepůsobí, vysvětlila Peková.


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz