zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.05. 10:19
Titulek:Opozice podráží nohy vládě, jedná se o puč? odpovědět
Začalo to tím, že 23. 4. 2020 zrušil soud čtyři opatření ministerstva zdravotnictví: z 23.3. a 15.4 - omezení volného pohybu a z 26.3. a 17.4.- omezení maloobchodního prodeje. Podle soudu byla opatření nezákonná, protože je nepřijala vláda podle krizového zákona. Žalobce Ondřej Dostál opatření kritizoval jako chaotická, svévolná a nesrozumitelná. Nejhorší je, že ti, kdo se cítí poškození, mohou vymáhat na státu ušlý zisk. Hlavně si nahrabou právníci a ČR nebude mít dost financí na úhradu všech škod.

Já nevím, jak pan žalobce, ale většina lidí, i ta poslední babka na vsi, snad okamžitě pochopila, že je zle a skončíme jako v Itálii nebo Španělsku, pokud se budeme scházet a prohánět volně po ulicích. Veřejnost zpočátku přivítala zákaz volného pohybu a nošení ochranných roušek a bez reptání se podrobila. Lidé začali šít roušky (nebyl jich dostatek v žádném státě), naši vědci, hlavy vymakané, začali vymýšlet všelijaká ochranná udělátka, že v cizině jen mrkali na drát. A už nemrkají, ale podle našeho vzoru je vyrábějí. Ani uzavřené obchody nevadily, prozíraví lidé už předtím nakoupili zásoby, uskromnili se, nebo si nechali potraviny dovážet. Žádná lidská práva nemohou obstát před hrozbou těžké nemoci nebo smrti. Bylo nám jedno, podle jakého zákona vláda postupovala, bylo nutné, abychom se ubránili viru a neskončili se stovkami mrtvol na zimních stadionech. Pochopili jsme , že jediná ruka ochotná nám pomoci je na konci NAŠÍ paže (a to bychom si měli uvědomit i do budoucnosti).

A copak dělala naše milovná EU? Zalezla do kouta; předsedkyně evropské komise dokonce požadovala okamžitě otevřít uzavřené hranice mezi státy (škoda, že jsme zrušili ostrahu hranic) a chránit jen hranice EU (!).

Naše vláda dělala co mohla i nemohla, protože s touto situací se nikdy nikdo nesetkal a nepočítal s ní. (I když v podchodu na Ládví jsme mohli roky číst prorocká slova: Jen žádná pandemie).

A co dělala naše opozice (STAN, TOP09, KDU-ČSL, Piráti, zpočátku i KSČM)? Zalezla do děr a nebylo po nikom vidu ani slechu. Teď, kdy to vypadá, že počty infikovaných a mrtvých klesají, se milá opozice vzpamatovala a začala vládě podrážet nohy. Nejraději by ji zlikvidovala, aby se dostala k veslu. Už vidím P. Fialu z ODS jak řídí krizový štáb nebo Piráty, jak hájí lidská práva navzdory šířící se epidemii. To by byl zlý sen. Vypadá to jako pokus o puč. A někteří hňupové už zase řičí radostí, jak budou moci konečně do ciziny, protože podle nich je to jejich lidské právo.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.05. 10:21
Titulek:Opozice podráží nohy vládě, je to puč?odpovědět
Mají právo někoho nakazit a také skončit v rakvi.

Ano, u nás se vždy vše musí zkomplikovat. Já si myslím, že rakušáci byli rádi, že se nás v roce 1918 zbavili. Ne hospodářsky, to byla pro ně obrovská ztráta, ale politicky.

Bohužel, v posledních dnech se lidé nechali doslova zblbnout různými šmuclery a podobnými exoty, kteří jim nabulíkovali, že roušky jsou ve skutečnosti zbytečné a klidně je mohou odhodit. Když se rozhlédnu po Neratovicích už více než polovina lidí chodí bez roušek, nebo je nechají bimbat pod bradou. Zkuste jim říct, že by měli nosit roušku, že je to pořád povinné. Buďte rádi, že vás nezlynčují. Přitom nikdo pořád neví, jak se bude vir dál projeví, už se objevil nový příznak - kovidové prsty u dětí, údajně na ně umírají.

Doufejme, že lidé budou stát při vládě, pokud bude rozhodovat v náš prospěch, a nepodlehnou kraválistické propagandě zbabělé opozice a ekonomickým tlakům.

Nikdo neví, zda se epidemie nevrátí v plné síle znovu, je nutné si stále zachovat obezřetnost.
Jméno:Brnak
Datum:14.05. 16:09
Titulek:Můj pohledodpovědět
Rukulíbám,
soudu s musím zastat. Soudce nemohl rozhodnout jinak, vláda vyhlásila opatření protizákonně, a to prostě nelze. Pokud by soud nechal vládu jednat v rozporu se zákony, pak by přeci musel tolerovat takové chování i u jiných.
Soud navíc velice dobře dal dostatečnou lhůtu vládě své pochybení napravit. Takže než vešlo rozhodnutí v platnost, mohla vláda vše co chtěla vyhlásit znovu.
Naprosto v pořádku. Soudy jsou jiný pilíř demokratického zřízení, než vláda či parlament, takže vliv vlády, opozice, sněmovny, senátu kohokoliv z politiky na soud má být nulový. Že tomu tak někdy není, to je věc jiná.
Jméno:jirba
Datum:17.05. 21:07
Titulek:právoodpovědět
Soud byl pouze formální a provedl to, co bylo žalováno jako formální pochybení. To sepsal a podal velice šikovný právník z oboru. Samotný český soudce slova jako PRÁVO a SPRAVEDLNOST používá tak leda dokřížovky.
Jméno:Antík
Datum:13.05. 21:41
Titulek:taky si myslímodpovědět
Přemítání nejrůznějších "rozumbradů", přirozeně zejména z řad "antibabišovců", o údajném zbytečném omezování demokratických principů v době koronavirové pandemie vládou právě Andreje Babiše a dokonce strašení, že ministr zdravotnictví, Babišem zmocněný k některým mimořádným pravomocem, tyto s nacistickou či komunistickou lstivostí dost možná zákeřně zneužije a v ČR náhle nastane Babišovsko-Zemanovská, nelze říci "autokracie", ale "duokracie", někdy působí téměř až imbecilně.

Symptomatické pro naši tragikomickou polistopadovou politickou scénu je, že do přímo všelidového povstání proti současné vládě, občany nedávno veřejně vyzval svou plnou autoritou samotný expresident, prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult., který přitom doslova personifikuje státně-politické tragikomické deviace, nejvyšší úrovně.

Jde např. o nezapomenutelné vyhlášení proslulého mezinárodního finančního podvodníka Koženého "motorem privatizace", o uzavření absurdní "opoziční smlouvy" mezi Klausovou pravicovou ODS a Zemanovou levicovou ČSSD, o ukradení protokolárního pera na presidentské návštěvě v Chile, vysílané s humornými komentáři na účet našeho nejvyššího státního představitele a ústavního činitele všemi světovými TV zpravodaji, o udělení celoplošné presidentské amnestie usvědčeným a již před soud postaveným profesionálním podvodníkům a zlodějům.

Výše uvedený výčet "vrcholových státnických činů" nynějšího expresidenta, byť je vskutku žalostný pro rozumně uvažující občany ČR, nemá zůstat seznamem konečným! Zhrzený ekonomický tragikomik, veřejně působící již pouze v čele sebou samým založeného bezvýznamného Institutu /IVK/, chce zmíněný seznam svých osobních trapností, nyní ještě rozšířit o všelidové protestní povstání proti Babišově vládě, kvůli údajnému nedostatečnému řešení ekonomických dopadů koronavirové pandemie, které náš hrdina osobně jasnozřivě ve výkonu vlády shledal.

"Sám život vytváří humorné situace, které by člověk nevymyslel" - díky tomu se máme v ČR na co těšit!
Jméno:jirba
Datum:17.05. 21:11
Titulek:za mřížeodpovědět
Mám vyfoceného Klause, tedy člověka ve vězeňském mundůru a vendově masce, jak po václaváku pochoduje s transparentem
Z HRADU ROVNOU ZA MŘÍŽE, JINAK TO BÝT NEMŮŽE

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz